logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » czy nie będe nie problemów z przeglądem jeśli...????????

czy nie będe nie problemów z przeglądem jeśli...????????

witam
czy nie będe miał problemu na stacji diagnostycznej jeśli wydech z mojej v6 będzie biegł pod progami i kończył się przed tylnym kołem i będzie dmuchał na prawą i lewą stronę
czy ktoś wie co mówią o tym przepisy
pozdrawiam

adi4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-27 20:21:45 /


Nie może iść na chodnik (w prawą strone) musi iść w dół (jeśli już progowy) troche podgrzewając opone.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-27 20:26:32 /


Nie wiem jak to jest z progami ale o ile mi dobrze wiadomo to wydech musi uchodzić do tyłu albo w lewo.
Pozdrolo.

Konar / 2006-06-27 20:27:13 /


Będą problemy, specjalne pozwolenie z wydziału komunikacji z tego co wiem ale ile prawdy wtym że wydział takowe wystawi to niewiem.

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-27 20:27:48 /


zaloz sobie ruchoma koncowke z obejma, do przegladu ustawiasz w dol a po przegladzie przekrecasz w bok :D

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-27 21:44:34 /


jak nie bedziesz nikogo pytal na przegladzie to nawet nie zwroca na to uwagi
Moj Dodge ma wydech prosto na chodnik i nikt nic o tym nie mowil
szkoda opon zeby spaliny je caly czas atakowaly

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 00:25:18 /


A ja sie przy okazji kolejnej kontroli gliniarza zapytalem jak to jest i powiedzial ze ustawa mowi ze wlasnie do tylu lub na lewa strone. To mu zadalem pytanie jak to jest z nowymi autami ktore tak juz maja fabrycznie (np jakis sportowy Merc ma na obie strony) - zrobil glupia mine...

fireone / 2006-06-28 10:31:04 /


Cóż może i zrobił ale odpowiedział ci na to pytanie merc ma obie z tyłu... dużo aut ma z lewej strony jedną rurkę choćby pomylonez ale jest ona z tyłu a nie z boku i z rurą w kierunku chodnika...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 13:56:30 /


z prawej :)

Mysza liil (EM) / 2006-06-28 14:19:01 /


z viperem tez jest podobnie :) ma tłumiki progowe na obie strony
i jakas smigaja u nas (moze kilka sztuk :P)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 14:51:39 /


co innego jesli auto jest fabrycznie zaopatrzone w tlumiki po obu stronach auta ( ma homologacje ) a co innego przeróbka

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 16:39:03 /


Racja Mysza z prawej :D

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 16:41:07 /


Hmm z tego co wiem to europejska wersja vipera ma wydech tylko na lewą stronę.Jeśli chodzi o merca to chyba slr mclaren(czy jakoś tak) ma wydechy na obie strony i w dodatku zaraz za przednia osią.A czy ktoś u nas ma takiego prawdziwego to nie wiem.Jak dla mnie to te przepisy są o d... rozbić.Te przepisy to były dobre jak samochody więcej oleju zużywały niż benzyny.Dzisiaj przynajmniej jak dla mnie rzadkością jest spotkać mocno dymiący samochód(no chyba że ja odpalę swojego,ale to tylko przez chwilę:) )
Co innego jakby ten wydech waliłby mi prosto w twarz to rozumiem,ale ja gęby przy ziemi nie noszę(nawet jak jestem zarypany).Trzeba zmienić przepisy:)

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 17:32:19 /


Jak wali ogniem z rur to dobry przepis :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 22:24:29 /


Przepis dobry był kiedyś, miał rację bytu dla starych samochodów.
Te filtry cząsteczek stałych katalizatory i niewiadomo co jeszcze sprawiaja że wkrótce będzie nawiew ciepłego "powietrza" wprost z rury. Pamiętam jak jechałem kiedyś na rowerze i mnie jakis Kamaz mijał z lewej strony, mało się nie udusiłem od spalin, czy raczej oleju, sadzy, opału - ciężko jednoznacznie określić taką chmure spalin.
Co do tych wydechów: wszystko zależy od znajomości na stacji kontroli ;)

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 23:17:00 /


właśnie...dlaczego np. używanie hydrozów na drogach publicznych jest nielegalne???? bez sensu...komu to przeszkadza??? ognie z rur też są fajne...poza tym jak sie jezdzi Y2K to nie tzreba mieć ognia z rur zeby topić zderzaki tym z tyłu jak spaliny mają wtedy ponad 600st C. hehe tyle że kto jezdzi w polsce Y2K??? :P (%)

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 00:08:20 /


Mateush,musisz śmignąć do Niemiec,tam założą Ci hydroza,walną wszelkie kwitki i certyfikaty TUV i będzie ok!
No chyba że zaczniesz przekraczać granicę naszego kraju....Tu jak sie dopatrzą-będą jaja...A ponoć prawo unijne powinno byc respektowane przed prawem konkretnego państwa czlonkowskiego....

fikcja Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 00:17:23 /


Jak ktoś ma problemy z przeglądem to ja robie przeglądy.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 22:29:02 /


takich rzeczy to bym tutaj nie pisał :D

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 10:35:47 /


Zostałem chyba źle zrozumiany.
Przyjedziesz, chłopaki naprawią co jest nie tak, zrobią przegląd i pojedziesz.
Czy to źle !!

