logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » CZY MOŻNA TRANSPLANTOWAĆ 1/2 SILNIKA 2,9 DO 2,8 ??

CZY MOŻNA TRANSPLANTOWAĆ 1/2 SILNIKA 2,9 DO 2,8 ??

WŁAŚNIE .. CZY DA SIĘ NA BLOK Z 2,8 POŁOŻYĆ GŁOWICE od 2,9EFI, razem z wałkiem rozrządu i rozrządem (wiadomo dlaczego) pozostając przy wale korbowym z 2,8 (różnica skoku) & iwentualnie włożyć tłoki/korbowody z 2,9 ??? please !

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-29 19:50:25 /


Pewnie jeszcze nikt nie próbował i stąd brak odowiedzi... Ale jak sam nie spróbujesz, to dokładnie nigdy się nie dowiesz. Jak chcesz to mam blok od 2.8. Za darmo oddam

Mysza liil (EM) / 2002-11-29 21:16:42 /


z tego co wiem to ten silnik ma chociazby inaczej ulozone zawory, inaczej kanaly wydechowe i ssace w glowicach, w zwiazku z tym ma tez pewnie inaczej kanaly wodne i olejowe

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-29 21:51:58 /


dzięki dzięki, mam blok, i głowice też i całą górebebechów, co racja to racja mszę posprawdzać, a kanały olejowe i wodne??? no właśnie też sdię tego obawiam, ale sprawdzę, nie wiem tylko jak rozrząd, czy jest problem z tym, że wałek zacznie się kręcić w odwrotnym kierunku?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-30 00:24:52 /


2,9 ma rozrząd na łańcuszku... i wałek kręci się w tą samą stronę co wał korbowy... 2,8 ma rozrząd na kołach zębatych i wałem rozrządu kręciu sie w drugą stronę... do tego dochodzi inna zębatka na aparacie zapłonowym.. cięte zęby w drugą stronę... i parę innych szczegółów... według mnie operacja niawykonalna..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-30 20:46:37 /