logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Problem z przeciekaniem w podszybiu

Problem z przeciekaniem w podszybiu

Hej , jak to jest z dziobakami bo zostawiłem auto na deszczu na jesieni na kilka dni , i stała się niespodzianka w postaci niewielkich kałuży na dywanikach kierowcy i pasażera, rozebrałem dywaniki itp dostałem się do konserwacji mas bitumicznych itp wydaje się że podłoga jest ok , ale po tylu latach chcę od nowa zakonserwować wszystko i tu pytanie...
Czy dziobaki miały jakiś feler i troche przeciekał?czy to puściła jakaś uszczelka z systemu wentylacji , czy to leci kratkami z podszybia ? Auto jest pomalowane i sensownie to wszystko wygląda więc ie chce rozbierać w ciemno tylko bardziej konkretnie na coś zwrócić uwage , aha dotykając wykładziny mokro było od środka zza konsoli czy to coś podpowiada ??

Dzięki i nie wyrzywajcie się zbyt mocno ;)

Tweed / 2021-01-28 10:39:15 /


Prawdopodobnie nie masz już ramki szyby przedniej w narożnikach.

Konar / 2021-01-28 10:43:03 /


Myślę, że masz tak jak tutaj:)
http://www.garazmarcina.pl/brzozka_taunus/010.html

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 10:58:40 /


Tomek od tego Taunusa to jest mistrz blacharki, szkoda, że Taunusa nie skończył :)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-28 11:09:54 /


Słuchaj Dreda, wie co mówi, też mu zaciekało.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 12:11:52 /


Przyznam że mi zrobiliście ostrego sralla... , To wdrapie sie pod kierownice i poświece jak to wygląda... Może narazie nie bedxie tak zle , za 2 latka się zrobi blacharke z lakierowaniem...

Tweed / 2021-01-28 12:15:32 /


Z tym mistrzem blacharki w tym aucie to serio czy jaja sobie robicie ? :) Ogolnie ktoś bardzo wszystko grubo zakonserwowal a ze jest to w stylu ma byc a nie ladnie wygladac to co innego...

Tweed / 2021-01-28 12:19:25 /


Bankowo dziury pod uszczelka lub w grodzi podszybia, u mnie co prawda zrobiłem jak dla obcego i tylko wyprowadziłem to co wygniło od uszczelki plus lepsza uszczelka i we wrześniu w te najgorsze nawałnice przeszło test śpiewająco i mam sucho w aucie, a lało mi się po nogach nawet przy drobnych opadach

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-28 12:52:25 /


To tu właśnie nieopatrznie zostawiłem auto w pażdzierniku przy tym tyg najwiekszch nawałnic co lało wiadrami, to jeśli wlało sie tylko po około 0,5l na połówki to chyba jeszcze nie byłoby tak zle ale musze to zobaczyc .

Tweed / 2021-01-28 12:55:56 /


Panowie a byście powiedzieli na taki zwariowany pomysł żeby przepłukać podszybie przez kratki tak 2-3 litrami cortaninu to by siadlo i na jakiś czas tam zakonserwowało wszystko :D

Tweed / 2021-01-28 14:11:19 /


Tak, dywaniki będziesz miał dobrze zakonserwowane ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 14:18:27 /


może nawet i podłogę od spodu od razu zakonserwujesz

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-28 14:27:40 /


;D dywaniki i wykładzine mam już zdjętą , jak coś to się zleje poprostu i zaschnie , chyba to jakiś pomysł zamiast zostawiać jak jest na kolejne dwa trzy lata , hmm pomysł jest może dziwny ale ma w sobie sporo logiki 😉

Tweed / 2021-01-28 15:04:58 /


Cortanin jednak dziur nie zaspawa:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 15:20:28 /


Miałem właśnie to samo napisać, ale dred mnie ubiegł ;)
Acz przerażacie mnie tym podszybie, bo wszystko wskazuje na to, że u mnie może być ten sam temat. Zwłaszcza, że od zawsze jak Consula kupiłem, mam piękny wykwit w okolicy łączenia podszybia że słupkiem...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 15:22:00 /


Też miałem taką sytuację kiedy pozbyłem się tego kitu co jest wciśnięty pomiędzy uszczelkę a ramkę, ale wcisnąłem na nowo kit i jest już ok

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-28 15:56:26 /


Na pocieszenie powiem że w perełce też zanotowałem raz taki przeciek a przecież podszybie było zdrowe i jak się okazało, ciekło z uszczelki. Musiałem raz jeszcze szybę osadzić, tym razem na masie uszczelniającej. Ale teraz to znów pewnie będzie ciekło :(

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 16:52:38 /


Ty no jak masz dziury to mała szansa że to pokleisz farba, skoro nalalo Ci się aż tyle wody to raczej jest tam źle, najlepiej weź kogoś niech asekuruje szybę i wypchnij ja nogami zobacz co tam jest grane, u mnie na pierwszy rzut oka nie było widać, a jak zdjąłem to okazalo się że jest locha, wyciąłem spory fragment podszybia, pod spodem to co okazało się sitem wyciąłem i dorobiłem w miarę na wzór elementy zgnite, fragment podszybia zewnętrznego doczyściłem i zakonserwowałem wstawiłem na miejsce, później wtryskalem wosku przez odpływy przy zawiasach maski i na ileś tam lat starczy, ja nie jeżdżę dużo, auto większość życia stoi w garażu, a i też nie jest oryginałem by robić go ze sztuką, ale to i tak lepsze niż wlewanie na przypał czegokolwiek, może coś da a może narobisz sobie gorszych szkód lub po prostu zmarnujesz czas i pieniądze. PS u mnie i uszczelka przepuszczała do wnętrza auta widać było jak woda w krawędzi słupka 🅰 i podszybia zbiera się między szyba a uszczelka po czym wypływa na deskę rozdzielczą itd.

