logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » ktos wie cos???

ktos wie cos???

Hey Wam,mam pytanko.spodziewam sie Mustanga 67,ktorego sprowadzam i interesuje mnie jak dlugo moge zwlekac z jego zalegalizowaniem w PL???
Jak wiadomo,autko wymaga kapitalnego remontu,a to wymaga sporo czasu.
P.S.szukam kontaktow posiadaczy classic mustang.
pozdrowka.

67conver / 2007-03-20 10:06:30 /


30 dni na rejestrację, OC od dnia zakupu/podpisania umowy.

O ile wydziały komunikacji nie marudzą zbytnio z powodu opóźnień, to dziady z firm ubezpieczeniowych i tak Ci będą kazali zapłacić zaległości od dnia zakupu.

Chyba, że rzeczoznawca uzna to za "fajną zabawkę dla dużych chłopców", to OC będziesz mógł okresowo opłacać.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 10:14:54 /


Ma 40 lat ;-) od przyszłego roku nie musisz wcale zawierać OC jak będzie stał ..... jak chcesz wyjechać na droge musisz wykupić ubezpieczenie (niestety minimum to miesiąc).

Ja bym odrazu wyrabiał dokumenty - najlepiej na zabytek żeby nie robić corocznych przeglądów - auto utkwi w sytuacji przed zabytkowym przeglądem i można remontować xx lat ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 10:27:48 /


Sprowadzone auto trzeba zarejestrowac w 30 dni??? Jakoś nie wydaje mi się.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 12:02:19 /


nie trzeba pozatym jak pisal mike ma 40 lat wiec go to zwalnia z obowiazku...a jesli nawet nie bo do pelnego okresu brakuje kilka miesiecy to mozesz smialo zrobic opinie na "historyka" :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-20 13:29:07 /


Nie wiem jak tam z samochodem, ale pewnie podobnie, np jak przywiozłem sobie ostatnio drag stara właśnie z USA to wszelkie opłaty i przegląd musiałem załatwić na jesieni zaraz jak przyszeł, a z rejestacją i ubezpieczeniem poczekałem spokojnie do wiosny

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 13:55:19 /


ja odpowiem konkretnie na tytul watku-JA COS WIEM.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 19:57:19 /


Witam a czy moglibyście dokładniej opisać ten przepis że jeśli pojazd ma więcej niż 40 latek to wogóle nie trzeba wykupywać OC. Tzn że mogę rozwiązać umowę z ubezp. i jeśli będe chciał pojeżdzić to sobie wykupie np. na miesiąc lub dwa? A na tak krótki okres to w jakim towarzystwie można (tylko pzu) czy obojętnie gdzie? i czy za taki miesiąc są ceny proporcjonalne do ceny za cały rok czy może jakieś z kosmosu??
Pozdr....

pawel100 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-20 21:58:34 /


napisz do goscia na msciciel2000@wp.pl

sprowadza takie auta ma czesci i je odbudowuje teraz ma takie na warsztacie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 22:08:04 /


Chuder, czy ja znam tego msciciela2000 osobiście? Jeżeli tak, to do kiedy ma na warsztacie tego mustanga?

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 23:02:17 /


Ten przepis to treść ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych OC - treść ustawy można znaleźć na google.

Obowiązuje ona każdego ubezpieczyciela wiec polise można zawrzeć w dowolnej firmie.



Treść jest np. na stronach internetowych PZU
http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkty/koumnikacyjne/USTAWA_OC_obowiazkowe_komunikacyjne.htm

Szukaj

Art 2 Punkt 11

Artykuł 27
Artykuł 29

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 23:13:38 /


Niestety ubezpieczyciele mają juz pełny luz jak chodzi o naliczanie składek miesięcznych.

Przekonałem sie obdzwaniając kilka jeśli nie kilkanaście ubezpieczalni (z pomocą "mojego" brokera).

Jedni dzielą składkę roczną na 10 (a nie na 12) i to dają jako cenę za m-c. Inni nie uwzględniają zniżek za bezszkodowość (taki numer wywinął Allianz). Ogólnie większość nie uznaje wtedy tych kilku procentów za kontynuację.

