logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Nowy Swiat i 357

Nowy Swiat i 357

Ci co słuchają, wiedzą o co chodzi. Ci co nie - dowiedzą się.
Mitycznej hydrze w miejsce odciętej głowy odrastały dwie. Tak więc kiedy odcięto głowę radiowej Trójce, w jej miejsce dorosły dwie głowy. W Internecie. Radio Nowy Świat i Radio 3-5-7

Ja patronuję Nowemu Światu. Jakoś do 357 nie mogę się przekonać na stałe. Niemniej uzupełniają się.

Jakieś wrażenia?

Muzyka Bardzo Poważna prowadzona przez perkusistę DEZERTERa... Rozłożyła mnie na łopatki.
Dziś odsłuchałem podcast serwisantki informacyjnej, AdyCC i poczułem się, jakbym słuchał w 90-ych latach Besińskiego w Radiu Którego Już Nie Ma. Ma babka mega radiowy głos, ma gust... I pomyśleć, że zatrudnili ją do czytania serwisów...
Z kolei Personal Bigosu młodego Manna nie mogę strawić... Na szczęście zwykle wtedy na 357 jest Niedźwiedź.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-02 18:55:47 /


Kaczkowski, Stelmach, Niedźwiedzki - cieszę się że dalej jest możliwość słuchania w 357 znajomych głosów ludzi, którzy nie próbują mnie obrażać płytkim żartami rodem z antyradia itp. Mam wielką nadzieję że to jeszcze wróci na FM. Co do radia Nowy Świat, Manna bardzo lubię ale tematyka wielu audycji w tym radiu nie odpowiadała mi na tyle że słuchać już nie będę.

chadzior Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-02 19:21:30 /


Ja też patronuję RNŚ. Pewnie z racji tego, że było przed 357. Bardzo żałuję, że nie dogadali się na tyle, żeby powstało jedno radio. Choć z drugiej strony może to i lepiej. Każdy może coś wybrać dla siebie... Dla mnie przeważającym argumentem jest obecność Manna i Chojnackiego. Piątkowe poranki z Mannami i Nogasiem są mega. Uwielbiam humor Kołaczkowskiej i Bukartyka. Katarzyna Kasia robi robotę we wtorkowe i czwartkowe poranki. Świetny pomysł z dodatkowym video niektorych audycji. Są też rzeczy, które też lubię mniej typu muzykę młodego pokolenia. Muza w ciągu dnia bez audycji tematycznych też bywa różna. Niektórzy prowadzący mnie z lekka irytują momentami. Ale generalnie jestem bardzo zadowolony. 357 kilka razy przełączalem, ale nigdy nie trafiałem na coś co by jakoś bardzo przyciagnelo uwagę, ale wiadomo, że mają więcej postaci trójkowych i pewnie jakbym słuchał na codzien też bym się wkręcił.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-02 21:04:08 /


Też słucham . NŚ piątek 20-22 Jacek Nizinkiewicz super audycja , faktycznie z 357 uzupełniają się dość dobrze .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-02 22:29:48 /


Mnie w NŚ urzekło, że od początku nie próbowali zrobić kalki Trójki, tylko coś zupełnie nowego. I mimo kilku audycji muzycznie niestrawnych mam ich w warsztacie cały dzień. Emerytowany żony telefon łapiący warsztatowe WIFI, kabelek do wzmacniacza i leci ze starych Altusów...
Cenię ich publicystykę. Deliberatorium, Nie Da Rady, Klaudiusz Slezak wymiata :-) właśnie tego mi brakło w agonalnej fazie Radia Którego Już Nie Ma.
Trochę mi przeszkadza nacisk na penisbuka i inne dziwadła, mimo, że jako patron miałbym dostęp do zamkniętej grupy. Analogowy jestem i tyle. Wolałem głosowe interakcje ze słuchaczami jakie były w Radiu Którego Już Nie Ma.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-03 09:13:42 /


Dokładnie, RNŚ uważam za ambitniejszy projekt. Niczego 357 nie ujmując bo również słucham, to jest to jednak kopia Trójki.
Ja się w sumie cieszę że zamiast jednego radia mam dwa, choć fakt że szkoda że tylko w necie.
P.S: u mnie w domu pełna zgoda - żona wspiera 357 a ja NŚ.

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-03 10:36:32 /


czwartkowy Punkt Widzenia i opowiesci o Rzymie z panem Kwapisem. Choć chyba sie juz skończyły.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-03 22:30:08 /


Olaf Kwpis nadal nadaje i w ostatniej czwartkowej audycji zapraszali na kolejny czwartek. Widać petycje słuchaczy zostały wysłuchane :)
Gość wymiata wiedzą, gadaną, żartem słownym. :)
Katarzyna Kasia błyskotliwa jak zawsze.

