logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Ford Tornado Typhoon To już gdzieś tutaj było !

Ford Tornado Typhoon To już gdzieś tutaj było !

Witam jestem tutaj nowy i chciałem się przywitać
Nazywam się Marcin
Dołączyłem do Was ponieważ jestem właścicielem auta które znacie z przed około roku a mianowicie Ford Tornado Typhoon SportBrake z 1960 roku.
Postanowiłem napisać krótkie wyjaśnienie.
Najpierw podam linka do strony z fotkami
http://www.flickr.com/photos/90568112@N00/sets/72157594152948628
poniżej zdjęć na tej stronie jest link do zdjęć z postępujących prac nad wyremontowaniem tego egzemplarza, a jak na razie rozmontowywania na części.
Samochód ten nie jest repliką, jest to auto orginalne lecz nieco zmodyfikowane.
Jest to auto manufaktury angielskiej Tornado Cars LTD. powstało 1960 r. i tak ma też w papierach. Jest wyposażone w silnik Fordowski - i tu mnie poprawcie jeżeli się mylę - montowany w fordach Anglia i w Cortinach MKI. Nominał wybity na bloku to T9 i ma - ok. 1500cm pojemności ???
Auto zostało przebudowane z wersji z krótkim dachem na przełomie końca lat 70 i początku 80 - Nie jest to 100% orginalne sportbrake (ale jedyne które się ostało )
Takie informacje mam od człowieka który prowadzi spis i opiekę nad historią Tornado Cars LTD. A historie tego auta zna od 1990 roku kiedy to pierwszy raz je zobaczył i wpisał w rejestr. aut tej firmy.
W papierach angielskich jest zapisany jako "Historic Vehicle" (Zobaczymy jak z rejestracją Auta w polsce, czy się uda zarejestrować na zabytka,albo przynajmniej na Weterana szos) Mam pełne poparcie strony angielskiej i pomoc przy załatwianiu jakichkolwiek spraw z tym autem.
Pan Malins będzie nadzorował remont i dalszą modyfikację.
Modyfikację - Dlatego że auto zostanie przywrócone w miarę mozliwości do poprzedniego wyglądu (przód auta) zostanie wyposażone we wszystkie mozliwe elementy które przez te lata stracił, i zostaną usunięte wszystkie możliwe które zyskał. Oczywiście nie ma dostepu do danych jak sportbrake wyglądał w środku, a to co jest niestety jest z roku 2003 kiedy to auto zyskało kolor srebrny.
Auto zostało wtedy dosyć mocno okaleczone (to jest moja opinia) i bardzo partacko wyremontowane. dużo niedociągnieć lakierniczych, niedoszlifowana szpachla jest tu częstym gościem, odpryski źle połozonego lakieru itd.
Swiatła nie są od żuka czy lublina, są to orginalne Lucasy.
Szyby - przednia jest od tornado, szyby w drzwiach też są orginalne jedynie tylne boczne i szyba w klapie są adoptowane (nie jest też prawdą jakoby tylna szyba była od Fiacika 126 bis :).
Fotele kierownica są seryjne tapicerka niestety nie :( ale dostanie nową z białej skóry na co Pan Malins się zgodził wszystko będzie zaprojektowane zgodnie z okresem i modą która była obecna w 1960 r. wśród aut o podwyższonym standardzie (takie jest założenie)
W linku specjalnie włożyłem też zdjęcia z przed remontu w 2003 roku.
Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to jest to wielkie przeżycie i nie lada frajda, Silnik ciągnie, to lekkie auto, niesamowicie do przodu, ma niezłe przyspieszenie. no i trzeba uważać na drogę ponieważ auto ma bardzo mały prześwit :).
Troszkę się rozpisałem więc resztę opowiem po pytaniach jeżeli takie będą.
pozdrawiam
Marcin

Tornado Typhoon Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:25:54 /


Proponuję założyć stronę z prezentacją samochodu. Będzie czytelnie, ładnie i regulaminowo.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:29:42 /


Napewno tak zrobię ale jak dostanę pozwolenie od admina. To auto nie jest marki Ford więc nie może być prezentowane na portalu Capri.pl zgodnie z regulaminem.
Jeżeli się mylę to proszę admina o zabranie głosu i natychmiast się wynoszę do prezentacji jeżeli dostane pozwolenie :)
pozdrawiam

Tornado Typhoon Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:36:23 /


Dokładnie - proponuję założyć stronkę z publikacją pojazdu -> auto bardzo ciekawe - jego historia również jest wyjątkowo ciekawa:) Myślę, że każdy chętnie by o tym wozidełku poczytał troszkę... Pozdroxy i gratuluję bardzo zacnego autka:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:40:03 /


Gratuluje zakupu :) Zacna maszyneria. Tez mi sie marzy coś małoseryjnego. Ale jak tylko zostane milionerem (mam nadzieje, ze nastapi to w tym tysiacleciu) bede walczyl o "Adams Brothers Probe 16" znanym szerzej jako "Durango-95". Mam nadzieje, ze jak juz skonczysz "naprawe glowna", to objawisz sie z tym bolidem na jakims zlocie?

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 00:24:30 /


Załozyłem stronę auta która teraz jest podana do akceptacji autorów portalu :)
Mam nadzieje że się zgodzą z przedstawieniem auta na stronach Capri.pl

Tornado Typhoon Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 10:57:16 /


W sumie to nie wiem czy to się kwalifikuje do nas, rozumiem że ten wóz ma tyle wspólnego z Fordem co sam silnik i nic więcej ? Czy jednak może coś więcej ? Stronę póki co włączam, jest to interesująca ciekawostka.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 13:19:00 /


chyba jeszcze koła ma forda :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 13:57:08 /


Ja tam jeszcze widziałem maglownicę i chyba most fordowski?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 14:07:41 /


Tak maglownica, drążek kierownicy, silnik, most i kilka innych drobiazgów są od Forda. Firma Tornado Cars LTD. miała coś w rodzaju ... Licencji? na montowanie części marki Ford czy cóś takiego. dodatkowo jest jeszcze zamontowany komplet wskaźników od Cortiny.

Tornado Typhoon Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 14:35:22 /


Skoro buda capri na podwoziu mitasubisi mogła znaleźć się na tej stronie to nie sądze by był problem z tym autkiem :].
Gratuluje zakupu, naprawde ładny egzemplarz (czy to ten który był na allegro ? ).
Powodzenia w restauracji.

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 21:42:24 /


Tak to ten, on podobno był na alegro wystawiony za jakąś astronomiczną kwotę.

Tornado Typhoon Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 11:55:35 /