logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Propozycje co do rozwoju strony

Propozycje co do rozwoju strony

Jeżeli macie jakieś propozycje co do dalszego rozwoju strony - co zmienić, nowe funkcje, itp, itd, to zgłaszajcie je tutaj, będzie mi łatwiej mieć w to wgląd, gdyż dotychczasowe uwagi są tak rozsiane po róznych miejscach, że nie sposób tego nijak zebrać.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-19 21:52:02 /


POSTY JUŻ WCZEŚNIEJ WIDZIANE SĄ UKRYTE,
PONIŻEJ WIDOCZNE SĄ TYLKO NOWE POSTY W TYM WĄTKU


Tak nawiązując do propozycji charta.
Wchodząc na nowy post widać w temacie:

POSTY JUŻ WCZEŚNIEJ WIDZIANE SĄ UKRYTE,
PONIŻEJ WIDOCZNE SĄ TYLKO NOWE POSTY W TYM WĄTKU
[ pokaż treść wszystkich postów w tym wątku ]

czasami ktoś, po dłuższym czasie, odpowiada na zapostowane zdjęcie i, żeby zrozumieć o co chodzi, trzeba wczytywać cały temat - a to nieraz są stare, kilkuletnie tematy przeładowane zdjęciami. Zjada to niepotrzebnie transfer na capri.pl a i spowalnia prędkość innym. Dobra byłaby druga opcja, np.:

[ pokaż treść ostatnich 10 postów w tym wątku ]

Tyle :)

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-21 18:28:43 N /


O! Zgadzam się z przedmówcą - szczególnie uciążliwe jest to przy tematach typu "upolowałem aparatem", kiedy np. pominąłem dwa poprzednie posty, a muszę rozwijać cały temat niejednokrotnie zawierający bardzo dużo zdjęć. Suwak wariuje a przy okazji ciśnienie skacze ;) Pokaż ostatnie 10 postów rozwiązałoby sprawę :)

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-21 18:47:49 N /


mowa była już o tym z dwa lata temu..

cortinas !G.O.P! / 2011-04-21 19:09:07 N /


ten wątek ma to do siebie , że jest w nim mowa....
i tyle ;)

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-21 19:41:05 N /


Co prawda podobną sugestię zgłaszałem już jakiś czas temu, ale jest łatwy sposób żeby wyświetlić posty z ostatnich kilku dni.

http://www.capri.pl/forum/15292&t=20110421114007#new

W adresie mamy zawartą datę i godzinę ostatniej wizyty. Format: RRRRMMDDGGMMSS wystarczy zmienić DD lub MM i cofamy się w czasie do wpisanego dnia lub miesiąca.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-22 11:17:42 N /


skoro to jest takie proste, to już teraz naprawde nie widze problemu żeby walnąć jakiś mały skrypt na głównej stronie, zreszta podobnie można zrobić z okienkiem wyszukiwania użytkownika - małe okienko gdzieś w rogu strony.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-22 20:29:43 N /


Najpierw to ktoś powinien zadbać o to by ta strona nie stawała dęba w szczycie oglądalności. Tym co maja łącza z gsm lub jakieś kablowe/radiowe 1 Mbit pewnie to wisi. Sądzę jednak że nieotwierające się grafiki irytują tych co mają ciut więcej.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-22 23:32:46 N /


A że problem zgłaszałem x razy to porobiłem screeny.
Moje łącze 1Gigabit po świetle do atmana ( ACX ) + 160 Mbit ruchu zagranicznego.
Działa wyśmienicie bo musi wisi na tym spora serwerownia hostingowa i siec osiedlowa na 1,5k userów.
Aktualnie wysycone mamy 86 Mbit.
Ja wedle zapotrzebowań mogę wysycić to łącze pod kreskę bo jako właściciel jestem poza jakimkolwiek limitem i mam dostęp do całości wolnego pasma.
Wiec albo ten serwis stoi na łączu które się tka albo stoi na jakimś kompie w tapczanie w akademiku.
W przeciwnym wypadku działał by jak należy.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-23 00:00:40 N /


Dramatyczne. Wszystkim śmiga jak siemasz tylko biednemu MrG nie.

Konar / 2011-04-23 12:01:50 N /


U mnie jest ok. A takie akcje jak MrG zdarzają się gdy działam na ORANGE i jest słaby zasieg.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-23 12:17:28 N /


MRG - swietnie ze masz takie lacze :> ale mi nawet chodzi na biednych 10 mbit :> moze masz problemy z kompem :> moze masz go na tapczanie

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-23 12:48:05 N /


Przyznam że u nie też są takie problemy i niestety ale coraz częściej... mam niby skromną 2m neostrade i ni jak do waszych turbo łącz sie to nie ma...
ale jest to czasem wkurzające...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-23 13:39:16 N /


Cóż, mi też się często coś takiego zdarza i to niezależnie, czy w pracy, w domu, u znajomego czy też na komórce :P W większości przypadków w grę wchodzi dobre łącze, żaden sprzęt nie stoi na tapczanie, ale jakoś mnie to nie stresuje - zdążyłem się przyzwyczaić, że ten typ czasem tak ma..

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-23 13:40:08 N /


u mnie neozdrada 1M, a nigdy tak nie bylo.

Mysza liil (EM) / 2011-04-23 13:49:39 N /


czy mnJe sJe wydaJe, czy on tam ma zViste?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-23 14:01:59 N /


Czasem się strona wiesza - niezależnie od łącza czy kompa i systemu u przeglądającego .... i wtedy nie wgrywają się grafiki albo wcale , albo bardzo długo - po paru godzinach jest spowrotem ok ...

Sprawdzone w domu na obu kompach i w pracy na kompach na różnych łączach ....


