logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Zdjęcia z Pucharu Capri

Zdjęcia z Pucharu Capri

Witam,
wybieramy się 05.08.06 do Miedzianej Góry na Puchar Capri.
Planujemy wykonać fotorelację z oficjalnej części zawodów, zdjęcia po zawodach będą umieszczone w naszej galerii tematycznej. Istnieje możliwość zamówienia powiększeń fotograficznych, ponieważ często po zawodach okazuje się, że nie posiadamy fotografii wybranego samochodu - wystarcza numer startowy pojazdu na tel 505 052 216.
Wykonujemy powiększenia w formacie 30x45 cm i druk plakatów 50x70, 70x100 cm lub inny dowolny format.
Tymczasem zapraszamy do galerii z Classic Auto Track Day 2006 http://www.fotopro.com.pl/sport/youngtimer/index.html
Pozdrawiam
Łukasz / FotoPro
505 052 216

Foto / 2006-07-29 15:18:08 /


mamy klubowych fotografów.. a jeśli chcesz na imprezie robić zdjęcia komercyjne to może wyślij najpierw zapytanie do organizatorów czy można ??

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-29 15:53:13 /


i tak właśnie wcześniej zrobiłem, pozdrawiam Łukasz

Foto / 2006-07-29 16:18:37 /


> i tak właśnie wcześniej zrobiłem, pozdrawiam Łukasz

Nie zrobiłeś. Wysłałeś jeszcze jedną kopię swojego anonsu na naszego e-maila, w której nie ma ani jednego zdania pytającego, nie poczekałeś na jakiekolwiek nasze ustosunkowanie się i wyskoczyłeś z anonsem tutaj.

Niniejszym odpowiadam:

Szanowny kolego !

na samym wstępie zaznaczę, że tak naprawdę nie mam nic przeciwko robieniu zdjęć na Pucharze. Jednakże z ubolewaniem muszę się odnieść do formy w której niniejszy anons tu zaistniał.

Po pierwsze - reprezentując podmiot komercyjny, gwałci nam kolega tutaj regulamin, który zabrania takich działań. Czyli - kolega nie czytał regulaminu strony. Chyba że oferta odbitek jest gratisowa, tym samym chwalić należałoby takie wsparcie naszego klubu - jednakże nie podejrzewam.

Po drugie - obecność na torze wymaga NAJPIERW uzgodnienia tego z nami. A my tu mamy oznajmienie że "wybieracie się". Zasadniczo tor w tym czasie jest wynajęty przez nas i jeżeli Wasza obecność miałaby się wiązać z wyjściem poza ogólnodostępny obszar przeznaczony dla widowni, to możemy po prostu na tor nie wpuścić.

Po trzecie, prosimy nam nie spamować strony, umiemy czytać i wystarczy napisać raz. JEDEN RAZ.

Ja rozumiem że prowadząc biznes fotograficzny postrzega się takie imprezy w perspektywie czysto komercyjnej i próbuje wykorzystać okazje do zarobku. Dobrze jednak brać pod uwagę pewną etykę i zasady. A w ostro konkurencyjnym biznesie foto widzę że coraz ciężej o to - ostatnio widziałem na ślubie taką akcję: jest zamówiony fotografista który próbuje robić swoje, a oprócz niego zjawia się dodatkowy zupełnie nieproszony, który głównie przeszkadza właściwemu fotografowi przepychając się z nim o dobre miejsce. Porobił zdjęcia, pojechał szybciutko do labu, przybiegł potem na wesele z gotowym albumem i ofertą sprzedaży zdjęć. Prawa pewnie nie łamie, ale niesmak pozostawił. Nasza impreza to oczywiście co innego niż ślub, ale pewne zasady pozostają uniwersalne. Nawet NASZ człowiek prowadzący sprzedaż hot-dog'ów zwykle pytał czy może, choć to członek klubu a nie obca osoba próbująca na nas zarobić.

