logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Poszukuję mechanika który zamie się generalką przy 2,9 EFI GHIA w moim Capri!

Poszukuję mechanika który zamie się generalką przy 2,9 EFI GHIA w moim Capri!

Od prawie roku jestem właścicielem Capri z silnikiem 2,9 EFI GHIA pochodzącego z Forda Scorpio. Na codzień przebywam poza granicami naszego kraju i autko nie było kupione przezemnie osobiście. Po przyjeździe do kraju na urlop i zapoznaniu się ze stanem technicznym zakupionego przezemnie auta, okazało się, że generalnie auto wymaga wiele pracy by naprawde przywrucić je do należytego stanu ale to akurat jest norma :)... Chciałem zacząć od silnika bo pomijając jego opłakany stan techniczny w jakim on się znajduje, to sama przekładka silnika została przeprowadzona bardzo niechlujnie... Wiele przewodów np. od podciśnienia itp. wogule nie jest podłonczonych i zostały one jedynie pozaślepiane jakimiś śróbkami... Na dodatek silnik pomimo prawie 3 litrów nie ma siły i straszne problemy z odpalaniem. Na urlopie w lipcu zjeździłem chyba wszystkie warsztaty w mojej okolicy (Malbork-Tczew) i generalnie mechanicy reaguja podobnie:)... czyli niemal, że kreślą znak krzyża w powietrzu, odprawiając egzorcyzmy i rekoma i nogami bronią się przed robieniem czego kolwiek w takim aucie...
Zastanawiałem się już też nad zakupem identycznego silnika ale stwierdziłem, że lepiej jest doprowadzić ten co jest do nalerzytego stanu i przynajmniej będę wiedział co tak faktycznie mam pod maską.
W tym miejscu proszę wszystkicj zorientowanych w temacie o udzielenie ewentuanych namiarów na ludzi, warsztaty które podjeły by się przeprowadzenia generalnego remontu silnika oraz na nowo, tym razem starannie zaadoptowania tegoż silnika w budzie od Capri. Najlepiej gdyby byli to ludzie z okolic pomorza a konkretnie Malbork, Tczew, Gdańsk bo obawiam się, że to auto na tym silniku dalszej trasy by poprostu mogło nieprzerzyć...

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Crow.

Crow Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-07 01:41:44 /


nie generalką , tylko wymianą.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-07 07:11:33 /


W pruszczu gdańskim jest granadziarz, w gdańsku jest fourm 3m. Granadziarz może i bym miał czas żeby sie tym zająć , natomiast Fourm 3M raczej wątpie. A zamiast zakładać nowy wątek chyba łatwiej dać ogłoszenie

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-07 07:15:07 /


Ustaw się w kolejce do marcina kozłowskiego w wawce.
Napewno będziesz miał dobrze zrobione tylko pytanie czy marcinowi będzie się chciało w efi babrać.
Nie zaszkodzi zapytać.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-07 13:40:19 /


Ja tam zdecydowanie polecam Granadziarza

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-07 14:48:30 /


No niestety do wawy mam grubo ponad trzy setki i musiał bym być albo cholernie odważny albo bardzo głupi licząc na to, że autko dotrze tam o własnych siłach. A lawetą niestety też nie dysponuje. Ale dzięki NOBEL za odew. Pruszcz jak najbardziej by mi pasował ale proszę o jakieś namiary na owego Granadziarza, jeśli ktoś oczywiscie takowymi dysponuje bym mógł sie z człowiekiem skontaktować i objasnic w czym rzecz.

Crow Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-07 18:10:10 /


501711232 Granadziarz vel Jarek;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-07 18:17:49 /


W ramach sprostowania do mojego ostatniego postu, oczywiscie miało być: ...NEBEL za odzew. Zwracam honor!!!
Ps. Ludwik 3M dzieki za nr. już dzwonię:)

Crow Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-07 18:25:35 /


noblem-neblowi nadałeś więcej honorów :D:D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-08 15:44:22 /


rybak i tak na mnie woła nobel więc nie chowam urazy :D
granadziarz jest godny polecenia, jedź do niego.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-09 13:45:09 /


Dziękuję Panowie za pomoc! Jestem po rozmowie wstępnej z owym grandziarzem. Lece właśnie na urlop i oddaje auto w jego ręce. Jeszcze raz dzięki za namiary.

Crow Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-15 12:51:14 /