logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » malowanie proszkowe ramion wycieraczek da się?

malowanie proszkowe ramion wycieraczek da się?

Witam> Chodzi mi po głowie pomysła co by ramiona wycieraczek pomalować proszkowo na czarno tak jak fabryka przykazała, bo teraz to mam taką dziwną mieszaninę srebrno czarną a nie wygląda to za ślicznie na grani. I tu rodzi się pytanie czy można to zrobić bez rozbierania (tylko zdjęty plastik) czy trzeba będzie całość na czynniki pierwsze rozłożyć jeśli tak to w jaki sposób przywrócić im poprzednią funkcjonalność zważywszy , że części ruchome są do siebie nitowane...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-16 13:11:11 /


Mysle ze najlepiej rozebrać. Bedziesz miał okazje do rozwiercenia tulejek i zalozenia nadwymiarowego nita, bo w wiekszosci przypadków jest tam nadmierny luz.

Mysza liil (EM) / 2006-06-16 14:13:34 /


Ja malowałem proszkowo bez rozbierania. Ale faktycznie Mysza ma rację bo trochę luzu było. Farba proszkowa znacznie trwalsza od zwykłych lakierów. Malowałem tym np. pompkę hamulcową do MZ i był to jedyny lakier którego nie ruszał płyn hamulcowy.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-16 20:35:28 /


a niemozesz isc do sklepu i kupic nowych?

grzech / 2006-06-16 23:13:30 /


taaa. pójdę do sklepu z częściami do Fordów i powiem do pana : po proszę do Forda Granady MKII po FL dwa ramiona wycieraczek:D a on do mnie pewnie powie: OK trzeba czekać trzy lata koszt 30000 euro zaliczka 3000 :D Tu chodzi o RAMIONA wycieraczek nie o PIÓRA :D

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-17 09:35:38 /


haha niezadawajcie takich banalnych pytan bo jak masz problem z wycieraczka to niewiem co by bylo jak bys mial cale auto polakierowac

pitbullo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-17 13:06:30 /


pitbulloo zgadzam sie w 100% a ramiona mozesz sobie kupic od innego auta wiec nieopowiadaj

grzech / 2006-06-17 14:15:24 /


Czasem łatwiej zrobić lakier niż kupić jakąś oryginalną małą pierdółkę z wyposażenie na przykład wnętrza, więc już się może tu tak krytycznie nie wywnętrzajcie tylko jak co pomóżcie koledze...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-17 23:34:31 /


Też tak uważam. Ja za malowanie proszkowe zapłaciłem naprawdę nieduże pieniądze. Pomalowałem wszystkie listewki , obudowy lusterek, wycieraczki itp. Ale mając dostęp do nowych części, a przede wszystkim odpowiednie fundusze to czemu nie :).Tylko niestety tak nie jest.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-18 00:23:03 /


właśnie tak nie jest :D a od innego auta to sobie zakładajcie bajery w swoich mega furkach ;) odpowiedź na nurtujące mnie problemy juz uzyskałem i dziękuje a lakier nowy z blachą w sierpniu :D
Dodam jedynie , że p[ierdo.... nie o częściach od innego auta zwłaszcza przy tak widocznym detalu jak ramię wycieraczki zakrawa na kpinę... dobrze , że mam motor z wtryskiem bo propozycje montowania gaźnika od poloneza bym dostał ;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-18 02:01:31 /


najlepiej je przed proszkiem wypiaskuj taka dobra rada..tylko po piasku lapami ich nie dotykaj :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 14:15:01 /


jest taka farba oxyda na zimno, szukaj w sklepach z bronią, wiatrówkami.

ale nie wiem jak ma się w porównaniu do lakieru proszkowego.

2pac / 2006-07-03 15:40:15 /