Tak więc jeżeli masz do nas jakieś pytanie, to możemy zacząć jeszcze raz ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-29 16:32:40 /


Dodam tylko, że identyczny anons na maila też dostałem...

PS. MK mógłbyś mi o koszulkach odpisać (wysłałem mail'a jakieś 2 dni temu).

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-30 00:49:50 /


Ja nawet 2 wysłałem ;-) Co z koszulkami ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-30 09:11:39 /


Mam pytanie czy będą w sprzedaży jakieś koszulki dla klubowiczów którzy niestartują z przyczyn technicznych (remont)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 12:27:50 /


no ja też bym był chętny mimo iż nie mogę przyjechać ( oczywiście miałem być widzem bo capri chwiliwo brak )

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-30 20:06:18 /


Panowie,

Spróbujcie utrzymać wątek "commercial foto" w temacie, darujcie sobie wspominanie o koszulkach. Przecież można założyć oddzielny wątek.

A jeśli chodzi o komercyjne robienie zdjęć, to uważam, że to mocne przegięcie. Jak dotąd nikt nie żądał kasy za relacje foto robione na PC. A zdjęcia były zawsze OK.
Zgadzam się z Prezesem, że jeśli ktoś chce wzbogacić nasz Puchar o PROFESJONALNE zdjęcia, może je robić pod warunkiem nieodpłatnego ich udostępnienia, np. na ftp.

Pozdroofka

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-31 16:38:53 /


Ej to ja może bedę sprzedawac płytki z filmem z PC ;)
Oczywiście żartuje:D

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-31 16:41:50 /


Witam,
w piśmie do Stowarzyszenia było jeszcze następujące zdanie "Wybrane zdjęcia możemy również przesłać do Państwa galerii" - szkoda, że to zdanie umknęło czytającemu. Wiele klubów i organizatorów imprez (w tym sportowych) posiada wykonane przez nas galerie i są z tego bardzo zadowolone, oczywiście zawsze otrzymywały od nas galerię "gratis" w postaci kilkudziesięciu zdjęć, dlatego otrzymujemy kolejne ciekawe propozycje. Nasze fotografie publikowane są w prasie, w większości z bardzo ciekawymi artykułami. Posiadamy również wkład w istniejące kontrakty sponsorskie. Szkoda, że w Klubie Capri jest tak niegościnnie, co w perspektywie może odwrócić się jedynie przeciwko Wam. Być może jest to wynikiem złej pracy jedynie kilku Osób, a nie całego Klubu. Życzę Wam wszystkiego dobrego.
Łukasz / FotoPro Polska

Foto / 2006-07-31 17:07:03 /


ja osobiście chętnie zapłace za dobrą fotkę, o ile taunus i ja dobrze na niej wypadniemy.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-31 17:18:17 /


"Zła praca" i "niegościnnie" ???

Ja już napisałem - nie mamy nic przeciwko zdjęciom, tylko forma próby zaistnienia tutaj jest po prostu niewłaściwa. Nie oczekujemy jakiejś szczególnej dworskiej etykiety, ale jako minimum prawidłowa kolejność jest taka:
- przeczytać i zrozumieć regulamin strony który nie dopuszcza komercyjnych anonsów
- zapytać czy można wejść na imprezę
- ustalić zasady przekazania nam zdjęć
- ewentualnie na koniec zaoferować płatne odbitki.
A zaczęło się od anonsu z numerem telefonu na który należy zamiawiać odbitki.
Na dodatek w chwili obecnej zamiast ewentualnej próby uzgodnienia czegokolwiek, dostajemy opinię że jesteśmy niegościnni i "źle pracujemy". A my się tylko szanujemy. A to prawdopodobnie nieznane pojęcie w dzikim biznesie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-31 17:41:15 /


A cóż by sie miało odwrócić przeciwko klubowi ? Tak naprawde to rozgłos tej imprezy poza strone nie jest tutaj nikomu potrzebny - im więcej przypadkowych widzów tym gorzej a i zamykać wszystko trzeba o czym przekonał sie Palio :-(

