logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Zawieszenie Granada 1980 r.

Zawieszenie Granada 1980 r.

Witam...czy wie ktoś może jakie i gdzie mógł bym dostać amortyzatory bądz kompletne zawieszenie do Granady z 1980 r.??

zamiarek86 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 17:33:17 /


http://www.oldtimercentrum.abc24.pl/default.asp?kat=28626

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 17:36:15 /


no dzięki za tego linka ale tam do Mojego auta jest dostępny tylko jeden amortyzator;P;P może jeszcze gdzieś??

zamiarek86 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 17:49:58 /


Kolego...
Amortyzatory, zarowno jak sprężyny, gumy wachaczy, tuleje...etc, etc, są bliźniacze, tzn, że jesli kupisz na prawą stronę, to będzie pasowało na lewą.
To samo dotyczy drązków kierowniczych, końcówek, tarcz, klocków, bębnów, okładzin.....

Pzdr

:))

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 18:17:51 /


No spoko... ale jeśli mam możliwość kupienia tylko jednej sztuki to mam se ją rozmnożyć :P:P

zamiarek86 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 18:30:40 /


Amorki kupisz w każdym sklepie z częsciami do samochodów.Byle nie radzieckich ;)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 18:42:36 /


Nie rozumiem pytania

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 18:47:34 /


Akurat amortyzatory to można kpić w każdym rozsądniejszym sklepie otoryzacyjnym/ zakładzie zajmującymi sie wymianą takowych. Począwszy od jakiś krajowych poprzez lepsze (?) monroa czy coś a skończywszy na bilsteinach za około 700 PLN za sztuke (coś koło tego, ale z moją pamięcią to różne bywa :p )

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-20 19:43:18 /


Monroe - to ja nie polecam.
Kiedyś (przed latami 90) to były porządne amorki - potem poszli w ilośc i się jakosc popsuła..
Od kilku już łądnych lat używam taniego KYB - i nie nażekam. Już 3 granade zaopatrzyłem w te amorki i po polskich dziurwach cąłkiem sobie łądnie radzą.
Pzdr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-20 19:56:18 /


Ja też na wsadzilem do grandzi KYB, nie wiem czy są takie tanie... Nie polecam natomiast Gabriel Red Rider (podobno USA!) LiP postrzegam neutralnie, ale są tanie chociaż.

Mysza liil (EM) / 2007-01-20 20:34:58 /


Yyy no ale twoja grania na pewno nie jest 80..., wiec jak szukasz części to nie sugeruj się rocznikiem, bo czasami coś nie pasuje pomiędzy Mk IIa i b.

E.R.O Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-21 11:48:44 /


yyyy...jak to nie jest z 1980 r. jak jest ;P;P

zamiarek86 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-21 15:34:30 /


jest to wersja po liftingu a więc po 81 roku.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-21 16:05:31 /


zamirek86 - Ty za dużo nie patrz w Oldtimer Centrum co akurat masz w danej kategorii dostępnego tylko pisz maila do Eddiego i już.
Zapewniam Cię, że w Oldtimer Centrum dostaniesz wszystko co potrzebujesz. Mój komplecik części do przedniego zawieszeni właśnie czeka w piwnicy na założenie...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-28 03:46:51 /


pisze te info bo akurat sie napiłem i pomyslałem ze może komus pomoge, taki ze mnie życzliwy człowiek:D otóż, poszedłem kiedyś do sklepu z zamiarem kupna gum na drązek reakcyjny, pan "oko" (tak go nazwałem bo ma zeza ale rozbierznego) oznajmił że 20 zł za sztuke x 4 to wiadomo, i że nie wiadomo czy wogóle dostanie,...
zrobiłem nieciekawą mine i zaczołem sie rozgladac po sklepie ...
po 10 minutach wziołem '"odboje amortyzatorów tylnych vw golf II" tzw. bałwanki, kosztowało mnie to pociecie bałwanka na kawałki, z jednego wychodzi 4 gumki:D
i powiekszenie otworu w srodku, w grani jest gruby drązek..., no prawie 4 sztuki bo ten ostatni juz ma mała srednice zew.na upartego może być, role swoją spełnia, ale to nic bo jeden odbój kosztował 10złociszy,
a najlepsze jest to że jeżcze już ponad rok, co jakis czas zagladam i wszystko ok:))
wg mnie jest ok, fakt mam tez luzy gdzie indziej ale nie ma stuku przy hamowaniu czy przy ruszaniu, ew. cofaniu. także wydałem 20 zł i jeszcze mam 3 gumki na zapas jak je brzeszczotem pokroje:)) Pozdr!!

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 20:09:09 /


tachu takie coś to do wątku co kmiot potrafi:):):):):):):):):)
mam nadzieje, że się nie obrazisz:):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-19 20:13:50 /


hahah to już wiem co znalazłem w lesie :) kiedyś wybrałem się grzybki, mało ich było ale poczas plądrowania lasu wpadło mi coś w oko - jakiś odbuj (pare dni wcześniej zagładałem pod samochód i "na oko" pamiętałem jak te pianki wyglądają) zabrałem go do koszyka - zamiast grzybków i okazało się po pocięciu już nie musiałem kupować nowych pianek :), a na grzyby wybrałem się jeszcze raz.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 20:16:27 /


dredzioch nie gadaj bo swoja wytrzymałośc też to ma, a ja chciałem pomóc najuboższym ;P

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 20:25:23 /


bo drozsze nie zawsze znaczy lepsze.
no ale ktos wczesniej te balwanki pociac musial, temu to 20zl/szt kosztuje ;)

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-19 20:34:45 /


tachu ja przecież żartowałem. Zastosowany patent ma prawo działać w przeciwieństwie do blacharki która kiedyś wykonywałem za pomocą taśmy i pasty to uszczelniania spawów:):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-19 20:35:07 /


Skoro ten wątek już jest bardzo kretyński to ja zadam kretyńskie pytanie...

Czy im niżej/bardziej dobity zawias w Granadzie tym przednie koła:
a) dostają negatywu i górna część kół zbliża się do belki
b) nieco oddalają się od belki
c) zostają w miejscu

Pytam bo założyłem nowe felgi ale auto stoi obecnie bez silnika więc dość wysoko i felgi są niebezpiecznie blisko belki (tego ucha, gdzie jest odbój). Zastanawiam się więc czy jak wleci już silnik i wszystko pójdzie w dół to... (czyt. wyżej).

Najbardziej jaram się już tym co napisze Najdos, ale może ktoś podejmie próbę przebicia go :D

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-05-16 16:20:23 /


na mój ptasi to to: /--\ się dzieje przy siadniętych (lub skróconych) sprężynach, a to: \--/ przy zbyt długich/wysokich.... (oczywiście "grafika" przesadzona nieco) :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-16 16:41:58 /


Dzięki Bart. Tak się zastanawiam, no bo w sumie jak patrzę na fotki auta jeszcze z silnikiem to negatywu tam nie było...stąd wątpliwości.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-05-16 19:32:34 /


Akurat w Granadzie koło jest prowadzone na 2 wahaczach wzajemnie równoległych (miej-więcej), zatem przy ugięciu koło nie zmienia swego pochylenia, natomiast odsuwa się na zewnątrz o cosinus kąta obrotu wahacza

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-16 20:37:41 /


A oldboje zawsze mozna wypieprzyc :-)

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-05-16 22:32:25 /


Dzięki Gryziu. Tak mi się właśnie wydawało i tak to wyglądało zawsze gdy opuszczałem auto z podnośnika... że koło wysuwało się na zew. nieco.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-05-17 10:58:07 /