Ale to nie zdarza się szczególnie często ... 2/3 razy w miesiacu

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-23 14:34:55 N /


Kolego -MrG- zamiast marudzić może tak zarejestruj się jako członek klubu, chociażby wspierający i płać składkę (całe 50pln rocznie), wówczas będzie większa kwota dostępna na wykupienie odpowiedniego pasma.
Capri.PL to nie pudelek i nie zarabia na wyświetlaniu reklam, a za miejsce w serwerowni i pasmo płacić trzeba.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-23 17:30:10 N /


myśle że trójkąt dobrze myśli,popieram.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-24 01:36:12 N /


Pochwalony! Ja przeżywam to samo co MrG dosyć często. Teraz na ten przykład, gdy wszyscy są na rekolekcjach, czy jak to się zwie, a na forum tylko ja i Mysza, nie mogę zobaczyć zdjęcia felg stalowo aluminiowych na stronie Classa :). Jakby tego było mało mam tak i tu gdzie jestem (łacze zajebiste) i na kompie dziwczyny (dwa razy lepszym niz mój). Do tego tak samo jest u mnie w pracy i tak samo w domu rodziców. Ja bym powiedział, że strona chodzi normalnie jakieś 2/3 dni w miesiącu :p. Ale nic to. Alleluja i do przodu

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-24 07:07:37 N /


Przypomniałem sobie. Rezurekcja.. wszyscy są na rezurekcji.. praktykujących przepraszam za ignorancję :).

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-24 07:15:51 N /


A u mnie git. I NIGDY nie spotkałem się z opisywanym problemem!

Mysza liil (EM) / 2011-04-24 07:28:36 N /


ja raczej tez nie mam żadnych problemów

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-24 07:31:41 N /


skoro robimy jakąś statystyke to u mnie też ten problem się pojawia raz czy dwa razy w tygodniu.... zazwyczaj wtedy odpuszczam sobie capri.pl na pare min i potem śmiga dobrze...

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-24 09:41:21 N /


U mnie chyba tylko raz C.pl wolno śmigało od kiedy się zarejestrowałem. Pozatym wszystko OK.
Ale drażni mnie jeden szczegół, gdy zjedziemy na sam dół strony widzimy coś takiego:

"capri.pl © 2000-2009 Michał Konieczny · kontakt · regulamin · spis treści"

A jest już rok 2011 ;)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-24 09:54:05 N /


Tak, to wielki problem.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-24 10:09:40 N /


Konrad, ja tylko napisałem co mnie drażni, być może jestem pedantem i dla mnie to jest ważne, a dla Ciebie to błahostka. Ale skoro tego nie rozumiesz...

Ponadto, dzięki temu że tam będzie 2000-2011 każdy kto pierwszy raz odwiedzi C.pl będzie wiedział że forum nadal jest aktywne i coś się na nim dzieje, a nie że zakończyło działalność w 2009 roku.

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-24 10:20:18 N /


U mnie zrywanie przesyłu zdarza się tylko w robocie. Ale też wówczas gdy cały internet od nieszczęsnej nartostrady się sypie. Wiec raczej nie wina strony :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-24 15:17:22 N /


U mnie chodzi wporzo. A mam strasznie kulawego laptopa i łącze 1M.
W pracy mam iPlusa i chodzi nieco gorzej, ale to chyba wina komputera, bo ma jakieś 500megsów RAMu.

Tym którym słabo hula, proponuję zdeinstalowanie zVisty, automatycznych aktualizacji i innego śmiecia który zwalnia kompta.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-24 20:42:14 N /


do tego zapór i antywirów

Mysza liil (EM) / 2011-04-24 20:53:55 N /


Trójkąt:
Kolego zamiast robić mi tu wycieczki w temacie składek ogarnij kwestię tego iż MK twierdzi od zawsze że serwerowi niczego nie brakuje.
Wiec co zmieni moje 50 zł ?

Raul:
Znasz się jak świnia na gwiazdach.

All:
Nie mam problemu ani z tapczanem ani z kompem ;-P.

Moja wiedza w dziedzinie informatyki jest "dość" rozległa.

Chętnie zobaczył bym statystyki serwisu. Jeśli jest to problem ruchu w miesiącu istniała by możliwość nawiązania współpracy z moją firmą w temacie przeniesienia treści generujących spory ruch na nasz hosting.
Kto wie czy nie udało by się postawić u nas całego serwisu a kasę ze składek przeznaczyć na coś innego.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-03 23:02:40 N /


Odgrzeję kotleta w sprawie usprawnienia przeglądania forum.

Padła propozycja dodania funkcji podglądu kilku ostatnich komentarzy. To naprawdę by się przydało i bardzo ułatwiło komunikację zwłaszcza, gdy ktoś przegląda prawie 100% nowości na capri.pl, można się pogubić czytając wyłącznie nowe posty a jak wiadomo całość ładuje się nieraz w nieskończoność (chyba w kwadratowej funkcji ilości zdjęć). Pytania więc:

Czy jest to trudne do ogarnięcia?
Czy więcej osób czuje potrzebę takiej modyfikacji?
Czy o czymś nie wiem może i taka funkcja już istnieje? ;D

Może znajdzie się grupa poparcia wniosku i wtedy napiszemy wspólnie hymn błagalny na wzór istniejących już w religiach i może coś wymodlimy ;)

Co Wy na to?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 14:25:36 N /


jestem za

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 14:33:36 N /


jestem za

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-21 14:57:00 N /


za.

chart Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-21 16:02:24 N /


za jak najbardziej

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 16:06:42 N /


Idea słuszna, jak najbardziej

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 16:51:40 N /


Jestem przeciw , tylko nie wiem dlaczego ;-PPP

Oczywiscie by sie taka funkcja przydała

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 18:21:13 N /


może podzielić posty na dziesiątki i mieć możliwość oglądania ostatnich dziesięciu, przedostatniej dziesiątki, przed przed ostatniej, itp.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-21 21:09:48 N /


Ooo tak to jakoś działa na różnych darmowych forach ale generalnie chodzi też o to aby algorytm nie był jakiś zawiły żeby MK nie musiał tego rzeźbić cały dzień/tydzień, nie wiem ile się to robi...

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 21:19:37 N /


bardzo fajnie by było gdyby na stronie powitalnej zawitały jakieś nowe fotki fordów. Nie muszą być to tylko capri ale wozy zachowane w oryginalnej formie.
np. http://www.capri.pl/image/car/3359/151889

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 21:32:09 N /


Co do propozycji zapka, jestem jak najbardziej za, alleluja :)

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 21:52:01 N /


toooo by się przydało :)

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-21 22:13:53 N /


czekajcie z innymi ulepszeniami, skupmy się na jednym narazie bo znów nam to ucieknie. Skoro jest jak widzę zapotrzebowanie to może pytanie do Guru czy da się to zrobić w sensie technicznym i czy zrobi to dla nas?

