logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Ile zdjęć do prezentacji samochodu ?

Ile zdjęć do prezentacji samochodu ?

Jako że dostałem już kilka zapytań czy w prezentacji samochodu nie można by zamieścić więcej niż 10 zdjęć, chciałbym ten temat poddać jakiejś bardziej ogólnej dyskusji. Ustanawiając limit na 10 zdjęć wydało mi się że jest to liczba, która pozwala pokazać co trzeba, i przeciętny modemowy przeglądacz strony jest to w stanie wytrzymać. Są sygnały że to mało, niniejszym więc pytam - ilu zdjęć potrzebujecie na pokazanie samochodu ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-06 09:48:16 /


zapewne nigdy za wiele :) więc może unlimited (albo wysoki limit - 50?, aby ktoś niemiły nie zapchał systemu). z difolta wyświetla się 10 a po kliknięciu czegoś tam wszystkie.. albo stronicowane

kliner aka cleaning / 2003-05-06 09:59:21 /


Niektórym wystarczy 5, niektórym i 50 będzie mało. Myślę, że 15-20 byłoby ok, w razie jakiegoś odrestaurowywania bryki da się wtedy zamieścić zdjęcia z kolejnych faz remontu.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-06 10:01:10 /


mysle ze 10 jest ok! max 12
10 zdjec jest akurat zeby byly foty sprzed remontu, po remoncie, w trakcie, wlasciciel,laska i pies i ok

Hoover 3M / 2003-05-06 10:23:02 /


a ile ty masz Michale? :) ps.wzucilbys jakies swoje swieze fotki.
a co do liczby to tak mysle ze kolo 20 byloby ok. wiem moich jest malo ale niebawem beedzie wiecej. wszystkie wyswietlasja sie male. jest tez napis "pokaz wszysktie duze" czy jakos tak klikasz i sie wyswietlaja. tak jest teraz ale mozna by dodac cos jeszcze tzn. wtedy gdy chce obejzec jedno duze zdjecie to na nie klikam. wiem ze w niektorych galeriach tak jest (troche starsze) ale nie we wszystkich
pozdrawiam wszystkich i dzieki za wklad pracy w ta strone przez co nie jest nudna

Michal FAZI / 2003-05-06 10:24:01 /


Pomysł z postronicowaniem zdjęć wydaje mi się OK. A co do ilości to mi wystarczy 30 (fotki z remontu).

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 10:26:18 /


Ile ja mam to jest inna sprawa, ja tu pytam o limit zdjęć do tego nowego mechanizmu do samodzielnej edycji prezentacji samochodu.
A co do klikania w miniaturę i żeby się pokazało akurat tylko to jedno powiększone, to właśnie dokładnie tak jest.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-06 10:27:39 /


Chodzi mi o to, żeby pokazać szczegóły, cos co może się przydać innym w trakcie remontu. Sam niedawno szykalem zdjęć rozebranego przodu, żeby zobaczyć jaki powinien mieć kształt (mój jest po dzwonie i niefachowej naprawie)

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 10:33:35 /


Może dobrym rozwiązniem byłoby przydzielenie jednemu kontu jakiegoś limitu powierzchni na dysku i wtedy jesli ktoś zrobi zdiecia o mniejszej objetości to mu wejdzie wiecej a jak w wiekszej to mniej .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-06 10:35:26 /


A może podział na kategorie np:
5- z przed remontu
20- z remontu
5- po remoncie

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 10:36:45 /


Wówczas każdy oglądałby to co chciałby zobaczyć

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 10:38:09 /


Popieram Bartka Mk1, tyle tylko, że ja z trwającego remontu dałbym max.10 (najważniejsze ujęcia :-) )
Czyli 5-przed
10-w trakcie
5-po.
Z podziałem, tzn.:
Nagłówek: "przed remontem"
i fotki,
"w trakcie remontu"
i fotki,
"po remoncie"
i fotki.
Co powoli na regularne zamieszczanie zdjęć podczas prac nad samochodem, i nie będzie chaosu w kolejności zdjęciów. :-)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-06 11:16:54 /


bartek mkI ma racje
- 5 przed
- 20 z remontu
-5 do 8 stan aktualny

maxmad / 2003-05-06 11:26:48 /


a jak ktoś nie robi remontu? a jak ktoś go robi permanentnie?
imho podział na przed, w trakcie, po jest troche bez sensu. lepiej ilość i stronicowanie. szybsze do implementacji.

