logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Sprowadzanie części z USA

Sprowadzanie części z USA

Poszukuję porady w sprawie sprowadzania części samochodowych z USA.
Nie mam w tym doświadczenia, a wiem, że na forum jest szansa na znalezienie pomocy.
Sprawa dotyczy części do auta, które chciałbym ruszyć, ale jeśli się rozbiję o sprawy organizacyjno-finansowe będę musiał wylać sobie wiadro zimnej wody na głowę.
Rozchodzi się o części do silnika 4.3 produkcji chevroleta.
Znalazłem na ebayu intereresujące mnie części (koszt około 490 dolarów + 112 dolców za wysyłkę i "opłaty w programie global").
Teraz pytanie czy korzystać z normalnych warunków dostawy dostępnej przez ebay. Szukać wsparcia w firmach zajmujących się sprowadzaniem części (jeśli tak to czy któreś są godne polecenia?).
Czy macie może inne metody? Przyjmę każdą poradę. A może któryś z was czasem coś sprowadza i dałoby się dołączyć do organizowanej wysyłki.
Chcę kupić części jako osoba prywatna, ale też zakup jako przedsiębiorstwo wchodzi w rachubę.

Kosiek / 2021-06-16 15:36:15 /


Nie kupuj jako firma, opłaty cię pogrążą.
Kupuj raczej np. na rockauto.com - dobre ceny, tania wysyłka.
Jak części wpadną na cło, to cały zakup robi się *2.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-16 15:44:38 /


Wiele zależy jakie to są części. Mniejsze warto ściągać bezpośrednio ze sklepu. Przy dużych, cięższych koszty wysyłki są często absurdalne i lepiej skorzystać z usług jakieś firmy wysyłkowej, która przepakuje paczki i wyśle je nieco taniej do Polski. Ale generalnie też polecam rockauto.com. Tylko tam trzeba uważać, bo części mają w różnych magazynach. Warto tak dopasowywać wybór części aby szły z jednego lub z minimalnej ilości magazynów - w znaczącym stopniu wpływa to na koszty wysyłki.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-16 16:16:36 /


Chodzi o zestaw elementów do kapitalki. Największe elementy to pudełko tłoków, może wałek rozrządu.
Jest szansa, że paczki nie trafią na cło? Sądziłem, że to już niemal automat.
Jeśli już przyjdzie płacić myto to trzeba się spodziewać czegoś oprócz cła na części i VATu?

Kosiek / 2021-06-16 16:55:53 /


Jak ściągałem zwyczajnie (na os. fizyczną) engine rebuild kit z usa, wyszło właśnie około 140 usd tych "kosztów/opłat globalnych". Paczka trafiła na celny, poleżała 2 dni i została wydana bez naliczania dodatkowych opłat, ale koperta z rachunkami była otwarta. Części o wartości 500 usd.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-16 17:29:21 /


O. Też cenna informacja. Bo opisy, które można znaleźć w Internecie budzą wątpliwości czy to może działać.

Kosiek / 2021-06-16 18:11:51 /


eBay ma ten swój sposób na dostawę "bez cła ale z ich opłatami".
To jakaś optymalizacja podatkowa ichnia, może nie najtaniej dla nas jako kupujących, ale rzeczywiście ile naliczą tyle wychodziło (wiem, bo czasami inaczej nie szło kupić).
Ja kupuję na eBay i sklepach online i ślę do firmy paczkującej w USA, która to przesyła/przepakowuje do PL (polonezparcelservice.com).
Z doświadczeń własnych - jak jedzie Pocztą, to cło jest ZAWSZE, jak jedzie kurierem, to tylko większe / droższe rzeczy. Ostatnio jakieś książki kupowałem, kółka pasowe (200-300 usd na paragonach) i przeszło bez cła (VATu), ale takie rzeczy tylko kurierem, nie pocztą...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 12:00:47 /


No to ja mam odwrotne doświadczenia :) a przez ostatnie 3 lata transportów paczek ściagnąłem z 30.

Od drobnicy przez wielke pudła z zawieszeniem.

Zasada była taka jak leci bezpośrednio z rockauto.com kurierem (nie ważne czy Fedex czy DHL itd) zawsze było cło i gruba obsuwa...

Pocztą różnie czasami cło czasami bez...

Co do pośredników przepakowujących korzystałem z Polamer i Carrierwise (czyli defacto Polamer) sprawnie ale długoooo i zawsze paczka wbija się na cło bo Polamer ma swoją agencje celną....ale można trochę namieszać z wartością produktów...

