logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Rozbieranko

Rozbieranko

Mam pytanie, poniewaz zaczalem rozbierac swojego Caprika mk3 76 do golej blachy ( chce zaoszczedzic na roboczogodzinie) chcialbym Was sie spytac czy musze na cos uwazac specjalnie? Wszystkie srubki i elementy segreguje tylko przeraza mnie wyciagniecie calej elektryki... Mozecie mi cos doradzic? z gory dziekuje,

Pozdrawiam,

wito1981 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-21 21:20:37 /


nie ma Mk3 76 - w ogóle niektórzy twierdzą że mk3 nie ma ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-21 23:23:01 /


myślałem, że ten post o czymś innym będzie / tytuł mnie zmylił /

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-21 23:30:15 /


polecam lekturze :

http://www.capri.pl/capri/history

Wiązke najlepiej rozpiąć przy poszczególnych końcach z wtyczek oznaczając długopisem po naklejonej taśmie to, co poszczególna wtyczka ma za sobą. Całą wiązke po wyciągnięciu wrzucić do kartonowego pudła i postawić na półce. Nic prostszego.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-21 23:33:12 /


Tak z do świadczenia wiem że nie płaca się rozbierać żeby zaoszczędzić na roboczogodzinie , jak przyjdzie co do czego to i tak do zapłaty jest tyle samo bo to najmniejszy koszt w tej całej zabawie . Opłaca sie tylko dla tego że jak sam rozbierzesz bez pośpiechu to będziesz wiedział jak poskładać (jeśli sam składasz) i moze niczego nie pogubisz , możesz też zdemontować elementy których np.lakiernikowi by się nie chciało . Mój zamalował wszystko łącznie z zamkami , tabliczkami , żarówkami itd :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-22 09:03:20 /


jak dziecko

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-22 12:27:03 /


w noprmalnym warsztacie lakierniczo blacharskim rozebranie to conajmniej 1/3 kosztów, więc sie opłaca.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-22 13:30:15 /


Dzieki bardzo! Faktycznie nie ma Forda mk3 z 76:) tak sobie wymyslilem ze nie bede wiazek kabli wyciagal.

wito1981 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-23 22:09:25 /


Jakoś nie udało mi się trafić na "normalny" warsztat lakierniczy , w każdym warsztacie gdzie pytałem koleś przy rozebranym kapciu schodził z ceny z 2-3 stufki w stosunku do ubranego . Przy 2-3 kołach to jeden ....j

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-24 21:30:19 /


Mnie też za tydzień czeka rozbieranie Caprika przed blacharą. Przy okazji wypiorę wykładziny. Czym i jakim środkiem najlepiej czyścić i prać to wszystko, co polecacie ??

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-07 17:28:32 /


No najlepiej jest dywany fotele i tapicerki prać KARCHEREM i proszkiem produkowanym przez tą firmę.Jest zajebiście efektowny.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-07 18:20:12 /


..:) ale bardziej powinien byc efektywny niz efektowny:)

ale co racja to racja-zdaje egzamiin-z olejem tez sobie radzi nawet niezle

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-08 23:01:35 /


A ja chciałbym wskrzesić temat ponieważ szykuje mi się samodzielna rozbiórka (składanie oczywiście też) i może ktoś ma jakieś dobre rady (oprócz tych niewielu już zamieszczonych w wątku). Czyli na co uważać, czego nie robić itp. itd. Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi :).

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-13 14:12:03 /


Ostatnio tez miałem taki problem i nie chciałem wyciągnąć wiązki (uprzedzenia po wcześniejszym wynalazku)
ale doszedłem do wniosku ze bez wyciągnięcia sie nie obejdzie i okazało sie to wszytko jest porobiona na kosatkach itp i nie da sie tego później źle połączyć
wiec rade wyciągnąć wszytko co zbędne zęby później ładnie autko wyglądało :P

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-13 15:51:38 /


Zdjecia, zdjecia i jeszcze raz zdjecia. Jak zrobisz podczas rozbierania wystarczajaca ilosc zdjec to wszystko poskladasz bez problemu:)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-13 15:58:49 /


Zegarek nie ma zaczepów, trzeba go po prostu mocno pociagnac.
Regulacja lusterek z wnetrza od strony kierowcy - odkrecasz srodkową część od środka auta, reszta schodzi bez problemu.
Maskownica klamki - pchac w kierunku przodu samochodu.
konsola srodkowa - milion srubek dwie pod zegarkiem, dwie pod recznym, dwie pod schowkiem, dwie na koncu.

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-14 16:54:58 /


- Nagrzewnica - nic na siłę. Uważaj na króćce, bo łatwo ułamać.
- Uszczelki przy szybach ciężko siedzą w metalowych zapinkach - łatwo uszkodzić i zapinki i uszczelkę. Zalecana ostrożność!
- maskownica zegarów - uważnie wyjmuj, bo się łatwo łamią ząbki
- Korbka otwierania szyb - najpierw podważasz delikatnie czarny plastik w środku i przesuwasz go OD klamki na zewnątrz. Pod tym plastikiem masz śrubkę - odkręcasz i po kłopocie.
- odkręcając maskę z zawiasów uważaj, żeby Ci nie spadła na podszybie, bo ma duużą regulację na zawiasach. Lepiej podłóż szmatę tam, gdzie przychodzi róg maski (pomiędzy zawiasami a podszybiem).

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-14 18:50:12 /


to ja dodam od siebie że jak wyjmiesz tylne lampy to później przy wkładaniu ich spowrotem sprawdź czy śruba która je mocuje ma styczność z budą a nie z lakierem, idzie przez nią masa i kierunki zwariują jak jej nie będzie :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-14 19:12:18 /


przed wczoraj rozbieralismy wnetrze capcia i najwiekszy problem sprawilo wyjecie zegarka. Na szczescie nic sie nie ułamało, ale do dzis nie wiem co za patent jest tam zastosowany. Moze ktos poradzi jak to robic wlasciwie?

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-14 22:17:08 /


Zegarek jest po prostu wsuniety w ramke, ktora jest przykrecona do konsoli. Ja zawsze biore dwa srubokreciki i delikatnie z dwoch stron chwytam nimi za zegrarek jednoczesnie wysuwajac. Robilem to juz kilka razy i zawsze gladko wychodzil;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-14 22:38:02 /


ja chwytam za pokrętełko i ciągnę :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-14 22:56:36 /


Podepne sie, sprawa lusterka cofania w granadzie mk1, jak to cholerstwo zalozyc spowrotem?? Jest podkladka na 3 wkręty przykręcana do podsufitki, a w jej środek wchodzi taka duża sprężyna, która jest przy lusterku. Ma ktoś jakis dobry sposób?

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-07 13:38:35 /


dobra poradzilem se, tak na przyszlosc bo sposob jest przebiegly, a czas opracowania go samemu dąży do nieskończoności : trzeba dopchać ;D

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-08 21:33:40 /