logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Pytanie w kwestii szyby czołowej

Pytanie w kwestii szyby czołowej

Cześć.
Czy ktoś może orientuje się czy szyba przednia od taunusa tc1 podejdzie do cortiny mk3 dwu drzwiowej?? Jeśli tak to czy tylko od dwu drzwiowego czy sedes też?
Jeśli temat już był , proszę o linka=).
Pozdrawiam i z góry dzięki. =)

Rollow / 2018-08-21 10:22:04 /


Z Coupe ze ściętym tyłem nie podejdzie bo miał inną szybę, nie wiem jak kombi, ale:

sedan 2dr/4dr jest ta sama szyba przednia od 70 do 78r Taunus TC1/2 czy Cortina Mk3/4

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-08-21 20:43:34 /


Dzięki wielkie Mike!

Pozdrawiam i lecę szukać ;)

Rollow / 2018-08-21 21:41:37 /


ja ostatnio widziałem w jakimś programie fajny patent na szybę czołową do naszych starszych samochodów
tam dorabiali szyby wycinając je z szyb od nowych modeli samochodów które są zazwyczaj dużo większe. najważniejszym parametrem była krzywizna samej szyby i trzeba ją dobrze dobrać
tam w programie przymiary robili w jakiejś hurtowni i nie było problemu znaleźć szybę o danym profilu.
ogólnie było to w stanach ale myślę że jak ktoś ma dojście do jakiejś hurtowni możnaby zagadać i coś przymierzyć od jakiego pasuje zostanie tylko kwestia docięcia takiej szyby
nie wiem jak to wyszłoby cenowo co jest ważne jak na warunki polskie
tak tylko podałem pomysł podpatrzony w tv

Baytek Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-08-23 12:57:09 /


Dopóki można kupić gotową pasującą szybę na www.motomobil.com to każda opcja dorabiania będzie droższa.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-08-23 13:06:41 /


z dostępnością szyb do naszych starych fordów coraz gorzej więc jak w końcu zacznie brakować a kiedyś do tego napewno dojdzie to każdy pomysł dobry

Baytek Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-08-23 13:45:34 /


Nie powiedziałbym że jest coraz gorzej. Jest cały czas tak samo.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-08-23 13:49:04 /


zawsze można zebrać chętnych ( byle dużo ) i zorganizować akcję jak z szybami do Capri.
Zawsze jest to nowa szyba i pasuje jak ujulał :)
Tylko, ze chętnych musi trochę być

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-08-23 14:03:33 /


Przerabiałem temat z przednią szybą do qupe taunusa, w 2016r agroglas wycenił dorobienie 5sz szyb na 6,5k pln netto. To wychodzi 1300pln per sztuka. Przy większej ilości jeszcze taniej bo najwięcej kosztuje zrobienie formy.
Tyle, że znalezienie chętnych na 5szt graniczyło z cudem.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-08-23 15:19:28 /


Trójkąt może trzeba było zainwestować a chętnych na eBay szukać? Wiadomo nie od razu, ale pewnie by się sprzedały.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-08-23 15:29:28 /


Na motomobil są po 400€ . Bez sensu na tą chwile robić :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-08-23 17:51:20 /


Wąski, szyby do Capri dalej leżą u nas. Jak była 8 lat temu akcja i były miliony chętnych, tak jak przyszła gotowa partia i trzeba było płacić, to chętni się po angielsku zmyli. Do tej pory poszło bodaj 2/3 tego, co miało pójść od razu, więc jeszcze kilka sztuk jest do wzięcia ;)

Dlatego przy każdej zbiorowej akcji, żeby nie wtopić - ZALICZKA!

DrStein / 2018-08-24 22:14:03 /