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-31 20:04:32 /


capri.pl nic nie brakuje a napewno nie zdjec :P jakos dajemy rade bez "fotomajstrow" i jest ok....CALY SWIAT NA CZARNY MAT :P

p.s. zamowilbym zdjecie mego taunusa w polysku ciekawe czy przyjabys to zlecenie buhahaha

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-31 21:15:58 /


Mr Foto.
byliśmy bez Ciebie i będziemy bez Ciebie. Ty byłeś bez nas i będziesz bez nas. Jeżeli zaś chcesz być z NAMI, dostosuj się do NASZYCH zasad, a nie zaprowadzasz swoje porządki w naszej piaskownicy.
Cała filozofia.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-01 07:19:52 /


Miałem nie pisać, ale sie nie powstrzymam.
Miałem pare dni temu podobny przypadek, kiedy na wytkniecie komuś jego niekompetencji i bezmyslnosci dostałem odpowiedź, że jestem arogancki. Tak to bywa jak ludzie żyja w dwóch różnych swiatach. My na szczęście mamy własny świat to swiat capri i innych starych Fordów. Komu nie pasi niech sie nie pcha na siłę.

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-01 09:47:58 /


Jak akurat nie bede jechał to tez będę robił zdjęcia... , a że w tym roku raczej daleko nie dojdę, a napewno nie dalej jak w poprzednim to bede miał sporo czasu na robienie zdjęć :) . Będą w galerii, a kto będzie chciał dostanie zdjęcie w pełnej rozdzielczości i wydrukuje sobie w jakim formacie będzie chciał :)

pozdrawiam

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-01 14:32:36 /


Panowie oraz Panie jak w zeszłym roku mam zamiar cos pokrecić kamerka i zmontowac z tego film krótkometrazowy okraszony podkaldem muzycznym więc moze jakies propozycje co do podkładu muzycznego?
Moze później utworzymy jakiś OST :D

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-01 18:47:16 /


"Welcome to Jamrock" - Damian Marley.
Oto moja propozycja...

Jeśli pojadę na PC, to pewnie też z kamerzystą, także może jakiś konkurencyjny film się zrobi he he :P

Konar / 2006-08-01 18:55:05 /


Rob Zombie - two lane blacktop ;)

Bystry / 2006-08-04 09:06:56 /


szkoda ze mnie tam nie bylo:(

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-06 17:23:28 /


poproszę wszyetkich co aparaty mieli, a fotki Transita :) spawn@capri.pl

dzięki.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-06 18:32:24 /


jeśli ktoś gdzieś przypadkiem upolował aparatem mojego Caprika to również będe wdzięczny za przesłanie fotek pod adres dvt@capri.pl

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-06 18:34:51 /


To i ja sie dołącze :) Jesli ktos upolował magiczne poltoratonowe pudło z pasami na masce i napisem 244, podobne do granady, o numerze startowym 24, proszę o fotki na mysza@capri.pl

No i moja fotka Hrabio, poprosze :) Ale moze nie tutaj, tylko tez na maila :P

Mysza liil (EM) / 2006-08-06 18:46:56 /


dajcie to na ftp , wiele osób chce fotki

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 19:16:25 /


kazdy chce
niech wszyscy zapodaja foty na FTPa tak jak napisal MK w innym poscie
kazdy bedzie mial dostep i juz :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 19:19:41 /


Nia ma nic za darmo. Jedyne zdjęcia do dostania są u kolegi Foto, za 2 złote za sztukę w wersji elektronicznej. Jeśli ktoś umieści na FTPie swoje zdjęcia to zgodnie z ustawą 242 paragraf 5 KK " podlega karze do lat 5 konfiskacie auta i kastracji".
Płacąc jednak macie gwarancję pełnego profesjonalizmu, więc warto.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 19:43:48 /


Wysyłam fotki na ftp-a. Wszyetkie sa takie jak były zrobione, nic mi sie nie chciało poprawiać. Jak ktoś chce jakąś fotkę w dużej rozdzielczości to wysłać mi jej numer i poślę.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-06 20:19:49 /


młody wrocław , uśmiałem sie po pachy :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 20:21:47 /


no to bedziemy mieli klub kastratow :)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-06 21:26:34 /


No i będą śpiwać sopranem..................

