logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Strona ledwo się kręci ... serwer czy łącze ?

Strona ledwo się kręci ... serwer czy łącze ?

Od pewnego czasu obserwuje coraz większego woła jeśli chodzi o działanie strony.
Mam Gigabit do atmana i 3 hopy do serwera capri.pl.

1. z-atman-isp.creator.wroc.pl
2. r3.isp-10G-r2.isp.atman.pl
3. callahan.capri.pl

Dziś próba wyświetlenia jakiejkolwiek galeryjki powoduje lekką frustrację i przerwę na wstawienie wody na herbatkę.
Serwer czy łącze nie domaga ? Może jakaś pomoc potrzebna ?

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-07 23:12:23 /


ja mam 512kb radiówka i śmiga całkiem dobrze

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-07 23:17:46 /


Hmm to nie wiem w czym tu problem .... dość dziwne bo wszystko nam lata w sieci elegancko poza capri które się przycina.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-07 23:28:23 /


Dodam że na tym 512 możesz po prostu nie widzieć różnicy ja widzę bo wcześniej pstryk i było ;-P.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-07 23:36:11 /


Strona ma spore obciążenie a serwerek to już pradziadek, jak dobrze kojarzę to 2x p3 i trochę ramu. O łączu się nie wypowiadam bo nie znam parametrów. Zresztą MK ma znacznie świeższe informację.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 00:17:48 /


Jakiś czas temu proponowałem dość świeże serwery dla strony, ale nic.
Ponowię propozycję - zazwyczaj w firmie mam jakieś 3-4 letnie Prolianty, które firma chętnie by Stowarzyszeniu "odsprzedała".

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 08:03:26 /


Ja na chwilę obecną nie widzę żadnych problemów z działaniem serwera. Ani łącze się nie przytkało w ciągu ostatnich dni, swap nie drgnął, obciążenie żadnego procesora nie przekroczyło 1.0. Przynajmniej na wykresach za ostatni tydzień. Było jakieś szaleństwo 28-29.01 jak łącze zasuwało 48 godzin pełną parą, ale tylko wtedy.
Sprawdziłem też z pobliskiej maszyny w tej samej serwerowni, też 2 routery dalej i na parę prób nie zauważyłem podejrzanych opóźnień. Nie wiem więc co jest grane. Jeśli problem się utrzymuje, to proszę o kontakt, będziemy diagnozować dalej.

> Serwer czy łącze nie domaga ? Może jakaś pomoc potrzebna ?

Jaka pomoc ? Kiedyś już oferowałeś trochę pasma na serwowanie statycznych plików, ale konkretów zabrakło.

> Jakiś czas temu proponowałem dość świeże serwery dla strony, ale nic.

Nic, bo ku mojemu zdziwieniu obecna maszyna jeszcze działa na akceptowalnym poziomie a na podmianę serwera będę musiał poświęcić cały dzień pewnie, więc dopóki nie było faktycznie trzeba to nie było impulsu do działania. Ale chwila się zbliża istotnie, bo w tej chwili dyski już są prawie pełne, dołożyć się nic nie da, trzeba by podmienić na nowe a to już bez sensu i to pewnie będzie chwila na podmianę całości.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 10:54:41 /


Jakby co, to daj znać, coś się wymyśli z maszyną.
A swoją drogą, u mnie w domu też strona się ślamazarzy i np. zdjęcia się potrafią nie wczytać, ale zgłosiłem to do swojego dostawcy i oni to diagnozują. Bo np w pracy mi strona działa jak błyskawica...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 11:06:36 /


