logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Spieniony płyn hamulcowy - problem z odpowietrzeniem.

Spieniony płyn hamulcowy - problem z odpowietrzeniem.

Witajcie.

Mam problem z odpowietrzeniem tylnych hamulców (pompa elektryczna od Sierry bez ABS, tylne hamulce tarczowe też od Sierry).

Przy odpowietrzaniu zgodnie z procedurą, po odkręceniu odpowietrznika w tylnym zacisku leci biała piana. Po kilku minutach klaruje się z niej czysty płyn. Tak jakby płyn hamulcowy był silnie napowietrzony. Czy to oznacza uszkodzoną pompę? Czy może po prostu wciąż w układzie jest dużo powietrza? (przelane po 300-400ml płynu przez każdy zacisk). W układ tylnych hebli wpięty jest hydrauliczny ręczny na dwóch pompach -po jednej pompie równolegle na każdy zacisk. Nie znalazłem żadnych nieszczelności w układzie. Pompki ręcznego wpięte prawidłowo. Płyn hamulcowy jest raczej świeży, ale chyba "no name" (mogło dojść do zmieszania DOT 3 i 4).
Dlaczego ten płyn tak się pieni?
Z góry dzięki za rady i pomysły co sprawdzić, co wymienić.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-31 10:02:35 /


A problem zaczął się po wymianie jakiegoś podzespołu, czy tak po prostu?

caleb Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-01 08:26:34 /


auto tak zostało zbudowane i odpowietrzenie tylnych hamulców miało miejsce 2 razy. Łącznie przelane zostało po 400-500ml płynu na każdy zacisk... wciąż płyn wypływa spieniony. Ręczny hydr. działa bardzo słabo... czuć, że załapuje, ale to bardziej spowalnianie niż hamowanie, nie mówiąc o zblokowaniu kół.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-01 10:03:16 /


Elektryczne pompki pija plyn z dosc duza predkoscia. Mozliwe jest, ze wysysaja caly plyn ze zbiornika i zanim naplynie, przez wszystkie przegrody, swierzy plyn, pompka zassie powietrze.

Sprobuj podczas odpowietrzania bez przerwy dolewac plynu do zbiorniczka, tak zeby zawsze bylo go "pod korek". Po zakonczeniu odpowietrzania nadmiar plynu ze zbiorniczka wyciagnij strzykawka.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-01 10:29:15 /


bartek nowakowski tak właśnie robię... to nie jest tego wina, bo początkowo zbiorniczek zawsze zalany jest prawie pod korek. Na początku myślałem, że to może azot z nieszczelnego akumulatora ciśnienia, ale to raczej mało prawdopodobne

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-01 10:32:29 /


Szukał bym problemu po stronie pompy hamulcowej, ale zdarzyło mi się że zacisk był pomylony prawy z lewym przez co odpowietrznik był na dole a nie na górze i też nie dało się odpowietrzyć.

caleb Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-01 10:38:46 /


Wypnij ręczny hydrauliczny. I sprawdź.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-01 19:12:09 /