logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Puchar 2021

Puchar 2021

W związku z pytaniami na które sam nie mam absolutnie ostatecznej jednoznacznej odpowiedzi, napiszę jak wygląda sytuacja.

Kalendarz torowy ustalany był w styczniu i w tamtym momencie była jasna deklaracja że camping w tym roku nie będzie czynny. To była bardzo definitywna deklaracja od ludzi zajmujących się campingiem. W takiej sytuacji sens organizowania naszej imprezy na którą musielibyśmy przyjechać rano i pojechać sobie wieczorem jest nikły i zrezygnowaliśmy z zaklepywania terminu, ale zostawiając pewną obustronną otwartość na ewentualne zmiany sytuacji.

Ze świeżej rozmowy wynika że camping aktualnie nie jest czynny, odbywają się tam jakieś lokalne prace, ale zasadniczo planu otwierania campingu nie ma. No chyba że pojawi się jakiś rzutki dzierżawca któremu będzie zależało. Ale jeśli chodzi o standardową ekipę obsługującą camping - w tym roku nie planują działania.

Czekałem z anonsem mając jakąś tam nadzieję że coś się odwróci i może uda się jakiś termin wyczarować, z kimś podmienić, itp, ale na dzisiaj wynika że nie ma szans.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 15:56:17 /


a czy zaklepanie terminu na początku roku wiązało się z jakimś ryzykiem ? nie ważne w sumie.

Czyli, że abstrahując od campingu, nie ma już szans na termin tak czy inaczej ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 16:37:47 /


Tak w skrócie https://youtu.be/wTqJUOCJbn0

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 16:55:18 /


Hmmm R5 klub ma zlot w lipcu i tam mi powiedzieli jako szczesliwemu posiadaczowi 2 egzemplarzy, że camping jest i działa i że nawet sanitariaty już postawione.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 17:01:20 /


> a czy zaklepanie terminu na początku roku wiązało się z jakimś ryzykiem ?

Nie ma takiego zaklepywania jak miejsca w kolejce do sklepu, że jak nie wrócisz to Ci z tyłu się nawet cieszą. Wynajęcie toru to umowa na piśmie i zobowiązanie finansowe.

> że camping jest i działa i że nawet sanitariaty już postawione

Nie wiem co powiedzieć, dla pewności dzisiaj rozmawiałem z Prezesem Automobilklubu, i powiedział jak wyżej, że owszem jakieś prace są tam prowadzone, ale camping nie działa i nie ma żadnych konkretnych planów jego otwarcia. Może Prezes nie wie co się dzieje, to rejon kielecki, jedna wielka anomalia :)

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 17:09:32 /


Klub R5 ma pewien układ ze starymi zarządzajacymi. Otóż jedna ze współorganizatorek jest wnuczką Pana Czesława. Rozmawiałem z nimi nie dalej jak w niedzielę i oni póki co mogą spać spokojnie.

Jedyne co może im przeszkodzić to sanepid, który ma zrobić jakąś kontrolę obecnych działań terenowych, czyli po naszemu to mają odebrać sanitariaty.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 17:47:48 /


Szkoda gadać, śmiech na sali, uczepilismy się tych Kielc jak rzep psiego ogona! Czy na prawdę nie ma innych lokalizacji, gdzie można byłoby stworzyć coś klimatycznego? Rozumiem, że w tej sytuacji koniec z PC.... No bo przecież nie ma gdzie zapuścić kotwice na noc...

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 19:49:18 /


Ja sie obawiam że po 2 letniej przerwie wywalą nas z kolejki i dostaniemy termin na marzec albo koniec października..

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 19:52:49 /


Tendencja z wywalaniem nas jest już od paru lat, od kiedy zrezygnowaliśmy (nie wiedzieć czemu) z terminu - przełom lipca i sierpnia

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 19:55:14 /


był pomysł toru w Strykowie i wstępne ruchy ale nie zyskał akceptacji :(

Janina / 2021-05-26 20:45:43 /


A jakie w tym Strykowie są warunki , do tego co przedstawił Grzesia filmik :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 21:24:00 /


Moim zdaniem na Miedzianej świat się nie kończy. Jest Stryków, jest Jastrząb, bo Wyrazów to już raczej był... Byłoby dobrze, gdyby ktoś z Zarządu objechał te obie miejscówki (ze 100lycy to raptem 100km), rozeznał temat i może jeszcze na sierpień coś by się dało zaklepać.
Pewnie drożej niż w Kielcach, ale chyba nie jakoś drastycznie.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 21:38:29 /


kilka km od toru w Strykowie jest fajny ośrodek z domkami nad jeziorkiem. wstępnie też już tam było gadane

Janina / 2021-05-26 21:49:21 /


Stryków mały techniczny tor, bez jakiejkolwiek infrastruktury noclegowej w bliskiej okolicy.

