logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Jakie amortyzatory do Capri (inne niż seryjne)

Jakie amortyzatory do Capri (inne niż seryjne)

Popatrzyłem na zdjęcia z PC i z przerażeniem stwierdziłem, że moje Capri buja się w zakrętach jak Titanic. Korzystając z okazji napisałem list do św. Mikołaja, a ten się zgodził na mały deal :)

Obecnie mam zainstalowane amortyzatory KYB Premium na obydwu osiach. Kupione były jako nowe, ale od początku miały dość liberalne podejście do powierzonego im zadania.
Szukam zatem innych amortyzatorów, według następujących kryteriów :

- mają się nadawać do codziennej jazdy, ale raz w roku muszą dawać frajdę z jazdy na PC - czyli muszą dać się regulować
- regulacja powinna być mozliwa do wykonania "na aucie"; co istotne, nie mam "okienek rewizyjnych" w plastikach do górnych mocowań tylnych amortyzatorow, ale jak zajdzie potrzeba to zrobię
- regulacja powinna być bardziej płynna niż 0-1

Ktoś coś poleci, na podstawie swojego doświadczenia?


Ps. nie poruszajmy ekonomicznego sensu takiej zmiany :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 10:00:25 /


Najpierw sztywniejsza sprężyna i dopiero amortyzator.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-12-26 11:20:10 /


Aha, tył. Nie doczytałem,sorki.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-12-26 11:21:13 /


Gaz szoki spełnią twoje wymogi.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 11:24:32 /


Szukam kompletu P+T.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 11:25:59 /


Gas Shocks lub SPAX

Mysza liil (EM) / 2019-12-26 11:26:01 /


Ja miałem SPAX w Granadzie i jak dla mnie kibel.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 12:04:20 /


Do Capri spaxy reszta które są dobre nie maja regulacj twardości.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 13:37:38 /


Gas Shocki są regulowane i są rewelacyjne.

cypis Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 15:02:18 /


Czy nie bedzie to nadużyciem z mojej strony, jak poproszę o kilka faktów z życia które stoją za stwierdzeniami typu „spax to kibel”, albo „gaz shock lub spax”...
Nie ukrywam, ze liczyłem na trochę więcej wylewności i użycia argumentów przemawiających na korzyść danych amortyzatorow.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 18:52:33 /


Spaxów nie miałem, nic nie powiem po za tym że były zawsze droższe i chętnie bym wypróbował. Gazy miałem, mam. Na rajdach nie wytrzymują, na wyścigach i drodze jak najbardziej tak. Regulacja beznadziejnie prosta.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 20:03:04 /


Podstawowa różnicą, gazshock to amortyzatory olejowe z regulacją a spaxy amortyzatory gazowo olejowe z regulacją. Spaxy działa nie wylewają się i regulacje się nie urywają, jeżeli będziesz jeździł autem na dwa eventy w roku to zaloz gazy bo tansze ale jak chcesz lepsza jakość i mniejsza awaryjnosc na więcej imprez bierz spaxy.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-12-26 20:26:23 /