logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Taxi (dryndy) granada taunus.

Taxi (dryndy) granada taunus.

Tak mi jakos przyszło na myśl, żeby załozyć wątek o taksówkach. Macie może jakies zdjęcia granad i taunusów z taksówek, ale jeżdżących w Polsce????? Czy znacie, pamietacie może takie autka w waszych miastach, a może z nich korzystaliście???? W Poznaniu jeszcze kilka lat temu jeździła zółta granada w jakimś radio taxi (zdaje sie 96-85), a ostatnio natknąłem sie na białe kombi po liftingu, mocno już zmęczone i wrastajace w ziemie kolo poznańskiej pojebudy (podobno po taxi, ale nie zweryfikowałem tego). Jak to wyglada u was????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 20:21:12 /


W Gdańsku jest jedna albo nawet 2 granady na taksówce

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 20:22:45 /


2 lata temu kupiłem w od ziomala taksówkarza w Pruszkowie Grandzię 2,3 GHIA na automacie. Strasznie zajeżdżona i zasyfiona.
Poszła na dawce.

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 20:26:54 /


Joko 3 :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 20:34:42 /


Najladniejsza Grania-taxa w 3m jezdzi jako "Komfort TAXI". SKUN, moze uda sie goscia namowic na sesje foto???? :-)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 20:38:10 /


W Warszawie jezdzi niebieska granada, czesto stoi przy Pl. Szembeka.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 20:42:17 /


ostatnio nawet ją oglądałem... całkiem zgrabnie się prezentuje

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 22:30:33 /


Wiem, ze w 3M ostatnio odpadła jedna, 2.0 V6 ghia... ładna była, odkąd mieszkam na Chełmie zawsze ją oglądałem i podziwiałem, a ostatnio zauwazyłem, ze koles jeździ Scorpio... nawet podszedłem i zagadałem, co się stało z Granią, facet powiedział, ze już stara była i się sypała, choć nie wyglądała na sypiąca się. Szkoda, ze już jej nie ma. Jakas niebieska jeszcze pogina u nas, trzeciej nie kojarze.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 23:13:48 /


Jak jezdzilem do Poznania, to czesto widywalem ta granie radio taxi ;)))
No i w Zakopcu jezdzi taxi czarna ghia. Nawet mialem kiedys chec zalapac sie na kursik i pogadac, ale mnie ubiegli jacys klienci.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 23:14:06 /


jakieś trzy lata temu smigała po wawie MK I, coś mi się przypomina, że w okolicach Otwocka miał gostek "bazę". Chyba później była na sprzedaż, ale pewnie jak zwykle skończyła na żyletkach.

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 23:25:15 /


W Bydgoszczy to jeszcze norma. Jeździ kilka granad jako taksówki. Natomiast taxi taunusa to w życiu nie widziałem.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-01 06:17:34 /


W Gnieżnie już nie jeżdzi ani jedna.3 lata temu odeszła ostatnia.Sam kiedyś jedną kupiłem i została dawcą.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-01 08:13:57 /


wlasnie ... Ramboost ... wlasciwie Taunusa jako taxi tez nigdy nie widzialem 8)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-01 09:19:24 /


To prawda, że Taunusy - jako delikatniejsze od Grani - na taryfach są już dziś rzadkością. Ale jako człek od większości Forumowiczów wczesniej urodzony pamiętam, że w połowie lat 80-tych w Kraku i Wieliczce Taunus z kogutem był zjawiskiem równie częstym jak Grania. I na pewno łatwiej spotykanym niż Ascona czy Rekord, co też daje do myślenia :)
A może ten Taunus na taryfie utkwił mi w pamięci z innej przyczyny? Własnie mija 25 lat jak pewien taryfiarz z Wieliczki [Jurek D., wówczas jasnozielony TC2 kombi 1.3, obecnie chyba Mondeo?] jest mi winien 200 USD.........
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-01 09:45:26 /


Slyszałem mit, ze z Szczecinie swojego czasu w jednym z przedsiebiorstw taxi jezdzily same granady. Nie wiem czy to prawda, natomiast napewno istniala firma taxowkowa GRANADA TAXI http://www.szczecin.pl/informator/taxi.htm

Mysza liil (EM) / 2006-07-01 11:02:11 /


http://www.capri.pl/car/394 tą granadę kupiłem wprost z taksówki, poza tym że miała wywalony wtrysk na poczet gaźnika z 2.3 była zadbana, i dobrze utrzymana techniczie.

a tu fotka z kwietnia br w Zakopanem, nieopodal Krupówek (upolowałem aparatem)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-01 11:30:03 /


Granada Taxi istnieje nadal:)Kiedys faktycznie troche Granad u nich jezdzilo (pamietam srebrna przedliftingowa 2.8 ghia automat, piekne auto bylo), obecnie przewazaja Skorupy i nowsze pojazdy.Granady praktycznie zniknely z firm taksowkarskich. Moja Granada jest wlasnie ex-taksowka:) i do grudnia zeszlego roku caly czas wozila pasazerow,ale wlasciciel w koncu porzucil zawod taksowkarza na rzecz emigracji i samochod kupilem ja. O dziwo nie jest zajezdzona, widac ze dbal o ten samochod, zreszta opowiadal ze to byla jego czwarta czy piata granada i zawsze je lubil. Obecnie jezdzi W124, ale jak sam powiedzial "chu...wy samochod, zero komfortu, nie to co Granada":)
pozdro

soro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-01 13:43:23 /


Co do Taunusa jako Taxi, to jeszcze niedawno, jakiś rok temu w Zakopanem jeździł Taunus 4D bodajże z 81 roku. Jak jest teraz pewnie spreawdze w czasie urlopu ;-)

Police / 2006-07-02 10:41:37 /


Arek, te 2,0 to było tak naprawdę 2,8 i Ghia. W środku tak zasyfiona i umeczona, że żal dupe ściskał, zżarta przez rudzielca, dziury zaklejane plastrem i zaszpachlowywane i lakierkiem :-( autonat zajeżdżony, silnik obrzygany, wspomaganie cieknące, pełny złom. Facet chciał za nią 800zł, ale zastanawiam się czy warta była 100......

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-02 15:12:22 /


Pamiętam z podstawówki, że sąsiad z bloku obok na warszawskim Rakowcu miał wiśniową Granadę. Nie wzbudzała we mnie jakichś wielkich emocji, ale za to biały Taunus na postoju koło kościoła zawsze mnie fascynował.

radzieckii / 2006-07-02 19:51:33 /


w zakopcu jest troche taunusow na taryfie; ponadto granad tez jest kilka-moj wujek jest taksowkarzem w zakopcu-kilka lat temu jezdzil zolta przedliftingowa 2.3 ghia z czarnym dachem-chyba oryginal, szyberek, elektryka-"coz za twardy sprzet"..tak o niej mowil-potem mial srebrne 2.0 R4 w wersji L, teraz ma passata...alejak pojechalme moją to az mu si elezka w oku zakrecila-i powiedzial ze to juz nei to co passat w ktorym wszystko piszczy, skrzyi trzeszczy..:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-03 18:51:02 /


w karpaczu jest/byl taunus mk3 4d na taxi

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-03 22:18:45 /