Takie cuda też widziałem, u siebie. Kiedyś wcześniej miałem w domu neostradę z TPSA i okresowo działy się takie cuda - nie ładujące się zdjęcia, a jak przechodziły, to transfer danych bardzo szarpany i w żaden sposób nie zbliżony do całego pasma po drodze. Dowolna pora dnia i nocy, żadnej różnicy. Z wielu innych miejsc - brak problemów, transfer danych jak przyznano. Pogoniłem neostradę i mam internet przez kablówkę - śmiga aż miło, bez cienia zarzutu. Była krótka chwila że miałem równolegle jeszcze tą nieszczęsną neostradę, zanim umowa nie dogasła - no i robiłem próby w tym samym miejscu w tym samym czasie. Neostrada - regularne problemy, kablówka - rewelacja. Ale neostrada w zupełnie innym miejscu działała dobrze. Tak więc to był lokalny przypadek, ale ewidentnie nie problem serwera, bo diagnozowałem sytuację i zdarzało się że do serwera nie dochodziły w ogóle niektóre pakiety TCP SYN nawiązujące połączenie z neostrady. Przy równoległych bezproblemowych próbach z innej sieci. Za duża ilość prób aby coś zwalić na statystykę.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 11:37:23 /


No to i ja, mam neostrade 1M i co jakiś czas też mam cyrki z capri.pl, zdjęcia się otwierają dość długo, zatrzyma się w połowie zdjęcia i stoi, odświeżenie strony pomaga, ostatnio w sobotę miałem takie cyrki, reszta stron otwierała się bez problemu.

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 12:41:24 /


> A swoją drogą, u mnie w domu też strona się ślamazarzy i np. zdjęcia się potrafią
> nie wczytać, ale zgłosiłem to do swojego dostawcy i oni to diagnozują. Bo np w
> pracy mi strona działa jak błyskawica...

A nie jest tak że w pracy jesteś w dzień a wlecze się wieczorem w domu ? Ja mam to samo łącze w domu i w firmie i w dzień działa ok.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-08 16:23:49 /


Ja sie lacze bez problemu;) przedkosc nie powala i nie jest to takie pstryk;) ale w koncu odleglosc robi swoje;) kabel/kabel pod woda/satelita/kabel ;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 16:29:51 /


A u mnie paradoksalnie szybciej jest jak z domu sie podlacze vpn-em do firmy i dopiero otwieram capri.pl ;)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 17:40:00 /


Mój komputer i tak chodzi jak kiedyś ATARI 130 XE z magnetofonem więc jest wszystko git.
Ja nie odczuwam żadnego wzrostu prędkości. Jak był wolny tak jest wolny.
Pzdr.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-08 19:16:18 /


Czyżby znowu coś z serwerem? Od 48h nie mam ani jednego postu z capri.pl, a zwykle było ponad 200 na dobę... Łącza raczej wykluczam, bo generalnie poczta z całego świata nadal dociera bez przeszkód w normalnej dawce. Żyjecie tam?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-22 15:38:29 /


Żyjemy.Kiepsko,ale jednak ;) U mnie strona "chodzi" dobrze

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-22 15:40:33 /


U mnie wolno.... ale posty są i to sporo

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-22 15:59:41 /


u mnie dziś rano jakiś "error" wyskakiwał, jak chciałem podstronkę zrobić. Ale w końcu małymi kroczkami poszło.

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-22 16:49:37 /


U mnie działa wyśmienicie :)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-22 17:13:57 /


A u mnie jak marzenie

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-22 17:37:47 /


a u mnie jak miód malina ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-22 19:01:39 /


działa git

Mysza liil (EM) / 2011-01-22 20:24:11 /


nie zauważyłem problemów

Szlachta Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-22 23:16:37 /


Czasem zdarza się jakiś problem na styku TPNET - ATM, gdzie znajduje się serwer. Wszystkie problemy które do tej pory widziałem/o których słyszałem zdarzały się z TPNET po drodze. Sam w swoim miejscu zamieszkania miałem moment migracji internetu z neostrady na kablówkę, no i przez chwilę miałem internet do wyboru na dwa kabelki. Różnica na drodze akurat do capri.pl była kolosalna - przez TP jakaś powolna porażka, przez Aster - bezproblemowo. W tej samej praktycznie chwili, skacząc z jednego kabelka na drugi. Niestety, genezy problemu nie udało się wyjaśnić.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-22 23:34:33 /


Właśnie mnie zasypało...361 postów z ostatnich 60h.
Pomaleńku próbuję przez nie przebrnąć - widocznie gdzieś po drodze coś się przytkało, a teraz puściło :)
Swoją drogą stronka pod Firefoxem hulała cały czas bez szwanku.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-23 12:10:37 /


Niestety potwierdzam słabość działania na tepsie :( strona chodzi jeszcze znośnie ale mułowato a pobranie maila z załącznikiem często kończy się logowaniem do poczty przez www i pobieraniem załącznika ze stronki.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-24 08:45:40 /


3k, tak to ja mialem od zawsze, ze wieksze zalaczniki musialem sciagac pojedynczo przez www, od poczatku istnienia strony, wiec przyjalem za normę.

