logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Rejestracja Cortiny

Rejestracja Cortiny

Witam,
Ponad rok temu zakupiłem Cortine i w dowodzie był silnik 1.6. , ale w aucie 2.0v6. Obecnie chcę auto sprzedać i pojawił się problem.
Potencjalny kupujący nie zakupi go z tymi różnicami w papierach co do stanu faktycznego.
..podobno na stacji nie podbiją przeglądu jeśli jest inny silnik w dowodzie..pytanie czy i jak oni to sprawdzają. Dla kogoś kto ma jakieś pojęcie różnica jest widoczna, ale ..
Powiedźcie jak to zrobić pokolei:
1.wizyta na stacji PZM i zaświadczenie o innym silniku niż ten w dokumentach?
2.wizyta w wydziale komunikacji i wyrobienie karty pojazdu ?

cortina_wzy / 2020-02-15 13:13:36 /


Diagnosta potrzebuje FV z warsztatu o zmianie silnika oraz kwitu z wagi. Potem robi Ci przegląd i daje kartke o zmianie silnika. Idziesz do WK i na podstawie kwitu diagnosty zmieniaja Ci pojemność. Przynajmniej ja tak zadziałałem zmieniając silnik na nigdy nie występujący w Capri

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-02-15 14:17:35 /


Do okręgowej SKP na dodatkowe badanie techniczne, z nim do WK. Najpierw zapytaj czy chcą fakturę i kwit z wagi.

Mysza liil (EM) / 2020-02-15 15:29:46 /


O masz..teraz to żaden mechanik raczej nie będzie chciał wystawić takiego kwitu(faktury)..
Spróbuję jeszcze na stacji PZM bez tych faktur i kwitu z wagi jak radzi kolega..

cortina_wzy / 2020-02-15 16:10:43 /


Chyba szybciej i łatwiej wstawić tam R4 , nie koniecznie 1,6 :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-15 21:12:33 /


😉 i taki silnik posiadam w cenie, ale jak widzę zainteresowanie to wszystkim zależy na dużej mocy i jak największym silniku.
A mi zależy na sprzedaży i cena spadła drastycznie 😉

cortina_wzy / 2020-02-15 22:06:47 /


Jak komuś zależy na dużej mocy (silniku) , to chyba nie bierze pod uwagę 2,0 V6 :)
Dodaj trochę danych , może ktoś się obudzi gminę obok .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-15 23:48:50 /


To prawda, ale podejrzewam że gdyby tam siedziała fabryka to połowa z tych osób, które pyta o auto w ogóle by się nie odezwała.
Ps.Autko z linkiem mam w dziale sprzedam ..proszę oczywiście nie sugerować się ceną.

cortina_wzy / 2020-02-16 08:26:28 /


Mysza dobrze prawi - już dwa razy robiłem zmianę silnika bez żadnych faktur czy zaświadczeń.
Ale, co ciekawe, na jednej stacji diagnosta powiedział, że żeby zrobić taką zmianę muszę zainstalować katalizator :D

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-16 10:39:34 /


Diagności gadają różne rzeczy,

problemem jest jak moc silnika znacząco odbiega od mocy silnika jaki tam był oryginalnie;
oraz- czy naciski na oś nie są przekroczone.

U mnie wymagali faktury za montaz silnika- oraz - opinii rzeczoznawcy, ze jest to dobrze zrobione i zgodnie ze sztuką.

Potem już gładko- OKP, kwit, do wydziału komunikacji i odbiór dowodu.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-02-16 20:12:19 /


Masz rację, ale kolejna cuekawostka - moc silnika porównywana jest z tą z dowodu, a nie z oryginalną. Czyli jak miałeś już zmieniony silnik w dowodzie, to moc nowego może być większa max o 30% tego, który masz obecnie.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-17 08:03:42 /


Byłem na stacji diagnostycznej. Potrzebuje pomocy.
1.kod silnika (gdzie go znajdę?)
2.numer nadwozia (nie ten na tabliczce znamionowej tylko wybity na nadwoziu..gdzie go szukać w Cortine?
3.przyjechac na przegląd ..później opinia rzeczoznawcy, waga i jeśli wszystko będzie dobrze to z tym do WK...

Masakra..

cortina_wzy / 2020-02-17 09:46:47 /


1. Jeśli chodzi o V6 to tu: https://files.capri.pl/u/3/b/4b7988e67193b.l.jpg
widoczny na zdjeciu to numer silnika, kod w V-ce jest w miejscu oznaczonym tym czerwonym kółkiem.
Kody rozkodujesz tu https://www.capri.pl/garage/engine-codes

2. Jeśli mnie pamięć nie myli to standardowo przy prawym fotelu na podłodze, tuż przy progu.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-17 10:09:48 /


Rudy a taka Cortine nie będzie miała vin-u jak dziobak na fartuchu?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-17 10:13:10 /


Załóż ten 1.6 co masz - będzie dla Ciebie łatwiej. A jeśli dodatkowo zgadza się numer silnika z karoserią to masz matching numbers. Wtedy ebay i powinna dość szybko odjechać na zachód:)

A tak poza tym to podjedź na inną stację i może się okazać, że od ręki załatwisz.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-17 10:23:11 /


Zadzwoniłem do innej stacji kontroli..i u nich o wiele łatwiej a mianowicie:
1. Wizyta na stacji w celu przeprowadzenia dodatkowego badania. Badanie polegające na zmianie konstrukcyjnej. Koszt 280zl. Jak przejdzie ścieżkę to wystawiają zaświadczenie że przegląd przeszedł i zmieniono silnik.
2. Z tym do wydziału komunikacji i w wydziale komunikacji robią adnotacje w dowodzie.

Więc tak jak pisaliście co stacja to inna opinia..

cortina_wzy / 2020-02-17 12:55:52 /


"moc silnika porównywana jest z tą z dowodu, a nie z oryginalną. Czyli jak miałeś już zmieniony silnik w dowodzie, to moc nowego może być większa max o 30% tego, który masz obecnie" - i znowu, to zależy od diagnosty. Ja zmieniałem 1.6 R4 na 2.9 BOA i zero kłopotu. A FV z warsztatu była potrzebna po to, żeby właśnie zmiany dokonał zakład zajmujący się mechaniką, a nie osoba prywatna pod przysłowiowym blokiem. I właściwie FV z zakładu diagnosta uznał jako potwierdzenie (uwiarygodnienie) że zostało to wykonane zgodnie ze sztuką i nie potrzebował opinii rzeczoznawcy. Ale już kwit z certyfikowanej wagi to była dla niego konieczność. Ale znowu - co diagnosta to opinia.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-02-17 14:38:16 /