logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Pomocy, padła mi chłodnica co robić?

Pomocy, padła mi chłodnica co robić?

Zaczynając od początku, wziołem się dzisiaj za ustawianie przyśpieszenia zapłonu no i że już silnik troche wcześniej popracował położyłem sobie na chłodnicy szmatkę(co puzniej okazało się katastrofą) bo jak wsiadłem do samochodu całkiem zapomniałem o tej szmatce no i krecąc silnik zaskoczył, niestety wiatrak podłapał jednym ze śmigieł tą szmate która wcześniej się przemieściła przy odpalaniu i wkręcił ją tak że śmigła wiatraka się odgieły i wycieły mi okrąg w chłodnicy, silnik zgasł natychmiast.
Chłodnica odrazu się rozszczelniła i cały płyn z niej uszedł, są duże otwory niemam pojęcia co z tym robić, niemam kasy żeby wysłać ja do regeneracji bo jestem ostatnio w dołku finansowym:(
Jesli możecie to prosze wesprzyjcie mnie poradą lub czymkolwiek bo już mi ręce opadają i niewiem co dalej robić bo wszystko rozbija się o kase:/

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-11 21:49:13 /


mam kilka chlodnic z fso 125 pasuje jakos moge odstapic jako prowizorke

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-11 21:53:18 /


bedzie pasowała mocowaniem do dziobaka?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-11 22:00:06 /


wyjeta z capri mk3 z silnikiem r4 tam pasowala
jak jest w dziobie nie wiem bo nigdy nie mialem...ale pewnie podobnie jak w mk2 .a w swoim mk2 tez mam z fiata poki co wiec pod r4 pasuje

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-11 22:46:04 /


ja miałem w Grandzi z 2.0 R4 chłodnicę od Pomyloneza Plusa, nieźle chlodziła, tylko musiałem zrobić układ ciśnieniowy. Z mocowaniami sobie poradzisz, węże można dostosować

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-11 22:51:47 /


jeżeli to ma być totalna prowizorka tylko na czas uzbierania środków to można uszczelnić cementem. Miejsce gdzie jest nieszczelność zaklejasz czystym cementem rozrobionym z wodą do konsystencji śmietany. Wygląda okropnie ale działa. Teraz już upałów raczej nie będzie więc zmniejszenie powierchni nie powino nic zepsuć.

Patent rodem z Ziła :D

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-11 23:16:29 /


co do cementu to niestety jest tyle otworów że szkoda gadać w dodatku niebyła juz pierwszeł młodości i sporo żeberek miala powyginanych

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-12 00:05:00 /


jak chcesz to ci moge wyslac jak nikt w poblizu cie nie poratuje

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-12 00:09:37 /


ok, właśnie się oriętuje czy da rade skombinować taunusową, jeśli nic niewyjdzie to sie odezwe, dzięki za odzew!

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-12 10:58:48 /


Gdzie w Warszawie zregenerują dobrze chłodnicę plastikową do granady?
Ktoś gdzieś regenerował?
Moja niestety spotkała się dzisiaj z wiatrakiem od wisco i ma 1 małą dziurkę.
Trzeba to zalutować i dodatkowo uszczelnić bo pociło się na łączeniu zbiorników z rdzeniem.
W necie znalazłem 2 firmy: na Cyprysowej i Racławickiej. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-04 20:11:29 /


Proponuje zapytać tu http://www.chlodnice.net.pl/ do tej pory byli przy Grójeckiej na wysokości Rakowca. Jeden z najstarszych zakładów w Wa-wie.
Co masz na myśli regeneracja? Wymiana całego rdzenia (niestety to może kosztować, sam rdzeń jest miedziany i to stanowi całkiem spory wydatek).
Jest tez inny zakład na trasie na Lublin (młodszy stażem ale słyszałem dobre opinie), a konkretnie to w miejscowości Zakręt (zaraz za skrzyżowaniem na Siedlce oraz Lublin). Nie mam pod ręką tel. (jakby co to daj znać i poszukam).
Jakiś czas temu dzwoniłem w oba miejsca i cena za podobną usługę była podobna.

PiotrekFCapri / 2012-01-04 21:12:03 /


także polecam grójecką, szybko, dobrze, ale niezbyt tanio

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-04 21:51:18 /


Na grójeckiej robiłem parę sztuk, polecam, za wymianę rdzenia, odmalowanie zbiorników i poskładanie szczelnie do kupy 600-700zł (capri,taunus,toyota).
Mam też nowy punkt ale lutowali mi tam tylko mocowanie do chłodnicy saaba za 40zł, za lutowanie rdzenia nie wiem ile.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-04 21:59:58 /


mi na grójeckiej kiedyś coś źle naprawili i się chłodnica popsuła po raz drugi, natomiast Konarscy na Racławickiej mogę polecić :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-01-04 22:48:55 /