Jastrząb wielki ośrodek. Ale tak jak wyzej

Słomczyn, fajny tor, teoretycznie coś by się znalazło ze spaniem itp ale zero terminów.

Tor Modlin, jak wyżej.

Torów i miejscówek jest dużo, ale problem jest z zachowaniem formuły tej imprezy czyli integracja na kempingu. Dużej części uczestników bardziej zależy na biwakowaniu niż jeżdżeniu, a żaden tor chyba nie gwarantuje tego co Kielce.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-26 21:50:40 /


Tu się zgodzę z Grześkiem, że Kielce mają niewątpliwą zaletę - z jednej strony tor, który jest świetny dla widza, bo z jednego miejsca można mieć wizję niemal na wszystko, co się dzieje (oprócz odcinka "górskiego"), z drugiej camping pod nosem, gdzie można nawet z buta w chwila moment sobie wrócić do namiotu. I to z "buta" dla wszystkich niestartujących jest dość kluczowe często...
A wszelkie inne tory albo nie mają infrastruktury w ogóle, albo kiepską, albo jak u mnie w Poznaniu - kosztują taki majątek i są obwarowane takimi przepisami, że zdecydowanie nie jest to na możliwości Capri.pl
Bo w Poznaniu by spokojnie było można namioty na terenie toru rozbić itd. (bo domków/pokojów to tam jest dosłownie kilka), ale nie chcecie znać ceny wynajmu tego i przede wszystkich obwarowań związanych z zabezpieczeniem ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 00:40:02 /


Jasna sprawa, że capming był kwintesencją Pucharu przez niemal 20lat i nikt nie ma co do tego wątpliwości. Ale, żeby drugi rok z rzędu nie robić Pucharu w ogóle bo piwa nie można przy okazji wypić ? słabe, i to miałem na myśli pisząc o ryzyku przy zaklepywaniu kolejki. Ryzyko było takie, że nie będzie imprezy na kempingu co nie znaczy, że nie możemy się pościgać. Niezrozumiałe to jest dla mnie. Przyjeżdżamy w sobotę rano (ok ktoś kto ma dalej a chce przyjechać, też sobie poradzi) jeździmy, kończymy i każdy robi to co chce, albo jedzie do domu albo się umawia z kim ma ochotę, wydaje mi się, że większość spokojnie mogłaby się spotkać w sobotę wieczorem choćby nad zalewem w Sielpii. Ale tak... to przez anomalie w kieleckim.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 10:09:59 /


O anomaliach kieleckich napisałem jasno w kontekście wiedzy co się dzieje pomiędzy campingiem a prezesem i próba ekstrapolacji tego sformułowania na inne sprawy na dodatek z wysilonym sarkazmem nie bardzo wiem czemu ma służyć, poza zepchnięciem dyskusji na tor przepychanki.

Ja tej imprezy nie widzę w innej formule niż camping + tor. Dla większości uczestników to jest po prostu piknik, a przy okazji sobie pojeżdżą. A wielu nawet nie. Takich co bardzo chcą się realnie ścigać, to wiadomo ilu jest - wystarczy popatrzeć kto bierze udział w innych imprezach, tam gdzie pojadą się tylko ścigać.

Na taką ściganą imprezę żeby przyjechać rano i rozjechać się wieczorem nie ma szans żeby przyjechała dostateczna ilość samochodów od nas, żeby to się finansowo zgadzało. Mnie osobiście również nie bardzo interesuje organizowanie takich imprez, nawet jeśli miałoby się to jakimś cudem finansowo zgodzić.

Głosy typu co powinien ten klub organizować i jak to powinno wyglądać, to postawa nieco zbyt roszczeniowa jak na moje pojmowanie. Ogólnie pewną porażką tego klubu jest taka sytuacja że w zasadzie nikt inny nie ma chęci się zaangażować w jakiekolwiek realne działania. W końcu klub to Wy. A Ci co mają chęci i energię, wolą to robić pod swoim szyldem i na swoje konto. Nie mam z tym wielkiego problemu, jest jak jest i dobrze że coś się dzieje, ale po prostu tak to wygląda, że ostatecznie na placu boju zostaje garstka tych samych osób.

