logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » smarkfony

smarkfony

Jako, że informatycznym i ogólnie elektronicznym imbecylem jestem, toteż zwracam się z prośbą o radę.
Przymierzam się do przejścia z mojego wysłużonego telefonu z przyciskami na jakieś dotykowe paskudztwo.
Mam jednak parę wymagań, których spełnienia nie widzę w żadnym sprzęcie moich znajomych.
1. Chciałbym zachować możliwość przypisywania różnych dźwięków różnym dzwoniącym.
2. Chciałbym zachować możliwość słyszenia wybranych dzwoniących w profilu milczącym
3. Chciałbym zachować możliwość ustawienia różnej głośności dla połączeń, SMSów i innych powiadomień
Takie funkcje daje mi moja wysłużona nokia e50
4. Czy istnieje jakiś program albo może coś ma to w serii:
programowane zmienianie na cicho i głośno w planie tygodniowym. Tzn. np. poniedziałek 8-16głośno, 16-wtorek 9 milczy, 9-16 głośno itd. Godziny zmienne zależne od tego jak syn wstaje do szkoły i jak żona pracuje. Cykl tygodniowy.
coś podobnego miałem w śledziu (6310i). Mogłem czasowo wyciszyć po robocie i rano sam się robił na ogólny.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-09 21:12:13 /


Takich ustawień to chyba producenci nie przewidzieli :D . Jeśli chodzi o markę to moi rodzice 60+ odnaleźli sie w motoroli / lenovo. Myślę że jeśli nie ma w ustawieniach fabrycznych takich rzeczy to na pewno jest jakiś program który Ci to ogarnie.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-09 22:22:53 /


Znajdziesz na to apkę bez problemu :D

Kilgore / 2019-03-09 22:27:34 /


No to Granadzirz awansowałeś do 60 + , ukłony , oklaski , a ja się bronie .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-10 00:32:30 /


a może ktoś zna taką aplikację - żeby podczas przychodzącej rozmowy telefon głośno mówił, kto dzwoni (czytał nazwę kontaktu).... Miałem cuś takiego w starej Nokii - bardzo przydatne (szczególnie, kiedy siedzisz pod autem) w garażu... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-10 10:41:00 /


Kilgore. Czytaj ze zrozumieniem. Pierwsze zdanie. Jak znasz na to rozwiązanie - to podeślij sznurek.
Barto - obecnie używana E50 to ma.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-10 10:54:33 /


Będzie trochę zabawy, ale If This Then That powinno pomóc. https://ifttt.com/

Jakub. Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-11 08:46:45 /


Tak na mocno szybko, to wydaje mi się, że większość smartfonów na względnie świeżym Androidzie temu podoła, a przynajmniej coś w stylu jak mój Samsung Galaxy S7. Ale w szczegółach musiałbym jeszcze przysiąść do ustawień i posprawdzac każdy podpunkt.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 09:52:05 /


Syn ma marszmaloła, żona nugeta, w obu jak sobie ustawią głośność dzwonka, to tak samo głośno napieprzają SMSy i bzdety z netu.
Temat personalnych dzwonków przeraził mnie stopniem skomplikowania. Utworzyć jakiś folder, gdzieś w jakichś rejestrach coś przypisać... Już k..wa wolę VM-a naprawiać...

Niby powinno toto być lepsze, a jako telefon cofa się do epoki bakielitowej słuchawki z obrotową tarczą...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-11 12:25:26 /


Jakub, a mógłbyś przybliżyć o co chodzi? Bo do tego trzeba mieć konto w okularach albo na portalu szpiegowskim. Ani tu, ani tu nie mam i nie zamierzam... Znaczy w okularach mam, ale pewnie je zaraz usuną, bo chcą za wiele moich danych których nie zamierzam im udostępnić.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-11 12:28:30 /


A użytkownicy jabłek? Czy w tej stajni są jakieś sensowne rozwiązania?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-11 12:30:32 /


W srajfonach wygląda to tak:

1. tak
2. tak
3. w systemie możesz ustawić różną głośność dla dzwonków/sms-ów i multimediów
Jest sporo app-ek do bardziej zaawansowanych ustawień, trzeba by poszukać.
4. możesz ustawić godzinowo tylko w zakresie od - do bez rozróżnienia na dni.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 15:37:22 /


Heh... dobrze wiedzieć że nie tylko ja jestem tak nastawiony do nowych technologii..
Bo już się bałem że dziwolag ze mnie

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 15:49:13 /


Wąski, jest nas sporo, ale jesteśmy cicho. Ciągnie mnie go tego gówna przez duży ekran, internet.
Kuki, grzebałem żonie i synowi w w tych androdach i ni cholery nie widzę furtek do pierwszych dwóch punktów. Jak i do trzeciego. Podobno trza se ściągać jakieś cuda do tego, ale to ponad moje siły.
Co do czwartego punku, to znalazłem takie coś do wyłączania i włączania. Ale do wyciszania i z powrotem - nie znalazłem.
Może ktoś z Was byłby uprzejmy wysyłkowo uzbroić mi smarkfona w takie bajery?

