logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Wady opon, typowe uszkodzenia ogumienia, dopuszczalne anomalia :)

Wady opon, typowe uszkodzenia ogumienia, dopuszczalne anomalia :)

Hejo sytuacja jak na przykładowym foto. Żeby było śmieszniej opona zakupiona jako nowa. Przewalone na niej może 100km, nie ma bicia póki co. Nie ma wybrzuszenia na zewnątrz, jedynie lekkie wklęśnięcie liniowe, żeby było zabawniej na 2 z 4szt zakupionych, na każdej w jednym miejscu.

Firma sprzedająca twierdzi, że takie reklamacje nie są uwzględniane przez producentów, tłumaczą to procesem technologicznym (zamknięcie/spiecie siatki na obwodzie).

Może jest ktoś u nas kto przerabiał ten temat (reklamował) lub pracuję na co dzień w branży i może się wypowiedzieć.

Bardziej chodzi tu o aspekty bezpieczeństwa niż wizualne czepianie się ;)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-24 12:22:22 /


Na większości opon marek ze średniej i niskiej półki cenowej są takie odkształcenia. Z doświadczenia wiem, że Producent Ci odpisze na reklamację, że to nie jest wada, a cecha danego produktu.

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia podczas jazdy.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-24 13:31:50 /


Ja przerabiałem co innego. Nowe chinole i więcej ciężarków niż na 30 letnich markowych;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-24 13:46:06 /


Tak bywa,na oponach niższej klasy.
Kolega miał kiedyś opony Sava- było to samo.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-24 14:11:22 /


bo to pewnie do G3 a w tym modelu tak ma być

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-24 14:18:10 /


Heh :) G3 to juz przeszłość ;).
Co do opon to by sie wtedy zgadzało daytona turing 2 w tym przypadku. Czyli jak piszecie, nizsza półka :). Thx

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-24 14:20:43 /