logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Początkujący rejestruje fiata 126p...POMOCY

Początkujący rejestruje fiata 126p...POMOCY

Witam wszystkich. Prawko mam od jakiś 6 miechów i postanowiłem kupić samochód. na poczatku bedzie to fiat 126p. Mam już na oku takiego fiata za 800zł. i u moje pytanie..Po kupnie maluszka co dalej? Spisze umowe z starym właścicielem, wezme kwitek z OC, dowód, karte pojazdu jak jest. I nie iwem co z tym dalej począć:/ gdzie sie najpierw udac? do ubezpieczalni czy do urżedu komunikacji? Jak wygląda sprawa z tym OC? Samochód bd miał na siebie, więc napewno beda zwyzki za wiek i inne duperele (mam 19 lat).. Czy bd jakieś zniżki gdy np dam za współwłaściciela moją matke która nie ma prawka i nie posiada żadnych zniżek, czy po prostu anuluje mi sie np zwyżka za mój wiek? Dajmy na to jestem już w urzedzie komunikacji..co mam zabrac ze sobą? Fiacik zarejestrowany jest jeszcze na "czarnych" tablicach wiec bd trzeba wymieniać tablice na nowe? Gdzies tutaj wyczytałem na forum że jeśłi poprzedni własciciel pochodz z tej samej miejscowości i z tej samej gminy to nie ma takiej konieczności..Prawda to? Co do tego OC to jak wygląda sprawa z opłaconym samochodem do końca roku? Czy to OC przechodzi na mnie? Poprzedni własciciel ma jakieś prawo zarządać zwrotu OC za poł roku a ja bd musiał zapłacić potem tą różnice? Ile by taka różnica wyniosła za pojemnosc 650? Fiacik ma zrobiony przegląd więc z tym nie ma problemu..Jakie bedzie najbardziej opłacalne wyjście w moim przypadku z tymi wszystkimi opłatami? Potraktujcuie mnie jak laika w tych sprawach, przejzałem forum ale informacje interesujące mnie sa porozrzucane w różnych miejscach:/ czekam na szybką odpowiedz!! Z góry bardzo Dziękuje!!!

XAOO / 2007-05-07 19:18:24 /


nie ten adres wybrałeś chłopaku...

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-07 19:23:11 /


Za podobne pieniądze kupisz klimatycznego oldforda... Przemyśl to... Precz z kaszlem!

Śmietan / 2007-05-07 19:24:52 /


po pierwsze czytaj regulamin forum na którym coś piszesz, po drugie patrz pierwsze, po trzecie kupuj forda nie malucha :P

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-07 19:26:10 /


Ma Giertych rację - zdarzają się ludziska, którzy w wieku 19 lat jeszcze nie umieją czytać...
Z kompletem papierów najpierw idziesz do urzędu komunikacji, oddajesz czarne blachy, dostajesz białe [numer z jedną gminą dotyczy kupna auta z białymi blachami] i idziesz z tym do ubezpieczalni. Daj matkę na wspólniczkę [ale musisz ją wpisać już do umowy kupna z poprzednim właścicielem], to dostaniesz niższą stawkę. Poprzedni własciciel może wystapić do ubezpieczyciela o zwrot nadpłaconego OC, a tobie powinni zrobić rekalkulację składki. Chyba że zmieniasz ubezpieczalnie [wolno ci], to zaczynasz wszystko od zera. Ile to wyniesie to już pytanie do wróżki - każdy ubezpieczyciel ma swoje taryfy [inne w każdym powiecie, a nie województwie], a poza tym Ford nigdy nie miał auta z silnikiem 650cc, więc nie wiemy...
Jest kilka forów o Fiatach - może tam ktoś będzie znał odpowiedź na nurtujące cię pytania.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-07 19:32:27 /


Pierwsze co musisz zrobić to udać się do dobrego okulisty.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-07 19:32:56 /


Nie wiem w czym masz problem, w urzędzie powiedzą Ci jakie świstki masz mieć ze sobą. Dowód osobisty i karte pojazdu tam potrzeba.OC to chyba kiedy tam chcesz to se zapłacisz. Zniżek to chyba nie dostaniesz chyba że ktoś kto ma zniżki już, będzie współwłaścicielem i to rozwiązanie było by dla Ciebie najlepsze. Przemyśl kupno malucha o to nie jest mądra decyzja, nigdzie dalej tym nie pojedziesz a pali to w h..j i jeszcze troche.Za 800 zł to można coś większego kupić.

Michał.. / 2007-05-07 19:34:10 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.