kliner aka cleaning / 2003-05-06 11:52:12 /


Chyba nigdy nie będzie mało. Myślę że 15 wystarczy, może 20. Dla modemowców i tak to nie ma znaczenia bo po prostu nie ściągną wszystkiego:).
Te małe zdjęcia które po kliknięciu otwierają większe zdjęcie chyba właśnie najlepiej rozwiązują sprawę.
Nie przesadzajmy z tymi zdjęciami, 30, 40 50:) a może 100:)buheh.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 12:46:29 /


20 zdjęć !! A jeśli zrobić tak jak pisze Bartek to może dać nieco więcej po remoncie !!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 12:59:53 /


Nie rozumiem czemu mialby sluzyc podzial zdjec na sprzed, w trakcie, po remoncie - czesc z nas wogole nie pisze o remoncie. Kazdy sam powinien zadecydowac ile i jakie zjdecia pokaze. Generalnie jestem za wieksza iloscia zdjec ale bez przesady, mysle ze 20 zdjec wystarczy. Pozdrawiam

Marek_MK1 / 2003-05-06 16:53:43 /


dziesiatka to dobra liczba, dzisieciu wspanialych,dziesiec przykazan,dziesiec palcow u nog, moznaby tylko przyspieszyc okazje do ich pokazania czyli aktywacje strony. pozdr.

fingon / 2003-05-06 17:19:08 /


jak powiedzial maxmadd

Rem!k / 2003-05-06 18:40:29 /


u nog i u rak to juz jest 20 :)
jak ktos che dac 20 to niech wrzuca i tak pewnie nie wszyscy wrzuca maxymalna liczbe zdjec.

Michal FAZI / 2003-05-06 19:04:39 /


20 wydaje sie byc sensowna liczba, jako modemowiec, ogladam i tak wszytskie i czym lepsze i wieksze tym lepiej, sam iniaturki jak ktos nie chce ogladac to nie musi, a miniaturki ładuja sie szybciutko, mozna ogejzec to na co ma sie ochote :)
pozdro!

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-06 21:11:29 /


Wydaje mi sie osobiscie, ze najlepiej wlasnie bedzie dac kazdemy np. max ~3,0 Mb to wystarczy na ok 15 zdjec duuzych i ladnych albo na wiecej mniejszych.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-06 21:26:05 /


20 sztuk

Albi_Poznan / 2003-05-06 23:18:15 /


tez mysle ze 20 bedzie wystarczajaca iloscia, wazna jest jakosc. a nie ilosc!!

Krzypek / 2003-05-06 23:32:20 /


zazwyczaj pewnie 10 wystarcza
ale mojego Capri wyremontowalem 7 lat temu, pozniej wymienialem silnik, robilem rozne dodatki, teraz przechodzi drugi generalny remont, ciezko jest to zmiescic w 10-ciu zdjeciach

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-07 19:25:59 /


mi tez sie wydaje ze 10 zdjec to za malo. 20 by bylo oki

Jabol / 2003-05-08 08:08:41 /


A może by tak utworzyć oddzielny dział z fotkami z remontów?

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-08 22:40:24 /


A może jednak 10 fotek wystarczy do prezentacji samochodu w serwisie? A jak ktoś będzie miał potrzebę zamieszczenia 50 zdjęć to założy sobie własną stronkę i poda do niej linka w opisie? To chyba nie będzie duże uniedogodnienie dla oglądających?

