logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jakie warunki musi spełniać FC żeby go zarejestrować na "weterana szos"

Jakie warunki musi spełniać FC żeby go zarejestrować na "weterana szos"

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-01-21 08:36:48 /


taka opcja jest tylko w PZU , musi miec wiecej niz 25 lat, koniec warunkow, nie jest to rejestrowanie jako weteran szos tylko opcja ubezpieczenia, zarejestrowac mozna jako zabytek ale to duzo roboty i nie wiem czy z Capri sie da, moze ladna jedyneczka

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-01-21 11:02:11 /


dziękuję ....... czyli pozostaje jeszcze troszkę poczekać

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-01-21 11:07:24 /


jeżeli ma powyżej 25-lat to można go zarejesrować jako weteran... dostać żółte tablice i być wpisanym do księgi zabytków... tylko po co??? - po pierwsze kosztuje to ok 1200-1500zł. po drugie jak chcesz np. wyjechać za granice musisz mieć pozwolenie z PZMot-u...
przywilejów takiego stanu jest niewiele... a na caprika dotacji raczej nie dostaniesz :(...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-01-21 16:18:53 /


walic PZMot, dobra strona wieku (25) jest to, ze dla PZU tez jestes weteranem szos bez zoltych tablic a do tego dostajesz 50% znizki na OC - co przy silniku np 2 litrowym sprawia, ze nie placisz 2 tysi tylko jeden
strzala

chrisu / 2002-01-21 16:29:11 /


Otóż to - moja 28-.. prawie 29-letnia Kaprycha jest zarejestrowana "zwyczajnie" i już od trzech lat płacę 50 % OC ... Całkiem miły dla kieszeni zwyczaj :-)

hubert / 2002-01-21 16:33:03 /


Trójkącie mylisz pojęcia. Weteran szos to nie zabytek tylko kategoria pojazdów starszych niż 25 lat - ustalona przez PZU. Pozwala na 50% zniżki w ubezpieczeniu. Żółte tablice o których piszesz wiążą się z zarejestrowaniem samochodu jako zabytek co w przypadku zwykłego Capri nie jest możliwe ze względu na jego zbyt dużą popularność. Jedynie jakieś rzadkie wersje np. RS2600 może dałoby się tak zarejestrować. Wynika z tego parę korzyści, np. możliwość sprowadzenia takiego auta z zagranicy i brak okresowych przeglądów technicznych.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-01-21 16:42:05 /


ponad rok temu staralem sie i odpisali mi kompletna glupote na ten temat zaplacile 100% potem kumpel powiedzial mi ze u niego jest taka znizka bez pisania zadnych podan i tego typu pojechalem i dostalem 50% na capri tylko na podstawie wieku auta ale w warszawie nie macie co probowac bo sie nie znaja szukajcie w malych miasteczkach tam wieksza szansa na znizke ja dostalem.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-01-21 19:53:29 /


no PZU w kazdym miescie w Polsce daje znizke 50% na weterana,wiec mysle ze w Wawie tez.... :))) szkoda tylko ze inne firmy nie udzielaja podobnych znizek,bo byloby naprawde tanio, a podobno od stycznia 2002 za weterana uznaje sie auto 20 letnie a nie 25 jak do tej pory...ktos moze wie wiecej na ten temat???

Bartek128 / 2002-01-21 20:26:52 /


a jeszcze jedno... tablice zabytkowe to naprawde nieporozumienie...kolejna "zlota reforma" czyli w praktyce martwy przepis, bo niesie za soba tyle obwarowan i ograniczen dla wlasciciela, ze malo kto sie na te tabliczki decyduje,na zlotach weteranow gdzie srednia wieku aut jest czesto ponad 45 lat zolte tablice sa rzadkoscia... a szkoda

Bartek128 / 2002-01-21 20:34:39 /


niedawno (3-4mies) ubezpieczalem capri a poniewaz stawka wyjsciowa byla
zabojcza bo to pojemnosc 2.3 a moj wiek dokladnie taki sam ale bez kropki wiec
raze bylo to ponad !!! 2 tysiace !!!
dosc dobrze wtedy sprawdzilem sytuacje z ubezpieczeniami i znizkami
otoz ta znizka o ktorej wszyscy pisza za weterana szos jest 'umowna'
tj wg. tego co powiedziala mi pani dyrektor inspektoratu na ulicy Ciolka (Warszawa)
50% to max tego co daja ale nie musza dac akurat tyle.
mi zaproponowali 30% wtedy ja powiedzialem ze to razem wiecej niz w samoobronie (samopomocy :)) choc to nie do konca prawda i pani
dyrektor zgodzila sie na 40% ...
teraz mam samochod ktory nie jezdzi ale za to jest ubezpieczony :)
powodzenia w walce z paniami po lepszej stronie biurka ...
przed wybraniem sie do inspektoratu dobrze jest przygotowac jakies podanie
wtedy wszystko idzie łatwiej

belunch / 2002-01-21 21:05:28 /


pani w PZU chyba chciala w lape dostac,ja od czterech lat ubezpieczam samochod{y} w PZU i zawsze dostawalem bez "negocjacji" znizke 50% za weterana szos,nigdy nie bylo mowy o 30 czy 40 %{moze sie od stycznia przepisy zmienily,watpie...}ale widac w Warszawie trzeba "posmarowac" zeby jechac... :)

