logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Naprawa ogrzewania tylnej szyby

Naprawa ogrzewania tylnej szyby

Witam !
Czy ktoś naprawiał (regenerował) ogrzewanie tylnej szyby ? A może można "założyć" nowe ? Potrzebuje wszystkich możliwych kontaktów najlepiej w okolicach Warszawy , ale jeżeli coś sprawdzonego to niekoniecznie.
Z góry dzieki... !

szafik / 2002-11-30 14:06:06 /


ale nie grzeje ci cala szyba czy tylko jakas nitka sie przepalila?

Hoover 3M / 2002-11-30 14:10:20 /


Nie grzeją już prawie wszystkie, a te które jeszcze działają cieniutko grzeją...

szafik / 2002-11-30 14:17:39 /


mi grzeja tylko dwi nitki, tez jestem zainteresowany jakims domowym sposobem naprawy ogrzewanie, szczerze to wszystkie moje pomysly na naprawe okazaly sei chybione....
moze komus sie udalo

Krzypek / 2002-11-30 15:22:10 /


nie wiem czy się nie myle ale słyszałem ,albo czytałem gdzieś kiedyś ze jast jakiś płym co regeneruje nitki.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-30 16:12:54 /


plyn?? z tego co sie orientuje , to ogrzewanie tylnej szyby to po prostu przewody miedziane, z jakims oporem i jak przeplywa prad to sie rozgrzewaja.
a jak ogrzewanie na jakiejs nite nie dziala to zwykle jast ona w jakims miejscy przerwana, wiec raczej jakies lutowanie moze by wchodzilo w gre.....ale plyn?? co mialby robic?? jasli wiecie cos wiecej napiszcie...

Krzypek / 2002-11-30 16:19:07 /


nie płyn! Przewodzący prąd pasto-klej, do nabycia w sklepach elektronicznych "zrób sam"; 1. czyścisz wszystko dokładnie, (nie wiem czy nie trzeba poskrobać miejsc, które ma łączyć klejo-pasta)
2. naklejasz na szybę taśmę lakierniczą, pozostawiajac szczeliny - tam gdzie biegną "nitki" ogrzewania -
3. nakładasz pastę, tak aby połączyła sięz jakimś pewnym odcinkiem pozostałych nitek ogrzewania lub bocznych szerszych pasów,
4. czekasz klej wysych, masz nowe nitki grzejące ci szybkę,
tak to się robi na południu

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-30 17:28:27 /


PS. widziałem takie cudo o tym samym działaniu tylko ze w spray'u - takie uzupełnienie tych przerwanych nitek wtedy to chyba nie problem

- tylko nie zamaluj całej szyby :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-30 19:19:38 /


Lakier przewodzący kosztuje 24 zł za taki maleńki pojamniczek, ale jest bardzo wydajny.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-30 21:42:52 /


no mówiłem ze cuś takiego :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-01 01:58:56 /


co do tego kleju to najpierw przyjrzyj sie dokladnie tym paskom
jesli sa juz zolte i jakby lekko przeswitujace to niczym ich juz nie naprawisz, sa po prostu wypalone ze starosci i jak naprawisz jedno miejsce to zaraz przepali sie w innym

jesli nitki wygladaja ok i sa np zarysowane pierscionkiem czy czyms innym to bez problemu ten klej to naprawi

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-01 13:22:29 /


No właśnie ! Moje są już wypalone ze starości, nawet te które jeszcze grzeją, grzeją bardzo "cienko". Potrzebny jest lepszy pomysł niż przewodzącu klej. Czy nikt w tym kraju nie zajmuję sie regeneracja lub "robieniem" nowego ogrzewania.
Proszę o pomoc bo jak szyba mi zaporowuje to nic nie widzę !
Pozdrawiam !

szafik / 2002-12-01 17:01:14 /


a moze by po prostu zrobic szablon na szybe, zeskrobac stara instalacje grzewcza i tym sprayem pomalowac? zawsze jakis sposob ;-)
PS. gdzie wy widzieliscie te pasty i spraye jak ja pytam w sklepach to kazdy slyszal ale nikt tego nie ma (przynajmniej w w-wie)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-02 00:28:51 /


w motoryzacyjnym w milanówku można kupić taki klej... jak nie znajdziesz w wawie :) to daj znać... jeżdżę często do stolicy to Ci podrzuce...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-02 08:45:56 /


A co kiedy na tylnej szybie nie ma nic poza rysami ? W moim capriku, któryś z poprzednich właścicieli pracowicie zeskrobał ogrzewanie ( widać ślad jak szyba zaparuje). Może ktoś wie gdzie można kupić takie ustrojstwo do przyklejenia. Znajomy mechanik twierdzi, że naklejał coś takiego przed laty w maluchu.

dudim / 2003-04-29 16:53:32 /


Co tam można se kupić przecież nową tylną szybę. Koszt, no właśnie 2000zł spoko nie?!

Seba / 2003-04-29 19:49:52 /


tez bym był zainteresowany jeśli ktoś by wiedział jak zrobić nowe ogrzewanie .. u mnie tez padło :(

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-27 13:32:56 /


Na mojej tylnej szybie porobiły się purchle z powietrzem ...i pytania.
Czym usunąć starą naklejkę z ogrzewaniem i skąd wziąć nową??
Proszę o jakieś podpowiedzi.

bon / 2011-07-11 23:59:34 /


tutaj mam taki film gdzie jest to dokładnie opisane jak naprawić uszkodzoną wiązkę ogrzewania szyby https://www.youtube.com/watch?v=zixmDlHbpVU

denisq / 2015-12-17 19:53:44 /