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-09 01:13:17 /


czytam... i czytam... i nadziwić się nie mogę...

a mnie najbardziej interesuje kiedy bede mogl wreszcie pokazac swoje zdjecia :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Pozdr.

B / 2003-05-09 08:51:30 /


Widze ze Albatros vel RoT wpadl na ten sam pomysl co ja... na mojej stronce http://nin.simpsons.la/capri_gl.php jest raptem 58 zdjec, sprzed, z oraz po remoncie ;]. Zatem co do limitu... 20 to moze byc malo, bo czasem mozna znalezc takie patenty w samochodzie jak WYDECH z RUREK HYDRAULICZNYCH i trzeba to innym pokazac!!! (oczywiscie zeby tak nie robili)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-10 11:05:08 /


smasher ta fotka jest u mnie zdjeciem roku ;) swoja droga fajnie np. jedziesz na zlot, urywasz tłumik podjezdzasz do najblizszego hydraulika... ;) ludzie maja pomysły wydech to jeszcze lajcik, ale ktos wspominał o podłodze robionej z kartonu i bitexu :)
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-10 17:04:32 /


10 zdjęć jest to wystarczająca ilość... oglądanie tego samego samochodu ze 100 różnych ujęć???? ... bez sensu... co innego gdy samochód przechodzi remont

ManiuteK / 2003-05-10 20:36:51 /


Jestem za 30 fotkami!!!!...Ewentualnie, można by wprowadzić jakiś podział remont itd. ale nie na sztywno bo nie każdy przecierz takowy remont robił!

10 fotek to zdecydowanie zamało.! I kiedy bedzie jakiś konkret bo chce nowe fotki wrzucać a tu nic nie wiadomo!!1 MK daj znać!

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-12 21:21:22 /


30 oki - dają wybór (a teraz jak da sie max to i tak za mało) , jak ktoś chce przedstawić 10 to da 10 nie musi przecież zamieszczać pełnej liczby zdjęć :-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-12 22:56:13 /


moim zdaniem max do 20 zdjeć bez żadnych podziałów. Jeden zamieści 2zdj, z remontu i 15 po, a drugi na odwrót.Poza tym u niektórych naprawy trwają itd.
Każdy i tak wstawi to co mu najbardziej leży na sercu... lub w garażu :)

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-13 00:53:53 /


to jak z ta ilościa ,hę ?

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-17 20:14:22 /


HEJJJJJ !!!!!!
Zapytanie do Michała Koniecznego cytuję : "a ile ty masz zdjęć?" - jest co najmniej nie na miejscu i jest to po prostu szczyt bezczelności.

Panowie gdyby nie Michał to byscie nie mieli takiej zajebistej strony jak capri.pl

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-18 08:35:58 /


Jest jakas mozliwość uzyskania dodatkowego miejsca na kilka zdjęć na stronce bo mi sie niestety już skończyło.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 23:47:40 /


Załóż podstronke ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-23 00:06:29 /


IMHO jest stanowczo za mała .. Robiąc remont auta 15 zdjęć to niewystarczająca liczba ... jasne że można zrobić prezentacje gdzie jest więcej miejsca na zdjęcia ale ...... Ja bym chciał by remont był jako podstrona strony głównej auta http://www.capri.pl/car/2619/2172 a nie jako oddzielna strona. Co o tym myślicie ?

