logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Jakie glosniki ??

Jakie glosniki ??

witam.jakie glosniki do granady mkII do rpzednich i tylnich drzwi dac by pasowaly wymiarowo najelpiej aby sruby byly przykrecone do blachy w drzwiach.Pozdrawiam

Raz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 09:01:43 /


ja bym na twoim miejscu raczej przykręcił do tapicerki, żeby głośniki nie stykały się z blachą.... jakieś przebicie i wiesz...
a co do rozmiarów, to występują przeważnie w rozmiarach 10 , 13 , 16 , 20 cm, więc zmierz które wejdą:)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 10:05:48 /


Na podst. własnych doświadczeń mogę stwierdzić, że przy szybkach na korbkę w miejsca fabryczne w przednich drzwiach wchodzą 13 i da się jeszcze otwierać szyby. Przy większych korbka zaczepia o maskownicę głośnika. A jeśli masz szybki elektryczne to bez problemów wchodzą 16.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 10:14:27 /


Oczywiście fabrycznie były 10, ale o tym było już kiedys na forum.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 10:16:57 /


ja bede mial elektryczne zamierzam kupic silniczki z allegro uniwersalne wiec to maly problem ale najwazniejsze zeby byly sruby do balchy bo tapicerka bedzie mi trzasc

Raz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 13:21:05 /


tak jak wzmacniaczy, tak i głośników sugerowałbym na wszelki wypadek nie montować do blachy... do tego sugeruję nie kupować dużych głośników, ale za to mniejsze a renomowanej firmy, np. dwudrożny Pioneer TS-G 1349 lub TS-G 1348 w cenie od 100 do 180zł spokojnie gwarantują dobrą jakość dźwięku i w miarę całe pasmo częstotliwości

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 13:54:41 /


aha a jako tylnie to dac do drzwi czy da sie na tylnia polka ? moze sa jakeis miejsca chociaz ja tam widze tylko blache bo zadnych otworow tam chyba nie mam ?

Raz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 15:55:43 /


jeżeli chcesz montować 4 głośniki, to sugerowałbym dać na przód np. pioneery 2 drożne 10cm, a na tył te co powyżej, albo przód i tył to samo. Jeśli chcesz to ekonomicznie w miarę zrobić, to możesz na tył dać głośniki 1 drożne (bez gwizdków) zaoszczędzisz około 40-50zł. Co do cięcia blachy, to już wedle własnego uznania. Mogą być w drzwi, mogą być w półkę. Zasada teoretycznie jest taka, że gwizdki same winno się montować w aucie z przodu na wysokości uszu (np. w przednich słupkach) i zastosować zwrotnice, ale chyba demo-car'a nie robisz, więc takie rozwiązanie możesz sobie odpuścić ;-)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 16:33:45 /


Zoggon: możesz mi wyjaśnić dlaczego nie zalecasz montażu głośników do blachy ? bo jakoś tego nie rozumiem.

W tylną półke to raczej nie 13 :/ tego prawie nie usłyszysz. już lepiej wydać troszke więcej i kupić owale 6X9.
Niewiele sie wysilajac można je dość ładnie zamaskować.
Dla mnie idealny zestaw to:
16 na przód w drzwi + wysokie tony na słupki, a na tył w deske głośniki owalne - tanio, ale dobrze :]

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 17:00:45 /


Sama obudowa glosnika moze dotykac do blachy, czytaj masy. Zoggon pewnie chcial oddzielic dla bezpieczenstwa, na wypadek dotkniecia przewodu glosnikowego do obudowy glosnika, ale malo to prawdopodobne jesli zadba sie o estetyke polaczen przewodow.

13 cm na przod wystarczy, korba sie minie z płaską maskownicą, zas wybor pioneer to dobry wybor. Przy elektrycznych szybach mialem kiedys w granadzie zapakowane owale 6x9 czterodrozne w przednich drzwiach. Z tylu w polce 13cm dwudrozne. Efekt byl super, ale lepiej bas przeniesc na tył. Osobne wysokotonowe raczej zbędne, ale mozesz zakladac, np w naroznikach deski rozdzielczej. Raczej takie ultra, powyzej 15 kHz.

Dodam ze do glosnikow pioneerr polecam radio Kenwood (3090, 4090, 5090 itd) - , lepsze starsze a wyzszy model. Do pioneera sie nie przekonałem, niczym mnie nie zadziwił. JVC gra bezpłociowo, nie zadziwia i nie przeszkadza. Jesli chodzi o radyjo bez specjalnych swiecidelek ktore gra lepiej niz kazde z powyzszych polecam Fujitsu Ten, ale na kompakt poluje juz kilkanascie miesiecy na allegro. Nakamichi za to strasznie drogie. Natomiast jesli chcesz kupic Sony a jeszcze z serii Exploid razem z glosnikami do kompletu, to lepiej pocykac sobie ustami, a za bas wziac kartonowe pudelko i pukac patykiem.

