logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Szkolenie

Szkolenie

Witam zacnych milosnikow samochodow z dusza.

Ma pytanie odnosnie spawania....
Czy ktos jest w stanie mnie nauczyc spawac migiem?
Mam za soba rozne szkolenia..ale spawarka jakos mi sie nie trafila :-)

Chocby opisac/pokazac roznice pomiedzy spawaniem tradycyjnymi spawarkami a migomatem/migiem

Chetni prosze na priva. :-)

Mattai / 2006-11-18 22:09:12 /


Migiem jest łatwiej ;))
A poza tym są szkolenia przy Hufcach pracy czy jak to sie tam teraz nazywa ;)) Nawet papier na to dostaniesz...

michalch83 / 2006-11-18 23:01:04 /


Moc tego forum jest zbawcza :-)

Mattai / 2006-11-18 23:18:17 /


Sam sie nauczysz, potrzebujesz tylko kogoś kto na pierwszy raz ustawi Ci parametry miga. Pozatym jest kilka zasad, ktorych trzeba przestrzegać, najwazniejsze to: łączone blachy muszą sie z sobą stykać, muszą być tez oczyszczone z farby. Spawasz na zakladke, najlepiej 2mm zeby nie martwic sie co zrobic potem po drugiej stronie blachy. Najpierw przyłapujesz dopasowaną łatkę punktami a potem gdy juz wszystko pasuje łączysz ciągłym kilkucentymetrowym robiąć kilkunastocentymetrowe przerwy zeby nie grzać ciągle w jednym miejscu. Potrenuj na podłodze zanim zabierzesz sie za zewnetrzne elementy.

Mysza liil (EM) / 2006-11-19 07:43:11 /


W Gt Classic było o spawaniu,pisali żeby nigdy nie spawać na zakładkę tylko na styk,bo na zakładkę to metoda z peerelu.
Ale ja się nieznam....:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-19 18:05:01 /


zakładka 2 mm pozwala na swobodny przetop obu blach ze sobą że tworzy sie jedna całość - ale tak idealnie spasować reperaturke to masa roboty :-) to nie jest zakładka 1cm

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-19 18:12:46 /


To jak w koncu ma byc spawane na zakladke czy na styk? Bo co opinia to inna bajka... to dosc mylace..

Mattai / 2006-11-19 20:52:11 /


Jak będziesz spawać za pierwszym razem na styk to po drugiej stronie będzie wystawać pełno drutów ;-) zakładka 2 mm to cieżki temat bo trzeba długo pasować reperaturke ... ale ... tak trzeba albo na styk. Zakładek 2 -3 cm nie polecam bo w środku miedzy spawami faktycznie korozja szaleje , chyba że ktoś robi na szybkość i taniość to zazwyczaj właśnie taką metodą.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-19 23:00:37 /


jak dobrze dopasujesz reperaturę na styk, to przetop jest zadowalający, wystające druty to kwestia wprawy, zawsze można obciąć. Przy spawaniu na zakładkę przyspawany element wystaje na zewnątrz i trzeba sporo kitu, by zniwelować ten schodek, przy dokładnym spasowaniu reperaturki i przyspawaniu ją na styk ilość kitu do wykończenia jest minimalna, a to jest dość istotne.

dieselfan aka zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-20 07:33:11 /


Kitu!?

Mattai / 2006-11-22 11:30:40 /


szpachlówki

dieselfan aka zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-22 12:14:17 /


Aaaa, no do tego dochodzi mi jeszcze jezyk "warsztatowy" ;p

Mattai / 2006-11-22 12:24:02 /