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-20 18:43:01 /


Możesz przecież podzielić remont na :blacharka I, blacharka II, silnik, zawieszenie itd itd wszystkie jako podstrony. Chociaż jak mawiają amerykanie, od dużej pojemności lepsza jest tylko większa pojemność;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-20 22:47:13 /


na stronie jest błąd i można wrzucić tak naprawdę tyle fotek ile sie chce na stronkę o aucie czy do ogłoszenia :) troszkę pokombinujesz to zobaczysz jak.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-20 23:15:01 /


kiedyś mi się przez przypadek zdarzyło, fakt ale pozmieniałem coś i już nie wiem jak to zrobiłem.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-20 23:19:25 /


To o czym piszecie to żaden błąd - po prostu zamiast strony auta jeśli spróbujecie zrobic zwykłą strone np. do relacji ze zlotu - ilość zdjęć które można wpakować to około 50 szt ;-)))

przykładowo
http://www.capri.pl/page/1869

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-21 16:17:33 /


Tak pisałem już o tym że wtedy nie będzie to podstrona strony głównej auta.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-21 16:20:19 /


Tyle, że to było w 2003 roku , staneło na liczbie 15 i tyle do niedawna było można umieścić a nie było w ogóle podstron więc i tak dziś mamy więcej możliwości --- proponuje podstronkować pare etapów remontu i nie kasować wartościowych zdjęć ;-))) Przydają sie tym którzy remont dopiero zaczynają ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-22 20:58:53 /


oprócz ilości fotek proponuję podnieść limit wielkości fotki. Na formacie max 900 x 900 pikseli niewiele widać, a czasami chciałoby się zobaczyć jakieś szczegóły wykonania.
coraz więcej osób ma szerokopasmowy dostęp, więc to może to już nie problem?

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-22 21:47:04 /


Remon, problem leży raczej w ilości wykupionego transferu serwera capri.pl. To ja już wolę oglądać mniejsze zdjęcia, niż przez 20 dni w miesiącu zamiast strony komunikat "Transfer limit exceeded"

Konar / 2008-01-22 23:56:26 /


Tak tyle że o wszystkim da się pogadać .... sam posiadam własne serwery hostingowe i nie tylko ... nie w kolokacji a we własnej serwerowni w której stoi ich 16. Na łączu światłowodowym z ATMANA o przepustowości 80 megabitów z czego około 20 mega jest zapasem. Trzymanie zdjęć nie było by jakimś wielkim problemem. Ale lepiej jest mi walić oceny na minus do tego anonimowo. Nie doczekałem się tu jakiegokolwiek sensownego komentarza od osoby która miała by władzę nad stroną i choć trochę by ją to interesowało. Dlatego nie afiszowałem się z jakimikolwiek możliwościami skoro temat sie rozwija w komentarzach na + a w experymentalnych ocenach na -. Dla mnie te oceny w formie anonimowej to w ogóle jakaś pomyłka ... ktoś sobie klika bo go to nie interesuje .. a może to jest ważne dla kogoś innego ?! Jak ktoś ma ale to niech sensownie napisze w czym jest problem ?! Co jest nie tak w tym wątku lub temacie ? Bo jak na razie to jestem mocno zdegustowany i na pewno nie podejmę tematu innowacji tej strony skoro zwiększenie liczby zdjęć to jest jakiś niesmaczny temat. Pfff.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-23 00:17:31 /


polowa twojej odpowiedzi byla nie na temat.
jak ktos chce dodac duze i wiecej zdjec moze je dodac na imageshack czy innych fotosikach, a w opisie dodac linki, moze uciazliwe ale dziala.

oczywiscie moglo by byc tych zdjec wiecej i wieksze, ale jak bylo wczesniej wspomniane mozliwe ze ograniczaja strone transfery.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-23 07:37:39 /


Przeniosłem tą dyskusję do pierwotnego wątku na ten temat.