MK?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 22:52:26 N /


Może to nie najlepszy pomysł ale napiszę.
Pomyślałem że zasadniczo to tu większość ludzi się zna.
I pomyślałem żeby zrobić taki jak by czat po prawej stronie ekranu w którym będą osoby które w danej chwili są na Capri.pl.
Często potrzebna jest informacja na temat czegoś co się popsuło i szukanie na forum gdzie wyskoczy Tona informacji jest czasochłonne.
Tak by było sprawniej.

Inna opcja. Po zalogowaniu się na głównej stronie powinien być link do strony z własnym autem lub tematem ostatnim co się udzielaliśmy jeśli jest odpowiedz.

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-22 08:24:22 N /


Pierwsza opcja przecież jest - tylko w trochę innej formie :)
Druga opcja - hmm... a potrzebne to komuś do czegoś?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-22 08:43:42 N /


Masz w prawym górnym rogu-KONTO-wchodzisz i masz tam wszystko o sobie

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-22 08:45:02 N /


A może jakieś zalinkowanie do Fe Zbuka?
buehehehehehhhe

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-22 08:48:09 N /


Hehe tak jak pisał Zapek, pozostańmy przy na razie opcji podejrzenia ostatnich 5-10 postów, potem będziemy coś innego zgłaszać. ja też coś mam, ale nie powiem :)

chart Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-22 09:01:50 N /


jestem za 10 ostatnimi postami.

cortinas !G.O.P! / 2011-08-22 13:11:04 N /


Widze że nikt jeszcze nie wklejał a jako że chwile mi zeszło żeby to ogarnąć wrzucam tutaj. Jest to duże udogodnienie - plik, dzięki któremu w firefoxie można wyszukiwać dowolne frazy na forum capri.pl poprzez pasek wyszukiwarki w prawym górnym rogu, z tą dogodnośnią że google dopasowuje słowa z polskimi znakami i bez. Na przykład tak jak kiedyś wspominałem; wyszukując fraze sprzęgło, powinny teraz nam wyskoczyć wątki, zawierające słowa sprzegło, sprzęglo oraz sprzeglo. Dodatkowo mamy tę wygodę że w wynikach pokaże się podgląd treści zawartych w danym temacie.

ftp://ftp.capri.pl/user/japer/capripl.xml

Wkleić do folderu searchplugins, znajdującego się w folderze z firefoxem.

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-09 18:33:56 N /


Przydało by się jeszcze ikonkę zmienić. Łatwo pomylić z czystą wyszukiwarką googla.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-10 08:29:28 N /


ok, poprawione. Z tym że aby ikonka sie zmienila należy wywalić stary plik, odpalić ff bez niego, zamknąć, wkleić ten i ma śmigać, jakoś nie chce sie to samo odświeżać.

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-10 10:05:10 N /


wyszukiwarka jest ok.
Ale mam inną uwagę- jeśli otrzymam od kogoś wiadomość, to po przeczytaniu jeśli ją skasuję, to równocześnie zmienia się widok strony na informację- żadnych nowych postów na forum. Ale nie zdążyłem ich odczytać. Czy taki problem występuje tylko u mnie?

Pozdrawiam

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-10 21:12:32 N /


Kasuj na głównej a nie na czytaniu danej strony ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-10 21:26:45 N /


albo kasuj przez "otwórz w nowej karcie".
Poza tym zawsze masz "wehikuł czasu" i nic nieprzeczytanego Ci nie ucieknie

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-13 23:41:22 N /


To jak mam propozycje racjonalizatorską, aby przy ogłoszeniach typu sprzedam konieczne było podawanie ceny jaką wymarzył sobie sprzedający. Zaoszczędzi to wielu zbędnych pytań etc. Dodatkowo przy ogłoszeniach o sprzedaży aut obowiązkowe zdjecia. Jeśli czegoś brakuje to ogłoszenie wylatuje.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-29 11:57:44 N /


Co do tych zdjęć to są profile aut.
Ale co do ceny to w 100% się zgadzam z sugestią kolegi. Bo żenujące są teksty w stylu:
-"zastanawiam się nad sprzedaniem ..." ;
-"cena adekwatna (ale najlepiej nie mniejsza niż wtopiłem w auto przez ostatnie 10lat)" itp

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-29 12:19:46 N /


profile aut... które nie są aktualizowane od kilku lat/miesięcy....

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-29 15:52:17 N /


Tak,tak,tak.Też myśle że strona to nie miejsce na interesy życia.
Jest allegro.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-29 21:36:47 N /


Mnie zlosci, jak nie ma ceny za auto albo cos grubszego, drobnica sie gorzej sprzedaje jak nie ma ceny i mysle, ze pare osob juz to przycielo i zaczynaja sie niesmialo poajawiac.

Classmobile / 2012-08-29 22:24:34 N /


Swoja droga jak patrze na te wszystkie zalozone profile w galeri i porownac to z aktywnoscia ludzi na stronie to sie zastanawiam ilu jest tak naprawde aktywnych jeszcze user-ow capri.pl. Jak by nie bylo to w komentarzach i dyskusjach coraz rzadziej pojawiaja sie nowe osoby. Aut w galeriach sporo a mam wrazenie ze na forum udziela sie coraz mniejsza grupa ludzi.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-30 08:59:24 N /


I zakaz pseudoaukcji w ogłoszeniach, bo od tego są moim zdaniem inne serwisy.

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-30 09:10:50 N /


Jestem zdecydowanie za zakazem aukcji - jak ktoś chce jak najwięcej, to zapraszamy na serwisy aukcyjne.

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-31 00:35:07 N /


Taki postulat poprę zawsze :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-31 08:18:25 N /


a co to za roznica czy akcja na allegro, ebay czy tu?

Ja wole jak ciekawe starofordowe szpargaly pojawiaja sie tu. Nie mam czasu, ochoty i nerwow szukac po aukcjach na allegro/ebayu posrod miliona innych aukcji oferujacych breloczki, wklady filtrow itp.