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-17 18:27:40 /


Kolega ma kuzyna w USA który ma identyczne nazwisko i imię. Kuzyn zawsze wysyła do Polski. Jeszcze nigdy cła nie zapłacili.... A targają naprawdę dużo. Tzn części do klasyków.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-17 20:40:07 /


Widzę, że robi się coraz ciekawiej. Każdy ma swoje doświadczenia. Ale wniosek jest jeden. Nie ma na to reguły i będę musiał się przekonać na własnej skórze.
Zobaczę, może pośród znajomych znajdę osobę, która na miejscu będzie skłonna odebrać części w usa i nadać je do polski.

Kosiek / 2021-06-17 22:45:03 /


To nie gdybaj, tylko sprawdz jakie „uslugi” oferuja w/w firmy.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 22:52:21 /


RockAuto i wysyłka DHLem. Szybciej nawet polskie sklepu nie dostarczają zazwyczaj. Paczka zamawiana w piątek pod wieczór - kurier pukał do drzwi w poniedziałek o 10 rano.
Inna paczka niemalże identycznie - 2 dni przed pierwotnie podanym i tak krótkim czasem dostawy.
Paczki do 150 USD z transportem (czyli poniżej progu cła). VAT trzeba było zapłacić oczywiście.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-18 23:05:19 /


Ale przynajmniej mi to się i tak kalkulowało. W cenie niższej niż te same części w bardzo podłych zamiennikach w Polsce miałem porządne oryginały lub idące na pierwszy montaż. I pewnie nawet szybciej.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-18 23:06:55 /


Nie mam w tej kwestii wielkiego doświadczenia, bowiem motoryzacja zza wody interesuje mnie w stopniu podobnym do koreańskiej, malezyjskiej czy sowieckiej. Ale na pewno mogę ODRADZIĆ korzystanie z przesyłki USPS - towar kupiony w sklepie internetowym 3 maja i tego samego dnia opłacony Paypalem, wysłany do mnie 4 maja TEORETYCZNIE opuścił USA 11 maja (wg trackingu USPS). Potem są 4 tygodnie czarnej dziury - tracking USPS milczy, a tracking Poczty Polskiej DO DZIŚ nie widział przesyłki o tym numerze.
W okresie tych 4 tygodni odwiedziłem 6-krotnie swoją pocztę: pani szukała nie tylko po numerze przesyłki, ale także po nazwisku, po adresie, a raz nawet solidnie (15 minut) przekopała magazyn niedoręczonych. Bez skutku...
Potem 9 czerwca tracking USPS pokazał paczkę z powrotem w NY, a wczoraj wróciła do nadawcy w Wisconsin jako "undeliverable". O3wiście sklep jest gotów oddać 80 $ za towar, ale nie 30 za wysyłkę. Proponują mi także zapłatę 30 $ za powtórną wysyłkę :)
I będziesz zdrowy?
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-18 23:34:53 /


Ja zawsze przez Polamer drobnica lotniczą , a gabaryty drogą morska . Nie pamiętam dokładnie szczegółów z mojego zestawu rebuilt do V8 ale na pewno wyszło taniej o połowę w porównaniu z tym co da się kupić w Europie.Procedura jest taka zamawiasz części w KILKU zakupach z dostawą do magazynu w Des Plaines IL, jak są już w magazynie decydujesz co jak ma być spakowane . Jak masz KILKA zakupów to łatwiej "namieszać" w wartości przy ewentualnych opłatach celnych . Wystarczy ze zapomnisz o jakieś fakturze w deklaracji...Polamer wyjmuje dokumenty z paczek.Ty deklarujesz na podstawie tego co dostarczysz agencji celnej czyli rachunki lub potwierdzenie z paypal lub ebay. Poważna niedogodność to czas dostawy morskiej 4-8 tygodni ale cena jest super średnio 2-3 dolary za kilogram wagi czasem więcej jak coś lekkiego ale duże wymiary.Lotnicza to minimum 10 dolarów za kilogram.Zestaw naprawczy do silnika lekki nie będzie zatem lepiej poczekać na morską .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-19 06:38:32 /


Ja zamówiłem z rock i porażka jakaś, miało być za 2 tygodnie w pl a minęło już 3 i dostałem info że paczka rusza z dopiero w USA do innego stanu. Co do opłat to pewnie się dowiem jak przyjdzie już do pl to wtedy dam znać jak to wyszlo

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-19 08:06:23 /


zasadniczo problem leży w magazynach w US. Często jest tak, że zamawiasz graty które widnieją jako "sziping inernaszynal tudej" i po zapłaceniu okazuje się, że zamawiają u producenta i czekasz jak cipa.
Ja ciężkie graty oraz zakupy "wielosklepowe" zamawiam przez Polamer. Rzeczy ciężkie (np. paczka o wadze 90 funtów) zamawiam statkiem (3-4razy taniej niż lotnicza). Zawsze cło i VAT.
Z Summitracing zamawiam GDN-em jeżeli dają taką możliwość, bo z góry opłacam daniny państwowe, nikt z żadnych agencji celnych do mnie nie wydzwania, nie muszę żadnych druczków wypełniać. Niestety ostania paczka z dwoma wałkami rozrządu przeleżała już w polandzie 2 tygodnie zanim do mnie trafiła.