> Nie doczekałem się tu jakiegokolwiek sensownego komentarza od osoby która miała by władzę nad stroną i choć trochę by ją to interesowało

Za dużo interpretujesz na wyrost w kwestii braku zainteresowania. Wróćmy jednakże do tematu: Istotnie limit ilości i wielkości zdjęć pochodzi z czasów gdy wrzucenie kilkudziesięciu megabajtowych zdjęć sprawiłoby że nikt by się na te zdjęcia nie doczekał. Można go podwyższyć, jednak mamy problem również z przepustowością łącza do serwera. Mamy na obecne czasy dość słabe łącze (2Mbit), ale za to brak jakiegokolwiek limitu transferu który by się wiązał z dopłatami, ograniczeniami czy czymkolwiek innym. To się rozbija o kasę - żaden problem z łączem o większej przepustowości, ale każdy provider ustanowi limit, powyżej którego trzeba dopłacać. A typowe limity rzędu kilkudziesięciu GB na miesiąc stukniemy w kilka dni. Obecny układ pozwala nam na nieograniczony transfer miesięczny za stałą stawkę, ale za to łącze jest może niezbyt imponujące. Jednakże cena za GB w tym układzie jest nie do przebicia. No tyle że dosyć często nasycamy łącze, i zwiększenie teraz plików spowoduje jeszcze większe jego nasycenie, w efekcie będzie to ledwo działać:





> Na łączu światłowodowym z ATMANA o przepustowości 80 megabitów z czego około 20 mega jest zapasem

Jeżeli masz możliwość udostępnienia dysku i łącza, to ja bardzo chętnie skorzystam. Tylko że jaka jest perspektywa zapewnienia pasma i jak przyszłościowa jest to sprawa ? Bo jeśli się okaże że my teraz nawrzucamy duże ilości dużych plików, a pojutrze komuś u Was się generowany ruch nie spodoba, to zostajemy z masą dodatkowych MB których nie bardzo będę mógł usunąć lekką ręką.

A co do ocen, to ustosunkuję się we właściwym miejscu: http://www.capri.pl/forum/267329

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-23 11:05:14 /


Rozumiem. Wszystko wydaje się jasne. Jestem właścicielem firmy. Wiec tylko mi sie może to nie spodobać. Temat jest jak najbardziej do ugadania. A żeby mi księgowość nie marudziła można zastosować wymianę barterową na zasadzie reklama za konto hostingowe bez limitu na określonym paśmie. Pomyśle nad tym jak to ugryźć.

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-23 17:12:12 /


No to czekam na propozycję.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-23 17:32:56 /


ja o serwerach wiem tylko tyle, ze razem z tymi innymi szafami bardzo obciążają stropy i wymagają osobnej klimatyzacji,

co do ilości zdjęć na stronie, myślę, ze niech zostanie jak jest.
nie kazdy ma czas, sprzęt i umiejętności, żeby umieszczać na swojej stronie udane zdjecia auta, circa about polowa tych fotek, to chujnia , niech każdy zamieści 8 dobrych , to sie można zastanawiać nad zwiększeniem limitu.
jeżeli strona ma gorzej działać bo użytkownik X wrypie piętnaście fotek nadżartego rdza blotnika, które zrobił telefonem nokia z 1999 roku, to ja dziękuję.

oczywiście bez urazy i z całym szacunkiem.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-24 01:35:23 /


STICH to było bardzo dobrze napisane ... i powinno być tak że jeśli ktoś ma faktycznie dobre zdjęcia ,to dzwoni lub pisze do Michała i ten zwiększa mu pojemność konta.
Do Michała lub Mika B4 (bez różnicy ) takie jest moje zdanie.
Lub ewentualnie tworzy tak jak mówiono już wcześniej podstrony z remontu co jest nawet bardziej przejrzyste bo przeciez nie każdy może chcieć oglądać remont ,prawda ?

cortinas !G.O.P! / 2008-01-24 14:26:35 /


To nawet chyba nie o to chodzi... Więcej zdjęć od razu na pierwszej stronie, to duże spowolnienie zanim się wszystkie zdjęcia załadują. A mniemam, że jak ktoś ma już jakieś fajne fotki autka, to nie wrzuca w kiepskiej rozdzielczości...

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-25 11:17:49 /


Przecież w prezentacji są miniatury a automat sam zmniejsza zdjęcia.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-25 13:07:06 /