Bartek128 / 2002-01-21 21:20:36 /


nie ma wiele zoltych tablic bo wiekszosc starych samochodow w Polsce jest tu od poczatku i sa normalnie zarejestrowane, zolte tablice dostajesz jak sprowadzasz samochod jako zabytek, co jest mozliwe dopiero od chyba dwoch lat, mozna taki zarejestrowac normalnie ale musialby przejsc normalny pierwszy przeglad(katalizator , oswietlenie itp) i kolejne co roku, z zoltymi tablicami jest tylko jeden przeglad i nie ma tam zadnych stalych wymogow, jesli samochod ma jedno swiatlo fabrycznie to ma ono tylko byc sprawne, nie trzeba nic przerabiac, poza tym mozna ubezpieczyc tylko na kilka miesiecy w roku min.3
Nikt sie nie czepia, znajomy jezdzi takim samochodem na codzien od roku i nikt nie powiedzial mu slowa, ja mam dwa tak zarejestrowane(tyle ze nie jezdze) i rowniez nie dostalem ani jednego pisma z jakimkolwiek ograniczeniem. Jesli chodzi o wyjazdy za granice to trzeba wystepowac o pozwolenie na wywoz zabytku ale dostaje sie to od reki i mozna tez dostac cos takiego na stale

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-01-21 23:14:08 /


Kilka artykułów na temat rejestrowania samochodu jako zabytku jest
w "Automobiliście". W przypadku Capri graniczy to prawie z cudem, ale
chyba największą korzyścią z takiej rejestracji jest możliwość płacenia
OC na trzy miesiące wtedy gdy się chce.

*Piotrek* / 2002-01-22 08:09:48 /


po przestuidiowaniu większości ubezpieczycieli zrezygnowałem z usług PZU [mimo 50% zniżki] na rzecz samopomocy... czysta kalkulacja.. w samopomocy bez zniżek musiałbym zapłacić tyle co w PZU ze zniżką za weterana...
NA dzień dzisiejszy taryfa za 2,3 wynosi w samopomocy 1500zł [w moim okręgu] obecnie mam 45% zniżki i płace 412PLN-y na pół roku.... jest to stawka nie osiągalna w PZU nawet ja ma się wszystkie zniżki...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-01-22 09:55:15 /


w warszawie ciezko jest bo ludzie sie nie znaja na pezepisach wlasnej firmy aby otrzymac znike trzeba skladac podania ja naipsalem i dostalem odpowiedz ze moge ja otrzymac tylko wtedy jak bede mial duza bezszkodowosc ale to bez sensu a ja place od za 2.0 542 zl za pol roku ze znizka 60% a stwaka podstawowa 2204 zl w warszawie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-01-22 12:51:51 /


co to z ubezpieczyciel samopomoc??

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-01-22 13:20:04 /


"Samopomoc" to ubezpieczyciel gdzie warto ubezpieczac auta o duzej pojemnosci a wlasciciel auta nie posiada znizek.

harnaś / 2002-01-22 13:33:48 /


Ubezpieczyciel (z tego co słyszałem) dobry dla nas bo tani, gorzej dla tych,
którym ma coś wypłacić.

*Piotrek* / 2002-01-22 13:41:43 /


A co wtedy gdy poza zniżką 50% w PZU ma się zniżkę za bezszkodową jazdę? Czy te ulgi się sumują?

Piotr Kania / 2002-01-22 13:46:10 /


Normalny. Ja też tam ubezpieczam. Mają najniższe stawki (za FC3 2.3 na 60% płacę jak z a malucha). Polecam jeśli chodzi o OC, a le z AC lepiej dać tam sobie spoqj. Inna sprawa, że w Warszawie ubezpieczenie kaszla kosztuje tyle co u nas polda albo i lepiej, ale to można obejść. Jeśli chodzi o wypłaty odszkodowań to w Toruniu w PiZetjU kasa jest po dwóch tygodniach.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-01-22 13:49:11 /


W PZU od stawki podstawowej należy odjąc zniżkę za bezszkodowość, a następnie na wiek auta, np.: 2205 - 60% - 50%. Minimalna składka wynosi 30% stawki podstawowej. W Łodzi nie ma żadnego problemu z udzielaniem zniżki za wiek.

