logowanie | rejestracja
capri.pl » Klub » nasze samochody » lakukaracza - Ford Taunus TC II 2.0 R4 Pinto GL 1977 "zielona strzała" » 2009 - Youngtimer Party III Eliminacja - Poznań

lakukaracza - Ford Taunus TC II 2.0 R4 Pinto GL 1977 "zielona strzała" - 2009 - Youngtimer Party III Eliminacja - Poznań

[ rozmiar zdjęć: duże | małe | domyślne ]

Właściciel: lakukaracza Dokładna lokalizacja na mapie
Samochód: Ford Taunus TC II 2.0 R4 Pinto GL 1977 "zielona strzała"
Status: aktualnie posiadany (od 2007-05-26)
Aktualizacja: 2009-11-03 22:00:42

Puchar Youngtimer Party 2009 – III Eliminacja
23-25 października 2009 r.

~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~

Kolejne YTP za nami, tym razem z naszej skromnej poznańskiej stajni Taunusowej wystartowały trzy pojazdy:

- po raz pierwszy omen99 aka Człowiek z lasu w swoim „błękitnym kaprysie” (auto nie ma nazwy tak więc licentia poetica) + świeży pilot Artur posiadacz Wartburga (ledwo co kupił i już zdążył popsuć, z tego co wiem to stoi w garażu i „się robi” cokolwiek to oznacza ;p)


„błękitny kaprys”

- Andrzej aka Senior aka Tata w swoim „srebrnym pocisku custom turbo” co do nazwy j.w. + Wojtek aka Szwagier aka JaNaKlombachNieJade oraz gościnnie Hubert aka PojadeNaKlombach


„srebrny pocisk custom turbo”

- chekaczara aka lakukaracza w swojej „zielonej strzale” + zej aka Anna aka żona jako doświadczony już pilot (wcale się nie podlizuje ;p)


„zielona strzała”

~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~

Dzień pierwszy jak to zwykle próby sprawnościowe. Chekaczara za sprawą nowych opon w swoim bolidzie musiał na nowo uczyć się technik prowadzenia pojazdu, gdyż ten początkowo usilnie trzymał się podłoża czego nigdy nie robił, Andrzej aka Senior uczył się opanowywać moc, którą uzyskał dzięki nowemu gaźniorowi Weberowi oraz krasnoludkom, które dmuchały w gaźnior co by miał więcej tlenu ;p Omen99 aka Człowiek z lasu borykał się z problemem początkujących rajdowców „dlaczego k#$*@ robie nawrotkę na dwa razy”.
Kiedy już solidnie rozgrzaliśmy nasze niespełna siedemdziesięcio konne potwory oraz przypomnieliśmy sobie jak je dobrze katować zaczęła się zabawa ;p Biorąc pod uwagę nasze umiejętności oraz potężną moc silników walczyliśmy głównie ze sobą ;p Ranking sobotni naszej trójki to:

1. chekaczara & zej
2. Andrzej & Wojtek
3. omen99 & Artur

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie pojazdy prawie nie uszkodzone (omen99 popsuł kierunkowskaz ;p) przeżyły sobotnią zabawę. Próby jak próby, były już znane i przyjemne i nic nas nie obchodzi, że wszyscy spierdzieliliśmy po dwa razy zakręt na ciężarówkach… ;p (no może trochę nas obchodzi, ale jak to powiedział Dredzioch do Ptaszora: „jakbyś miał tyle mocy to byś się nie pytał”)

Fotki z soboty:


- tak wyglądały przed sobotą nowe opony, jak wyglądają po sobocie można się domyślać ;p


- nieodłączny el. YTP kolejki, choć ta na depo podczas tej edcyji - bajka!


- nasza skromna ekipa (zdjęcie popełnił Hrabia letko przymuszony ;p), obok to samo zdjęcie w wersji PCK tuning...

