logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » piwo dla smakoszy (niekoniecznie systematyków)

piwo dla smakoszy (niekoniecznie systematyków)

Ponieważ od jakiegoś czasu proszę niektórych forumowiczów o przywożenie mi lokalnych piw na zloty, to chcę akcję rozszerzyć.
Otóż proponuję:
1. nie kupujemy na zloty piw wielkich korporacji piwnych
2. kupujemy piwa lokalnych browarów dostępne jedynie na lokalnych rynkach
3. kupujemy więcej niż jesteśmy w stanie wypić na zlocie
4. na zlocie otwieramy bagażniki i wymieniamy się z innymi uczestnikami zawartością bagażnika
5. to czym się wymienimy zabieramy do domu celem degustacji w warunkach umożliwiających ocenę tego co pijemy :-)
6. to czego się nie uda wymienić obalamy na miejscu.
.
Ja przywiozę na gryźliny piwa browaru Amber z Bielkówka.
1. "żywe" - piwo niepasteryzowane, 5 tygodni temin trwałości, dość mocne alkoholowo
2. "koiźlak" - piwo pasteryzowane, mocne (15 bulgotów, dużo alkoholu)
3. "złote lwy" - piwo pasteryzowane, jasne pełne, 12,2 bulgota, 5,6 akoholu, piwo tóre ma wypełnić dziurę po likwidacji przez Grupę Żywiec naszego Browaru Gdańskiego. Paranoją jest, że piwo Gdańskie, Kaper, Heveliusz są robione w Elblągu... błeeeeee :-()""""""
proszę o rozwijanie wątku.
Acha, Wronniasty, ja z Białegostoku poproszę o Dojlidy magnata, Ander, jak poprzednio poproszę Lech Pils, a kogoś z Tychów, poproszę o Tyskie ale nie Gronie (sikacz) tylko Książęce.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 09:09:07 /


Ja moge pare butelek piwa "Batory" podwieść do Gryżlin. Jest to piwo z browaru w Braniewie.Może moca nie powala na kolana ale jest całkiem dobre! Specjala wieść nie bede bo można go kupić wszędze:D Jak coś jeszcze znajde to napewno przywioze. BARDZO MI TA AKCJA PASUJE:D:D:D:D:D

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 09:52:06 /


Lecha Pilsa (i w ogole wszystko lecho i tyskopodobne) ciezko nazwac dobrym lokalnym piwem, Tyskie Gronie jest kiepskie bo z Poznania (jak Ksiazece - to nie wiem).

Popros lepiej o Noteckie, ew. Fortune :-)

Podoba mi sie pomysl, teraz wiekszosc piw to pedzone chemia i wypasteryzowane siki, jeszcze tylko male lokalne browary produkuja cos normalnie.

A moze wie ktos, jak teraz smakuje Zwierzyniec, bo kiedys byl wspanialy ale podobno od przejecia przez jakas duza kompanie zrobil sie typowy mocz.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 09:54:49 /


Tyskie Książęce ostatnio pilem pare lat temu w Bieczu. Ale Lecha Pilsnera w zlotych puszkach kupilem 2 tygodnie temu w plockim polomarkecie :) Tylko nie stal na polce z piwami, a tam gdzie akcesoria do grilla :)

Mysza liil (EM) / 2007-05-31 10:41:06 /


Akcja super. Wezmę na pewno Piasta jasnego i mocnego i Książ :). A może z litr piwa przenicznego ze Spiżu jak siię uda.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 11:05:11 /


A przywiezie mi ktos kanclerza??? Przed laty jak bywałem w Łebie to hektolitry obalaliśmy:):):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 11:13:18 /


Sądziłem, że nasz wrocławski Piast można kupić wszędzie.. Dziwne. A to Ty Młody jedziesz na Gryźliny?

Młody.. pSZenica .

