logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Rozrusznik

Rozrusznik

Witam,

Jak sprawdzic czy wina nie działającej stacyjki jest rozrusznik, bendix czy elektryka?
Odpalajac na krotko kreci sie sam bendix, mi to wyglada na sprzeglo rozrusznika ze padlo, ale ze stacyjki tez nie chce palic.
Chce sprawdzic cisnienie w silniku i nie wiem czy wymieniac rozrusznik czy elektryke.
Na forum jest duzo rozwiazan wiec z tym sobie poradze - chodzi o przyczyne, czyli co zepsute?

( nie znam sie jeszcze dobrze na tym wszystkim wiec jak wyszlo maslo maslone to sorki)



Pozdrawiam
Wito

wito1981 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-02 10:39:43 /


A w jaki sposob probujesz odpalac na krotko?
Sprobuj płaskim kluczem, takim gdziez z 17stką :] UWAZAJ! zeby nie zewrzec kabla + od aku z masą!!
Zwierasz srubę grubą plusową od aku z wsuwką (płaską) na ktorą nachodził kabel czarny lub czarny z czerwonym paskiem od stacyjki.
Jesli kreci to rozrusznik Ok. Jesli kreci a nie obraca silnikiem to bendix na nic, jesli zazebia i nie kreci to slaby aku lub zablokowany silnik. Jesli zupełna cisza to włącznik elektromagnetyczny prawdopodobnie na nic lub zawieszona szczotka, wtedy zewrzyj kluczem 2 grybe sruby. Jesli kreci (nie powinien zazebic) to silnik rozrusznika i szczotki OK. Nastepnie zewrzyj przy stacyjce przewod czerwony z czarnym z czerwonym paskiem (ten od plaskiej wsowki rozrusznika) Jesli kreci , a po przekreceniu stacyjka nie kreci, to znaczy ze wina stacyjki lub kostki łączacej wiazke stacyjki z reszta instalacji.

Mysza liil (EM) / 2006-05-02 11:01:56 /


Dzieki:) zaraz po pracy sprawdze:)

Ja odpalam na krotko, wlasnie 17:) i stykam dwie sruby przy bendixie i rozruszniku i kreci sie bendix tylko nie zazebia.

wito1981 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-02 11:10:19 /


no to automat padl....:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-04 22:25:21 /


Nie chciałem zaczynać nowego wątku, a mam pytanie o rozrusznik.
Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, hihi.
Czy można kupić tulejki, żeby wymienić ? Jeszcze swojego nie wymieniałem, pamiętam tylko, że się tak robiło w "maluchu", hihi
Accu mam bardzo dobry, mocny, świeżo naładowany, a jednak
rozrusznik działa tak, że czuje, że coś mu dolega...

Przemek PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-10 15:43:59 /


weż kup-auto z stacji benyznowej, w poznaniu i okolicach jest sporo firm które zajmuja sie regeneracja i narawa rozruszników, ja kupowałem w luboniu, koszt 3zł za tulejke z włożeniem + 70-80zł za nowke elektromagnes.
śmiga do dziś

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-10 15:50:31 /


3zl za tulejki i wlozenie ??? cos strasznie malo

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-10 16:23:47 /


Tulejka za darmo prawie, natomiast za resztę skasowali i na tym zarobili ;)
Dzieki, tak zrobię!

Przemek PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-10 16:30:03 /


glownie pada przednia
wiec mozna 1,5 zeta zaosczedzic ;P;P:D:D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-10 20:10:03 /


Gdyby dobrze się obrócić, to na pifo made in Biedronka by starczyło... ;-)

Przemek PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-10 20:43:36 /