Ogólnie najtaniej wyszło mi (przy 3 latach udowodnionej bezszkodowej jazdy, silnik 2.0, Kraków, etc.) w Warcie: 135 zł. Co i tak jest dość chorą kwotą jak za miesiąc.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-20 23:21:49 /


dokladnie kazdy ubezpieczyciel inaczej liczy,w samopomocy [nie mylic z samoobrona]powiedzieli ze nie ma krutkoterminowych.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-20 23:34:30 /


Nie zapominajcie o tym ze wszelkie bzdurne ustawy o ciągłości OC dotyczą pojazdów zarejestrowanych w RP. Skoro nie rejestrujesz swierzo sprowadzonego, to chyba mozna nie ubezpieczac na czas remontu?

Mysza liil (EM) / 2007-03-21 00:33:10 /


Ja przedwczoraj ubezpieczyłem Granadkę w Warcie na 30 dni, policzone 1/12 składki rocznej, uznane wszystkie 60% zniżek. 64zł za 2.0.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-21 09:37:04 /


w warcie tak moze byc,kiedys to sprawdzalem,teraz sobie przypomnialem.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-21 20:43:10 /


Witajcie.dzieki za konkretne wskazowki.autko za rok bedzie po 40stce wiec z tym OC powinno byc ok i z tego,co Mike pisze bede go ubezpieczal na okres wyjazdow,hehe,ale do tego jeszcze dluuuuga droga.
Pozdrowka dla was.nareczkaa

67conver / 2007-03-22 11:09:25 /


Zupełnie jak z moim Stangiem .... ale mój kończy 40 dopiero w przyszłym roku bo w dowodzie 1968.

Ciągniesz jakieś części ze stanów ?? Potrzebuje troche z wnętrza, może jakaś wspólna paczka i podział kosztów transportu ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-22 11:18:52 /


witam mike no to superek,ze mamy wspolnego bakcyla,hehe.jak najbardziej mam w planach sciagac czesci ze stanow,ktore beda niezbedne do odbudowania pony'ego.
Mike orientowales sie juz cos w sprawie sprowadzania?jakie sa koszta itd?
mam jedna stronke,gdzie sa same czesci do mustangow i maja czesto promocje.dzwonilem do nich w sprawie zamowienia i gosciu mi powiedzial,ze trwa to ok 10 dni i leci Fedexem.koszta transportu to 35 procent wartosci zamowienia.
mike ta stronka to: www.californiamustang.com
Wejdz tam i pokukaj.daj znac.
pozdrowka

67conver / 2007-03-25 16:46:58 /


California jest droższa (ogólnie) o 10% .... koszt wysyłki również będzie wyższy - polecam NPD ( www.npdlink.com ) z Florydy .... faktycznie jak coś wpadnie na cło to koszt razem z transportem i opłatami to około 135-150% ceny części w katalogu. Już brałem dwie paki za około 1000 $ a teraz biore małe zamówienia po 300-400 $ i mam wysyłane przez znajomego w USA przez tanią poczte ;-) Tyle że to raczej małe rzeczy, a potrzebuje zamówić większe ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 23:03:05 /


oki mike,dzieki za link.sprawdze go i zobaczymy.Jak narazie musze zrobic liste czesci potrzebnych i wtedy okresle sie gdzie bedzie taniej.bo jak wiadomo to istotna rzecz w takim przedsiewzieciu jak renowacja mustanga,Mike sam wiesz bo siedzisz w tym.
Oki to na tyle.Pozdrowka.

67conver / 2007-03-26 21:23:23 /


wryje sie tu ze swoim pytaniem bo pasuje deńko do tematu a nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w internecie.

Otóż tak, sprowadzilem se auto z Czech, i teraz chciałbym wiedzieć jak wygląda sprawa z opłatami jeśli chce go zarejestrować dopiero po remoncie, zrobiłem rozeznania w placówkach i tak:

-Urząd skarbowy - podatek od wzbogacenia się, zdziwiłem się że trzeba przegląd techniczny :O pniok w okienku nie wiedział co sie robi w takich sytuacjach po sprowadzeniu, ale gościu z kolejki powiedzial ze w takim wypadku należy miec orzeczenie od zakładu diagnostycznego i wbite w przegładzie ze pojazd jest niezdolny do poruzania się po drogach, bez sensu, po co, jak potem musze jeszcze raz jechac do przeglądu, jak spytałem się o termin zapłaty to powiedzieli że nie ma jakichś ograniczeń czasowych, tylko w przypadku nowych aut trzeba płacić od razu,

- Wydział komunikacji - gościu powiedział że nie musze nic robić ( tutaj pisaliście że trzeba mieć w takim wypadku orzeczenie o zabytku) natomiast koleś mówił że zarejestruje po remoncie, musze tylko opłacić akcyze w terminie 14-stu dni, nie ma żadnych alesów potem za późniejszą rejestracje,

- Ubezpieczalnia - w przypadku wykupionego próbnego ubezpieczenia za granicą na miesiąc, nie ma obowiązku ciągłości płacenia OC w kraju, wystarczy że zapłaci się w momencie rejestracji.

