logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Rezystor balastowy Capri 2,3V6 gdzie on??

Rezystor balastowy Capri 2,3V6 gdzie on??

Cze!!!
Jestem na etapie zamiany zapłonu stykowego na bezstykowy. Wyczytałem na forum że warto zmienić również rezystor blastowy. I tu pojawił się mały problem bo nie moge go znaleźć. Spodziewałem się go raczej gdzies na zewnątrz wiązki w komorze silnika , ale nic takiego nie znalazłem z wierzchu. Czyżby był w środku wiązki albo w innym miejscu?? Wolę zapytać bo nie chciałbym na darmo rozbebeszać wiązki.

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-06 00:54:36 /


http://www.capri.pl/garage/ignition-2.8i#description-module

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-06 08:36:01 /


Cze!!
Niestety z wierzchu nic takiego nie ma w mojej instalacji elektrycznej. Czy jest możliwe aby rezystor był ukryty pod izolacją wiązki z resztą przewodów??

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-06 08:45:24 /


Tak, jest zaizolowany w wiazce. Musisz go odgrzebac i wyrzucic, a pod czarny przewod ze stacyjki ktory idzie do balastowego, wpiac wiazke od zaplonu bezstykowego. Rezystor balastowy od zaplonu stykowego ma kolor szary, od bezstykowego - niebieski.

Mysza liil (EM) / 2006-05-06 09:42:03 /


Dzięki za odpowiedź i potwierdzenie moich domysłów. Wolałem zapytać zanim zrobię coś głupiego. Idę go więc do garażu.

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-06 09:55:31 /