A tu pojawia się presja co Zarząd powinien. Na Puchar przez długi czas mieliśmy cichego sponsora, teraz nam już wypadł. Dopięcie tej imprezy finansowo oznacza wiele rzeczy, na pewno dostateczną ilość uczestników. Ta z kolei systematycznie spada. Jak wynajmiemy tor i opłacimy wszystko, a finansowo się to nie zepnie, to co powiecie na wpisowe po 300-400 zł? Wtedy będzie że jest zupełnie nieadekwatne do małej ilości jeżdżenia i chętnych jeszcze ubędzie. Błędne koło.

I tak to wygląda. Żeby zorganizować taką sporą imprezę, muszą być perspektywy jej sensu. Ja w obecnej sytuacji ich nie widzę. Ale to co ja widzę i mi (nam) się chce, oczywiście nie musi korelować z Waszymi oczekiwaniami.

To trochę jak z Gryźlinami - trzon bywalców zdecydował że woli siedzieć na całkiem tłocznym campingu i jazda gdzieś w krzaki mało ich interesuje. OK, pojadę i ja na camping, nie żeby to była jakaś udręka, byłem na milionie campingów, ale jednak totalnie beztroski relaks to mam w krzakach. Tak to ewoluuje, impreza się zmienia. I to jest OK, pomimo mojej opinii.

Jeśli chcecie imprezy w innej formule która mnie nie ujmuje, to przecież można działać i coś zaproponować. Tylko potem musi za tym pójść faktyczna akcja. Tu się zbyt często kończy zapał.

Ja mam całkiem sporo roboty z utrzymaniem naszej strony klubowej w czynnym działaniu i chętnie podzielę się zadaniami z inicjatywnymi jednostkami. To że mnie impreza ścigana, przyjazd rano i odjazd wieczorem nie bardzo interesuje, nie znaczy że to nie może się odbyć. Akcja!

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 10:45:07 /


A czy jest jakiś dialog czy kontakt z właścicielem campingu?
Może by była opcja wynajęcia terenu na ten weekend? Wiadomo że bez sanitariatów, w najlepszej opcji z wodą w kokotku i ewentualnie z prądem ale i bez tego się da. Kamperów kilka przyjedzie to kuchnie będą, wodę każdy przywiezie, kible w lesie, takie kieleckie jakby Gryźliny.

Michał czuje doskonale temat że w PC już od dawna nie idzie o ściganie się.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 12:16:34 /


Ściganie się czy nie, ale fajnie było by się w tak dużym gronie jak na PC czasem jednak spotkać:( Ja niestety ślubu drugi raz nie planuję póki co:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 12:21:10 /


Z tego co ja się orientuję, to camping należy do Automobilklubu, skoro słyszałem coś o tym że rozważają możliwość wydzierżawienia. Więc właściciel jest znany i wiadomo z kim rozmawiać.

Rzecz w tym że rozmawiałem - złożyłem taką propozycję, że otwierają camping dla nas, naz zasadzie że tylko teren nam udostępniają, bez sanitariatów, a my przywozimy sobie ToiToi'e, tak jak kiedyś do Gryźlin zamówiliśmy. Sprawa rozbiła się o to że legalnie nie mogą nam tego terenu udostępnić, bo on jest jakoś tam zarejestrowany jako camping i bez odbioru Sanepidu po prostu nie mogą, niezależnie od tego czy sobie przywieziemy własne kible. A sami nie zamierzają w tym roku tego robić. Tyle mojej wiedzy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 12:24:56 /


Michał, pełna zgoda i zrozumienie.
Tylko jeśli:
"Kalendarz torowy ustalany był w styczniu i w tamtym momencie była jasna deklaracja że camping w tym roku nie będzie czynny. "

oraz

"Ja tej imprezy nie widzę w innej formule niż camping + tor."

to sytuację mamy jasną już w styczniu, komunikat na stronie i po temacie.
Wtedy faktycznie jest pole do popisu dla innych krzykaczy (takich jak ja), teraz jak już nie ma opcji na termin to trochę po ptokach...

Wszyscy bardzo cenimy ile czasu poświęcasz klubowi, pucharowi i tej stronie, i ja osobiście mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat będzie Ci się chciało to dalej robić.

pozdrawiam serdecznie

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 12:47:36 /


Rozumiem, że nawet jakby się udało zorganizować jakoś od zakrystii wejście na kemping to termin i tak już przepadł i nie ma co się nastawiać na Kielce?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 12:55:02 /


> to sytuację mamy jasną już w styczniu, komunikat na stronie i po temacie

Ale to wcale nie takie jasne, bo to było stanowisko na styczeń, z zastrzeżeniem że sytuacja jest nie do przewidzenia i wszystkie dalsze warianty są możliwe. Owszem może trochę za długo się trzymałem myśli że może jednak coś z tego wyjdzie, tym bardziej że były jakieś głosy że może coś z tym campingiem jednak się ruszy. No ale tak chyba trochę lepiej niż zapowiedzieć że definitywnie nie ma, a potem znienacka jednak zmienić wariant - bo wtedy trudno mieć oczekiwania że uczestnicy będą zmieniać plany. Choć wielu i tak już do tej chwili musiało pewnie jakieś plany przyjąć.