Jezeli kokos strasznie irytuja aukcje na capri.pl to umowmy sie na wystawianie ogloszenia z linkiem do aukcji na allegro/ebay.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-31 09:54:13 N /


Jestem takiego samego zdania jak Class, jeśli wystawiać auto to konkretnie.

cortinas !G.O.P! / 2012-08-31 10:11:28 N /


Jak ktoś chce licytacji, to przecież można wkleić link do aukcji na serwisie. Masz info bez szperania po allegrach i ebajach. Dodatkowo masz jasne zasady np. jeżeli chodzi o czas, kiedy aukcja się kończy, a nie to co się tutaj wyprawia. Następna sprawa to cena - już mi się zdarzało dostać info, że np. ktoś tam licytuje przez priv i przebija moją ofertę o 5,- PLN i co ja na to?

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-31 13:50:08 N /


Również przeciw aukcjom, zawsze są niedopowiedzenia, nie podany czas zakończenia pseudoaukcji lub kontakty niejawne telefoniczno mailowe które wypływają jakoś w trakcie lub po fakcie.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-01 10:13:00 N /


aukcje na allegro tu powinna być uczciwa cena i jasno powiedziane kto bierze

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-01 10:32:50 N /


aukcją-zdecydowane NIE.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-04 21:21:44 N /


Ale , że co jest aukcją ? Niech więc będą licytacje :-)) Moim zdaniem to ma sens - gdyby stworzyć do tego jakiś taki automat mniejwięcej jak koszulkomat - każdy zgłaszałby swoją ofertę i tyle. Dla sprzedającego jest to korzystna forma. Bo czasem moze otrzymać za rzecz 2x tyle niż szacował na wstępie ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-04 21:25:30 N /


Mike,klub to nie targ.jak chce to wystawia za 100,póżnie za 80 lub za 45.
te aukcje to napędzają taki dziwny klimat i dzielą klubowiczów na ;sprzedawacza,kupowacza,przebijacza,czasem trafi sie lecący w kija,a już jaja są jak ma osiągnąć minimum.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-04 21:37:21 N /


Giełda z ogłoszeń to jednak troszkę taki targ -- żeby wystawiać wszystko z konkretną ceną trzeba się na tym troche znać -- na wartości różnych części. Nie każdy taką wiedzę ma i nie każdy ma wiedzę za ile coś się może sprzedać. Mi się aukcje podobają z obu stron - jako kupującego i jako sprzedającego - są jasne zasady - np. oferty do wtedy i wtedy taka i taka godzina i to jest ok. Tylko gdyby to był jakiś sensowny oficjalny mechanizm do tego stworzony. Są o wiele lepsze niż latanie po allegro.


Dziwne nieporozumienia wynikły z zagalopowania się użytkowników - gdy było ogłoszenie ze zwykłą sztywną ceną a ktoś podbił ją jak w licytacji. I z tego powodu ktoś chce skreślić licytacje ? A czemu one są winne ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-04 22:18:02 N /


Mike, popieram - nic więcej nie będę tworzyć w tym miejscu.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-04 22:21:42 N /


Jak ktoś wystawia to się zna ,jak się nie zna to wie za ile kupił.
właśnie podanie linku to kompromis i jednocześnie sensowny mechanizm.
a wina jest taka że tu na stronie warunki licytacji zmieniają się w czasie licytacji.
nawet wysoka cena tak nie razi jak wyrywanie sobie czegoś z czegoś.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-04 23:24:47 N /


Do aukcji jest allegro, możliwość załączenia linku jest. Doszło do tego że nie można już do niczego znaleźć cen, wszyscy tylko propozycje i chaos. Chciałem kupic coś na ostatnim ogłoszeniu "perełki..." i jak zobaczyłem te propozycje to odpuściłem " dam 70 za 2,3,4" , "dam 40 za 3,8,9" , to ile mam dać (do konia!) żeby kupić 3 i przelicytować ?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-05 08:37:11 N /


I tu jest problem: "Doszło do tego że nie można już do niczego znaleźć cen"

Osoba wystawiająca cokolwiek na sprzedaż powinna jasno się określić:
- czy sprzedaje na zasadzie "kto da więcej z określeniem terminu do kiedy" - jak wiadomo to funkcjonowało
- albo konkretnie za ile (pierwsza osoba która się deklaruje zamyka ogłoszenie);

Natomiast osobą wystawiającym ogłoszenia bez powyższego, na zasadzie "zastanawiam się nad sprzedażą", "rozważam sprzedaż" bez podania ceny z góry podziękować bo ewidentnie sieje to zament.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-05 08:58:01 N /


No dobrze, tylko jedna uwaga - czy w takim podejściu jest miejsce na "cenę minimalną"? Też należy ją podawać, jeśli ogłoszenie jest typu "licytacja"?

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-05 09:38:40 N /


Dobra popoddaję ceny do ogłoszeń bo widzę że towarzystwo się uraziło :))
Jak jest cena to aaaaa drogo bo to bo tamto, jak jest aukcja to lipa bo aukcja, jak jest oddam za piwo to źle bo ktoś ma butelkę soku, jak wymienię zamienię to coś bo itd powiem tak nikt nigdy wam nie dogodził.
Następnym razem chyba założę post szanowni klienci po ile życzycie sobie abym to ja was sługa sprzedał wam towar x w cenie y.
Albo klocki hamulcowe po ile chcecie aby nie marudzić, uszczelki silnikowe czy pod klawiaturę , po ile, wahacze itd.

Pozmieniam moje ogłoszenia i podam cenę ale to jutro i poniżej cen napiszę do negocjacji jak coś chyba że też nie wolno :))

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-05 18:01:50 N /


nic się dawno na capri.pl nie działo, to trzeba rozkręcić jakąś awantoore......

