logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Świece Champion N7YC.. kupilem oryginalne czy podróby

Świece Champion N7YC.. kupilem oryginalne czy podróby

Witam.

Czy ktos ma informacje albo moze nacial sie na nieoryginalne swiece championa?? Zdazaja sie takie? Ja ostatnio kupilem na niemieckim ebayu 6 sztuk i jakos tka kiepsko wygladaja. Tzn wygladaja jak nowe .. bo sa nowe.... ale zanim wloze je do swojego caprika chce sie dowiedziec czy ktos kiedys moze sie nacial.


Zalaczam troche zdjec....

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 15:21:47 /


no zdjęcia takie zrobiłeś, że każde by kiepsko wyglądały ;)

Lukasz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 15:29:56 /


zdjecia z telefonu.... nie mam nic lepszego do fotografowania. mmoge zrobic analogiem i ci za tydzien wyslac

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 16:43:31 /


Ja to i tak Ci nie powiem czy to oryginał czy nie. Ale wątpie aby ktokolwiek z tych zdjęć coś wywnioskował. :)

Lukasz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 16:50:17 /


Dosyć słabe-nie ma co:)

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 16:55:06 /


Ja mam o Championach jak najgorsze zdanie.
Sorry:(

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 17:25:00 /


to chyba oryginały ( w końcu podrabiać championa to trochejak podrabiac daewoooo więk kto i po co miałby to robić ? )

CzarnyMatowy / 2006-07-30 17:41:39 /


Co do jakości to się nie wypowiadam bo nie mam doświadczenia ale "z wyglądu" nie reprezentują się najlepiej. Oczywiście mówie o oryginałach. No ale jak to się mówi wygląd o niczym nie świadczy :p

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-30 17:54:47 /


Yyy dziwna akcja ja kupiłem oryginalne Motorcrafty za 11zł sztuka (promocja :) ) i są oryginalne śmigają miód malina

Burza / 2006-07-30 18:08:25 /


nic szczeglnego w tej cenie 11zl za motorcrafty. W bydgoszczy są po tez po tyle - wystaczy wiedziec w których sklepach ;)) ( a to żadna znowu wiedza tajemna jesli jeden z nich nazywa sie FORD moto market ;))
Co do championów ( co za przewrota nazwa ;)) to mialem nieprzyjemnosc miec takie w 2.8i. Pozalewało je po 2 dnich... Jednym słowem wg mnie najgosze swiece.
Jak masz dobry silnik kup motorcafty ( dobre ale wrazliwe na zalewania), jak masz słaby silnik kup iskry - tanie dobre i nie do zaje... ;))
Pozdr.
A jeseli masz faktycznie podbrobione czempiony to sie ciesz ;)) Na ewno nie beda gorsze od org. a moze beda lepsze ;))

michalch83 / 2006-07-30 18:16:18 /


A ja przy 2.0 V6 na gazie zastosowałem Boscha Super plus YYTRIUM i zrobiłem 40 tyś.na tych świecach.Nie wiem jak takie świece zachowałyby sie na benzynie.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 19:32:34 /


Ja kupiłem teraz jakoś kilka dni temu świeczki NGK po 9.50zł za sztukę chyba, czy coś w tym stylu... ale jeszcze nie wiem jak się sprawują;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-30 19:36:41 /


Mam NGK R i sa zaje...ste ...prawie tak dobre jak motorcrafty :-)...dobry zakup "wroniasty".

Sebastian NW / 2006-07-30 19:58:38 /


ja za 8.50 chyba:) widziałem na allegro motorcrafty:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-31 00:41:51 /


Hej widze ze nie najlepsze zdanie o championach na forum. Kupilem je bo w danych technicznych na stronie wyczytalem ze takie powinny byc. Mam 2.8i i chche kupic swiece rekomendowane do tego silnika.