Z ostatniej rozmowy istotnie wynika że wszystkie terminy w takim zakresie kalendarza żeby nocleg na łonie natury nie był tylko dla miłośników hibernacji są zajęte i pozostaje negocjacja indywidualna z tymi najemcami. Czasem bywa tak że ktoś tam też woli inny termin niż pierwotnie zajął i niby jakieś możliwości zawsze są, jakkolwiek nikłe.

W tym roku zarezerwowanie terminu w styczniu, z perspektywą nieczynnego campingu i nieznanej frekwencji (choćby właśnie z powodu braku campingu) było zbyt ryzykowne i nie do przyjęcia.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 13:10:34 /


Ja tam Michała rozumiem, bo sam z kolegami nie raz mieliśmy sporo zagwozdek i kombinacji w związki z organizacją YTP. Również uważam, że i nasz impreza sporo straciła w momencie, jak przestała być 2 dniowa i zabrakło, przynajmniej z częścią startujących, wieczornej integracji, noclegu na terenie toru itd. A w końcu u nas to niby taka bardziej sportowa niż integracyjna się impreza wykreowała (choć zamierzenia pierwotne też od zawsze były inne...)
I popieram, że PC bez campingu jest według mnie bez sensu i nie dziwię się decyzji Michała.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 15:41:58 /


Ale dupa .... i nawet nie ma z czego zażartować :( bo tylko smutek :(

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-05-27 22:17:46 /


Ja bardzo szanuję pracę organizatorów i bardzo za nią dziękuję. Bardzo chciałbym w tym roku przyjechać, a jak nie to w przyszłym. Żadna ujma to nie jest, że się nie odbędzie, nie takie imprezy się nie odbywają drugi rok z rzędu.
Dziękuję bardzo za utrzymywanie strony klubowej i całej działalności.

Nie zdecyduję się organizować innych wyścigów i bardziej zależy mi na tym, by to była Ta impreza niż na ściganiu. Imprezy ściganckie się odbywają normalnie i można sobie na nie pojechać.

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-11 19:35:12 /


Aleś kolego trysnął wazeliną :) Ale masz racje , mam podobny tok myślenia . Pozdrowienia dla tych co trzymają ten bałagan w kupie :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-11 22:48:43 /


Ech, w Polsce jak już ktoś pochwali, to zaraz że wazelina... Jak ktoś dobrą robotę odwala, to naprawdę nie zaszkodzi, jak raz na jakiś czas usłyszy dobre słowo, żeby siedzi, że jednak ktoś to zauważa i jest dla kogo swój czas i siły poświęcać.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-13 02:48:30 /


Nie , no bez przesady , też coś tam podsmarowałem :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-13 09:41:15 /


nie wiem dlaczego ale yt dziś mi wyskoczył z tym:
https://www.youtube.com/watch?v=N5tK3YMxCLg
łezka się zakręciła, jak mi tego brakuje...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-27 12:31:14 /


Tak właśnie chodziło mi po głowie, aby zapytać, czy coś ktoś rozmawiał, ustalał... planuje PC 2022? Miło byłoby mieć chociaż nadzieję...

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-27 13:12:36 /


Nadziej umiera ostatnia, ale planowanie aktualnie tego typu eventu jest dyskusją teoretyczną. Wszystko tutaj się rozbija o dostępność toru Kielce i możliwości campingowania obok. Tak jak już było poruszane, można próbować robić imprezę na innym torze, ale nie ma przy nich odpowiedniego zaplecza noclegowo-integracyjnego oraz trzeba byłoby zmienić tradycyjną formę finałów. Jeśli mówię brednie, niech mnie zarząd nie krzyżuje na trzeźwo ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-27 14:49:06 /


Złożyłem do dowództwa Automobilklubu Kieleckiego zapotrzebowanie na tor. Dostałem stosunkowo neutralną odpowiedź, że zobaczymy co będzie - na razie ani tak, ani nie. Jesteśmy w obecnej sytuacji pandemicznej nieco kłopotliwym partnerem, gdyż uzależniamy naszą imprezę od dostępności campingu. A to zmienna której nikt nie potrafi przewidzieć i nic zagwarantować. W zeszłym roku miał nie być czynny, ostatecznie okazało się że udało się im go otworzyć. Oprócz pandemii, kłopotem w przewidywaniu działalności campingu jest też to że dotychczasowa załoga campingu się nieco wykrusza i automobilklub chciałby wydzierżawić camping, ale biorąc właśnie pod uwagę całościową sytuację, nie jest to takie proste. A gdyby się udało wydzierżawić, może się okazać że nowy dzierżawca postanowi przeprowadzić jakieś prace remontowe czy cokolwiek w zupełnie nieprzewidywalnym terminie i co wtedy? Tak więc wracamy do punktu wyjścia - niemożność przewidywania przyszłości campingu, w każdym możliwym wymiarze.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-27 15:07:06 /


