logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Regulacja gaźnika i kąta wyprzedzenia zapłonu.

Regulacja gaźnika i kąta wyprzedzenia zapłonu.

Witam kochani miłośnicy forda ;) posiadam w swojej stajni forda niby z 65 roku... Ford Transit MK1 1.7 v4 benzynka i niestety mam z nim maly problem. Nie mogę go odpalić. Przed rozebraniem silnika do remontu. Autko odpalało bez problemu. Po remoncie auto tylko strzela. I zalewa sie paliwem. Wymienilem uszczelniasze zaworoww, wszystkie uszczelki, pompe wody, popychacze zaworowe, cewke, przewody zaplonowe itd. Gaźnik szyszczony i złożony. W aparacie zaplonowym zmieniona kopulka rozdzielacza.
Problem polega na tym ze autko o wiwlw szybciej kręci na samym autostarcie biz na benzynie. Benzyna zalewa swiece. Tak czy owak autko nie odpala tylko strzela a moj oroblem polega na tym ze nie wiem jak wyregulować gaźnik i kąt wyprzedzenia zapłonu tak aby autko dalej ożyło. POMOCY!!!!

Knight / 2018-05-20 21:55:24 /


Wyciągnij aparat zapłonowy, obróć go o 180 stopni i zamontuj.

michalch83 / 2018-05-20 22:15:56 /


To nie prościej zamienić kable na kopułce?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-20 22:20:37 /


Marcin, nie ;)

michalch83 / 2018-05-20 22:44:44 /


A co w takim wypadku ze zbyt duzó ilością podawanej benzyny?? Dodam iz aparat zaplonowy zamontowany wg zdjęcie z przed rozbiorki kręcony co mm itd a przewody zaplonowe podlaczone wg ukladu z ksiazki serwisowej z tej strony.

Knight / 2018-05-21 02:00:36 /


To nie kwestia zbyt dużej ilości dostarczanego paliwa, tylko po prostu braku spalania na bieżąco tegoż.
A przy braku pojęcia n/t zasady działania silnika czterosuwowego zdjęcia akurat w przypadku wyjmowania i wkładania aparatu zapłonowego lub grzebania przy rozrządzie niewiele dają. Podczas, gdy w przypadku takiego pojęcia posiadania, jakiekolwiek zdjęcia są wręcz zbędne :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-21 08:40:15 /


Gryziu, gdyby na c.pl były lajki to bym Ci dał :)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-21 13:17:19 /


Wałek rozrządu kręci się dwa razy wolniej od korbowego, mając znak na kole zamachowym od tdc możesz trafić lub nie trafić o 180 stopni z zapłonem.

Przemek S. Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-21 16:04:47 /