Krzychu / 2002-01-22 16:32:40 /


MOŻNA MIEĆ TYLKO NADZIEJE ŻE PZU NIE ZNIESIE WETERANA SZOS, BO SAM MAM GRANADE 2.3 Z 1978R I WIZJA UBEZPIECZENIA W BODAJŻE HESTI MNIE NIE ZADOWALA PONIEWAŻ ŻYCZĄ ONI SOBIE DOPŁATE 10% ZA AUTO STARSZE NIŻ 10 LAT I CHYBA 20-30% ZA AUTO POWYŻEJ 20 ROKU ŻYCIA NIE LICZĄC WIEKU WŁAŚCICIELA MÓJ 19 LAT DOCHODZI NAWET DO 100% WIĘCEJ. JAK NARAZIE SAMOPOMOC PRZYSZŁA MI Z POMOCĄ. ZA ROK PZU.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-02-27 08:44:40 /


W KRAKOWIE NIEDAWNO WSZEDL OKOLNUK I ABY MIEC 50% ZNIZKI TRZEBA NALERZEC DO KOLA WETERANOW SZOS.

gumis / 2002-03-01 23:29:43 /


Samopomoc może jest tańsza,ale dla tych, którzy nie wyjeżdżają za granicę (NIE POSIADA ZIELONEJ KARTY!!!!). PZU daje ją gratis. Nie odbierajcie tego jako reklamy.Osobiście uważam tę firmę za "#@*&^" i ubezpieczając moje cudeńko o mały włos a dostałbym palpitacji serca, gdy gość krzyknął 2400 ! (Za 2 litry).

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-03-27 12:03:19 /


A jak bede mial 50% znizki bo Capri bedzie zarejestrowany na "weterana szos" + znizki te normalne od bez wypadkowej jazdy np 50% = 100% znizki?:))))))

Seemann / 2002-03-27 14:44:22 /


PZU daje maksymalnie 30% zniżki

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-27 15:32:32 /


Oczywista sprawa jest to ze nie mozna miec 100% znizki ale progiem jest o ile dobrze pamietam 80% , tak wiec jesli ma sie 50% za bezwypadkowa i 50% za weterana to znizka wyjdzie 80% , zwyzki dodaje sie po znizkach wiec jesli masz jeszcze 30% zwyzki za wiek wlasciciela pojazdu to w sumie zostanie okolo 50% znizki,
Aby uniknac tych nieprzyjemnych 30% trzeba miec papierek ze samochod jest uzytkowany zawodowo "umowa o uzytkowanie samochodu do jazd lokalnych" w firmie w ktorej sie pracuje (albo ojciec pracuje)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-27 15:55:56 /


ciup.... ale gafe szczeliłem:)
Oczywiście PZU nie daje 30% zniżki maksymalnie tylko te 30% lub jak pisze Camaro 20% to minimalna stawka jaką trzeba zapłacić z kwoty wyjsciowej

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-27 22:02:30 /


Czy to nie jest tak, że w PZU dają 65% max za bezszkodową jazdę, a potem odliczają jeszcze 5% od kwoty którą masz zapłacić? Coś mi tak starszy gderał że to tak jest;)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-03-27 22:16:34 /


Najnowsze wieści z PZU, próbowałem ubezpieczyć moje Capri 76 w opcji o której mówimy. Okazało się że jako właściciel muszę okazać się legitymacją członkowską klubu weteranów szos czy coś w tym rodzju. Niestety nie mamy jeszcze takiego Clubu Capri, choć kiedyś była mowa na forum, może warto by wrócić do tego tematu, Może podczepić się do jakiegoś AutomobilKlubu. Póki co pozostaje spółka z ojcem który ma wszystkie zniżki i Samopomoc. Pozdrawiam

Kaper / 2002-05-14 14:00:28 /


ktos napisal ze trzeba sie wykazac legitymacja przynaleznosci do jakiegos klubu aby ubezpieczyc samochod jako weterana w PZU
to jest bzdura i agent ktory tak powiedzial moze chcial po prostu wiecej zarobic
ta znizka jest tylko i wylacznie za wiek pojazdu, za to ze ma powyzej 25 lat bez znaczenia jaki to model, w jakim jest stanie, jak zarejestrowany i nie ma to najmniejszego zwiazku z zadnymi klubami, zabytkami itp

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-17 10:58:22 /


28.12.2000r Zarządzenie wewnętrzne PZU mowi ,że w przypadku noworejestrowanych pojazdow właściciel aby skorzystać z prawa do 50% zniżki musi być członkiem Klubu Car, Automobilklubu Polskiego lub Klubu poj. zabytkowych fundacji ochrony zabytków militarnych. Jezeli samochód był ubezpieczony przed 2001 to rzeczywiście nie robią problemów i w dalszym ciągu można korzystać ze zniżki. Niestety Ja już się nie załapałem.

Kaper / 2002-05-17 11:22:33 /


Camaro mam rzeczywiscie tak ubezpieczone juz od kilku lat ale Cataline ubezpieczalem niecaly rok temu nie przedstawiajac zadnych papierow, tylko tymczasowy zwykly dowod rejestracyjny, spojrzeli na rok produkcji i bez slowa dali znizke
przejdz sie do innego oddzialu PZU, albo do brokera

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-17 11:33:54 /


A ja Wam powiem co i jak, ale za 2 dni, Bo właœnie odebrałem normalne tablice i pojutrze idę do PZU ubezpieczyć mojš Caprysię z 69 roku. Teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że jak ubezpieczałem jeszcze na próbnych numerach to dostałem 50% bez żadnego ale.