Teraz czy mógłby ktoś potwierdzić te informacje? Ten vat mnie niepokoi, że nie ma żadnego terminu, nie chce potem płacić jakichś kar.

Rany julek, jaki tasiemiec :O Przepraszam :)

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-16 13:59:27 /


Jaki podatek od wzbogacenia?

Czechy to UE.
Najpierw idziesz zapłacić akcyzę do urzędu celnego - mam nadzieje ze wpisałeś na umowę jakieś kapsle lub jesteś z niej zwolniony (ale do UC i tak musisz iść) - czytaj poniżej
Pojazd (przedmiot) kolekcjonerski
- to wg Taryfy Celnej (unijna taryfa celna; Oficjalny Dziennik Komisji Europejskiej nr 2002/C 256/01; Sekcja XXI; rozdział 97):
- dzieła artystyczne, przedmioty kolekcjonerskie i antyki;
pkt.1: - pojazdy w swoim oryginalnym stanie (...) starsze niż 30 lat;- wszelkie wyprodukowane przed 1950 r., nawet niesprawne;
pkt 2: pojazdy o wartościach kolekcjonerskich i historycznych
(a) niezależnie od daty produkcji, biorące udział w wydarzeniach historycznych
(b) pojazdy zbudowane specjalnie do wyczynów lub wyścigów, z udokumentowanymi sukcesami krajowymi lub międzynarodowymi.

Tymi definicjami posługują się Urzędy Celne na wniosek Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kwalifikując sprowadzany do Polski pojazd do pozycji 9705 Taryfy Celnej, a to oznacza, że taki pojazd (przedmiot zabytkowy) nie jest objęty podatkami, takimi jak wyższe cło, akcyza lub restrykcje techniczne, przypisane normalnym pojazdom samochodowym.

Masz na to 5 dni od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego - nabycie wewnątrzwspólnotowe to dzień przekroczenia granicy a nie data z umowy. Jakby co to mówisz ze auto stało u krecika w Pradze i dopiero wczoraj przywuozłes je lawetą.

Potem idziesz do skarbowego po zaświadczenie ze jestes zwolniony z VATu - koszt 150PLN.

Potem masz wszystko w dupie i robisz remont.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-16 15:23:31 /


czyli dredzioch jednak Cie przekonałam?? I sam siebie też mam przekonać??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-16 21:08:07 /


Mnie przekonałeś, ale siebie nie przekonuj bo to za dużo będzie kosztowało.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-17 00:09:49 /


problemow ciag dalszy, chcąc zapłacić akcyze za moje auto dowiedziałem się dziś że od lipca urzad celny wprowadził (dla ułatwienia całej sprawy ofkoz) wycene auta i trzeba mieć jakiś papier na to, w którym roku zostało wyprodukowane auto. Pani powiedziała że przydałoby się poświadczone rozkodowanie tablicy nadowzia (numeru Vin). Na Stacjach diagnostycznych mi tego nie wystawią bo to są jeszcze stare normy i nikt tego nie ma w bazie danych, mam do UC zadzwonić we wtorek bo wysłali zapytanie do Warszawy w tej sprawie, ostatecznością byłaby tu opinia rzeczoznawcy? Ktoś miał podobne przejścia?

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-17 16:02:45 /


Mogę zrobić taką opinię jak będzie potrzebna.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-17 19:13:25 /


bobik powaznie? masz uprawnienia? :)

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-17 19:58:33 /


ano mam.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-17 20:11:36 /


zaletą takiej opini okazało się zaoszczędzenie około 200 pln na OC. za rok jeszcze zjadą ze stówkę.

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-17 21:31:42 /


dobra ale jak ubezpieczasz z miesiąca na miesiąc z 3-miesięczną przerwa to w przypadku gdy nie masz zniżek ...naliczają się jakieś?

bon / 2009-07-17 21:57:30 /


Nie - zniżka jest za pełny rok ubezpieczenia ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-18 02:45:53 /