I tak czuję, że to się skończy tym, że śledź (6310i) albo e50 będzie do rozmów, a smarkfon będzie do reszty.

No i ponawiam pytanie do użytkowników jabłek. Jak to tam wygląda? Słyszałem, że jabłka są bardziej do ludzi jako telefony niż robocik.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-11 19:56:33 /


przy japcoku

ad1 tak
ad2 tak
ad3 dzwonek i powiadomienia reguluje się jednym suwakiem, każdy rodzaj powiadomienia może mieć inny sygnał,
ad4 są 2 tryby "nie przeszkadać" i "pora spać" oba uruchamiane z harmonogramu oba działają podobnie, i da się je ustawić per godzina / dzień tygodnia

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 20:37:55 /


ad4 jeden tryb ustawiasz w godzinach od do, drugi od do plus wybór dnia tygodnia.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 20:41:55 /


Granadziarz, ja pisalem o ajfonach, ale widze, że Trójka to jeszcze lepiej wyjaśnił.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 22:21:41 /


Znaczy trzeba se jabola sprawić.
Dziękuję za pomoc.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-12 08:58:53 /


Granadziarz, raczej Wasze umiejętności obsługi smartfona są problemem, a nie że Android nie umie. I do większości tych rzeczy żadnych aplikacji odgrywać nie trzeba.
W każdym Androidzie jak wejdziesz w ustawienia dźwięków masz kilka suwaczkow głośności do wyboru - osobno dla połączeń, osobno dla powiadomień, osobno dla multimediów itp. Poza tym przynajmniej w moim Samsung Galaxy S7 z Androidem 8.0 na głównym ekranie jak ściągnę palcem belkę w dół to naciskając na PODPIS ("Dźwięk") ikony od zmiany profilu dźwięków (czyt. włączony, wibracje, cicho) to pojawia mi się od razu ekranik z suwaczkami. Działają też klawisze zglasniania/sciszania na obudowie, ale to działa wtedy na konkretny typ dźwięku w danej chwili "aktywny". Czyli domyślnie na głośność dzwonka, ale jak oglądasz filmik na YT to na głośność multimediów.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 14:51:46 /


Dalej - w SGS7 mam przycisk na górnej belce "Nie przeszkadzać" gdzie uruchamiasz tryb, w którym nie będziesz miał żadnych dźwięków i powiadomień oprócz tych ustawionych jako wyjątki. Co więcej jest opcja harmonogramu automatycznego wlaczania/wyłączania tej funkcji wraz nawet z rozdzialem na tydzień roboczy i weekendy.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 14:54:08 /


Trzy - każdemu kontaktowi można przypisać dowolny inny dzwonek. Jest to tak banalne, jak dopisanie drugiego numeru telefonu dla danego kontaktu. Po prostu trzeba wejść w edycję kontaktu i zmienić dzwonek z domyślnego, na wybrany.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 14:56:03 /


To chyba na tyle. Jednym słowem jest wszystko bez ani jednej dodatkowej aplikacji. Może po prostu większość wyżej niech się trochę dokładniej przyjrzyj opcjom swoich telefonów :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 14:58:09 /


Jarek, Jabole generalnie na moje łatwiejsze w obsłudze, zresztą Trójkąt już napisał, że da się tam co nie co poustawiać tak jak chcesz, dodatkowo może jakaś apka się znajdzie.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 18:32:53 /


Jakie jabole? Tera to amarene sie pije

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-12 18:50:32 /


Krzycho, mam wrażenie, że to kwestia sprzętu. Każdy smarkfon ma pod siebie robionego androida i może do markowych sprzętów jest bogatszy niż do tanich. Syn ma Hammera Axe z marszmalołem i uwierz mi, że ogarnia tego andro pierdylion razy lepiej niż ja, a nie ma tych funkcji. Żona ma flow5 z nugetem i też tego nie ma.