No to może nie bądźmy kłopotliwym partnerem i nie uzależniajmy tego od campingu.
Oczywiście wszyscy chcemy z campingiem, i wszyscy mamy nadzieję, że się uda.
Ale kepnijmy ten termin jeśli to możliwe nawet bez campingu, i w najgorszym przypadku przejedźmy gdzieś w sobotę wieczorem w ustronne miejsce (np. Sielpia) i zostańmy tam do niedzieli.
Trudne czasy, trzeba się dostosować, iść na ustępstwa... inaczej możemy czekać na PC jeszcze kilka lat, a tym czasem inne kluby nawet w 2021 pojeździły na Miedzianej.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-27 15:25:00 /


w Sielpi możecie nawet na manciarzy natknąć....

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-27 15:29:05 /


oooo ... to nie

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-27 16:49:08 /


Kto w sobotę będzie w stanie prowadzić.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-27 17:13:45 /


Ja sie deklaruje ze moge prowadzic... Na trzeźwo nawet

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-27 20:08:39 /


Może znów Autosan albo autolaweta będą kursować :)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-28 06:49:19 /


To może i z mojej strony uda się coś pomóc , wiadomoże jesli bedą restrykcje i kary to nikt głowy nie położy ale , jeśli tu odpowiada kielecki automobil klub to Ojciec się bardzo dobrze zna z ekipą z obecnych i dawnych lat a jeszcze w ciągu roku robią u mnie wszystkie imprezy pracownicze , podpytamy co im tam nie pasuje , może ktoś podkupuje termin itp ?
Z polem to nie wiem czy to klubu itp ale pewnie by się pojawiło w rozmowie , jeśli by nie wyszło to na Sielpi , wujek posiada całe pole domków tyle że jest to w standardzie Vip i kasowo to jeszcze sezon ale przy reklamie bo auta by stanęły i klimat by się zrobił może jakieś zniżki itp albo do znajomego obok do hotelu niby to czasy prl ale wyremontowany i ceny niższe. Tu też podpytam , czy puchar to jest sztyna data czy to się ma odbywać w okresie przełomu sierpnia/ wrzesnia ??

Tweed / 2021-12-28 09:13:25 /


Tweed, nie rób nic bez konsultacji z Zarządem plisss

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 10:14:22 /


To słuchajcie pytalem ojca jak sprawy stoja i nadal sa bardzo dobre stosunki z dyrekcją automobil klubu , zażadem itp , jesli czegos Wam bie moga powiedziec zakulisowo to Tata sie by dowiedział i bym ewentualnie napisał info na prv co i jak do odpowiedniej tu jednej osoby co by wiedziala co kaman i dlaczego. No tyle korzystajcie bo macie takie dojście, a Kielce to miasto znajomości i układów dawnych lat.

Tweed / 2021-12-28 10:26:27 /


Ja myślę, że trzeba rezerwować termin naszych zawodów, nie zależnie czy pole namiotowe będzie czy nie. Z dwojga niewiadomych miejmy już jeden - czyli termin zaklepany. Doskonale rozumiem, że jesteśmy związani emocjonalnie z kempingiem, który logistycznie bardzo ułatwia nam pobyt, ale warto zastanowić się nad alternatywą. Miejmy czas na dobre pomysły. Ja mam serdecznego kolegę, który mieszka niedaleko Miedzianej Góry i zna dobrze okolicę. Zawsze mogę zrobić wywiad i złożyć stosowny raport Zarządowi. Może gdzieś znajduje się bardziej pewne pole namiotowe, gdzie jest realny kontakt z właścicielem. Dodatkowo ustalony wcześniej termin da możliwość zaplanowania sobie innych imprez lub ogólnie życia.