Sebastian NW / 2006-08-06 21:28:39 /


.... "Chryzantemy złociste"...

Konar / 2006-08-06 22:09:35 /


Panowie "FOTO" chyba rzeczywiście nie pofatygowali się do podstrony z regulaminem, no i nie znają charakteru tej strony. Osobiście uważam, że mimo wielu zastrzeżeń i uwag adresowanych przez wielu "naszych" do MK, należy Mu się szacunek i duże dzięki właśnie za to, że strona nie jest naszpikowana wyskakującymi niewiadomo skąd reklamami itp. No i na tego typu posty należy otro reagować. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś sobie takie fotki zamawiał, ale tak jak Michał Konieczny pisze - reklamować się tu, czy wykorzystywać nasze prywatne maile do "spamowania" nam skrzynek, to troszkę nieładnie.

cwietowa_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 07:49:12 /


Hmmm to mozer pomyslimy troche inaczej- jezeli Kolega Foto chce wykorzystac zdjecia z IMPREZY ZAMKNIETEJ do Stowarzyszenia Capri.pl to powinien od kazdego z uczestnikow otrzymac zgodne na przetwarzanie obrabianie i publikowanie zdjec samochodu, a jak nie to zgodnie z par 22 Bardzo Waznego Dekretu Bardzo Waznych Instytucji bedzie podlegal Karze Co Jest Bardzo Dokuczliwa i Bardzo Boli.....
co Wy na to? ;)
pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-07 10:15:18 /


Póki co, to z tych zdjęć co są na ftpie to wnioskuję, że muszę mieć strasznie nudny samochód - jest aż na 4 zdjęciach :(

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-07 10:45:43 /


witam
ja mam ok 450 zdjec z PC jutro bede miał kompa sprawnego. Moge płytki ponagrywac i powysyłac, ale mysle ze w srode bd juz zdjecia na ftp. (miniaturki kto bd chciał pełna rozdzielczosc nie ma problemu)

pozdrawiam

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 15:01:15 /


.... "w pollitrowce po czystej"...

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 17:38:09 /


adrian_c czekamy więc na linka do twoich fotek:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 18:30:02 /


Chryzantemy....
Boże...zasypiałem umęczon w transicie Wojdata. a obok orkiestra...:))
Tej kołysanki do końca życia nie zapomnę:)))

Przy okazji Wielkie Podziękowania dla paru osób dzięki którym w ogóle się pojawiłem na PC:
- Wojdatowi, dzięki któremu w ogóle miałem czym cały sprzęt dostarczyć.
- Gryziowi, Treetopowi i spółce, oraz Rafałowi L. z Krakowa za pomoc finansową

A Wam wszystkim za ciepłe słowa i atmosferę PC !!!:)))
Postrooofka

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 19:57:07 /


no co fajnie śpiewałosie(śmy)

cortinas !G.O.P! / 2006-08-07 23:23:16 /


a pewnie ze fajnie i o ile slyszalem niebylismy jedyni :)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-08 16:25:15 /


Zdjęcia z PC-2006 wgrałem do siebie do katalogu, jakoś jak wgrywam do katalogu Puchar-2006 to mi zrywa sesję po 8M.

ftp://ftp.capri.pl/user/shadow

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-12 11:59:41 /


No to i ode mnie kilka fotek na ftpie wylądowało :)
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-16 13:17:49 /


Uprzejmie donoszę, że ode mnie też. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-17 22:36:40 /


ma ktoś fotki najbrzydszego Capri na PC? będe dzwięczny

DZIOBEK Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-22 22:17:19 /