logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jak długo na jednych świecach/kablach?

Jak długo na jednych świecach/kablach?

To co w temacie? Jak długo powinno się jeździć na jednych 1.świecach 2. kablach? Czy jeśli auto jest zagazowane czy cuś to zmienia - wymiana częściej?

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 23:46:52 /


W zależności PB/LPG jaki silnik, jakie świece, jakie warunki pracy itp od około 20tysi do około hmmm 60tysi?

Przy zasilaniu gazem należy około dwukrotnie częściej wymieniać świece/kable. Nie wynika to z ich szybszego zużycia na LPG, a z tego, że silnik zasilany gazem źle toleruje jakiekolwiek problemy z zapłonem.

Dobrze piszę? Jak coś to mnie poprawcie. Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 02:25:12 /


Wroniasty piszesz dobrze.. tzn tak jak prawie każdy mechanik mówi..

ci lepiej wiedzący mechanicy mówią że przy zasilaniu LPG wystarczy nieco (0,1- 0,15mm) zmniejszyć przerwę na świecy, wówczas świece wytrzymują taki sam przebieg jak na Pb, a silnik ma dużo mniejsze skłonności do strzałów, nawet przy słabych przewodach WN.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-07 09:00:25 /


no to mnie pewnie czeka wymiana świec. Zrobiłem na nich jakieś 6 tyś. tylko na LPG i ostatnio zaczął palić po ustawianiu zapłonu na lampę jakieś 6l więcej i strzelać przy rozruchu. Przyspieszyłem zapłon, jak nie pomoże, to wymieniam świeczki.

radzieckii / 2006-08-07 21:28:07 /


Podobno przy użytkowaniu instalacji lpg należy zmieniać co 10 tyś.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-16 22:51:40 /


podobno jest to bzdura :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-16 23:11:05 /


Buhaha. Na tak nielubianych tutaj championach kilka lat temu mój taunus 2.3 przejeździł pzeszło 60 tyś km (przejeździł by pewnie jeszcze więcej ale bałem się że się porcelanka posypie) oczywiście na lpg i jeszcze fabrycznych kablach, które w zasadzie się już sypały ale silnik chodził równo jak w zegarku. Świece zostawiłem sobie na pamiątkę bo nie wyglądały na zużyte. Bajki gazowników o zmienianiu wszystkiego co się da to raczej między bajki wkładam :). wrzucam fotkę bo znalazłem świece dzisiaj w szpejach.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-17 00:00:21 /


no tak zapomniałem powiedzieć, że ja mam po prostu frajdę jak zmieniam te świece ;)

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-17 22:22:30 /


Trenujesz zmianę na czas? Jak w pit stopie.. :P
Dobry wątek. Też sprawdzę swoje świeczki.. A jest jakaś możliwość ocenienia stanu kabli "na oko"? Czy po prostu profilaktycznie się je wymienia po jakimś przebiegu?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-18 01:19:11 /


A właściwie jakie świece powinny być w Capri 2 OHC ?
A raczej, co z praktyki uważacie za najlepsze ?

Przemek PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-10 21:27:41 /


Moja Granda 2.0 OHC jezdzi na swiecach Motorcrafta, kupione w sklepie Forda, na ile one są oryginalne, nie wnikam, kosztowały 40 zł/komplet przerwa delikatnie zmniejszona, i naprawde nie mam powodów do narzekań, auto jeździ bardzo dobrze, więcej nie potrzebuję :)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-10 21:42:07 /


Przemas poczekaj wysle Ci historie Capcia
swiece na bank sa nowki i takie jak trzeba , tylko z kablami był szacher macher i tzreba nowe kupic

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-10 22:11:26 /


Ok, to czekam, dzięki. A kable na bank muszę wymienić, bo ostatnio mnie pokopały, haha.

Przemek PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-11 08:25:56 /


Świece powinno sie wymieniac co 15 tys km. Jesli samochod jest zasilany LPG swiece nie moga byc platynowe bo nie wytrzymuja. Najbardziej popularne świece sa NGK. Wybuchy przy rozruchu przy gazie nie sa zwiazane zbytnio ze swiecami tylko z ustawieniem LPG i głownie dzieje sie to w instalacjach podcisnieniowych.
Natomiast jesli chodzi o przewody WN to różnie. My na warsztacie zalecamy wymiane w granicach 60 tys. Ale to nie tylko przebieg decyduje wiek tak samo.

MłodyFC Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 00:00:40 /


a co w platynowych niewytrzymuje na LPG ?? od 2 lat jeźdże na platynowych bo takie ford przewidział do 4,0 i narazie niemiałem żadnych problemów.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 11:17:25 /


1. zależy jakie świece - niektóre wytrzymują spokojnie 100 tys .... a na zwykłych jednoelektrodowych da sie zrobic i 50 tys ;-) chyba że silnik rzuca olejem na świece itp. wiec czasem trzeba częściej, ale 15 tys nawet w przypadku najzwyklejszej to troszke mało do wymiany ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 14:28:29 /