Szczyt szczytów, pomysł dla mnie wybitny i nowy, chyba nigdzie nie spotkałem podobnej formuły otwartej na nową nietypową muzę.

RNŚ również u mnie w warsztacie, domu i aucie.

Doceniam podcasty z wszystkimi audycjami. Można w każdej chwili odpalić coś co przegapiło się on-line.

357 jakoś nie trafiłem w nic zachwycającego niemniej doceniam.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-04 13:44:11 /


ostatni czwartek niestety nie mogłem słuchać, a może byłem zrezygnowany bo byłem przekonany, że Pana Olafa nie będzie. To dobra wiadomość, dzięki.

357 mam, ale mało kiedy słucham, jakoś przy NŚ są bardziej... odtwórczy czy zachowawczy. I szkoda że ekipa się podzieliła, ale widać dzięki temu mamy NŚ.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-05 10:53:33 /


Duża zaletą takich projektów jest brak reklam... Ostatnio z racji chwilowej przesiadki do auta bez BT włączyłem inną stację i byłem zażenowany tym, czym "karmią" ludzi co 15 minut. Jakoś się szybko od tego odzwyczaiłem.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-05 14:47:16 /


Szkoda, że się nie da słuchać Nowego Świata i 357 normalnie w radio, w aucie, w garażu itp.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-05 16:30:20 /


Amatorku, ależ się da. Tak jak pisałem, w warsztacie mam emerytowanego smarkfona po żonie. Podłączony na stałe do ładowarki i wzmacniacza kabelkiem jack-cinch. Z wifi sobie za jego pośrednictwem słucham RNŚ. Za to do autka trzeba sobie kupić albo transmiter FM albo kasetę z kabelkiem (jaką dostałem wraz z kordupskiem od Gryzia). I da się. A jak nie wyrabiasz z drętwą muzą, to odpalasz np audiotekę i słuchasz sobie książki.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-05 20:10:32 /


Ja ogólnie radia nie słucham ale przez wakacje jeździłem na Plusie z audycjami Marka Sierockiego tematyka różna od hitów lat 70 po italo disco które nawet nie wiedziałem że lubię a i najważniejsze nie było reklam.

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-05 20:11:25 /


Ale wiecie że Lista była ustawiana przez TW Niedźwiedzkiego i są na to niezbite dowody? Czy to nie znaczy że on osobiście zadeptał Trójkę, radio uczciwie głosujących na Listę ludzi? Czy może zadeptali ją ci, którzy ujawnili ten proceder, z powodu którego normalnemu człowiekowi powinno chcieć się rzygać?*
*wszystkie retoryczne.
Idole odpowiadają człowiekowi na różnych płaszczyznach, także światopoglądu i sposobu postępowania. Wszystko jasne. ;)

KR54321 / 2021-10-05 21:14:29 /


Uwaga - nie karmić trolla!

Konar / 2021-10-05 21:52:10 /


ejjjj stary własnie nakarmiony :)
choć mi tu mówi że chętnie skomentowałby to i owo :))))

Janina / 2021-10-05 21:57:16 /


Mieliśmy tu nie urządzać krucjat światopoglądowych, ale jeśli sypiemy ploteczkami z magla, to teczka TW Bera zaginęła wraz z innymi powiązanymi z operacją Hiacynt (w tym aktami Busia) podczas likwidacji WSI przez wiceprezesa AM działającego na polecenie prezesa JK. W ten sposób powszechnie znana różowość Niedźwieckiego (tak się pisze to nazwisko) uratowała mu d... i formalnie (zgodnie z literą prawa) jest "domniemanym TW". Podobnie jak "domniemane" są opowieści o niegdysiejszym romansie Niedźwiedzia z Prezesem.
Jak więc magiel, to na całego :)
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-05 21:59:00 /


Haha , niezbite dowody . Karmią mnie tymi niezbitymi dowodami od dziecka raz jedni raz drudzy . Prawda jest taka że jak ktoś zbyt często mówi o honorze i ojczyznie to chce coś ukraść albo już ukradł :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-05 22:20:02 /


KR 54321- widziałeś te dowody, czy tylko Ci powiedziano że są? Bo manipulować ludźmi to jak wiadomo można.
i naprawdę- żal mi tych, co dają sie manipulować.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-05 22:24:16 /


KRK - błagam - pozostaw mnie w błogiej dziecinnej nieświadomości i wierze w ludzkość... nie odbieraj mi niewinności i naiwności... :D

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-05 22:28:01 /


Krk4m, akta TW Bera Marka N., zostały zniszczone przez SB, tuż przed samolikwidacją służby.
To nie jest termin w którym likwidowano WSI. To nie te czasy. Świadomie wprowadzasz w błąd, czy nie jesteś zupełnie zorientowany? To przecież te piękne komunistyczne lata transformacji. Jestem naprawdę zaskoczony.
Dodam, dla tych którzy również się nie orientują, że służby likwidując akta swoich agentów, nie niszczyły teczek byle kogo, bezwartościowych.