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 12:26:08 /


Hej Jarek pamiętam o tym Magnacie - tylko nie wiem, czy to jeszcze u nas robią, ale przed Gryźlinami podskoczę do browaru i poproszę o tego Magnata - swoją drogą dawno już tego nie piłem, a całkiem niezłe to było piwo.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 12:43:42 /


Gdyby ktoś miał możliwość przywiezienia na Gryźliny piwa Black Boss - browar Witnica to byłbym wyjątkowo szczęśliwy, dawno już go nie piłem, a to jedno z dwóch moich ulubionych krajowych piw.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 12:45:20 /


kanclerz jest chyba w gdańsku, jak nie zapomne to zakupie kilka, a co do specjala to nie jest tak że jest wszędzie, dwa lata temu nawet w szczecinie nie bylo, to samo w kielcach i chyba w krakowie też niema.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 13:12:56 /


Już chciałam napisać mojemu kochanemu mężowi, który jest inicjatorem tego wątku, ze nigdzie nie pojedzie. Pijak jeden! Ale jak przeczytałam o piwie pszenicznym ze Spiża... Jedź kochanie, jedź i wracaj z pełnym bagażnikiem:)

Iskra / 2007-05-31 13:56:06 /


Popieram Wroniastego!!!! Witnicki mini-browar ma klasę! Apel do chłopaków z Gorzowa Wlkp. - MY chcemy dużo. No i Noteckie z Czarnkowa (na trasie Poznan - SO). Rewelacja.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 14:24:27 /


Fortuna Czarna :) mniam.Ten browar robi równiez piwa Złoty i Srebrny Smok

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 15:03:30 /


Ja powiem tyle że baaardzo dawno juz magnata nie widziałem... wątpię że się go jeszcze dostanie...

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 15:39:06 /


Czy chcecie Leżajsk ?? czy to jest na tyle regionalne ??

z takich wyrobów polecam lubelską Perłę, polecam obiektywnie nie tak jak Wojdat... ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 15:47:03 /


No mnie chłopaki poczęstowali Perłą właśnie i o ile browaru generalnie nie trawię, to jednak owa Perła była.. całkiem dobra :) Więc polecam!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 15:58:40 /


Ostatnio się nadegustowałem Perłą i mimo, że procentów troche już weszło to i tak nie mogłem się znieczulić na ten ohydny smak koncentratu piwnego + wody + spirytusu :)
Ale może było takie, bo była to wersja "koncertowo - festynowa" :)

Odnośnie Zwierzyńca też pamiętam czasy, ggdy jeszcze był w takich ciekawych buteleczkach (nie wiem czy dalej tak jest), świetny był.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 16:13:48 /


Zwierzyniec był w granatach zaczepnych i był super :). taki korzenny lekko.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 17:00:30 /


zwierzyniec kiedys pijałęm i był całkiem dobry nie wiem jak teraz bo juz go nie widziałem ho ho ho, hmm Perły też bym spróbował bo dawno nie piłem a kiedys mio smakowało :)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 17:09:00 /


Świetna akcja !!!
Namiatka jej była na SO jak Lubliniacy częstowali Perłą ;))) Pozdro -MRG- !
Ja zabiorę gamę ukraińskich Oblonów, na czele z browarem mętnym, pszenicznym. Coprawda nie moje rejony, ale kto bedzie pił Królewskie .....

Chociaż wpomniane wcześniej Żywe Piwo czy Koźlak, to klasa sama dla siebie.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 17:19:10 /


acha i fotka ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 17:28:43 /


BUUUAAAAAAHHHAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie obraźcie się, ale taka była moja reakcja na tą debatę o regionalności piw :D

Ponieważ siedzę mocno w temacie to wam coś opowiem.
Wielu pewnie nałoży za to na mnie ekskomunikę, ale niestety muszę to powiedzieć.

BZDURA !!! Panowie i panie ! Jeszcze raz BZDURA !!!

