logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » STOPY NIE DZIALAJA JAK WLACZE DROGOWE??!!! POMOCY...

STOPY NIE DZIALAJA JAK WLACZE DROGOWE??!!! POMOCY...

JESTEM LEWY Z INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ WIEC MOZE KTOS MI POMOZE. NA POCZATKU JAK WLACZALEM SWIATLA DROGOWE NA TO MI SIE PALILY TYLKO POSTOJOWE, DOPIERO JAK RUSZYLEM DELIKATNIE WAJHA DO DLUGICH TO SIE ZAPALALY, ALE JAK NP WLACZYLEM KIERUNEK TO ZNOWU GASLY??!! I TAK SOBIE CALA ZIME PRZEJEZDZILEM... NASTALO LATO WIEC MOZNA BEZ SWIATEL JEZDZIC TO JAKOS SIE TYM NIE PRZEJMOWALEM. ALE OSTATNIO JAK WRACALEM Z IMPREZY OD KUMPLA W NOCY TO ZAUWAZYLEM ZE MI STOPY SIE NIE PALA JAK MAM WLACZONE SWIATLA. W SUMIE TO ONE SIE CHYBA PALA ALE CALY CZAS ALE PEWNY NIE JESTEM. JAK MAM SWIATLA WYLACZONE TO JEST W SUMIE OK ALE JAK NACISNE STOP TO MI SIE POZYCJA Z PRZODU PALI:) I JASZCZE JEDNO ZAUWAZYLEM.. JAK MAM SILNIK ZGASZONY, KLUCZYK WYJETY ZE STACYJKI TO JAK WLACZE LEWY KIERUNEK TO MI SIE WLACZAJA SWIATLA POSTOJOWE Z PRZODU, A JAK WLACZE PRAWY TO MI SIE LEWY STOP ZAPALA:)))???? MOZE TROCHE POMOTALEM ALE MOZE JAK KTOS TO PRZECZYTA TO ZROZUMIE O CO MI CHODZI. CO MAM SPRAWDZIC NA POCZATKU???.... A I JESZCZE JEDNO( BYL JUZ TEN WATEK PORUSZANY NA FORUM) JAK MAM SWIATLA WLACZONE TO MI SILNIK NIE CHCE SIE WYLACZYC.........I ODPALIC TEZ NIE DA RADY.....HELP!!!!!!!!!!!!!!!

niewiadomskyy / 2006-05-29 22:00:38 /


Oczy bolą od tego Caps Locka... zaciął Ci się?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-29 22:03:26 /


Nie masz masy w tylnych lampach a do tego nadpalony/wyrobiony wylacznik zmiany swiatel/kierunkowskazow

Mysza liil (EM) / 2006-05-29 22:49:34 /


tak troche abstrachujac od tematu

1. wyłacz caps locka jak piszesz
2. a czy rece działąja jak właczysz drogowe ;)
3. problem chyba wyjaśniony :D wiec nie mam co dodawać :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-29 23:08:32 /


SWIATLA DROGOWE NA TO MI SIE PALILY TYLKO POSTOJOWE, DOPIERO JAK RUSZYLEM DELIKATNIE WAJHA DO DLUGICH TO SIE ZAPALALY

Światła drogowe włącza sie właśnie wajchą do długich bo światła drogowe to są tzw. długie ;-)
- raczej wszystko ok bo tak powinno być normalnie w aucie.....

a co do reszty to nie zrozumiałem chociaż przeczytałem ..... chyba jestem jakiś ciemny albo coś ..... to jakaś zakodowana wiadomość była pewnie a nie jestem mocny w rebusach.


MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-30 00:10:50 /


pomylka. chodzi o swiatla mijania nie drogowe. wlaczaja sie dopiero jak rusze delikatnie przelacznikiem kierunkow

niewiadomskyy / 2006-05-30 06:37:11 /


masz jednym słowem spiencie i trza wymienić wajchie

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-30 07:25:30 /


ochlon troche :)
juz bylo napisane
wymien wlacznik swiatel skoro nie kontaktuje

sprawdz mase w tylnych swiatlach, najprawdopodobniej jej nie ma

jesli nie masz zielonego pojecia co to za zwierzatko, to pojedz do elektryka zeby sprawdzil

wszystkie zarowki dostaja z jednej strony zasilanie (+) a z drugiej strony sa podlaczone do karoserii (ta jest polaczona z ujemnym biegunem aku i nazywa sie to masa)

w tylnych lampach jest wspolna listwa do ktorej podlaczone sa wszystkie zarowki i dopiero ta listwa ma polaczenie z karoseria - o ile pamietam to przez sruby od lampy od strony bagaznika, jesli to polaczenie sie poluzuje czy zabrudzi to prad probuje znalezc sobie inna droge i poprzez listwe przeplywa przez inne zarowki, masz wtedy efekt choinki, po zapaleniu np. stopow wlaczaja sie kierunki, pozycje i co tam popadnie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-30 10:24:54 /


nie no tyle to sie jeszcze orientuje co to masa jest:) ale dzieki za wskazowki, zaraz lece na parking. pozdro

niewiadomskyy / 2006-05-30 16:02:59 /


w efekcie choinki zapalaja sie zarowki o mniejszej mocy kosztem tych o mocy wiekszej oczywiscie mowa o zarowkach bioracych udzial w zwarciu.
powstalo nawet powiedzenie"JASNA CHINKA"ale o tym w nastepnym programie

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-01 00:00:05 /


juz dziala wszystko. przelacznik rozebralem i wyczyscilem i przejrzalem wszystkie masy. dzieki za pomoc. pozdrawiam

niewiadomskyy / 2006-06-04 13:30:21 /


Ja straciłem światła stopu wczoraj! Nie wiem co się stało.
Czy możliwe jest, że przekaźnik świateł mijania odpowiada też za takie światła jak STOP?
Bo ostatnio muszę pomagać swiatłom się zapalić gmyrając w kablach przy przekaźniku...
Co mam sprawdzić, gdzie szukać przyczyny???
Nadmienię, że nie mam tylko stopów cała reszta ma się dobrze.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-28 07:55:11 /


Miałem identyczną sytuację. (także z gmyraniem) :)
Wymiana przekaźnika pomogła.
A dodatkowo (przez ten przekaźnik) nie można było zgasić silnika. Wyciągałem kluczyk, a on nadal wesoło chodził.
Jak już wyżej napisałem - przekaźnik nowy i problem skończony ;D

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-28 08:04:01 /


Łoki! Dziękówa!!!

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-28 08:04:35 /