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-05 20:25:21 N /


No wiesz,z mojego punktu widzenia to Ty marudzisz.
Nie wiesz co za ile.Odnosze wrażenie że chcesz się pozbyć,ale jednocześnie dobrze zarobić,a to trudna sztuka.Masz też i sporo racji,musisz dowiedzieć się ile klient chce zapłacić,za tyle wystawić i sprzedać,proste nie?
Jest tu na stronie kilku kolegów,mają części,mają ceny i nikt nie marudzi.
Bez urazy.Pozdrawiam.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-05 20:41:14 N /


Spoko ja krytykę przyjmuję na klatę , tylko widać po towarzystwie że coraz więcej osób chyba się wyalienowało , i nie zdaje sobie sprawy że jeżdżąc 20 30 40 letnimi autem, do którego części nie m w każdym sklepie hurtowni motoryzacyjnej magazynie itd trzeba zapłacić odpowiednią cenę dodatkowo do fordów starych nie robi się za dużo podróbek chińskich a towar z DE czy UK kosztuje coraz więcej.
Ktoś kto raz kupił coś za 20zł 20 lat temu , potem 10 lat temu myśli że zawsze to coś będzie kosztować 20 zł co jest w błędzie, pytam się wiec czasem co i za ile chcecie aby po pierwsze dalej STARE FORDY JEŹDZIŁY a po drugie ZAROBIĆ.
Bo jak będzie odzew na coś to wyłożę 10000 20000 tys zł na jakąś paletę części i będzie dobra cena a jak nie to się mówi trudno.

A w ogłoszeniach nie zrobiłem aukcji tylko napisałem proponować cenę, jak dojdzie do jakiś zbliżonych pułapów założonych przeze mnie to sprzedam jak nie to nie sprzedam tak troszkę jak na bazarze prze pana po ile to a na po 20 a to ja dam 10 a to ja chce 15 :))
Ja szanowne ludziska są urażone to nie widzę problemu pozmieniam i tyle albo zdejmę ogłoszenia.
Tylko tak nie pierdzielić że coś jest nie tak bo ogłoszenia są w offtopie tak samo jak passaty, zegarki, angielskie lusterka , lekko używane skarpetki koszulki i inne śmieci PO TO BYŁ ZAKŁADANY OFFTOPIC W OGŁOSZENIACH.

ps, Jak mi brakuje klimatu lat 1998 1999 jak tu było normalnie może dlatego że połowa z Was w piaskownicach wtedy była :))


BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-06 08:29:00 N /


Nie bardzo wiem, w jaki sposób licytacje w serwisach do tego przewidzianych mają coś zmienić. Przecież jak ktoś będzie b. czegoś chciał to i tak się z kimś dogada poza serwisem. Liczenie na honorowe zachowanie się itp., itd., to już ciężko nawet w między bajki wpasować, chociaż kilka osób stąd pozytywnie mnie zaskoczyło ;-)

Co do propozycji, to może przydatna by była wyszukiwarka na forum z wyszukiwaniem uwzględniającym autor/autorów tematów, postów?

PiotrekFCapri / 2012-09-09 18:13:50 N /


A ja marzę o wyszukiwarce łapiącej ogłoszenia....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-18 12:23:57 N /


i strony

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-18 13:58:21 N /


Wpisujecie w google "site:capri.pl Szukany_tekst" i wuala.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-18 14:44:38 N /


Dokładnie tak, i nawet fleksja działa. A forum i strona są na tyle dobrze zaindeksowane przez G, że prawie wszędzie szuka.

Konar / 2012-09-18 14:47:27 N /


Zakładam, że wszystkie wiadomości prywatne gdzieś w bazie danych zapisują się.
Czy istniałaby możliwość, wstawienia przy wysyłaniu PW jakiegoś ptaszka, który dawałby możliwość wysłania treści naszej własnej wiadomości do kogoś, dodatkowo także do nas samych?
Czasem nie pamięta się wszystkiego co się pisze, a warto wrócić pamięcią do tego co się obiecało :)
Ewentualnie skrzynka wysłanych / odebranych wiadomości przez www, ale to pewnie już więcej zachodu.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-09 09:34:43 N /


Moje prywatne wiadomości wysyłane są również na maila,tam sobie możesz je zbierać :)

cortinas !G.O.P! / 2013-05-09 20:08:51 N /


Może ograniczony jestem, ale nie umiem tak wysłać PW, żeby jej treść poszła do mnie na maila. Oczywiście adresat dostaje powiadomienie z @capri.pl o nowej wiadomości o danej treści, ale nadawca? Jeśli to działa, to prośba o info jak to odpalić?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-09 22:03:35 N /


nie jesteś ograniczony Konrad :D To ja jestem ślepy i czytać nie umiem. Faktycznie to co się wysyła, to już nie ląduje na moim mailu.
Powiem Ci że mnie to to nawet denerwuje... ale co kto lubi :)

cortinas !G.O.P! / 2013-05-10 20:38:29 N /


A nie wpadliście na to, żeby używać maila?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-10 20:53:35 N /


Przecież wysyłana wiadomość idzie wyłącznie do adresata to co tu mail pomoże.
Chyba, żeby zawsze notować sobie wysyłane wiadomości w oddzielnej kopii, tylko trochę to upierdliwe :)

Konar / 2013-05-10 20:58:43 N /


heheh
Mail, poza możliwością odbierania spamu posada funkcję wysyłania.

Zamiast wysyłać wiadomość z strony, można do zainteresowanego wysłać maila tgz. e-mail, na jego adres tgz. adres e-mail (w formacie uzytkownik@domena np. ty@capri.pl)- wtedy w folderze/katalogu programu pocztowego/skrzynki będzie znajdowała się kopia wysłanej wiadomości do obejrzenia dla potomnych. ;)
pzdr

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-10 21:13:10 N /


Nie po to wymyślono PW, żeby się cofać do własnoręcznie adresowanych maili :)

Konar / 2013-05-10 21:20:27 N /


Pokolenie facebooka i naszej-klasy :/

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-10 22:17:26 N /


e-mail ma już ponad 20 lat, ale na chwilę obecną nie ma chyba nic lepszego ;-)
Co nie zmienia faktu, że czasem jest potrzebne to co wysłaliśmy przez PW.
Bez "skrzynki wysłanych", w dowolnej postaci - czy to kopia na maila, czy gdzieś w systemie, taki system PW jest nieco ułomny.
Nie napisałem swojego postu powyżej, by dostać milion odpowiedzi co każdy myśli o tym, tylko zgłaszam takowe zapotrzebowanie i jeśli choć jednej osobie poza mną, taki mechanizm wydałby się pomocny, to uważam moją PROPOZYCJĘ CO DO ROZWOJU STRONY za stosowną.