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-19 00:24:03 /


Sory za opóŸnienie, ale prosto z PZU udałem się na dworzec i wyjechałem tam, gdzie o dostępie do internetu mogłem tylko pomarzyć. Tak więc ze zniżkš 50% nie było żadnego problemu. Nikt mnie nie pytał czy należę do koła weterana szos ani niczego podobnego. Za półroczne ubezpieczenie zapłaciłem 348,- zł (muszę zaznaczyć, że nie mam żadnych zniżek). Poprzedni właœciciel za pół roku płacił 138,- zł (mał maksymalnš zniżkę i skończone 25 lat). Jak ktoœ chce to niech sobie liczy :-))

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-27 20:18:45 /


Witam, lista już długa, ale i ja opiszę swoje doświadczenia z PZU. Ubezpieczając swoją jedynkę okazałem starą polisę (poprzedniego właściciela) ze zniżką 50% za weterana i nie było problemu. Dostałem prawie maksymalną liczbę zniżek: 50% weteran, później 50% za bezszkodowość, 5% za kontynuację i 5% za jednorazową wpłatę. Nie pamiętam jaka jest stawka początkowa ale za cały rok za 2300 płacę 289 pln. Oczywiście auto nie jest zarejestrowane w stolicy, no i nie wiem czy się cieszyć bo razem z moim Capri mamy prawie 60 lat !!!

Pozdrawiam

PS. Podobno AC w Compensie czy gdzieś tam można kupić za 500. Może warto choćby od kradzieży?

Marek_MK1 / 2002-07-18 17:51:46 /


co do AC, 30-letniego Caprika wycenia na 1000zl i po kradziezy dostaniesz za niego 700-800 wiec czy warto?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-18 19:17:18 /


No ale rzeczoznawca wyceni go na wiecej, to moze warto... Poza tym to w tej chwili moje jedyne auto, wiec wrto chociaz znizki zbierac :) Ale to faktycznie kwestia bardzo dyskusyjna.

Marek_MK1 / 2002-07-19 08:49:28 /


wie moze ktos z was w jakim rozporzadzeniu badz paragrafie ( lub czym w tym stylu) jest informacja o tym ze "weteranowi szos" przysluguje znizka 50%? szukalem na stronie PZU ale nie udalo mi sie znalezc, potrzebuje tego zeby podeprzec moje podanie o zwrot nadplaty OC bo koles nie uwzglednil mi tej znizki a jezdze Taunusem z '75...z gory dzieki i pozdrawiam.

dyra / 2002-07-30 18:16:59 /


tego nie ma w zadnej ustawie tylko w przepisach wewnetrznych PZU
jest to jedna ze znizek, taka sama jak za bezwypadkowa jazde czy kontynuacje ubezpieczenia, jesli samochod ma 25 lat to 50% nizej

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-30 18:37:56 /


a nie wiesz moze czy mozna gdzies dostac takie "wewnetrzne przepisy" PZU? bo przy skladaniu odwolania musze podeprzec sie dokumentem jakims...

dyra / 2002-07-30 21:04:35 /


pojdz do PZU i sie zapytaj, ale jak chcesz skladac jakies pismo wlasnie do PZU to przeciez nie musisz udowadniac ich wlasnych przepisow

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-30 23:48:14 /


Kontynuując odwieczny temat "weterana szos" - dziś po raz kolejny ubezpieczyłem Kaprychę z 50 % zniżką. W PZU.

hubert / 2002-10-03 15:36:14 /


a ja niestety nie bo zabrakło mi 3 miechów :(( . Poza tym słyszałem ze zeby zarejestrować na weterana trzeba być w jakimś klubie "Car" czy cuś takiego ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-03 20:16:11 /


nie musisz nalezec do zadnego klubu..."weteran szos" to jest rodzaj znizki w PZU dla samochodow starszych niz 25 lat...poprostu jak ubezpieczasz auto to powiedzmy ze masz 60% znizki za bezszkodowosc i to zo zostaje po odliczeniu tej znizki jest jeszcze pomniejszane o 50% procet :)...wystarczy tylko agentowi ubezpieczeniowemu pokazac dowod rejestracyjny i to wszystko :).pozdr.

dyra / 2002-10-03 20:42:00 /


Mam małe pytanko : napisałeś 60% za bezszkodowość - od stawki głównej ..... i ja wiem że mój oddział PZU to strasznie pazerne ....... hmmmm tą kwestie lepiej przemilczeć.... dlatego mam tylko max zniżke 70% od podstawy która wynosi dla mojego auta 1501 zł 00 gr czyli dość sporo .... licząc z tego 60 % zniżki wychodzi mi 600 zł ...... i teraz mówisz że w ramach zniżki mają to obciąć o połowe ?? Czyli 300 zł tak ?? no i od tego 2x po 5 % za kontynuacje i coś tam jeszcze .....
to znaczy moja sytuacja jest bardziej skomplikowana bo ja płace teraz 120 % podstawy (10% juz nabylem za bezszkodowy rok) a później od tego liczone jest kolejno 60 % 5% i 5% + uwzględnienie weterana za pół roku - rocznik 77 mówią że kalendarzowo jak ukończy to sie należy więc za pół roku (płacąc ratalnie ) wyhandlowałem tą zniżke za drugie półrocze ....... powiedzcie mi jak to jest że jedna firma różnie interpretuje swój wewnętrzny przepis ????? Czytałem o tych 77 na weterana już kilka ładnych miesięcy temu - przychodze do PZU a tu klapa ....