Największy burdel powstaje w naszym cudownym kraju, kiedy do paczek dorywają się nasze urzędasy.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-19 08:38:58 /


Z tego co ja się doktoryzowalem przy okazji zamówień z RockAuto to wygląda to w skrócie tak (pomijam kwestie ich wewnętrznych przesyłek między magazynami - ja robiłem tak paczki, żeby była z jednego):
- najbardziej polecany i najmniej problemowy - > DHL i najlepiej od razu opłacić z góry koszty celne (przy paczce do 150 USD tylko VAT) - wtedy jedyne co, to DHL Cię zapyta czy to na prywatny użytek czy do firmy i paka w ekspresowym tempie u Ciebie.
- UPS, Feddex itp. - też w miarę, ale idzie wolniej i jest ponoć więcej zachodu z kwestiami odprawy celnej
- US Post - najtańsza, ale absolutnie odradzana firma wysyłki. Idzie bardzo długo, do tego w Polsce wpada to do Poczty Polskiej, gdzie w tym momencie tracimy tracking przesyłki, bo PP nie potrafi sobie w systemach przypisać jednego numerka paczki do drugiego. Do tego wpada to zazwyczaj ponoć w wielką czarną dziurę leżakowania na jakimś WERze PP. Najwięcej też podobno paperologii z deklaracjami celnymi itp. Ewentualne cło i VAT ponoć zawsze.

Ja jak już pisałem zamawiałem 3 razy małe paczki, za każdym razem to byl DHL i było naprawdę dostarczone ekspresem i przy prawie żadnych formalnościach (zwykle odpowiedź mailowa/smsowa do DHLa, co jest w paczce i na jaki użytek).

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-19 09:31:25 /


Witam,
Planuje ściągnąć dość duży element z USA (tylny pas). Sprzedający sam stwierdził, że jego koszt wysyłki będzie ogromny i polecał http://www.myus.com/
Chyba działają tak jak polamer. Sam nie testowałem, sprzedający twierdzi że klienci z Europy byli bardzo zadowoleni z jakości i ceny.
Podrzucam jako opcje do obadania. A jak ktoś zna - będę wdzięczny za opinie z 1szej ręki.
Pozdrawiam

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-20 08:35:02 /


od kilku lat zamawiam na rockauto, zazwyczaj wybieram dhl, paczki przyjeżdżają bardzo szybko,jeśli paczka ma wartość powyżej 150$ , a zawsze ma, to cło niestety miałem zawsze, szybki przelew i kurier zazwyczaj tego samego dnia stoi z paczką pod drzwiami.

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-20 09:30:29 /


Widzę, że dobrze zrobiłem zadając Wam pytanie.
Tak jak wspomniał Kżyho, przy komplecie opłat nadal jest to warte rozważenia ze względu na możliwość wyboru producenta części oraz to, że nadal jest odrobinę taniej.
W polskich sklepach nie zawsze jest informacja o producencie części i asortyment szczerbaty.
Samochód stoi już ponad rok, więc jeśli postoi jeszcze 2 miesiące bez silnika to nic się nie stanie. Więc droga morska jest jak najbardziej OK.
Kwestię kosztów dostaw z poszczególnych sklepów muszę dopiero rozpracować bo klikając na rockauto pierwsze kalkulacje wysyłki wcale nie są takie obiecujące :)

Kosiek / 2021-06-20 09:34:43 /


ja zamawiałem kilka razy z rockauto i było faktycznie jak z allegro.
Ale trzeba zwracać uwagę czy jak jest kilka pozycji to czy nie idą z różnych magazynów, bo wtedy jest kompletowanie przed wysyłką do PL a to może zająć sporo czasu.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-21 19:04:10 /


Jak masz zakupy "wielosklepowe" to tylko Polamer. Większość sklepów na terenie stanów ma wysyłkę gratis. Wysyłasz to do ich magazynu w US, Polamer konsoliduje Ci wszystkie przesyłki w jedną paczkę, pakuje na statek i masz z bani. Ja tak robię.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-21 21:29:43 /


Odgrzebie. Jakby ktos w marcu chcial robic zakupy na rockauto to pw. Mam kod na 5% znizki.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-03-03 16:34:27 /


Do 24 listopada mam kod na całe 5% w rockouto, jeśli ktoś chce => PW

PiotrekFCapri / 2023-11-07 18:45:04 /


może ktoś ciągnie w USA większe paczki a najlepiej samochód ? Do wzięcia potencjalnie blok BBM lub opony

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-08 08:36:11 /


Do 2 lutego mam kod na 5% w rockauto, jeśli ktoś chce ->PW

PiotrekFCapri / 2024-01-21 16:20:38 /