Jeśli ktoś jest na tak za taką funkcjonalnością, prośba o dopisanie się pod moją "petycją":

1. Konrad vel smasher
2. ...

Przeciwnicy niech zamilkną ;)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-10 23:42:37 N /


Od czasu tych wewnętrznych wiadomości -- strasznie długo przewijam do dołu strony aby cokolwiek przeczytać ... Może dałoby się to wtrynić w jakąś zakładkę ? Kopie wysłanych rzeczywiście mogą być przydatne , ja się już przyzwyczaiłem , że nigdy więcej tego tekstu nie zobaczę , chyba , że zacytowany w zwrotnej ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 01:26:02 N /


Mike, no bo właśnie brakuje takiej zakładki "odebrane/wysłane". To przewijanie też mnie wnerwia xD

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 01:50:34 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. ...

Szramek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 09:40:08 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. ...

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 09:56:39 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. ...

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-11 11:19:22 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-11 12:01:16 N /


W pasku gdzie jest Forum, Garaż, Biblioteka itp wprowadzić zakładkę "PW"
1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 12:22:19 N /


Już kilka razy się zastanawiałem jak to ja cenę podałem w wiadomości ;)

1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 13:09:22 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 14:11:55 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-11 15:39:59 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac

Podobnie jak brzezin ;)

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-11 19:32:26 N /


Jakaś kolejna spam-lista :-p

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 19:41:38 N /


Wpisz się, może będą nagrody ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 20:41:49 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 20:51:40 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-11 21:23:01 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash
13. HICKS

HICKS / 2013-05-11 21:38:16 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash
13. HICKS
14. bogdanw

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 21:43:08 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash
13. HICKS
14. bogdanw
15. barto

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 21:53:27 N /


Prezentuję pogląd konserwatywny, jestem za przewijaniem. PW nie skasowane uważam za nie zamknięte, toteż super że wkurza mnie przewijanie, bo jest ono motorem do zakończenia tematu/sprawy.

Jeśli bym się miał do czegoś czepić, to że czasem zbyt długo trzeba czekać na maila, ale nie wiem po której stronie serwera leży prblem.

Mnisiek liil EM / 2013-05-11 21:57:11 N /


Aaaa, to ja, Mysza...

Mnisiek liil EM / 2013-05-11 21:57:44 N /


1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash
13. HICKS
14. bogdanw
15. barto
16. Bartek

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-11 22:00:06 N /




1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash
13. HICKS
14. bogdanw
15. barto
16. Bartek
17.CHUDER

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-12 15:08:42 N /



1. Konrad vel smasher
2. Szramek
3. KRK 4m
4. SKUN
5. PiotrekGran
6.Szafa
7. brzezin
8. Zapek
9. najdos
10. Killer vel M-maniac
11. wiśnia
12. Tomash
13. HICKS
14. bogdanw
15. barto
16. Bartek
17.CHUDER
18. Curtis

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-12 17:10:28 N /


A za czym ta kolejka? Bo może stanę i ja.

Co do tych wiadomości, to sprawa jest dziwna. Znaczy się po mojemu, są one nadużywane. Zajrzałem do bazy danych ile tego jest, i "ło matko" - wychodzi że średnio 83 dziennie. Intencja tego mechanizmu była taka, żeby komuś coś przypomnieć, jeśli inne mechanizmy komunikacji zawiodą. A inne mechanizmy - to przede wszystkim konwencjonalny email. No bo po co dublować w ramach strony całą funkcjonalność poczty? Foldery, itd? Są do tego dedykowane programy, jest zwykle jakiś dostęp do poczty przez www nawet jak z dala od własnego komputera, należy więc korzystać z narzędzi właściwych. Wiadomości zrobiłem w sumie po to, żeby było jak SKUTECZNIE doręczyć reprymendę za ogłoszenie na forum (czy inne powiadomienia "administracyjne"), zawiadomić o zaległości składki, itp - żeby zawodnik nie mówił potem że "nie widział". Ale prowadzenie dialogów za pomocą tych kulawych wiadomości, to wykracza poza zamysł i rzeczywiście nie ma pewnych funkcji, które by uczyniły te wiadomości wygodnymi w użyciu. Ale nie miało ich być, bo to nie miała być regularna poczta. Bo po co, skoro taka już jest. Zresztą i tak taka wiadomość MUSI trafić też na email, bo gdyby musieć zajrzeć na multum różnych stron, gdzie każda ma swój system wiadomości żeby sprawdzić czy nie ma czegoś do mnie, to jakiś bezsens.
Tak więc drobne przeróbki zrobię, ale jako usprawnienia na drodze do przekierowania komunikacji na email.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-13 12:52:52 N /


To może chociaż nadawcę i temat wiadomości w tytule maila z powiadomieniem? :)

Konar / 2013-05-13 12:56:54 N /


Popieram Konara.
Przykładowo: ja staram się nie mieć dostępu do komputera poza pracą. Jak dostaję jakieś PW to muszę z telefonu wchodzić na www aby odpowiedzieć. Gdyby w mailu z PW był dostępny obok nazwy usera jego email z profilu - to byłoby coś pięknego.

Człowieniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-13 13:19:03 N /


Michał, a może po prostu jak przychodzi wiadomość na pocztę, to kliknięcie w programie na guzik "odpowiedz" (nie na link w treści) powodowałoby wstawienie automatycznie adresu e-mail nadawcy wiadomości do maila? Ja często tak robię, ale ręcznie. To mogłoby być fajne ulepszenie tej drogi przekierowania komunikacji na mail.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-13 13:42:14 N /


O to jest świetny pomysł, dokładnie o tym myślałem dziś!