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie - please help

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-03 20:59:08 /


Wybacz Mike ale jakoś moja wyobraźnia nie jest w stanie objąć twojej sytuacji. Możesz napisać jaka jest pdst stawka w twoim regionie za taką pojemność, jaki wiek, i ile zniżek.
A i jeszcze chyba kwota jaką płacisz za ubezpieczenie nie może być niższa niż 30% stawki podstawowej?.

A z tą przynależnością do jakiegoś klubu to chyba coś jest bo nawet w swoich przepisach PZU ma jakąś wzmiankę że jest to konieczne ( oprócz wieku 25 )do zniżki na weterana szos. Czyżby różnorodność w interpretacji???? :))) U mnie w mieście jakiś rok temu w każdym oddziale PZU(byłem w 3) nikt nie wiedział o takich zniżkach i wszyscy zaglądali do przepisów i zgodnie stwierdzali: 25 lat i przynależność do jakiegoś klubu ( niepamiętam już do jakiego). Udało się ubezpieczyć samochód na weterana dzieki uprzejmości poprzedniego właściciela w Łodzi odległej odemnie o ponad 300 km.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-03 22:08:55 /


Ok - podstawowa stawka to 1501 zł. Ponieważ nabyłem przez rok ubezpieczenia 10 % zniżki to teraz zwyżke za wiek mam 120 % podstawy - czyli 1801 zł.
W tym momencie wchodzi udział drugiej osoby na którą jest to auto - chyba mnie nie pobździło na tyle żeby płacić 1800 zł rocznie (czyli 1/3 wartości auta)......
silnik 1.6 czyli kategoria 1500 - 1850 czy coś tak .......
i od tego 1800 zł liczą 60 % za bezszkodowość, 5 % i 5 % (za kontynuacje i za inne auta ubezpieczone w PZU) .... czyli teraz :

jak napisano wyzej znizka weteran czyli dodatkowe 50 % .... jak to naliczają bo tam wynikało z tego że 50 % tej kwoty co zostanie po odliczeniu tych 60% za bezszkodowość ...... tak pisało, ale tak nie jest chyba , a może sie myle ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-04 01:13:50 /


ojoj chyba cos nie tak
Max znizek mozesz miec (chyba) 70% i jak masz np 20% zwyzki to naliczaja najpierw zwyzki a potem znizki czyli od 120% skladki podstawowej odejma to 60+5+5=70%znizki i tyle a weterana jeszcze raz chyba nie odejma bo to by bylo bez sensu dla nich, tak mi sie wydaje...:)) wychodzi na to ze ile bys nie mial znizek to i tak dojdziesz tylko do max 70% - czyli 60%+5%+5%+50% = 70%
Pozdro
Ps: Nie jestem pewien tego co napisałem:) ale tak mi gosc mowil jakies pol roku temu ..:)

jagoolmk2 / 2002-10-04 01:24:47 /


No właśnie tak jest a nie tak jak pisało pare komentarzy wyżej :-)))) Czyli że jak mam 120 % na wejscie to auto z 77 (narazie to 76 - trzeba jeszcze 2 miesiące poczekać) roku moge zarejestrowac na ze zniżką 50 % + 5% czyli za jakieś 65 % podstawy ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-04 08:22:54 /


ja napisalem jak jest w Milanówku w PZU...a norma jest to ze kazdy oddzial PZU interpretuje swoje wlasne przepisy inaczej ;)...jakby co to zapraszam do mojego oddzialu :)))...pozdr.

dyra / 2002-10-04 10:43:47 /


Niestety - Panowie - większość ma rację, ale coniektórzy bardziej.