Podajcie mi dokladnie ktore motorcrafty kupic a te championy opyle i tyle ;)


Dzieki

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-31 20:36:38 /


witam
nie mam forda, lecz trafiłem na watek o swiecach champion,
dzisiaj podczas montazu ukrecilem swiece, gwint siedzi w glowicy...
zamieszczam zdjecia oberwanej swiecy...
czy mozna to reklamowac ??

aristo / 2007-09-29 17:31:23 /


mozesz probowac ale watpie czy zreklamuja,a jaka siła je dokrecales? moze krzywo zalapales gwint i dlatego sie ukreciła?

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-29 17:42:12 /


Nie dokręcałem zbyt mocno .... do pierwszego wyraznego oporu .... tylko ze nagle już nie było oporu .... zrobila sie luzna ... wystraszylem sie gdyz myslalem ze faktycznie gwint urwalem (moze krzywo wkrecona) wiec postanowilem wykrecis zeby sprawdzic co nie tak. Jak zaczalem odkrecac to juz calkiem luzna sie zrobila i wyjalem tylko to co widac na zdjeciach.

aristo / 2007-09-29 17:53:13 /


raz jeden miałem taką sytualcje, sierra dohc, podejrzenie pękniętej głowicy, 3 świece poszły normalnie, 1 nie chciała, zadzwoniłem do klienta powiedziałem że moim zdaniem się wykręci z gwintem lub urwie, klient postanowił wykręcać więc wykręciłem identycznie jak u Ciebie. Powód "zaspawana" skorodowana świeca na tym cylindrze ponieważ przepalał wodę dość długo.

Klient dostał nowy silnik i jeździ do dziś :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-29 18:27:44 /


teraz to tylko grubego wykretaka i kombinuj zeby to wykrecic a swieca trze kupic druga :) czasami sie zdazaja buble niestety,cholera wie gdzie to jest robione pewnie w chinach jak juz wiekszosc rzeczy

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-29 19:26:28 /


dopasuj tam klucz typu TORX, wbij w tulejkę i wykręć.

Mysza liil (EM) / 2007-09-30 08:11:40 /


"dopasuj tam klucz typu TORX, wbij w tulejkę i wykręć." i wsyp sobie do cylindra ewentualne odpryski metalu.

bardzo zly pomysl.

do wykrecania tego typu rzeczy sluza "wykretaki", a wyglada toto jak stozkowy swiderek, tylko z lewym gwintem. kreci sie toto w lewo, wkreca w pozostalosci i jak sie zablokuje to wykreca razem z czescia wykrecana.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-30 10:32:00 /


To jest cudowny wręcz pomysł :/ Wykrętak to właśnie narobi wiórów a do tego na koniec się urwie, bo ma to w naturze zapisane. Wykrętaki to są narzędzia nadające się co najwyżej do wyrzucenia do śmieci. Mysza dobrze pisze, nabij porządnego torxa (tylko dobrej firmy) i wykręć te resztki, a porady mechaników-teoretyków są jak zwykle bezcenne :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-30 11:17:08 /


p. Leszku, fenomen wykręcania pozostałości za pomocą wbitego torxa tkwi wlaśnie w tym, że nie jest to pomysł, a metoda.

Pomysłem (i to na dodatek złym) można nazwać wykrętak, który poprostu nie robi roboty.

Mysza liil (EM) / 2007-09-30 19:33:36 /


nie bede sie z wami sprzeczal o wyzszosci torxa nad wykretakiem. nie mam praktyki w torxach.
niech kazdy robi czym tam uwaza za stosowne, wazne zeby nie popsuc.

PS. kazda srube mozna ukrecic i kazde narzedzie zniszczyc, jesli sie ma ku temu zdolnosci ;)

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-30 21:57:46 /


Zgadzam się. Jestem tego żywym przykładem :))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-30 23:37:38 /


Wykręciłem te urwaną świece wykrętakiem.
Wyrętak się nie urwał , poszło w miarę gładko, gwint nie naruszony.
MAgnesem wyjąlem z cylindra opiłki metalu (całkiem sporo).
Auto pali, jeździ nie ma problemów.
Pozdrawiam.

aristo / 2007-10-03 23:16:09 /