JohnKa Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-28 10:43:33 /


Co nam po polu namiotowym jak nie będzie gdzie jeździć :)
Ja mogę nawet przyjechać o świcie i wyjechać po zmierzchu - bez noclegu.
Wiadomo to co innego, ale zawsze COŚ.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 11:34:59 /


Są tacy co mają więcej niż 150 km . Przyjazd rano i wyjazd wieczorem po całym dniu emocji cienko widzę :(

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 11:46:46 /


Jureczku stary obiecuje że zostanie z Tobą do pełnego ozdrowienia...nie ważne wtorek czy środa :) jak będzie trzeba to nawet załatwi lotnisko do pozamiatania :)

Janina / 2021-12-28 11:58:02 /


Ja już tak ciężko nie choruję , zaszczepiłem się :) Nawet niedawno przyjąłem dawkę przypominającą .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 12:07:33 /


szkoda bo dobry był z Ciebie herbatnik :)

Janina / 2021-12-28 12:15:05 /


Trzeba ustąpić pola młodszym .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 13:07:19 /


nie, no... aż tak źle nie może być.
Zawsze można znaleźć pole w bliskiej okolicy i po PC przejechać i tam się intergrować.
Czy nikt nie może zrezygnować z piwka w ciągu dnia lub ewentualnie załatwić sobie kierowcę by te kilka kilometrów spokojnie jechać?
Dla mnie najważniejsze by Was zobaczyć, przy okazji się pościgać. I tak główna integracja jest na polu wieczorem.
Więc podpisuję się pod opcją robienia pucharu, bez znaczenia czy z polem na miejscu czy z dojazdem ( niewielkim ). Zaklepmy termin na torze a pole się ogarnie do tego czasu ( jak nie pyknie stara miejscówka )

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 13:15:44 /


problem w tym że zakrapiana integracja ma miejsce w piątek. sobotni wieczór to tylko lekkie klinowanie :)

Janina / 2021-12-28 13:39:06 /


to problem tych co bez kropelek nie potrafią żyć...
zawsze mogą zostać pilnować namiotów

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 13:50:59 /


Ja kiedyś byłem tutaj:
https://www.google.pl/maps/dir/Tor+Wyscigowy+Kielce,+Wykie%C5%84+95,+26-085+%C4%86mi%C5%84sk,+Polska/Pod+Sosnami,+Sosnowa+40,+26-050,+Polska/@51.0008032,20.5160718,43580m/data=!3m1!1e3!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x4718295354532e49:0x275786a38463bca4!2m2!1d20.5413068!2d50.9605155!1m5!1m1!1s0x47182ee606244f7d:0xf5ea633c2a2867e8!2m2!1d20.5964766!2d50.9851766!3e0

Zalew Umer, "Pod Sosnami". To małe pole namiotowe nad jeziorem. Jeśli dałoby się zorganizować powrót w podgrupach oraz bezpieczne zostawienie reszty aut na torze to nawet pivko czy dwa w sobotę nie stanowiłoby problemu chyba?
Tak czy inaczej mam nadzieję ze się uda.

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 14:01:31 /


Janina, jak Ci piątek ważny to zacznij nawet w czwartek, stary Cię później przerzuci gdzie trzeba.

A serio, to bądźmy poważni przez chwilę jeśli jakaś decyzja ma być dzięki temu podjęta.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 14:55:38 /


Zawierzmy Michałowi, że nadał sprawie bieg, a Panowie z koneksjami niech robią swoje ;)

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 15:16:32 /


W Polsce to sie zawierza Maryi. Najlepiej jakąś spółeczkę skarbu państwa czy co podobnego:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 15:24:18 /


Ludzie, ludziska!

Puchar stał się przez te kilkanaście lat ikoną i nie damy mu umrzeć śmiercią naturalną. Kolejny sezon bez tej imprezy to sezon stracony. Ale organizowanie PC bez kempingu przy torze mija się z celem. Raz, że logistyka imprezy jest nierozerwalnie powiązana z ośrodkiem, nie tylko z polem namiotowym, ale też i z hotelem na torze. Przypomnijcie sobie, ile osób nocuje zawsze w budynku. Dwa, że Puchar to nie tylko ściganie się na torze, ale w dużej mierze też impreza na kempingu. Nie wyobrażam sobie, żeby zrezygnować z tego klimatu.

Poza tym jeżdżenie wieczorem, po zawodach kilka kilometrów na nocleg kompletnie rozbije logistykę. Nie mówiąc już o samochodach, które umrą w trakcie zawodów i potem trzeba będzie organizować lawety, holowniki, itp.

Zaczekajmy na wiążącą decyzję z toru. Jeśli znów zadziała syndrom kielecki i decyzji nie będzie, pojedzie się na rozpoznanie bojem na miejscu, jak to już nie raz było ćwiczone. Ale póki co, czekamy na jakiś konkret z automobilklubu na drodze oficjalnej. Poza tym, może w międzyczasie padnie jednak rozkaz, żeby zarazę odwołać i wszystko wróci do normy. Przynajmniej w kwestii pola namiotowego...