Prawda jest taka, że dyr każdego oddziału PZU (na szczeblu województwa) wydaje własne przepisy interpretacyjne. Jeszcze 4 lata temu płaciłem w Kraku za 5 swoich 30-letnich zabytków równe 50% ze stawki wyliczonej na ogólnie przyjętych zasadach. A więc najpierw wszystkie zwyżki (np. 100%+ 20%+ 30% ze 120%=156%), a potem od tego -60% za bezszkodowość, -5% za kontynuację i -5% za inne auta (a więc razem -70%). Dawało to razem 47% stawki bazowej (zakładamy, że klient PZU ma poniżej 25 lat i rok prawo jazdy). U mnie było łatwiej, bo nie miałem zwyżek, więc wychodziło 30%. I od tej kwoty jeszcze była znizka 50% na weterana. A więc za Abartha 1000 płaciłem 120 zł rocznie, a żona za VW 1200 - 135 zł. W 2000 r. weszło zarządzenie (patrz Kaper na tej str. z datą 17 maja br.), że suma zniżek nie może przekroczyć 70%, czyli klient coby nie robił musi wpłacic 30% stawki bazowej. Tak więc dla ludzi po 30-ce z pełną bezszkodowością PZU nie ma żadnej oferty lepszej niż np. Samopomoc czy Agropolisa, bo i tak 70% nalezy nam się jak psu zupa. Ma to natomiast znaczenie dla PT młodziezy, bo ścina wasze zwyżki. Masz np. 156% za wiek i młode prawko i 50% zniżki za bezszkodowość oraz 5% za kontynuację. Wychodzi więc 70.2% stawki i wtedy muszą ci naliczyć 50% za weterana (na podstawie SAMEGO WIEKU AUTA w dowodzie) i schodzisz na 35% stawki bazowej. To co natomiast mówicie o klubie CAAR, to też prawda. Otóż klub ten wynegocjował na szczeblu centralnym dla swoich członków stawki wg starych zasad - ale i tak minimum wynosi 20% stawki bazowej. A więc tam jak ktoś ma zniżkę 50% za bezszkodowość, 5% za kontynuację i 5% za drugie auto to płaci nie 40% stawki bazowej, a 20% (bo dla CAAR nadal działa 50% od wyliczenia). Widocznie w Milanówku i Szczecinie czegoś nie doczytali i Dyrze oraz Bartkowi się udało. W pozostałych przypadkach (Mike B4, Jagool, Crapi - wszystko jest lege artis i nic nie wywalczycie) taniej się nie da.
A szkoda :)

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-04 16:17:52 /


zgadzam sie z Toba...bo np. w wawce w inspektoracie na Pradze babka powiedziala ze to czy dostane dodatkowa znizke za "weterana szos" lezy tylko i wylacznie w kwestii dyrektora...a ten ma rozne humory...wiec trzeba miec szczescie...pozdr.

dyra / 2002-10-04 18:11:27 /


W Niemczech oldtimer musi miec ukonczone 20 lat,a nie 25 jak u nasz
na wsi...W zwiazku z wejsciem do Unii przepisy najprawdopodobniej ulegna zmianie.Czy ktos jest w tej kwestii swiatly?

SCARAMANGA / 2003-05-09 13:15:14 /


Liczenie zniżek.

Panowie!
Z całym szacunkiem ale źle liczycie zniżki. Maksymalnie (ustawowo) można otrzymać 60% zniżki za bezszkodowość. Do tego dochodzą różne "bonusy" od firmy ubezpieczeniowej (za kontynuację, wiek itd.). Jednak te "bonusy" wynoszą X% kwoty po zniżce, a nie bazowej! TO JEST RÓŻNICA!
Np. 1000zł (zniżka 60%)=400, (bonusy 10%)=360.
Jeżeli zniżki dodawałyby się to by było:
1000zł (60%+10%=70%)=300.

Co do PZU. Miałem, nie mam. To ## firma. Za Poloneza 1.5 płaciłem więcej niż obecnie płacę za Lancię 2.4 (porównanie tego samego stażu i wieku). Jak kupię Capri to też nie pójdę do PZU bo ze zniżką na weterane i tak zapłacę więcej. Bea łachy.

Pozdrawiam wszystkich.
Krzysiek

Krzysztof Nowak / 2003-06-11 14:11:26 /


Dziwna sprawa !!! Co powiecie na to ?!
Mam do kupienia Capri. Jest to 2.8i całkiem niezły stan ..... ale, ale, ale uwaga - w dowodzie rok. 1978 poj. 1488. Jest od 10 lat wyrejestrowany w Wydz. Komunikacji. Jak poszedłem do Wydziału to mi powiedzieli że nie ma możliwości zarejestrowania ale moge do rzeczoznawcy z tym sie udać i on go przywróci do rejestracji na egzemplarz unikatowy. Dzwoniłem do rzeczoznawcy (starsz miły Pan) i mi mówi że "tak Prosze pana na unikatowy egzemplarz go zarejestrujemy, obejrze go i opisze i bedzie w porządku". Czy będzie problem ? Bo obawiam sie że.... A Wy?

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-11 16:41:05 /


Na 1500 to pewnie będzie problem ale jeśli ma to byc zgodznie z pojemnościa to załatwisz sprawe bez problemu.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-11 17:05:21 /


Witam!
Postanowiłem podłączyć się do tego wątku, ponieważ moja Granada skończyła 25 lat i oczywiście chciałbym skorzystać z 50% zniżki. Byłem 2 razy w PZU i za pierwszym razem dowiedziałem się , że wystarczy złożyć podanie i nie będzie problemu.
Dwa dni temu powiedziano mi, że muszę mieć legitymację Automobilklubu i zaświadczenie o opłaconych składkach członkowskich, ponadto mój samochód musi mieć conajmniej 70% oryginalnych części!!!!
Co Wy na to??? A może coś się zmieniło w przepisach???
Jeśli możecie napiszcie gdzie dz się to załatwić, a ja na pewno tam pojade!
Dodam tylko, że jestem z Płocka!
Dzięki i pozdrawiam!

