logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Problem z zaległym Oc i rejestracją samochodu

Problem z zaległym Oc i rejestracją samochodu

Mam pewien problem i chciałem się dowiedzieć jak go rozwiązać. Mam fiata 126p nie zarejestrowanego na mnie i bez OC.
Zarejestrowany jest na osobę sprzedającą mi ten samochód niecałe trzy lata temu (na siebie wogóle nie rejestrowałem). Chciałem się dowiedzieć jakie problemy mogą mnie
spotkać w związku z nieopłaconym i nie zarejestrowanym samochodem przez trzy lata. Ewentualnie kiedy umowa OC przedawni się i nie
będą mogli żądać ode mnie odszkodowań? Samochodem nie jeździłem od kupna wcale. Nie ma podbitego przeglądu. Potrzebuje rady w jaki
sposób najtaniej i najszybciej legalnie załatwić tą sprawę. Czy może czekać na przedawnienie się roszczeń? Załóżmy także
hipotetyczną sytuację, że samochód został sprzedany przeze mnie od razu trzy lata temu. Co jeśli nie wyrejestrowałbym go a osoba
kupująca przez ten okres nie zarejestrowała go? Czy musiałbym płacić jakieś mandaty z tego powodu? Proszę o pomoc

Ponoć to najlepsze forum o tej tematyce wiec pytam. Sorki jesli juz było takie pytanie, ale sami rozumiecie że troszke mnie pili bo to spora kasa a kaszel wart był 600 złoty :/:(

Załamanyoc / 2006-04-24 14:51:21 /


Potrafisz pisać ale nie potrafisz czytać.
Cholera...to po co ja to pisałem???:)))

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-24 15:06:05 /


Blah! :)

Może by tak dodać coś czerwonym druczkiem o "poruszaniu tematu OC w samochodzie innym niż stary Ford" ew. "należącym do właściciela starego Forda" ? :)

Ad. "Ponoć to najlepsze forum o tej tematyce wiec pytam":
Primo:
Kto rozpuszcza takie wieści ? Może czas na formułę "forum latającego" ? :) - codziennie inna domena, kto ma chody dostaje sms-em adres IP albo cos w tym stylu :)))

Secundo:
Ciekawe czy istnieją firmy zajmujące się obniżaniem rankingów w wyszukiwarkach? W naszym przypadku chyba by się przydała - wpiszcie w Google "forum ubezpieczenia oc" i zgadnijcie co za strona wyskakuje pierwsza?

PS. Ciekawe jaki mamy PR w Google'u ? 500 !? Jesteśmy przed gazetą.pl....
PS2. Chyba raczej 500 000... Jesteśmy przed stroną, która ma w DOMENIE ciąg "forum ubezpieczenia" ....

Na tym zakończę mój przydlugi wywód, bo mnie z roboty wywalą :)

Pozdrosy-kokosy

Konar / 2006-04-24 15:17:57 /


za nieopłacone OC nie ma mandatu - chyba żeby auto bez OC zostało złapane w ruchu....... jest kara przewidziana ustawą.

Za nieprzerejestrowanie auta nie przewiduje sie żadnych kar.


Najtańszą metodą jaką możesz zrobić to : iść do Wydziału Komunikacji i wystąpić z wnioskiem o próbne tablice - celem dojazdu do przeglądu technicznego. Dadzą Ci stosowny wniosek - wypełniasz go dają Ci próbny dowód na miesiąc/2 tygodnie/tydzien, aleeee nie dają tablic. (uwaga - musisz mieć umowe kupna-sprzedaży, stare tablice i stary dowód).

Z tym próbnym dowodem idziesz sobie do firmy ubezpieczającej zawrzeć OC. Nie mają prawa wymagać poprzedniej polisy wiec zawierasz sobie nową miesięczną polise OC na próbne tablice....... wracasz do wydziału komunikacji i odbierasz próbne tablice.

Następnie wracasz do miejsca gdzie masz auto - przykręcasz tablice i możesz sobie tydzień (tyle ile jest ważny tymczasowy dowód) pojeździć, aż w końcu dojedziesz na stacje kontroli pojazdów zrobic przegląd techniczny. Następnie wracasz z pieczątką, że masz ważny przegląd i wydają Ci stałe tablice - (zanim je dostaniesz do ręki musisz oczywiście pokazać opłacone OC).


Tylko w tej kolejności - nie polecam jechać autem bez ważnego OC do wydziału komunikacji bo zatrzymanie przez patrol policji = 2000 zł kary + odholują Ci auto na policyjny parking i pewnie jeszcze za lawete kilkaset złotych.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-24 15:19:18 /


......ponoć mieliśmy nie odpowiadać???

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-24 15:22:29 /


OMG ludzie proszę, więcej wyrozumiałości… ok. nie zastosowałem się może do pewnych zasad tego forum ale naprawdę mam sprawę niecierpiącą zwłoki. Dobra rozumiem Was rozmawiacie tylko o Fordach no problem. Poszukam jeszcze w sieci for o podobnej tematyce (ubezpieczenia). Choć mimo wszystko, jeżeli ktoś ma pomysł jak wyjść z tej opresji proszę o pomoc.

BTW. MikeB4 dzięki za próbę pomocy, przyznam, że jest to jakieś wyjście z opresji. Tylko w życiu nikt mi nie podbije przeglądu w tym wraku… Ehh no i jestem w kropce… widzę, że macie tu jakąś zasadę nie odpowiadania takim ludziom jak ja…



Pozdrawiam

Załamanyoc / 2006-04-24 15:42:26 /


Jak nie dostaniesz przeglądu to po co rejestrować ? ;-) Zawsze możesz płacić dalej OC z tymczasowym dowodem co miesiąc zawierając kolejną umowe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-24 21:38:10 /


Tylko, że wiesz ja chce się pozbyć tego samochodu raz na zawsze w miarę legalnie. Chyba będę kombinował ze wsteczną umową, znalazłem juz klienta... Tylko i tak nie będę mógł go wyrejestrować (choć nawet zarejestrowany na mnie nie jest) pewnie nawet ze wsteczną umową… co im powiem że dwa i pół roku ponad przespałem? A jak się ktoś przywali do mnie o OC/odszkodowanie etc. to będę miał podkładkę że auto sprzedałem dwa miesiące po kupnie... Jak myślicie taki myk przejdzie?? BTW. Po jakim czasie roszczenia się przedawniają ? Byłbym naprawdę ogromnie wdzięczny za pomoc, dostaję juz powoli samochodowo-prawnej fobii przez własną głupotę :(

Załamanyoc / 2006-04-24 22:27:12 /


Jeśli chcesz sie auta pozbyć - to sprzedaj i niech ktoś sobie wykupi OC dokładnie w dniu kupna auta ...... wtedy kolejny właściciel jest kryty a od Ciebie sie raczej odczepiają już.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-25 00:18:09 /


napisz umowę z jasiem kowalskim zamieszkałym w bagnisku, ulica błotna numer zachlapany, umowę daj z datą miesiąc po zakupie i tyle, ślad się urywa, złom na żyletki tam gdzie jego miejsce, a jak chcą to niech jasia kowalskiego szukają, ty nie musisz sprawdzać czy gość nie miał podrobionego dowodu.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-25 00:20:40 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.