Mysza liil (EM) / 2011-01-24 08:52:21 /


Od jakiegoś czasu zauważyłem taki myk: strona normalnie się otwiera, ale jak chcę zajrzeć w czyiś profil to on otwiera się kilkanaście sekund. Też tak macie?

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-13 13:47:58 /


u mnie jest tak...
otwieram stronke i kilka podstron na raz... kilka pierwszych się załaduje od ręki reszta po kilku minutach lub wogóle. Wtedy strona chodzi mozolnie że nie sposób ją oglądać. Po kilkunastu minutach problem znika i chodzi przez pare godzin idealnie. Sprawdzone na różnych komputerach...

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-13 14:06:19 /


Mam podobnie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-13 14:09:14 /


Ja tylko tak na marginesie zaznaczę -nie używajcie Mozilli....niesamowity syf się z niej zrobił,może nie ona jest przyczyną,ale warto to wykluczyć.

bon / 2012-01-13 15:05:42 /


na "chromie" niestety tez tak jest...

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-13 17:16:09 /


U mnie wszystko zasuwa jak trza - w tym roku jak narazie jeden dzien był problem ze stroną i wyskakiwał błąd bazy danych - czasem przy ładowaniu zdjęcia czas ciągnie sie w nieskończoność, ale druga próba zwykle sie udaje. Używam zilli FF i gdy zaglądam czasem ile pamięci pożera na -- crtl alt del -- to robi sie słabo ... Ale jak sie ma otwarte 48 kart w jednym oknie to nic dziwnego.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-13 17:24:46 /


Pamięć teraz tania. Jak masz problem to 4g wrzuć przy 32bitowym systemie. Jak masz 64 to ładujesz do oporu i gra :)
Moja Gosia jest mistrzynią otwierania zakładek. koło 150 doliczyłem się kiedyś jak stwierdziła że lap jej się muli :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-14 10:26:29 /


Mozilla stworzyła specjalny departament ds. znalezienia przyczyn memory-leaków w FireFoxie. Pracuje tam już 800 osób :)

[ba-dum tsss]

Konar / 2012-01-29 15:25:34 /


W sumie to nie wiem gdzie zapytać...
Server mail.capri.pl i files.capri.pl atakuje mój publiczny IP mnóstwem zapytań wychodzących z portu 443 i waląc na jakieś 52-54000 z hakiem.... Czy tak ma być?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-28 20:22:42 /


Jakiś spam bot Ci sie nie wprosił ?

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-28 20:49:11 /


w sumie 3 tys pakietów z 2 IP jak zacząłem się przyglądać... ubijam to to na swoim routerze, ale chyba dobrze wyjaśnić xD

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-28 21:02:31 /


I jeszcze nagłówki do tabelki ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-28 21:05:02 /


Bije licznik bije i to dość szybko... Nie wiem, może ja za głupi jestem na to :-/

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-29 10:00:49 /


no już na 100 tys połączeń licznik sumarycznie

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-30 15:13:53 /


Konrad, a może zadzwoniłbyś do Michała? Może nie śledzić forum na bieżąco...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-30 15:15:32 /


A to az tak powaznie wyglada? :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-30 19:06:15 /


Nie wiem, ale szybciej się dowiesz niż tu :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-30 19:15:07 /


U mnie strona zaknaca, a pakiety ledwo co więc...

Mysza liil (EM) / 2018-01-31 07:13:42 /


Mysz, ale to nie o to chodzi ;-) Z MK już w kontakcie, zobaczymy.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-01-31 11:03:48 /