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-29 02:02:08 /


u mnie nie robili zadnych problemów, idz do innego przedstawicielstwa pzu, albo sie kłóć, ale ktos jzu kiedys napisał ze pzu, albo to daje albo nie, poszukaj na forum "weteran szos"

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-29 02:08:05 /


Mi od razu dali znizke przy zawieraniu umowy, tyle ze musialem "przypomniec" pani ze moj samochod ma ponad 25 lat, bo "nie zauwazyla" :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-29 17:54:09 /


tak tak..u nas tez wystarczy tylko przzpomniec ze autko skonczylo 25 lat (rocznikowo czyli w tym roku roczniki '78 w dol)....i juz jest 50% mniej..:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-01 19:34:22 /


U mnie też żadnych problemów, tylko trzeba było przypomnieć panu, że istnieje cos takiego:) Sami sie nie wychylaja chyba zbyt chetnie...

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-01 22:44:09 /


W tym roku to chyba 79, a za rok i moja kolej :D

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-01 23:22:23 /


Weteran szos ...istnieje to jeszcze??

bon / 2009-12-07 16:34:19 /


Nie - to była nazwa zniżki w PZU za wiek auta powyżej 25 lat ... teraz jest tylko zniżka na pojazdy zabytkowe - 70% obniża ona nawet pomijając minimalną kwotę 30% podstawy... Zniżka zwie się 307 Pojazdy zabytkowe.....

Natomiast w niektórych firmach jest zniżka za pojazd historyczny - a więc ponad 25 lat + opinia rzeczoznawcy, ponad 40 lat, zabytkowy i muzealny ... tą firmą m.in jest PTU i mogę serdecznie polecić ;-)) Nie ma to jak zapłacić połowę za ubezpieczenie .... ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-07 20:31:08 /


Witam...trochę odgrzeje kotleta.
Jak to aktualnie jest ze zniżkami w PZU dla samochodów powyżej 25 roku.
Posiadam Fieste która ma juz 28lat oraz pare jeszcze starszych maluchów.
I jakoś nie uśmiecha mi sie płacić za cztery auta więcej niz normalnie bym mógł.
Oczywiście auta nie są na żółtych tablicach tylko na zwykłych białych.
Czy program "Weteran Szos" jeszcze istnieje?
Z tego co się dowiadywałem to podobno auto powinno mieć min.25 lat a właściciel powinien byc członkiem automobilklubu. To jak to jest wkońcu, wystarczy 25 lat czy członkostwo w AK jest wymagane?
Jesli tak to czy ktoś z was orientuje się do jakiego AK musze należeć? Czy wystarczy każdy jeden czy to musi byc jakiś specjalny. Na stronie pzu nie znalazłem żadnego spisu AK.
Będę wdzięczny za rozjaśnienie mi tematu:)

Pyros / 2013-02-07 11:35:30 /


http://www.capri.pl/scpl/pzu

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 11:46:22 /


"Weteran szos" już nie istnieje.
Jednym z klubów dopuszczonych do dodatkowej zniżki jest choćby "capri.pl", ale trzeba być członkiem opłacającym składki. Ponieważ Fiesta, nawet 30-letnia, mocno nie wchodzi w obszar zainteresowań klubu - to sprawę ciemno widzę :)

Konar / 2013-02-07 11:48:27 /


Ale też wyjściem jest członkostwo w Automobilklubie - taniej jest ;-) To jeśli chodzi o PZU


Za to zniżkę na pojazd historyczny -- 25 lat + opinia rzeczoznawcy , 40+ lat , otrzymasz w PTU (obecnie Gothaer) - o ile utrzymali zniżkę , specjalną stawkę ma też Link4 -- dzwonisz i prosisz o kims z działu Oldtimer24 ;-) Te dwie firmy przyznają zniżki bez członkostwa gdziekolwiek - choć stawka jest mniej atrakcyjna.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 12:11:36 /


Nie do automobilklubu ale do PZMOT'u, nie wiem jak AK ale np. będąc członkiem AW jesteś automatycznie członkiem PZMOT'u, dowiedz się w swoim automobilklubie, uprzedzam jedynie, że na legitymację pzmotu się 'chwilę' czeka... chyba, że tylko do poznania przychodzą w tak rewelacyjnym tempie :)
pozdrówka

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 13:23:10 /


Wlasnie wszystkie automobilkluby są chyba zrzeszone pod PZMot ...

http://www.auto-slaski.katowice.pl/lang.pl/7.68/pnews/48

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 13:34:06 /


...ale zniżka jest za okazaniem legitymacji , czytaj pan/pani ma odkliknąć w swoim komputerku że widział/a i tyle arkusz przelicza się ze zniżką . Po co to komplikujecie .Agent chce zarobic prowizję od wystwienia polisy zatem nie jest z regóły mocno uparty w kwestii "zobaczenia" taj legitymacji -jeśli jest inaczej wystrczy zmienić agenta ;-) U nie działa .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 16:38:38 /


