logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Przygotowanie do piaskowania

Przygotowanie do piaskowania

Czy do piaskownaia lepiej jest zdjac takie ellemnty jak drzwi, maska, klapa i wypiskowac je osobno ? Kolejnymi elementami sa blotniki i pas przedni czy jest warto tez zdjac ? Czy da sie dobrze wypiskowac blotniki bez zdjecia w miejscach motazu ? Pas i blotniki beda latane i to sporo i teraz pytanie czy blacharz bedzie i latal na samochodzie czy latwiej jest jak sa zdjete ?

Pzdr

Jarek / 2007-01-29 11:10:02 /


lepisj jak jest cale auto do golasa rozebrane bo latwiej i lepiej sie dojdzie do wszystkich zakamarkow

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-29 12:18:30 /


Tylko czy jak zdejme blotniki to bedzie latwo jest polatac pozniej ? Bede 2 reparatury wspawywane bo blotniki sa bardzo drogie i musze je ratowac.

Pzdr

Jarek / 2007-01-29 13:50:58 /


blotniki lepiej spawac na aucie zeby nic sie nie powichrowalo i zeby nadal pasowaly :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-29 16:19:09 /


Zależy co jest pod mocowaniem błotnika , i czy trzeba gdzieś wstawiać reperaturki...

generalnie najłatwiej dojść do słupka A czyli bocznych okolic pod poszybiem i zakończeń progów które zazwyczaj są mocno skorodowane - przy ściągnietych błotnikach.... jak je zdejmiesz pewnie będzie troche roboty pod spodem.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-29 17:25:41 /


Napewno musisz zdemontować błotniki przednie w celu wypiaskowania nadkoli i okolic słupka A.Tam się czai najgorsze zło:)
Pasa przedniego nie zdemontujesz bez rozwiercania zgrzewów.Pozatym jak chcesz błotniki stare łatać to najpierw jak wyspawasz mocowania błotników bo napewno w okolicach zawiasów maski przedniej będą podjedzone i w okolicach pasa przedniego.Jak to wyspawasz i zabezpieczysz to przykręcaj błotniki i spasuj je z maską i pasem przednim.Następnie bierz się za łatanie błotników.Narazie tyle.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-29 19:27:45 /


Hej Mike, czy w Twoim sąsiedztwie przypadkiem ktoś nie piskował obręczy i takich tam duperszwanców???

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 22:43:45 /


Najbliższe co znałem i piaskowałem to okolice pomiedzy Oświęcimien a Kętami. Po Katowicach troche sie naszukałem i jest coś w okolicach hałdy przy Interkomisie ... ale co i jak to nie wiem.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 23:04:23 /


Ja zawsze piaskuję w szopienicach firma PlasmaNova ale pytam bo kiedyś koło domu kultury w Piotrowicach był gość, który piaskował (tyle że piasek miał wiecznie mokry). Z tego co wiem to Ty po sąsiedzku z kulturą jesteś?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-31 08:24:45 /


Heh no zgadza sie z tą kulturą - ale o piaskowaniu w piotrowicach nic nie wiem. Ja mam garaż w starym zakładzie który produkował tłumiki - obok jest gość który od lat zajmuje sie konserwacją podwozi (hmm może on?) w drugą strone muzeum z zabytkowym Cadillac'iem na ścianie (i kilka prawdziwych w środku).

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-31 09:28:33 /


Muzeum Adama Grządziela. Ma trzeciego na świecie ZIL-a 111. Drugi stoi w poznaniu a pierwszy jest w posiadaniu Fidela Castro:) Jak nie byłeś i nie widziałeś to daj znać to się wybierzem. Ale chyba to gość od podwozi piaskował fele. Trza by odnowić kontakt.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-31 12:32:23 /


zapek, a w muzeum Szufli stoi gaz 69 z silnikiem wołgi w stanie agonii, też ciekawy okaz:))
chyba dziś sie wybiore do Cia

dieselfan aka zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-31 12:36:35 /


Coś posty mi nie wchodzą...

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-31 16:34:39 /


Szufli to strach dać kulkę od łożyska bo też gotów epsuć...hehe:))

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-31 16:35:51 /


Byłem byłem :-) najbardziej mi sie podoba Opel - bo to najbardziej ta epoka która mi sie podoba. W warsztacie Grządziela nieopodal szkoły policji stał też taki ciekawy Vauxhall - na placu przy przejeździe juz do samej szkoły policji stoją Mercedesy Pagody ... a u Szymy śliczny Jaguar Mk2 iiiii ........... Capri Mk3 do sprzedania ;-P ... ale truposz taki troszke i wybebeszony ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-31 18:32:00 /