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-28 21:06:04 /


U mnie w taunusie byla zjebana uszczelka między obudową nagrzewnicy a grodzią i w deszcz nie jeździłem 😄

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 22:20:21 /


dla mnie szklanka jest zawsze w połowie pełna...
Dlatego powiem, jak inni hura optymiści: a może to jednak po prostu chukowa uszczelka szyby przedniej? Miałem tak! Kupiłem ciut lepszą używaną i po akcji wymiany na Gryźlinach (chyba 2008) przestało ciec... Podszybie rant miałem zrobiony - u mnie "nie było opcji", że to dziurwy w blasze...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-28 23:27:59 /


Albo lepik taki na zimno , łatwiejszy w użyciu , nie trzeba ogniska rozpalać , wiadomo smog :) A tak na serio to deszcz ( szlauch ) i lukać gdzie cieknie .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-29 01:05:07 /


Proponuję piankę montażową :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-29 09:42:12 /


Szczególnie że oryginalnie pianka w tych autach była ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-29 10:17:42 /


Ta wygłuszy, dociepli :) w Capri mk3 też? Bo mam druga budę w zapasie i natknąłem się w 2 miejscach na piankę która wygląda na profesjonalnie wstawiona, nie na zasadzie lejemy aż wyjdzie bokiem

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-29 10:39:39 /


Ok więc zajrzałem w kratki od góry i wszystko wydaje się ok oprócz tego że nagrzewnica nie wszedzie przylega idealnie to może trzeba wyregulować , ale idąc dalej od strony kierowcy pod kierka wszystko w miare ok bylo maziane coś robione ale jest ok lekkie naloty rudej , cały bajer jest po stronie pasażera tu jest wyraźna heca , było robione cięte coś grubo niby było zabezpieczone itp ale maty czy obicia bitumiczne zaczeły się kruszyć , czyli niecki pod nogami też mogą być do roboty bo już wiektej konserwacji robi swoje , widać kilka dziurek w podszybiu pewnie to część winowajców opukałem mocno wszystko śrubokrętem , narazie twardo można maźnac cortaninem lekkie naloty rudej , masa łat spawanych , było grubo , do roboty przy blacharce za 2-3 lata , nic nie wyjaśnia tego że woda robi strużki zza konsoli środkowej na obie strony reszta calkiem sucha.
Na reszte zaczekamy z pierwszym deszczem...

Tweed / 2021-01-29 16:06:24 /


Zamknij sie w aucie z latarką a druga osoba niech leje wodę z węża, namierz miejsce skąd leci i tyle. Może też lecieć przez uszczelkę drzwi. Uszczelnij wszystko lepiszczem i odkładaj kasę na remont :) Pod uszczelkę przedniej szyby też możesz dać na obwodzie jakiejś masy :)

Kilgore / 2021-01-29 16:43:19 /


Ceresit CL51 :)
Akurat zostało mi po remoncie łazienki to mogę Ci sprezentować.

Konar / 2021-01-29 16:47:15 /


Zdjęcie nr 2 widać dziury

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-29 20:13:44 /


Dziura średnicy pół milimetra przepuści bez problemu wiadro wody w mierzalny czasie.
To co widać na fotkach można od strony szyby i uszczelki spróbować potraktować butylem ale na ile to wystarczy tego nikt nie powie...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-30 08:45:17 /


Tweed.

Bądź poważny. Masz przeciek w miejscu bardzo narażonym na korozję. Wszyscy którzy to kiedykolwiek rozbierali piszą, i mówią że dziury tam na wylot powinny być, a Ty się starasz udowodnić , że nie i zalewanie preparatem antykorozyjnym przez uszczelkę powinno pomóc.

I że niby dziura może być mała. Może i jest mała, ale nie wzięła się z nikąd. Weź to rozbierz zanim korozja nie obejmie swoim zakresem tylnego pasa. Zalewanie kortyzolem z góry nie pomoże, uwierz kolegom na słowo.


magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-30 09:34:37 /


Robione będzie , chce tylko doraźnie cos zadziałać , pomysł jest inny , od środka potraktować rdze i te dziurki papierem sciernym ,potem lancą spawalnicza je zaspawać i chlast cortaninem to na 2-3 lata powinno styknąć ? Tyle ze od wnęki dalej bedzie żreć
Czy taki pomysl jest lepszy ?

Tweed / 2021-01-30 12:33:30 /


Spaw rdzy sie nie trzyma. Ja bym to zrobi po swojemu:) Czyli olał temat i kilka lat później zrobi kapitalkę. Ewentualnie możesz to zakleić jakąś masą. Gić i tak będzie, ale może będzie nieco bardziej szczelne jeśli Ci to przeszkadza, że jest mokro.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-30 12:36:03 /


Nic tam nie spawaj, tylko auto możesz wyfajczyć. Przecież to gnije od góry gościu, zaczniesz to przepalać, sam się poparzysz i nawkurwiasz tylko. Jak chcesz to na chwilę zrobić to oczyść papierem, odtłuść i zapierdol masą PU z pędzla tak jak to robiło się tu 15 lat temu.

Kur.. zaś dzwon pod warsztatem... ja zwariuję...

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-30 15:04:19 /


Dzięki zamykamy temat :)

Tweed / 2021-01-30 15:24:01 /