A co z przyciskiem, który pozwalałby wyświetlić /10 poprzednich postów? :)

chart Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-13 16:54:16 N /


Jestem za zastąpieniem PW w formie maili komunikatorem, który archiwizuje treść konwersacji do momentu jego świadomego usunięcia przez uzytkownika. Komunikator tylko z poziomu strony bez kopii na maila, ewentualnie jak ktoś juz nie zagląda na stronę to z funkcją zawiadomień na maila.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-15 09:08:50 N /


No to może stwórz taki komunikator i prześlij gotowe rozwiązanie Michałowi :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-15 10:00:09 N /


Jest trochę gotowców w sieci, poszukam.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-15 14:29:55 N /


Fajny ten króliczek :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-03-06 22:14:38 N /


No właśnie zastanawiałem się gdzie moge wyrazić swoje uznanie dla tego króliczka :D

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-03-06 22:19:35 N /


ja też wczoraj podziwiałem :)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-03-07 10:02:04 N /


Czy mógłbym poprosić o umieszczenie linku do wiadomości bezpośrednio w lewym górnym rogu najlepiej? Wkurzające jest za każdym razem wchodzenie w swój profil i tam dopiero tam na link... Może komuś innemu też się to przyda? :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-08-06 14:59:05 N /


Dodałem link prosto do wiadomości na tym stałym pasku podtytułowym, na samym końcu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-01 16:52:48 N /


Super, dziękuję :)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-02 00:40:24 N /


MK tak a propos braku czasu, zrobisz przycisk pokazania ostatnich 10 postów?
Przewijanie kikuset postów w wątku po przeczytaniu ostatniego, żeby zobaczyć przedostatni (który się przegapiło) jest bezcenne :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-24 14:14:11 N /


to nie rozwiązanie a ułatwienie ale na maku command+strzałka w dół po załadowaniu treści strony. ;)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-24 15:57:27 N /


Klawisz "end" załatwia sprawę.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-03-24 19:39:18 N /


A ja mam jeszcze inne pytanie. Bo ostatnimi czasy miałem wątpliwej jakości internet cały czas. Ale teraz od lutego mam gigabitowe łączę od Orange i wszystko w sumie śmiga jak szalone oprócz... Capri.pl. A konkretnie zdjęć wszelakich na Capri.pl. I zastanawiam się czy po prostu serwer, na którym strona siedzi nie wyrabia, czy mamy na nim jakieś dosyć spore przycięcie łącza, czy też jest jakaś wina styku łączy Orange z tą częścią świata gdzie mamy nasz serwer?
Bo jak zrobię, że mają się duże obrazki pojawić, to cholernie długo mi się wygrywają... :(

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-24 22:36:39 N /


mi się wgrywają jak bym je miał zapisane na dysku, ale ja mieszkam na podkarpaciu... ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-24 22:53:56 N /


Ale na Podkarpaciu to Bracia M. dbają o jakość połączenia z Capri , Piter napędza serwer jakimś BOA wyciągniętym ze Scorupy do kontenera :)

Maross / 2021-03-25 07:35:11 N /


Ja niestety z podkarpacia nie jestem nad czym ubolewam (a może to i dobrze bo moją wątroba by tego nie wytrzymała), i nawet na mobilnym necie w srodku lasu będśc 20 km od Ciebie zdjecia otwierają mi się bez żadnych problemów, bardzo szybko. Na każdym urządzeniu masz to samo?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-25 07:38:59 N /


> MK tak a propos braku czasu, zrobisz przycisk pokazania ostatnich 10 postów?

Zrobię, w wolnej chwili :)

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-25 15:24:46 N /


Co do nieśmigania zdjęć, to może być jeszcze taka kwestia - jakiś czas temu przerobiłem obsługę załączników, od tego czasu na serwerze zapisywane są zdjęcia w rozmiarze do 4K, plus parę pozmniejszanych rozmiarów. W ten sposób do Twojej przeglądarki wysyłane są pliki o wielkości adekwatnej do rozdzielczości ekranu jaką masz w pikselach. Większa rozdzielczość - dostajesz większe pliki, mniejsza - analogicznie dostajesz mniejsze pliki. To wymaga jakiejś względnie współczesnej przeglądarki, no ale może ostrożnie założę że ten warunek jest spełniony. Może dostajesz największe pliki? Pliki do 4K, a teraz w zasadzie każdy toster robi większe zdjęcia i takie trafiają na stronę, są jednak dość spore, to po kilka MB każdy.
Sprawdź może jakie pliki pobierasz z serwera - mają w nazwie przyrostek kodujący wielkość, na końcu przed faktycznym rozszerzeniem nazwy pliku. Zmniejsz okienko przeglądarki i zobacz czy zmieni się wielkość pobieranych plików i tym samym szybkość działania.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-25 15:32:16 N /


a może po kliknięciu niech się domyślnie ściągnie w "jakiejśtam" rozdzielczości, a jak ktoś będzie chciał 4k, to dorobić mu osobny guzik "pokaż rozmiar oryginalny"?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-25 15:52:28 N /


Wszystkie komputery/monitory mam z rozdzielczością minimum FullHD.
Rzeczywiście, ściągam z tego co widzę pliki w rozdzielczości 4K (uhd).
Co ciekawe, zmniejszeniem okienka w Firefoksie udało mi się ściągnąć te same zdjęcia jako std (1200 px szerokie zdaje się, z tego co w kodzie widziałem), a nawet bardziej zmniejszone okienko w Chrome ściąga wtedy fhd.
Przy zmaksymalizowanym okienku obie ściągają UHD.

STD i FHD rzeczywiście idą szybciej. Acz powiem szczerze - std to wydawałoby się, że na gigabicie to powinna być dosłownie sekunda, a jest owszem dość szybko, ale to jednak mignięcie okiem nie jest. I moment trzeba zaczekać.
Ale to już pewnie kwestia łączy serwera i samej jego mocy.