~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~

Dzień drugi jak zwykle przejazdy aka wyścig po torze. Pierwsza runda, chekaczara na prowadzeniu (w klasie Taunus jakby ktoś jeszcze nie kumał) przez pierwsze dwa okrążenia, potem Andrzej, na końcu omen99. Trzecie okrążenie dzieje się coś niesłychanego, bolid Andrzeja przypomina sobie o ukrytych w nim dodatkowych 5 koniach mocy i dogania chekaczare i bierze go na prostej (inwestycja w gaźnik tym samym zwraca się ;p), chekaczara mając mniejszy Vmax i w związku z nieskazitelną jazdą Andrzeja, kończy na drugiej pozycji, omen99 na trzeciej ;p Druga runda, zaczyna padać, chekaczara na próbnym przejeździe sprawdza czy i jak bardzo jest ślisko co kończy się wypadnięciem na zakręcie, w przejeździe właściwym manewr powtarza choć już niezamierzenie. Powtarza się wynik z pierwszego przejazdu czyli:

1. Andrzej
2. chekaczara
3. omen99


- niedzielna grupa walcząca o władzę (fot.1 ander, fot.2 Hubert)

Imprezę należy uznać za udaną. W sam raz na koniec sezonu. Stajnia Taunusowa zyskała nowego członka startującego - omena99 - który na razie obeznawał się z torem i próbami (na bank potem nas sklepie). Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia własnej legalnej klasy Taunus. Algus kończ remont! Ander zrób remont ;p Potrzeba nam więcej aktywnych Taunusów w PCK.

Podziękowania dla wszystkich za dobrą zabawę w tym sezonie, dla całego PCK, capri.pl, taunus.pl organizatorów i uczestników wszystkich imprez oraz fotografów tych profesjonalnych i tych mniej profesjonalnych etc.

Już nie mogę doczekać się nowego sezonu, a w szczególności hasał, hasał SpringOpen ;p (z oponą biegać nie będę…)

~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~

BONUS RANKING!!!

GUBIENIE NAKLEJEK NA DROGACH PUBLICZNYCH:
Miejsce pierwsze:

Andrzej - 27 marzec 2009, ul. Dąbrowskiego podczas dojazdu na Tor Poznań, niesamowita prędkość spowodowała oderwanie naklejki potwierdzającej badanie kontrolne...

GUBIENIE NAKLEJEK NA TERENIE PRYWATNYM:
Miejsce pierwsze:

omen99 - 25 października 2009, Tor Poznań, niesamowita prędkość spowodowała oderwanie naklejki potwierdzającej badanie kontrolne...Ford Taunus 1000 zł, start w YTP 170 zł, reakcja omena po poinformowaniu go, że widziałem, jak gubił naklejkę ("Nie mogłeś się k#$*@ po nią zatrzymać!?") - bezcennne ;p

~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~

Galerie zdjęć PICASA:
http://picasaweb.google.pl/chekaczara/PucharYoungtimerPartyIIIEliminacja?authkey=Gv1sRgCPnh0qHojMuTWg#
http://picasaweb.google.pl/chekaczara/PucharYoungtimerPartyIIIEliminacjaZdjeciaZej?authkey=Gv1sRgCM-6uIyv797ghgE#
http://picasaweb.google.pl/chekaczara/PucharYTPIIIEliminacjaZdjeciaHubertIAnnaK?authkey=Gv1sRgCMmFpraa2Z6c8gE#

Filmiki YouTube:
będą jak ander zapoda ;p

Komentarze

ciekawe, czy jeszcze tam leży ta naklejka :P tak samotnie... :P

omen99 [2009-11-02 00:26:48]


świetna relacja

naklejka pewnikiem gdzies nad komornikami teraz szybuje :P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2009-11-02 09:56:30]


i jakie piekne zdjecie:) szkoda ze bez automatycznego sledzenia ostrosci :P

segal Dokładna lokalizacja na mapie [2009-11-02 22:42:56]


Oooo, mamy miszcza ciętej riposty i ostrego języka. Z chęcią zdam obowiązki pisacza relacji. Wystarczy, że rozszerzysz treść i text w sam raz nada się na relację ogólnoserwisową! Świetna robota.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2009-11-02 23:11:36]