logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Mam nadzieje, że tych idiotów każdy będzie mógł rozpoznać

Mam nadzieje, że tych idiotów każdy będzie mógł rozpoznać

http://www.tvnoviny.sk/domace/1937530_cestni-pirati-z-polska-sa-postavili-pred-sudcu-jeden-z-nich-ma-za-sebou-tragicku-minulost

Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o tym wypadku. Nasze media zamazują twarze, nie podają nazwisk, a moim zdaniem powinni publikować je na bilboardach.

Na szczęście Słowacy mają inne zdanie w tej kwestii. Mam nadzieję tylko, że ten materiał video nie zniknie z sieci.

Wrzucam, żeby nie zginęło, a może ktoś pośle ten link dalej nawet.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-05 21:35:48 /


A co to ma wspólnego na Klubem? Bez sensu.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-05 22:38:50 /


Kompletnie bez sensu, ale - parafrazując memy z Dudą - kurwa - nie do końca.

Tymi superwózkami jarają się kolesie tacy sami jak my. Różnica jest taka jak pomiędzy fanami CC Catch a Top One. Okej, my przynajmniej wiemy, co to "spalanie detonacyjne" i czym się różni od "spalania stukowego", albo czy się wcale nie różni. Wiemy, co to jest głowica hemisferyczna i czy pozostaje w jakiejkolwiek relacji z rozrządem desmodromicznym, a takie siurki z blogów i superwózków to wiedzą co najwyżej, czy im spodnie pasują kolorem do tapicerki fotela, ALE też ich jara benzyna i przyspieszenie.

Na chuj ten mój wywód? A no na taki chuj, że w każdym, ale to każdym środowisku w jakikolwiek orbitującym wokól motoryzacji trzeba to pokazywać. Nie to, że jakieś cwele zapierdalały superwózkami po krętych słowackich drogach i jeszcze relacjonowały to na portalu społecznościowym, ale to, żeby uważać. Każdy z nas ma momenty że depnie trochę mocniej. Codziennie rano pokonuję około 15 kilometrów krętymi drogami w ciemnościach. I jakoś od kilku dni wypatruję srebrnej skody.
Chujowo się stało, ale zamiatanie tego pod dywan jest jeszcze pardziej chujowe.



ps. Wrocławiaki - robimy jakąś wódkę?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-05 23:12:41 /


Przepraszam za błędy w interpunkcji i ewentualne literówki, ale właśnie kończę 0.7 Red Labela...

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-05 23:16:14 /


Filmów o debilach na drodze są setki. Mom kolegę, który mi to w kółko puszcza, a ja mu na to, że jutro może być taki o mnie, albo o nim. I tyle na ten temat. Nie mam 0,7😥

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-05 23:21:16 /


Raul, nie do końca tacy jak my... ale tej dyskusji nie rozwijam. W republice polskiej nie uczy się poszanowania dla przepisów drogowych i jak ktoś jedzie zgodnie z przepisami jest nazywany ciot... piz... i całym workiem obelg i jeszcze mu pokazują faka albo klakson przy wyprzedzaniu. Uczy się zdać egzamin, a instruktor mówi, że jak zdasz jeździj jak chcesz. Ale fakt jest taki, że nie raz uciekałem od tira na pobocze (tak jak tu tych 3 debili to ja miałem 3 tiry i ja byłem w miejscu skody), nie raz robiłem mijankę by mi życia jeszcze trochę zostało i wszystko bo ktoś musi wyprzedzić na podwójnej ciągłej, albo w zakręcie. I tylko w republice polskiej takie rzeczy widziałem. Zjeździłem z 10 krajów europy i takiego syfu na drodze tam nie ma. Nie mówię, że za granicą lokalesi nie przekraczają prędkości, bo wiele razy mnie wyprzedzono. Dużo jeżdżę po słowackich górach i nigdy Słowak nie wyprzedził mnie na ciągłej linii na zakrętach. To siedzi w głowie i w poczuciu bezkarności tych co mają kasę. Przykład "froga", wyrok za wyrokiem, a dalej jeździ, normalnego to by za recydywę posadzili a tu nie ma tak. I wczoraj czytałem artykuł, że teraz słowacka policja będzie trzepać i karać polaków. I za trzech debili każdy normalny człowiek odpowie.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-06 07:24:33 /