Dodatkowo - źle się wyraziłem w pkt 1: chodzi o przypisanie swoich własnych dzwonków, nie tej seryjnej kakofonii doprowadzającej do rozpaczy kiedy się odzywa. W normalnym telefonie (nokia e50, samsung B2100, B2700) mam wybór między seryjnymi a dowolnymi plikami. Wskazuję który i mam. A w tych obydwu smarkach jakie są moim domu nie ma w ogóle opcji wyboru dźwięku spoza seryjnego zestawu kakofonii.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-13 08:21:07 /


szwagier zawsze ma markowe smarki, bo mu pisior maleje jak ma starszy model. Ale jego to nie mam po co pytać, bo on to jeszcze mniej ogarnia - jak w trasę jedzie, to ode mnie starego Larka pożycza bo nie umie nawigacji włączyć w swoim smarku...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-13 08:24:27 /


Owszem, telefony ciut się od siebie różnią, ale nawet nie tyle samym Androidem, co nakładkami na niego, które są dla nas interfejsem do obsługi. I tak jak mogę uwierzyć, że gdzieś tam nie ma trybu "nie przeszkadzać" z harmonogramem na przykład, bo też nie wszędzie i przede wszystkim na starszych Androidach tego zdaje się nie miałem, to już w te dzwonki na przykład trudno mi naprawdę uwierzyć. Bo to było praktycznie zawsze i we wszystkim...
Sprawdzę jeszcze na służbowym LG z mocno średniej półki przy wolnej chwili.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-13 10:52:53 /


androida nie znam,bo nigdy nie miałem,więc się nie wypowiem,po 6310i przesiadłem się na ajfony i z tego jakie masz wymagania myślę że w większości ajfon da radę,dla mnie najważniejszą funkcją tego telefonu jest funkcja nie przeszkadzać,ten kto ma się dodzwonić to się dodzwoni a reszta niech sobie czeka aż dotrę do roboty :)

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-14 00:13:32 /


Skopiuj swoje mptrójki do katalogów Ringtones albo Alarms na telefonie i po prostu pojawią się na liście dzwonków/budzików.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-07-30 16:24:43 /


Ponieważ wydawanie paru tysi na telefon kłóci się z moim jestestwem, a android przyprawia mnie o rozwolnienie, toteż poczekawszy aż srajfon es-e stanieje do akceptowalnych kwot, zanabylem takowego. I mam wszystko co potrzebuję. I nie noszę sandała w kieszeni.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-03 11:48:20 /


czyli dołączyłeś do rodziny apple?

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-03 15:42:18 /


Flonder doradził mi Motorolę G7 Power, wiedząc jakim jestem nie reformowalnym marudą. Jestem zachwycony. Wszystko działa nic się nie wiesza a ładuje się co kilka dni. Od roku nawet jako nawigacji w aucie prawie nie podłączam do zasilania. Cena ok. 6 stów i jeszcze na firmę.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-03 16:01:59 /


pomogłem? ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-03 20:53:42 /


Amator - mi - nie. Moje wymagania dotyczyły intuicyjności i konkretnych funkcji użytkowych. Ale spoko - już mam smarkatego fona i jestem ukontentowany wyborem.

Nie to, że dołączyłem. Jeszcze dwa lata temu posługiwałem się telefonem z guziczkami. Nokią e50. Więc wymagania moje względem smarkfona były na nienajniższym poziomie. Każda próba porozumienia się z androidem kończyła się pianą toczoną z paszczy... wziąłem wiec zabytkowego srajfonatrzygie po mojej żonie i okazało się, że z jabłkiem się rozumiemy. Jednakowoż zaawansowany wiek tegoż zabytku powodował, iż nie chodziło na nim nic poza telefonem. No i reszta już opisana. Poczekałem dwa lata na spadek cen i tyle.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-07 07:16:40 /


Bo Android Androidowi nie równy, co firma to nakładka. I o ile Szajsung nigdy nie dał się normalnie używać, tak HTC ze swoim Sense był rzeczywiście z sensem. Potem był u mnie Hujałej, też nie najgorzej. A teraz nokia C5-00, bo wkurwia mnie zakup co chwila nowego chińskiego syfu za kupę kasy, w którym ekran pęka mi co kilka tygodni.

Mysza liil (EM) / 2021-08-07 11:07:28 /


I tą Nokie C5 da się jeszcze używać ? Ja długo korzystałem z C2-01 do momentu gdy zaczęła świrować bateria. Wymiana nic nie dała. Podobnie jak kupno kolejnego telefonu (lerzaka ale nie używanego). Miał identyczny objaw. Uznałem że to celowe postarzanie produktu.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-07 12:05:50 /