Roczne człoknostwo u mnie w AK Śląskim to 26 zł dla studenta i 52 zł bez zniżki wiec chyba nieźle ....tymbardziej że zniżką zabytkowy oszczędziłem 650 zł ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 16:42:04 /


Tylko w PZU taki AK Śląski czy inny nie przejdzie.
Podjechałem dzisiaj do PZU i zapytałem o te AK. Miła Pani pogrzebała w komputerku i wymieniał z pięc PZM, AK Polski, CAAR oraz też stowarzyszenie Capri i Klub Pojazdów Zabytkowych coś tam coś tam. Z racji,że nie mam Capri bede próbował zapisać się do któregoś z pozostałych. Do AK Polskiego odpuszczam bo trzeba miec min.2 polecenia od innych członków a i tak podobno moga odrzucić(kumpel jest i podobno bez dobrych pleców nie przejdzie). Ale kumpel powiedział,podobno od nowego roku się to zmieniło i każdy automobilklub jest akceptowany.
Tylko co innego teoria a co innego prkatyka w PZU:/
No chyba,że ktoś zna w Wawie jednostke PZU/agenta gdzie przymykaja na legitke oko to wtedy chetnie się tam udam:)

Pyros / 2013-02-07 18:23:49 /


przeczytaj w ostatnim classicauto.
poza tym jedna drobna uwaga: PZU jak każda inna firma szuka każdej złotówki i jakiekolwiek zniżki sa weryfikowane. to że agent wam przymknie oko na brak legitymacji nie oznacza ze za kilka miesięcy nie dostaniecie grzecznego pisemka, w którym prosi się o dopłatę do pełnej składki ze wzgledu na brak upoważnienia do znizki.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 18:35:38 /


Konar - i po drugie nie mieszaj komuś tylko przeczytaj co MK pisze:


Zasady przydzielania zniżki
•Zniżka przysługuje członkom zwyczajnym i honorowym Stowarzyszenia capri.pl.
•Zniżka dotyczy samochodów będących własnością członka Stowarzyszenia capri.pl.
•Zniżka dotyczy z założenia starych Fordów, ale przysługuje również na samochody innych marek będących w posiadaniu uprawnionego członka Stowarzyszenia, jeżeli dany samochód spełnia wszystkie określone poniżej wymogi. Członek uprawniony do zniżki oznacza w tym wypadku że członek jest właścicielem starego Forda - tak więc inne samochody można ubezpieczyć ze zniżką wyłącznie pod warunkiem posiadania m.in. starego Forda. Bez posiadania starego Forda nie można zostać członkiem uprawnionym do zniżki i tym samym nie można uzyskać zaświadczenia na inne samochody.
•Zniżka ma zastosowanie w 12-miesięcznych umowach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.


gdzie masz napisane ze Fiesta się nie załapie?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 18:42:58 /


wąski a widziałeś na capri by ktoś miał stronke z fiestą?(zły napęd)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 22:06:40 /


Raczej niewłaściwe rozumienie tekstu czytanego :) Wąski pisze dobrze. Aczkolwiek, żeby nie było za słodko, to motocykle klubowiczów nie wchodzą do promocji :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-07 22:09:05 /


No ale z Fiestą nie zostaniesz członkiem zwyczajnym a tym bardziej honorowym :)
Chyba, że kolega kupi sobie Taunusa, żeby zostać członkiem i tanio ubezpieczyć Fiestę to wtedy się da :)

Konar / 2013-02-08 00:10:04 /


No i w tym właśnie rzecz. To, że ktoś ma Fiestę nie znaczy, że nie może mieć również Taunusa czy Capri etc.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-08 08:23:16 /


ale i nie wyklucza ;)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-08 10:25:53 /


Heheh dzieki chłopaki, moze kiedys kupie Capri to sie odezwe w sprawie członkostwa:) Strasznie mi sie podobaja te auta dlatego też m.in.zarejestrowałem się tutaj.
Ale na razie bede ganiał Fiestą.
Co do tych zniżek w PZU to będe cos kombinował.

Pyros / 2013-02-08 16:56:29 /


Proponuję zainteresować się ofertą PTU (lub Gothaer?). Jeżeli auto posiada "opinię o znaczeniu..." to masz 50% zniżki, o ile, tak jak MikeB4 napisał, oferta jest aktualna. Opinia to koszt ok 250 - 300 zł.

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-08 17:05:10 /


ja mam auto na współwłaściciela (60% zniżki) z opinią w Gothaer roczne oc z nnw 460 zł -taunus 1.6

Seba vel Pitcarn Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-08 20:51:37 /


A jak wygląda kwestia stanu wizualnego auta? Bo wygląda na to, że członkowie wszystkich branych pod uwagę klubów nie są zobowiązani do rozliczania się ze stanu auta, tylko w przypadku Capri.pl trzeba przejść selekcję. Sam szukam jakiegoś klubu dla siebie, głównie z myślą o tańszym oc na swojego brzydala...

Michał_MSK / 2013-02-20 18:13:59 /