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 15:28:52 /


Nie brzmi to dobrze, a nawet jak powtórka z rozrywki, ale ok, Wy tam wiecie lepiej.

Tylko jeśli mogę jeszcze słówko, minimalizujcie i upraszczajcie sobie ile się da (Wy organizatorzy), i nie martwcie się o lawety na umarte samochody, duże chłopaki jesteśmy, damy radę ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-28 22:26:30 /


Czasu było sporo aby je dopracować, nie umrą ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-29 04:18:10 /


"umarte" samochody i tak muszą jakoś do domu wrócić. Więc to nie zarządu sprawa, co z nimi zrobimy. Zawsze jest kilka lawet, damy radę.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-29 07:12:19 /


Ja za każdym razem wracałem umartym i bardzo sobie taką sytuację chwalę. Trzymam kciuki za powodzenie operacji PC2022!!!

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-29 17:41:43 /


Going all in- obiecuję przyjechać każdym, który będzie sprawny jeśli impreza się odbędzie :) śpieszę z informacją- 67% pojazdów nadal sprawna, choć wszystko jest kwestią czasu

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-29 20:02:52 /


Można jeszcze robić na panka.
Dookoła toru i parkingów jest mnóstwo miejsca na namioty a i kampery i przyczepy jakoś nie przeszkadzają właścicielom toru.
Ja ostatnio na Classicauto w październiku spałem w namiocie przy parkingu koło owalu, tam blisko lasu i było ok.

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-08 12:57:38 /


Tak naprawdę jeżeli zarząd toru nie miałby nic przeciwko + udostepniliby namiotowiczom toaletę czy prysznic w hotelu, to moim zdaniem jest to całkiem fajna opcja alternatywna.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-08 19:58:41 /


Ooo. A jaka frajda wygramolić się rano w niedzielę z namiotu, a obok stragan ze świeżutkimi gaciami z Chin :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-08 20:38:11 /


No faktycznie .... opcja partyzancka + dwa ToiToje i jesteśmy uratowani! Jako stary kibol Pucharu Capri byłbym zachwycony. Mógłbym dopingować nawet z namiotu ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-01-08 20:40:55 /


Już raz była tojka na zlocie , dobrze że jest wysoka bo w przeciwnym razie znalazł by się śmiałek co by na dach nasrał . A jak udostępnią sanitariaty na torze to będzie raz ostatni jak cokolwiek temu klubowi udostępnią . Niestety taka jest prawda , są szlachetne zamiary lecz wraz z upływem czasu i płynów przychodzą głupie pomysły , brak koordynacji i celności w oddawani płynów . W zasadzie jestem optymistą ale to by była naprawdę wielka próba .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-08 21:46:42 /


W motelu przy torz są pokoje w których zawsze ktoś nocuje, a toalety w budynku są publiczne.

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-10 14:43:49 /


Halo halo, pojawiają się już oficjalne informacje innych imprez tj Classicauto Cup, z terminarzem, w tym Tor Kielce.

Czy są jakieś nowości, decyzje itp w naszym temacie? Czy decydujemy się na organizację Pucharu z ryzykiem braku kempingu?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-24 16:09:04 /


JohnKa Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-01-26 20:29:08 /


czy mamy jakieś nowe wieści z frontu?? pytam w imieniu najdosa bo najwyższa pora robić rezerwację w Cierzpiętach. wstępnie klepnięty jest pierwszy weekend lipca...

Janina / 2022-03-07 15:25:09 /


coś taki raptus, dopiero Marzec...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-07 18:58:17 /


Będzie wreszcie puchar, bo nie wiem czy odpalać :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-18 20:17:21 /


Odpalać bez względu na cokolwiek, mój w końcu jest wstanie przemieszczać się o własnych siłach :)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-03-18 21:39:36 /


ja też ponawiam pytanie :)

Janina / 2022-03-18 22:33:43 /


Grześ strach się bać :-))

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-19 19:30:56 /


tak btw. 2 plan fajny, tam w tyle masz ax sport? tego 1.3? :D Twoje??

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 08:31:04 /


Oj tam oj tam :) nie moje, klienta.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 08:44:55 /


Przypominajka

Pandemia wyleczona, ruscy z Kijowa wycofani, waha na stacjach jest- No to co z tym PC2022 ???

bon / 2022-04-14 21:18:53 /


no bez jaj. Nawet Ty chcesz przyjechać??? :))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-04-14 21:20:06 /


nooo, jestem pewniakiem :)

bon / 2022-04-14 21:44:04 /


Halo? Coś wiadomo? Bo już dawno urlopy w planie...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-16 15:00:14 /


plany nie organy, grać nie muszą ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-16 15:04:59 /


Klimat na polu ten sam, tylko Fordów brak, a miejsca dużo 🙂

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-12 22:48:13 /


Ja też w tym roku zwiedziłem Miedziankę przy okazji zlotu R5


Kemping na Miedziance normalnie otwarty (akurat zlot miał bazę gdzie indziej - ale byliśmy zajrzeć --- straszne pustki na polu - max 3 auta z turystami w sobotę).