Ale przypuszczam że pomysleliście o szybszej formie.
Co to to nie.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-30 11:47:24 /


Konrad Kuba....hehe,chyba tak.Ale w sumie nie dodaleś " ;) "

fikcja Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-30 14:03:59 /


Niewiem jak u was ale przad to nieproblem gorzej jak uposledzony gliniaz zlapie i bedzie sprawdzal czy to atrapa czy funkcjonuje i dowodzik idzie sie walic za prawa strone

pitbullo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-10 23:36:45 /


Ja też chciałem sobie progowe zrobć...Ale po namysle stwierdziłem że to nie dla mnie-podobno głośno jest w samochodzie i psuje to troche linie Capri. No ale jak wiele osób tu stwierdziło o gustach się nie dyskutuje i co podoba sie mi nie musi podobać się tobie.Przynajmniej nie bede miał problemów(jeżeli takie są) z przeglądem i niebieskimi ludzikami:))))))) Pozdr

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 00:15:31 /


a co jest jak się ma szyby oklejone kolorową folią , nie ściemniająca tylko koloryzującą. widziałem furki w Białymstoku i miały ją nawet na przedniej szybie , róż, fiolet jasny.... jak oni badania przeszli? liczy sie % przepuszczalności światła czy co?

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 19:06:11 /


Filip, no chyba ze goscie od tych furek.. sami robia przeglady.. bo tam pracuja:) Slyszalem o takim przypadku:)

A jesli juz mowa o przegladach i tlumikach, to przyczepia sie, jesli wydech nie bedzie wychodzil ani z tylu ani po bokach? Tylko bedzie sie konczyl za tlumikiem srodkowym? Na pocieszenie.. koncowka rury do dolu.. :) Widzialem (i slyszalem) Caprika z takim rozwiazaniem i nie byl glosny. Ale jak to jest od prawnej strony? W koncu na przegladzie cos tam robia katalizatorem spalin.. Moga marudzic, ze koncowka nie wystaje, tylko trzeba sie polozyc pod autem i tam zapchac ten przyrzad?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 19:45:42 /


bedziesz mial wiecznie smrod spalin w samochodzie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-12 01:31:13 /


Camaro, no a tłumiki podprogowe? Są jeszcze bliżej drzwi (i szyby), więc też powinno czuć spaliny, a jednak ludzie je montują.. Poza tym to chyba będzie czuć tylko przy postoju.. Ale ja pytałem bardziej o stronę prawną, a nie użytkową. I tak wpierw muszę to sprawdzić jak to zamontuję, bo może się okazać, że ten okaz będzie jadnak dla mnie za głośny..
A co do przeglądów, tak mi się przypomniało, to kojarzycie tego zielonego taunusa znalezionego (inny wątek) na e-bay'u ? Czy takie zasłonięcie przednich świateł u nas by przeszło? Swoją drogą tu na stronce któryś z chłopaków ma Tauniego z pionowymi żeberkami przez cały grill.. - co na to niebiescy?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-12 13:32:44 /


W Gryźlinach widziałem jeden samochód z przysłoniętymi swatłami-grill na całej długości.Nie wiem czy to nie było jakieś Capri-poprostu niepamiętam-skoro on jeżdził to chyba można jeżdzić:)...

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-12 14:27:27 /


chłopaki apropo grila na całości to przepisy mówią że może on by jeśli na stacji diagnostycznej na użądzeniu do pomiaru wysokości świateł itd. nie jest widoczne rozproszenie wiązki świetlnej i musi byc łatwy dostęp do kloszy reflektorów w przypadku jego uszkodzenia lub mycia gril musi by w takim układzie łatwo i szybko demontowalny
POZDRAWIAM

adi4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-13 09:26:58 /


Krótko, zwięźle i na temat :) A orientujesz się co do wcześniejszych pytań? (o rurę wydechową?) bo widzę, że jesteś rozeznany w temacie..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-13 21:06:17 /


rozmawiałem ze znajomym ze stacji i powiedział że nie ma szans żeby samorubka progowa przeszła jeżeli będzie biegła z przawej strony i wychodziła w bok lub na dół przepisy mówią że musi wychodzi z tyłu ałta i do tyłu musi byc skierowane do tyłu to jest edyna możliwośc z rurami po dwuch str.co innego z autami które mają na boki wydech montowany fabrycznie bo te auta mają homologacje na to.
Moim zdaniem jest to totalna bzdura bo czym różni się kopcenie z samoruby a fabrycznego kopcenia. No ale to tylko moje zdanie przepisy to przepisy.
POZDRAWIAM

adi4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-14 09:41:26 /


Dzięki adi4 :)
to już wszystko jasne.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-14 19:04:13 /


hehe też miałem przygode z Kamazem tylko tyle że parkował niedaleko mnie Ciągnik siodłowy Kamaz i koleś jak go odpalał g grzał chwile (z 15 minut) to tyle oleju palił że powstawała siwa chmura jakby włączył czołgowy zadymiacz(działający na tej samej zasadzie wtrysku oleju do tłumika) :) ale i tak lubiłem posłuchec tego ruskiego V8diesel

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-03 00:49:05 /


BirdDog - ten V8 Kamaza to taki na jedną nogę ruski. O ile pamiętam wydarzenia sprzed 35 lat, to pierwotnym silnikiem [11-litrowy model 740] Kamazów był skopiowany japoński GMC, czyli Isuzu. A nowe modele jeżdżą na - już oficjalnie licencyjnych - Cumminsach :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-03 02:10:53 /