logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » POMOCY jestem nowy i zielony

POMOCY jestem nowy i zielony

Witam
Podpowiedzcie mi prosze co oznaczają symbole na tabliczce zdjętej ze skrzyni biegów od Tauniego. Ciąg znaków leci tak:
P72BG BC
F0G 9E 02F

i drugie pytanie: Jak mam ściągnąć dupe od tej skrzynki - blokuje mi chyba wyjście na linkę mechanicznego pędkościomierza, nie wiem czy trzeba wyjmować kapsel (czy to mammoże jakiś gwint?) czy musi wyjść po wyjęciu uszczelniacza z drugiej strony. A może musi wyjść dupa bez wyciągania tego pierdka?

To moja pierwsza skrzynia i pierwszy Tauni. Bede wdzięczny za wszelką pomoc

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-13 21:06:12 /


Wyjmij kapsel i pierdek wyskoczy z dupy.

Mysza liil (EM) / 2006-11-13 21:10:16 /


A co do tytułu wątku, to nie mozna Ci UFOć ;)

Mysza liil (EM) / 2006-11-13 21:10:57 /


Mysza a czemu tak uważasz? Przecież to chyba mój drugi post a zarejestrowalem sie dopiero kilkanascie dni temu :-? Patrząc na "starych wyjadaczy" to jesten jak najbardziej nowy. I do tego nie jestem mechanikiem :-(

pozdrawiam

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-13 21:18:06 /


Za to mój nowy nabytek jest na capri.pl już ponad 3 lata. Zmienił tylko właściciela
http://www.capri.pl/image/car/404/14743


ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-13 21:23:38 /


Tego pierdka nie trzeba wyjmować żeby ściągnąć dupe od tej skrzynki. Jeśli to jest pięciobiegowa (N9) to musisz odkręcić płytkę trzymajacą wybierak piątego biegu (taka przykręcana właśnie do tej dupy z prawej strony na dwie śruby M8). Natomiast jeśli to jest czterobiegówka to niestety do ściągnięcia dupy konieczne jest przekręcenie jej o 90 stopni, wybicie ośki choinki i opuszczenie choinki na dno skrzyni. Tak czy inaczej jak nie jesteś mechanikiem to raczej masz małe szanse to później poskładać, bo choinka jest łożyskowana na igiełkach które się wtedy wysypią w cholerę :(

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-13 21:50:17 /


ale mnie pocieszyłeś :(
Chciałem zobaczyć jak wyglądają łożyska bo z tego co wiem to przejechała troche bez oleju i na mój gust to wałek od strony wału ma troche luzu. Więc zostaje mi zmienić uszczelniacze z obu stron i zakładać. Może jeszcze pochodzi. A czy łożyska do niej można wogóle gdzies kupić? Dodam że to 4 biegowa.

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-13 22:01:31 /


Ozonek wrzuć na luz - Myszy raczej chodzi o reklamę coli (sam się jako "zielony" podłożyłeś :)))
Tak od razu nie traci się zaufania. ;)
a na skrzyniach się nie znam :)
Powodzonka!

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-13 23:04:07 /


"Wałek od strony wału" - rozumiem że chodzi o ten z tyłu - nie jest łożyskowany w końcówce skrzyni wogóle. Dopiero nakładana na niego flansza wału jest łożyskowana panewką w obudowie. Jeśli ma luz po wyjęciu flanszy wału napędowego, to jest to normalne, jeśli zaś ma luz poprzeczny razem z flanszą, to znaczy że panewka łożyskująca flanszę jest wytarta i chyba tego się nie naprawia (ekonomicznie nieuzasadnione), szczególnie w skrzyni 4b.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 08:27:30 /


Nowa panewka walu napedowego na tyl skrzyni kosztuje okolo 60 zł, do wymiany trzeba miec specjalne narzedzie aby wyciagnac ja bez zdejmowania ogona skrzyni. Do tego koszt uszczelniacza - razem ponad 100 zł czyli koszt calej skrzyni IVb

Mysza liil (EM) / 2006-11-14 10:25:59 /


Poddaje sie. Synchronring jest wysypany, znalazłem na dnie skrzyni kawałki od niego. Udaje się więc do działu ogłoszeń KUPIE :)

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-14 19:31:29 /