logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Mam problem...Potrzebuje pilnie pomocy!!!

Mam problem...Potrzebuje pilnie pomocy!!!

Kupiłem Capri 4 lutego.Nie zarejestrowałem go do tej pory.Oc skonczyło się poprzedniemu włascicielowi jakis czas temu.No i co teraz? jak bym chciał zarejestrować samochód to musze mieć oc i ubezpieczenie.Roczne oc w moim wypadku to około 2000zł.Nie znam nikogo kto ma zniżki.Chce załatwić sobie też opinie rzeczoznawcy o unikatowosci itp samochodu(zeby oc nie płacić jak fura stoi.) Czy mozliwe by było po załatwieniu tej opinni ubezpieczyć samochód od lutego do maja.Wiem ze mozna samochód ubezpieczyć wstecz(chyba) i nie ma problemu-rejestruje bez problemu i jeżdze za jakiś czas, ale ja ledwo co mam na remont samochodu a co dopiero mówić o ogromnym ubezpieczeniu.Czy jest możliwość ubezpieczenia samochodu na pół roku albo pare miesiecy czy trzeba na rok odrazu.Najchetniej chciałbym ubezpieczyc samochód od lutego do kwietnia-w maju załatwiłbym ta opinie i heja po skonczeniu się ubezpieczenia samochód legalnie stoi bez oc.Ale czy taka opcja jest możliwa???Mój Capri nawet silnika nie ma wstawionego -tylko buda na kołach-i ja musze za takie coś płacic ok 2000zł rocznie:(((Prawde mówiąc według mnie to jaja jakies są ale prawo w polsce to prawo niepodważalne:)Proszę Was o pomoc.Z góry dziekuje za wszystkie informacje,odpowiedzi i poswięcony czas.Pozdrawiam serdecznie...

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-09 16:27:17 /


Załatw już opinie - ja też mam samochód bez silnika wnętrza i szyb i opinie dostałem - z adnotacją że cały samochód wymaga prac renowacyjnych. Z opinią możesz opłacać sobie OC na miesiąc dwa trzy .... ile chcesz - możesz też nie płacić wcale i jest spokój. Z taką opinią opłacasz OC przed wprowadzeniem pojazdu na droge publiczną - zrób ją teraz a jak sie doczepią to odeślesz im kserokopie opini :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-09 17:46:01 /


dokładnie jak pisze Mike, opinie wyrabiasz sobie z dniem nawet dzisiejszym, nie ma t znaczenia,

ale ważne jest aby umowa OC została wypowiedziana, jeśli tego niezrobiłeś, bądź niezrobił tego sprzedający to mogą Ci przysłać do zapłacenia zaległą kase. oc przedłuża się automatycznie jeźli niezostanie wypowiedziane,

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-09 18:19:15 /


Tylko znajdz sobie milego rzeczoznawce. Gosc, u ktorego ja sie "serwisowalem" stwierdzil, ze na FC takiego papierka mi nie da, bo to byla masowka i nie ma wartości historycznej :-/
Ale inna sprawa, ze jak ogladal moj bolid, to pierwsze jego slowa brzmialy "jaki sliczny!".

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-09 18:35:50 /


nikt ci nie wystawi OC wstecz , no chyba ze jakis samobójca , moze z 5 lat temu by sie dało , ale teraz ??? powodzenia w remoncie

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-09 21:26:20 /


dostałeś na priv namiary na rzeczonznawce który załatwi całość szybko i bezpoleśnie.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-09 23:48:21 /


a o co chodzi z tym silnikiem?? czyżby po naprawie głównej troszke zwiekszył pojemność?? ale oryginał to oryginał;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-10 07:29:36 /


wszystko fajnie tylko jak ktos znajdzie ten watek zeby sie czegos ciekawego dowiedziec...gratuluje autorowi pomyslu na tytul :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-13 22:55:29 /


Jak autor ma lepszy pomysł na tytuł to prosze o podanie mi go na maila z linkiem do wątku ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-14 00:48:33 /