Na przekomarzanie się i dyskusję bez argumentów szkoda mi wieczoru, dlatego na niektóre uwagi nie odpowiadam. ;)

KR54321 / 2021-10-06 01:46:47 /


Czyli ustawiał listy przebojów od dziecka!

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-06 09:24:10 /


kurczaczek, chyba zniknęła moja wypowiedź o "trujce" :\ ... no albo jej nie wysłałem. Zresztą nieważne.

Ja tylko pozwolę sobie w kwestii technicznej ...
Granadziarzu, wiem ze są takie różne rozwiązania, ale poczekam aż wymyślą jakieś radyjka, które będą odbierały stacje zwykłe i netowe. Póki co robię własne playlisty i używam w autach transmiterka :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-06 13:00:42 /


Amator, najprostsze radio z BT tak działa, dodatkowo musisz tylko nacisnąć "play" w smartfonie. Żadna filozofia.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-06 14:49:25 /


w razie co mam dwa takie radia z BT pasujące do taunusa :)

Mysza liil (EM) / 2021-10-06 15:59:21 /


KR54321 - oczywiście uważam się za niezorientowanego. Kilkanaście lat temu lekarze zabronili mi oglądać publicystykę w TV, czytać gazety i serwisy informacyjne internetu. Dlatego uprzedziłem, że sypnę ploteczkami z magla, a ich treść niekoniecznie prezentuje mój światopogląd.
Jeszcze tylko jedna uwaga do wczorajszej (20:11) wypowiedzi Jellona. Otóż z w/w wskazań lekarskich radio jest moim jedynym dostarczycielem nowin i informacji (także niestety politycznych). Dlatego włączam go codziennie o 7:30 wsiadając do auta i wyłączam o 16:30 zeń wysiadając. I po przymiarkach do kilkunastu różnych stacji od pewnego czasu też słucham Plusa. Prowadzący mają jakiś wigor (na tle PR czy Chilli Zet), ale daleko im do hucpy RMF czy Zetki. Linia polityczna serwisów info jest wyważona, jest genialny Prusinowski, a muzyczka jest głównie z czasów naszych aut (w każdym razie sprzed czasów Mondeo i Focusa). Jednakże moim zdaniem Sierocki jest nie najmocniejszym, a najsłabszym punktem tej anteny. Nawet nie przez wzgląd na dyskotekowe (a także discopolowe) odchylenie gustu muzycznego, ale przez to, że jego niezatapialność w świecie polskiego szołbiznesu i państwowej TVP jest niezaprzeczalnym dowodem na ciągłość komuny i peerelu w strukturach władzy i propagandy. Macki pogrobowców Gomułki, Cyrankiewicza, Sokorskiego i Szczepańskiego sięgają dalej, niż naiwnej większości się wydaje...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-06 18:23:50 /


Napiszcie mi jeszcze, że P. Kaczkowski wrzucał w Trójce rockowe kawałki z zachodu na zlecenie komunistycznej ferajny, żeby w kraju trochę rozluźnić atmosferę i ja wyrzucam przez okno szpulowca i analogowy tuner, na którym słuchałem go ze 20 lat. A tak BTW, słuchał ktoś ROCKSERWIS.FM ? Mnóstwo alternatywy, jeżeli gadają to o muzyce.

chadzior Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-06 19:59:13 /


O kurwa...

Czy mogę poprosić cenzorów o krucjatę....?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-06 22:10:58 /


No widzisz Jarku media to władza , dla tegoż kurski dostał kasę a onkologia nie :(
Z tymi niezbitymi dowodami to jest tak że każdy wierzy w to co chce , na ten przykład religia jest wypadkową miejsca urodzenia i religią wyznawaną przez przodków . Powolny jest trend na uwagę tu teraz i po nas , ale jest . Ludzie trochę mają dość straszenia piekłem i obietnic 72 dziewic (celowo pomieszałem ) a to się okazuje 72-letna dziewica a w piekle jest ok :)
Moja rada (choć nie wiem czy mogę komukolwiek radzić ) gęste sito i kilka portali , mediów oraz jak w każdej dziedzinie życia analiza , nie mylić z analem :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-06 22:51:55 /


to ja tylko dodam ...
okazuje się, że istnieją już takie radyjka, na których bez patentów można sobie posłuchać radia Nowy Świat, 357 ... i Jedynki, czy Trujki dla równowagi ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-07 08:35:35 /


Amator, właśnie miałem pisać, że sa takie produkty.

To już nie czasy Amatora :

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-07 21:19:04 /


hahahaha ... no jeszcze niedawno na takim "Amatorze" słuchałem "Lata z radiem" na wczasach z roodzicami w Jastrzębiej Górze ;D

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-08 23:02:03 /