Czy jest opcja jakiegoś przełączenia sobie w jakiej jakości mają się zdjęcia ściągać?
A swoją drogą, nawet te foty 4K, to powinny się według mnie dużo szybciej wgrywać, bo u mnie po 80-100 MB/s potrafię mieć transfer, więc nawet duże rzeczy, powinny wchodzić szybko.
Michał, jakie łącze mamy do serwera wiemy?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-04-12 16:37:27 N /


Wez nie szalej, bo wszystkim zwolni

Mysza liil (EM) / 2021-04-14 22:10:47 N /


Chyba coś w związku ze zmianami ze zdjęciami się wysypało w przypadku starszych zdjęć. Mam wrażenie, ze kiedyś te zdjęcia były większe, a teraz zostały same miniaturki? Np. https://www.capri.pl/club/gora-kalwaria-czersk-2000 i https://www.capri.pl/image/club/event/gora-kalwaria-czersk-2000/pic12 tu też kiedyś to wyglądało raczej inaczej https://www.capri.pl/club/racing-show-2001 itd.

PiotrekFCapri / 2021-04-16 21:39:43 N /


Czy Wam też nie wyświetla się cała lista kontaktowa? U mnie w kompie i w tel kończy się na woj Podkarpackim...

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-10 11:35:57 N /


Widzę całą.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-10 11:52:35 N /


O, mi też się już pojawiło... ktoś coś poprawił, przyznać się... ;) Bo już w zeszłym tygodniu miałem z tym problem.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-10 11:57:49 N /


Ja proponuję karencję dla nowych użytkowników jeśli chodzi o dodawanie postów na forum. Ostatnio jest plaga jakichś botów i jest to irytujące. Np. nowe konto - możliwość napisania postów po 10 dniach od rejestracji.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-10 12:26:31 N /


Popieram.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-10 14:44:14 N /


Czy można zrobić automat, który po zadanej ilości minusów samoczynnie usunie post-spam?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-16 08:12:27 N /


Z usuwaniem spamu nie ma problemu, czuwamy i na bieżąco usuwamy, ale istotnie ilość tego jest jakby coraz większa. Miałem trochę utrudnić rejestrację nowego konta - w najbliższej wolnej chwili coś wykombinuję, no i poprawka tego problemu że po usunięciu jakiegoś postu z końca wątek i tak trafia do nowości. Niby zabawne, ale tylko chwilowo.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-16 08:50:37 N /


Jak się pojawi mechanizm utrudniający rejestrację (i tym samym ograniczy spam generowany przez boty) to pojawianie się wątku w nowościach po usunięciu postu można zostawić jako element humorystyczny ,bądź też w myśl zasady "it's not a bug, it's a feature" :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-16 09:02:21 N /


Poprawiłem (chyba) w końcu problem z anonsowaniem wątku jako nowo odświeżony po usunięciu postu.

A dodatkowa zmiana jeszcze jest taka że podstrony w prezentacjach samochodów użytkownicy mogą włączać sobie sami, bez zgłaszania tych stron do włączenia i czekania na to.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-09 15:57:51 N /


Odświeżanie kotleta bywało często zabawne ;) trochę szkoda.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-09 19:08:02 N /


Mam taką uwagę, coś co mnie wkur..wia od lat ale dopiero teraz odkryłem, że może nie tylko ja tak mam więc może dało by się to łatwo zmienić.

Chodzi o bardzo długie wątki na forum.
Otóż klikając na wyskakujący w nowościach wątek wyskakują tylko najnowsze komentarze, i ekstra. Tylko kiedy nie znam kontekstu i chcę zobaczyć co było przed tym najnowszym komentarzem klikam sobie guzik „zobacz wszystko” i to też jest super tylko szkoda że wtedy wyświetla się wątek od pierwszego posta kiedy zawsze w tej sytuacji interesują mnie właśnie te posty ostatnie, i teraz muszę przewijać cały wątek aby dobrać się do jego końca i doczytać tenże kontekst do którego odnosi się najnowszy post.

Można by umieścić na początku wątku drugi guzik „zobacz ostatnie” i chyba by to załatwiło temat.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-29 07:57:28 N /


Albo cos w stylu wyświetl poprzednich 10 wpisów... A jeśli to będzie mało znowu kliknąć i zaś wskoczy kolejnych wcześniejszych 10:)
Dużo z czymś takim roboty?

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-29 08:09:36 N /


W adresie www po literce t jest podana data, można ją zmienić na dowolną wcześniejszą. Może nieco chałupnicze rozwiązanie, ale często tak się ratuję :)

PiotrekFCapri / 2024-01-29 08:57:45 N /


Już kiedyś o tym pisałem, przydałby się przycisk "wczytaj 10 wcześniejszych postów" i by wystarczyło.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-29 09:48:38 N /


Nooo to by też dobre było, pytanie co jest prostsze do ogarnięcia?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-29 10:43:54 N /


Ja używam suwaczka z prawej str. Ale te 10 w tył może i by było wygodniejsze.

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-29 15:09:26 N /


Zapku.
W windzie jest klawisz "end", któren to klawisz kieruje Cię na ostatni wątek w debacie i skrolujesz sobie kilka postów w górę.
W jabłuszku jest "cmd + strzałka w dół" i dokładnie tek samo działa.
Natomiast każden jeden smarkfon ma suwak na prawej krawędzi wydobywany odpowiednim ruchem paluszka, któren to suwak umożliwia natychmioastowe przesunięcie tasiemca do końca.
Ło...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-29 22:27:10 N /


Kurła... kieliszek się był opróżnił...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-29 22:28:12 N /


No i dokładnie teraz tak to działa. Ale przeważnie ręce upier.. jak legendarny stół w tvn i suwaczki,inne smarkfonowe gesty nie dzialają... A tak to klik, klik i wszystko gra

Kwestia tego czy taka modyfikacja to dużo pierd.. dla informatyka i dużo geldu czy to temat na zasadzie potrzymaj mi piwo a na podczas zabawy weselnej przyniose zapas z auta zamiast laćka partnerki

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-29 22:38:14 N /


Szafa, czas nauczyć się pracy w rękawiczkach. Szanuj najcenniejsze ze swoich narzędzi. Nie ma do nich zestawu naprawczego...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-29 22:55:16 N /


Jakieś tam juz sa ale astronomicznie drogie i nie precyzyjne ale może w roku 2077 będą wszystkie implanty dopracowane :)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-29 23:49:15 N /


Większość już tak robię. Ale nadal są czynności których nie zdzierże i rękawiczki musze zdjąć:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-30 06:13:38 N /


W 2077 będę miał 104 lata, więc mam to w dupie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-30 21:07:20 N /