logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Klocki hamulcowe - pisk i jeszcze raz pisk

Klocki hamulcowe - pisk i jeszcze raz pisk

Witam, Granada 81, walcze dalej. Samochód makabra :) Po eksplodującej maglownicy klocki hamulcowe. Sciąga przy hamowaniu w lewo - to zapewne tłoczki, ale przy okazji klocki z lewej-przód piszczą jak w starym zapyziałym autobusie...

Rozebrałem, sprężynki rozpychające w stanie fatalnym... wyczyściłem, tarcze czyste, klocki rowne. Nie sprawdziłem tylko czy przypadkiem nie stykają się z krawędzią tarczy... Eh...

Co jeszcze?

administry Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-15 20:17:48 /


rozbierz zaciski,wyczyść,wymień gumki i złóż na smar do zacisków.Zobaczysz będzie dużo lepiej.Ale co to piszczące klocki w Granadzie to nie wiem.Nie miałem nigdy takiego problemu w żadnej:)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-15 20:22:36 /


Sa 2 rodzaje pisku (nie liczac tego trzeciego przy zblokowaniu kol). Wywolane sa rezonansem miedzy tarcza a klockiem (rzadkosc, ale sie zdarza, jest to ocierajacy zgrzyt kiedy sa twarde tarcze i twarde klocki) oraz drugi typ - tezonans miedzy zaciskiem a klockiem, jesli nie ma blaszek antypiskowych pomiedzy nimi. Blaszka ma byc nasmarowana po obu stronach smarem z aluminium. Wspomniana sprezynka rozpychajaca jest tylko po to zeby klocki nie grzechotaly w zciskach na nierownosciach. Skoro sciaga to jest gdzies luz lub ktorys tłoczek jest zapieczony w zacisku - rozebrac, wyczyscic, nowy zestaw naprawczy i cylinderek z niepościeranym chromem zalatwi sprawe na kolejne kilkadziesiat tys. przebiegu.

A skoro to samochod makabra to moze sprzedaj go odrazu ;)

Mysza liil (EM) / 2006-10-15 21:58:45 /


Buhaha, dopiero zerknąłem na sprezynki rozpychajace :) Fajne :P

Mysza liil (EM) / 2006-10-15 21:59:58 /


na zdjęciu widać że tłoczki nierówno pracuja

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-15 22:25:19 /


miałem taki problem piszczały mi jak w PKSie kupiłem zestaw montażowy (blaszki i spręrzynki i prowadniczki ) i jest spokuj jak makiem zasiał cudo miodzio a myślałem ze już coś mi padło bo klocki mam nowe wiec zapodaj ten zestawik jest do kupienia na allegro za 15 zł bez problemoo pozdro :)

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-15 23:47:46 /


Zerknij tu: http://www.oldcars.waw.pl/nowe.htm
Na fotce widać jak powinny wyglądać sprężynki, Twoje są nie z Forda ;)

Pozdrawiam

Marek W - Bytom Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-16 09:37:02 /


W intercarsie mozna kupic zestaw blaszek i sprężyn do Grani, Tauniego i Capri. Kod produktu to LX0028, kosztuje niecałe 20 zł i piski przechodzą jak ręką odjął.

Mam chyba nawet kilka w zapasie :D

trzypion Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-16 14:29:30 /


ale czy to tarcz wentylowanych tez (wieksze klocki) ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-16 16:00:15 /


Są też do wentylowanych - mam takie założone. Trzeba tylko zwrócic uwagę na właściwy montaż.

mtango / 2006-10-16 19:20:05 /


Ok, jesli chodzi o cylinderki / tłoczki na pewno coś się zapiekło. Blaszki antypiskowe - chętnie kupię - proszę o kontakt via GG:3813600 lub email: ad-ministry@ad-ministry.com

Bardzo dziękuje za pomoc!

administry Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-16 19:32:47 /


wiem ze są do wentylowanych bo tez takie mam
pytanie było czy w Intercars są do wentylowanych :)

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-16 19:40:08 /


ja mam do kazdego rodzaju tarcz hamulcowych do granady takie blaszki jak i do reszty fordow

w razie jak by ktos byl chetny prosze pisac mail

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-16 22:00:50 /


Moja granada też na to choruje.
Na początku mi to nie przeszkadzało.
Ale się wkur...i kupiłem klocki z czujnikami. (poprzednie były bez )
Klocki firmy Icer numer katalogowy to ICE180395 (80zł)
Kupiłem również zestaw montarzowy do klocków.
Jutro biorę się za montaż.

I teraz tak Wybierałem na oko :)
Co do firmy nie miałem wyboru. Miałem tylko wybór co do wielkości (te są wizualnie największe) i rodzaju wtyczki ta ma wyjście na trzy piny.

Z przykrością musze stwierdzić że tej wtyczki nie mam za bardzo gdzie zamontować bo od drugiej strony mam tylko cieńki kabel prawdopodobnie dwórzyłowy i tyle.
Jak to podłączyć bez wtyczki jest na to patent ?

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-29 19:38:29 /


Trzeba zdobyć specjalne wtyczki z długim kawałkiem nieskorodowanego w środku kabla.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-29 20:01:22 /


trzeba rozpocząć od tego, że montażowy i dwużyłowy inaczej się pisze...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-29 22:13:42 /


Przepraszam za ortografie.

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-05 12:33:04 /


Nie wiem jak w granadzie ale w escorcie nie ma takich sprężynek tylko odpowiednio jeden odpowiednio ukształtowany drut rozpychający klocki.
Dodatkowo pod klockami są specjalnie podkładki, służące tłumieniu drgań czyli zapobiegają piszczeniu.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-05 13:24:09 /


Jedno odpowiednio wykreślić* :P

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-05 13:24:43 /


http://www.capri.pl/page/1869

Mysza liil (EM) / 2011-05-05 14:21:33 /