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-13 07:11:18 /


a pono kemping był zamknięty na amen...? Dlatego brak naszej corocznej imprezy INTEGRACYJNEJ :))

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-14 23:34:19 /


Teraz już normalnie otwarty -- ponoć na początku roku jeszcze było zamknięte ....

poniżej zdjęcie z wizyty :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-15 01:15:19 /


Też tam byłem w tym roku przejazdem i zajrzałem z sentymentu - kemping był otwarty...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-15 12:55:34 /


no to jeden (najważniejszy) problem z bani, inną sprawą jest odpowiednio wczesne zaklepanie atrakcyjnego terminu (bo my już wypadliśmy z obiegu). Tylko czy komuś będzie się jeszcze chcieć po tak długim czasie organizować PC? Smutne to...

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-15 22:36:35 /


podobno w przyszłym roku ma być, zostaliśmy wykolegowani z terminów przez zmiany w tamtejszym klubie, ale grupa trzymająca rękę na pulsie mówi że w przyszłym roku wróci tyle wiem

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-16 19:13:18 /


Zaczynam wierzyć w ten puchar jak w dobrobyt w kraju .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-16 22:15:05 /


jest nadziej by robić dalej auto

krauzi Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-18 20:43:55 /


Nie mów że robisz auto wcześniej niż tydzień przed pc ? He he przeca to zabawa nie ma co się spinać 🙂, ja mojego to przepalalem czasem 3 dni przed dopiero 🤣

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-18 21:26:53 /


3 dni przed to myśmy swego czasu silniki dopiero przekładali :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-19 07:15:08 /


Ja kiedyś w piątek około chyba 15 wyjeżdżałem a Krauzi auto miał w proszku i zdążył :) i wygrał :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-19 08:35:55 /


Niektórzy to na polu namiotowym dopiero silnik przekładali… (czy tam już).

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-19 09:42:48 /


Dla mnie pamiętny był PC 2004 - jedyny dotąd, na którym nie byłem. A to dlatego, że w piątek po pracy Perana postanowił przełożyć w swoim Escorcie Mk.I silnik Kent 1.3 na wyjęty z jakiegoś TC2 Pinto 1.6. Walczyliśmy w trójkę do 9 rano w sobotę i oddaliśmy walkowerem.
Przy wykorzystaniu oryginalnych poduszek (co zapewniało niezbędny dystans od chłodnicy) sporo dłuższy blok pinciaka przesunął do tyłu skrzynię - nowy otwór na lewarek był kwestią minut, ale położyło nas skrócenie wału...
I dzięki temu komentatorem (ponoć wyśmienitym) PC2004 był Orzeł :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-19 18:28:48 /


To ze człowiek plany co do szykowania na zawody ma zawsze ambitne. Ja co roku sobie obiecuje ze cos dopracuje lub poprawie, a ze wychodzi jak zawsze.
Sytuacja ktora alwax opisal wyzej jest prawdziwa, zapomnial dodac ze mielismy razem jechac, a jak zajechal to silnika nie moglem sluchac to koledze zaplon wyregulowale. Jak dojechalem do miedzanej banan z twarzy mu nie schodzil tak teraz fura zapierniczala.

Moglym opisywqc awarie wspomagania ktore co roku mnie meczyly na PC w mniejszym lub wiekszym stopniu, ale to historia.

Co roku buduje sie nowe wspomnienia z nowych wyzwan, to sa wspaniale historie ktore sie opowiada przy zimnym piwku na polu namiotowym jak juz ten caly kurz i stres opadnie. Sluchajac ich kazdy sie czuje Zwyciescą.

krauzi Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-21 13:18:17 /


Prosił Cię ktoś byś wspominał o tym zapłonie ?
Teraz dupa jestem a nie fordziarz , no może taki na 30% :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-21 18:36:35 /


od 10:30 na filmie. Bardzo ciekawy układ trasy, dłuższej się chyba nie da na Miedzianej ułożyć.
https://www.youtube.com/watch?v=jJt_A-vV1Dw

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-10-16 16:35:53 /


tak, tutaj już można się zgubić. ;)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-10-17 01:56:58 /