Mysza liil (EM) / 2006-09-24 17:35:13 /


Nakamichi drogie ale niezastąpione... (choć modele CD35 lub CD45 widziałem już po kilka stów na allegro)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 18:09:14 /


jesli chodzi o głośniki to polecam JBL nawet małe dwudrożne o średnicy 10cm ładnie grają, w Granadzie mam wieksze 3-drożne 2szt na całe auto i to pod fotelami, bo jeszcze nie wymysliłem gdzie je dać i jestem b. zadowolony, nawet tak schowane graja głośno i czysto, a współpracuja z blaupunktem z lat 70-tych :)

a jak ktoś chce taniej to napewno nie sony ani JVC, jesli już to blaupunkt albo clarion, na tych tez się nie przejechałem, ale napewno graja słabiej niż JBL.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 18:17:14 /


JBL'e zwłaszcza z nowej serii (2 Ohmowe) to naprawde niezastąpione głośniki, ale swoją cene też mają. Z tańszych rzeczy polecam firme Hertz zestaw dsk165 ze zwrotnicami i wysokotonowymi za 290 zł z tego co pamietam. A grają naprawde dobrze.
Wogóle car-audio to temat rzeka... mozna mówić i mówić :)
Ja osobiscie mam jakiegos blaupunkta z lat 90tych ale jestem calkowicie niezadowolony.. dziala to bez problemu, ale wzmacniacz beznadziejny...

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 18:25:16 /


Każdy ma swojego faworyta jeśli chodzi o głośniki. Ja osobiście po wielu próbach stawiam na Pyle (Harmann Kardon Group). I nigdy współosiowe, tylko systemy odseparowane na zwrotnicy. Lepszy zestaw 13 na zwrotnicy niż współosiowe 16. Co do grajków to od jakiegoś czasu stawiam na panasonica. Ostatnio zasadzałem się na nakamichi, ale te co są w miarę tanie mają tylko jedną parę wyjść z przedwzmacniacza i odpadły. Znów padło na Panasona - zadecydował stosunek wyposażenia do ceny. I jeszce jedna mała rada - Jak chcesz żeby Ci ładnie grało to puść sygnał przez zewnętrzny wzmacniacz.
A co do przykręcania głośników do blachy to sorry Zoggon, ale do czego niby miałbym przykręcić? do "tekturowego" boczka? Szesnastke z magnesem ważącą 3 kilo? Przecież przy "klapnięciu" drzwiami na buty by mi wypadły :-)

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 20:37:49 /


wiele razy widziałem motywy, gdzie podczas montowania głośników w drzwi, konektory +, niebezpiecznie blisko były masy, a jak do tego ma się ładne radyjko czy piecyk, to głupio spalić końcówkę mocy, więc jeśli chodzi o montaż w drzwi sugerowałem montaż w tapicerkę.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 21:51:17 /


Sachar... zważ szesnastkę i zdjęcie zrób bo nie wierzę że masz 3 kilowe. Kupiliśmy z kumplem na allegro xplody za 300 (w sklepie stały 500) 2 średnio-niskotonowe + 2 zwrotnice + 2 wysokotonowe. Polecam szczerze.... nic lepszego nie widziałem. Podobne blaupunkty a droższe gorzej grają(mamy na stanie) xplody 3 drożne gorzej grają(mamy na stanie) blaupunkty owalne 3 drożne gorzej grają (również mamy na stanie) Odradzam pioneera po tym jak kupiliśmy za 300 basowy i po zmontowaniu 3 wariantów zalecanych skrzyń o odpowiedniej pojemności i przetestowaniu na każdej zamiast odwzorowywać "kick" robił buuu a w sklepie upierali się że jest ok... serwis gwarancyjny Pioneera do którego wysłali głośnik odesłał go mówiąc że jest ok... i było tak samo..... syf poprostu podłączaliśmy pod różne wzmacniacze, radia i dalej był do du**

Te xplody powinne grać ślicznie

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=128754944

Co do tyłu i basu się nie wypowiadam bo do konkretnego przekonania co do tego jeszcze nie doszedłem,ale na przód nie widzę alternatywy w tym przedziale cenowym.

Ach a ten pioneer to był najwyższy model z katalogu... systematycznie go przeceniali a my czekaliśmy rok aż przecenią na tyle żeby kupić.... i dupa:P

Wszystkie inne w magazynie grały tak samo.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=127063136

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 21:59:51 /


To i ja sie przylacze. Po pierwsze - u mnie seryjnie w Granadzie kombi z przodu sa 12, a nie 10. A po drugie - czy ktos wrzucal jakies porzadne glosniki, tak, zeby zostaly oryginalne maskownice? Zalezy mi na tam I-zeby zachowac wzglednie oryginalnosc II - zeby audio nie kusilo zlodziei (wzmacniacz z tylu schowany z wyjsciem na mp3 + oryginalne radio). Zastanawialem sie wlasnie nad 13 Hertz'a -drogie ale podobno swietne jak na 13 - _Domage - powiedz czy ten rozstaw 13 dalo sie wsadzic w oryginalna maskownice 12, czy wrzucales inna? I moze od razu - jakie owale do tylu w maskownice oryg....?

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-25 11:15:24 /


Ja pod oryginalne maskownice w drzwi wsadzilem 14tki wyszarpane uprzednio z nieuzywanego zestawu HiFi :) Przykrecilem to do tapicerki ale musialem sie wczesniej pozbyc tych blaszek 'formujacycho' otwor do 10 cm. Poniewarz wkrety w tapicerce nie tworza kwadraty wymaga to 'dopasowania' glosnika. Ale da sie i z zewnatry nic nie widac. Do tylu pod oryginalne maskownice wsdzilem te malutkie jajka co ledwo co graja...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-25 21:36:35 /