Zgadzam się z Shadow, u nas jak w piosence, wszyscy zgadzają się ze sobą a będzie nadal tak jak jest. Też zjezdzilem Europe i na podstawie tego i 25 lat za kierownicą w Polsce powiem:tak źle jeszcze nie było, totalny brak policji, brak prewencji, bezkarnosc i cwaniactwo na drogach. To chyba wynika z mentalności, a z drugiej strony braku koncepcji wychowania kierowców od etapu nauki jazdy.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-06 08:36:51 /


Z drugiej strony ta "poprawność" ruchu drogowego na Słowacji powoduje inne odbicia - od ponad roku co 2-3 weekendy na stacji Shella pod moim domem (300m od A4, będącej w tym miejscu fragmentem obwodnicy Krakowa) w piątek lub sobotę wieczorem parkuje to samo Audi Q7 (4M) i BMW X6M (F16) na słowackich numerach. Każde z aut ma zapiętą lawetę - Za BMW przywożone jest czerwone Ferrari 488, a za Q7 żółte (a jakże) Lambo Aventador. SUVy z lawetami stoją do 5-6 rano przy myjni na stacji, a dwóch niefrasobliwych ok. 30-latków ściga się na trasie od Modlnicy (genialny do zawrócenia na autostradzie koniczynkowy węzeł) do Brzeska (gdzie zawrócenie bez redukcji do dwójki umożliwia rondko w ciągu drogi do Szczurowej), jedynie co jakieś 2 godziny wpadając na stację w celu zatankowania pod korek. O świcie (zimą przed świtem) zabawa się kończy, fury wracają na lawety, SUVy (powożone przez lalki obu młodzianów) majestatycznie odjeżdżają w kierunku Zakopianki i tak aż do następnego razu.
Wie o tym personel stacji (swoją drogą w 90% ukraiński - signum temporis), spotterzy z całej Małopolski przyjeżdżają robić sobie selfie przy furach, a policji - jak zwykle - nie ma. A nawet gdyby była, to czy mandat w wysokości 200 Euro byłby zauważony przez gostka wożącego się Aventadorem?
Ktoś powie, że przecież nie ma problemu, że nikogo nie zabili... NA RAZIE! Bezczynność polskiej drogówki i niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań znane są powszechnie, ale to że tym razem to Polacy poszaleli na Słowacji, wcale nie jest regułą. Słowacy także szaleją po Polsce, tylko że (powtarzam: na razie) bez ofiar śmiertelnych.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-06 09:58:43 /


Rozsądek przychodzi z wiekiem , ale tylko nielicznym :)
Pisząc z wiekiem nie miałem na myśli bohaterów tego wątku .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-06 20:55:08 /


Znam takie powiedzenie:
Mądrość przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny...

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-06 21:32:35 /


Śmieszne faktycznie ;) Na szczęście dane demograficzne szufladkują to drugie zdanie zdecydowanie jako czystą demagogię :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-06 22:47:41 /


Się tam kiedyś muszę wybrać do Wrocka , na wieczór z piątku na niedzielę :)
Może być ciekawie :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-06 22:54:14 /


Na mistralu? :)

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-06 23:27:13 /


Muszę policzyć jak wcześnie wyjechać ?
I zapasowe kiszki przez pierś na krzyż :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-07 09:30:20 /


Co mogę dodać? Sam mając 25 lat przy wyprzedzaniu zaliczyłem czołówkę, bokami jeszcze trzy auta i znak drogowy na końcu. Pięć lat później lewym tylnym kołem zgasiłem światło na 3km odcinku głównej arterii komunikacyjnej trójmiasta. To z większych dzwonów. Od kilku lat jadę na nienaruszonej sześćdziesiątce w ubezpieczalniach, a moje konto punktowe wynosi zero.
To przychodzi z wiekiem, rodzicielstwem, odpowiedzialnością. Oczywiście nie wszystkim. Trąbiącym i pokazującym potakuję i uśmiecham się. Mam wysrane. Żaden minister finansów nie zapisze w budżecie mandatu ode mnie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-07 21:11:30 /


"Co mogę dodać? Sam mając 25 lat przy wyprzedzaniu zaliczyłem czołówkę, bokami jeszcze trzy auta i znak drogowy na końcu. Pięć lat później lewym tylnym kołem zgasiłem światło na 3km odcinku głównej arterii komunikacyjnej trójmiasta."

No widzisz. Dobrze, że jechałeś jakimś gruzem. Za ferrari poszedłbyś do paki :)

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-08 22:40:29 /


w ludzi wstępuje czasem diabeł, niezależnei od wieku. Trzeba się pilnować, wypędzać, wypędzać ... a i św. Krzysztof czasem pomoże. Bez wsparcia z góry już połowa naszego towarzystwa porozjebywałaby się po jakiś drzewach, latarenkach czy na czołówkach itp.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-09 08:25:35 /


https://www.facebook.com/111548942199383/posts/2079128905441367/

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-10-09 10:10:51 /


No mają chłopaki wyjątkowego pecha, że akurat urodzili się dobrze sytuowaniu lub udało im się za młodu dorobić fajnych samochodów (nie znam szczegółów własnościowych itd). Na drodze czołówki przy wyprzedzaniu zdarzają się chyba codziennie. Codziennie się słyszy, że ktoś ginie. Jednak dlaczego nikt nie nagłaśnia takich wypadków, gdy udział biorą skoda superb, audi q7 i vw passat czy jakiś szybki sedan bmw? Dlaczego wtedy nikt nie organizuje zbiórki pieniędzy dla ofiar? Czy ofiary, które giną lub są poszkodowani na zdrowiu w wypadku "zwykłych samochodów" są gorsi od ofiary zderzenia z Porsche czy Ferrari?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-09 13:00:01 /


Naprawdę nie rozumiesz, że chodzi o emocje i medialniość? Czy obrażasz się, że się wałkuje w kółko to co się klika?
Po pierwsze jest nagranie wideo a nie sucha notatka.
Po drugie jawna pogarda dla przepisów. Gdyby to była skoda superb i pasek w tdiku byłoby to równie oburzające. To nie wypadek komunikacyjny jakich wiele, tylko zapierdalanie jak ostatni kretyn dla zabawy, bez liczenia się z innymi.
Oczywiście, że gra rolę to, że większość ludzi nie może sobie pozwolić na takie auta. Ale pisanie o nieszczęściu w kontekście tych kretynów to plucie w twarz rodzinie tego ze skody, który miał prawdziwe nieszczęście ich spotkać.

A pytanie dlaczego nie ma zbiórek jest głupie. Ile jest pożarów rocznie w Polsce gdzie ludzie tracą cały dobytek? Dlaczego jest zbiórka dla gościa, który ma warsztat z klasykami w Katowicach a dla biednej rodziny, która straciła cały dobytek już nie? (prowokacja zamierzona ;))
Każdy może założyć zbiórkę na dowolny cel, masz pretensje do ludzi, że chcą komuś pomóc? Dlaczego nie organizujesz zbiórek? Załóż nawet teraz, na adwokata i wsparcie rodziny tego pajaca z cayenne. Pewnie znajdziesz kilku oburzonych i współczujących jak i ty, którzy chętnie się dorzucą.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-10-09 15:59:09 /


Ktoś wie jak ta sytuacja się w sumie potoczyła?

Backboard / 2018-11-13 08:46:09 /