Tak na prawdę to regionalnych piw lanych tylko w jednym browarze i nigdzie indziej więcej, i tylko według jakiejś tam oryginalnej receptury jest w tym kraju kilka... może w porywach kilkanaście.

Dlaczego ?

Bo większość browarów zrzeszonych jest w korporacje i grupy producenckie.
Calsberg-Okocim , Kompania Piwowarska itd.
I każda marka piwa należąca do którejś z kompani jest lana we wszystkich browarach do niej należących. Owszem, są marki lane tylko w jednym broważe w ramach takich grup.
Są to najczęściej marki o ugruntowanej pozycji, bedące na rynku od wielu lat i najczęsciej należące do browarów założycielskich, browary które zostały ratowane przed bankructwem i wykupione najczęsciej nie mają takiego przywileju. Z takich marek można wymienić Okocimskiego O.K. i Zagłobę , żywieckiego Full, Tyskie Gronie, piwo Leżajsk (jeden z uprzywilejowanych) lane w Leżajsku, Koźlak i parę jeszcze innych. Dodać do tego jeszcze można wyroby prywatnych browarów nie zrzeszonych w korporacjach i browary należące do jakichś małych regionalnych grup producenckich. One zapewne mają jakieś prywatne patronackie marki, ale napewno też piwa lane w w/w systemie.
Dlaczego tak jest ?

Ano... Ekonomia proszę państwa.
Na tyle gatunków piwa musi sie zdażyć kilka piw o podobnej recepturze i walorach.
I co sie w tedy robi ?
Ano określa sie jakąś tam normę, waży piwo i patrzy co z niego wyszło. Okazuje sie że wyszło piwo o takich i takich parametrach, podobnych do piw, dajmy na to, Tatra Pils, Warka Jasne Pełne i Książęce. I teraz do akcji wkracza marketing i twierdzi że Książęce słabo sie sprzedaje i w dodatku mamy zapas. Za to znakomicie idzie Tatra oraz Warka, więc lejemy przykładowo 2000 l warki i 3000 l Tatry. Oczywiście to co znajdziecie w oby tych puszkach jest dokładnie tym samym. Dodawane są do tego jeszcze jakieś tam dodatkowe składniki które w konsekwencji odróżniają od siebie zawartości tych dwóch puszek, ale notabene pijemy przeważnie to samo tylko inaczej opakowane.
W tym co napisałem jest też zawarta odpowiedz na pytanie " dlaczego to samo piwo raz jest gorsze raz lebsze ? "
Ano dlatego że jest lane w np. trzech różnych browarach i raz trafiła sie puszka z jednego a innym razem z drugiego.
Takich piw jest większość na rynku: Wszystkie wareckie, Lechy (przykro mi chłopaki),
Kśiążęce, Bosman, Kasztelańskie, Piast, Tatry nawet Pilsner Urquel jest lany w Tychach o czym jak się dowiedziałem to popadłem w depresję.
Tak że jak chcecie kupić coś regionalnego to najlepiej z jakichś małych lokalnych browarków. Smutne to ale prawdziwe.
Dawniej pisało jeszcze na opakowaniach naprzykład że " wyprodukowane za zlecenie Kompania Piwowarska w (dajmy na to) browar w Tychach" A teraz już nie pisze nic tak że nie ma szans się dowiedzieć gdzie dane piwo zostało wyprodukowane, czy tam gdzie myślimy czy zupełnie gdzie indziej.
Amen.

Rozjechany, kup tego Leżjaska. Jest bardziej regionalny niż większość tego co reszta przywiezie :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 18:16:53 /


no to i ja dodam z ciekawszych:)

ATOM - a jakże:)
gdzies na mazurach pilem RYCERZA - ale trzebabylo z nim walczyc zeby go wypic..
podobny jesze byl IMPERATOR - z browaru jablonowo - ale kopal po glowie jak prawdziwy imperator:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 19:23:32 /


Tak czy siak ja przywioze troche Barkasa i Batorego bo to piwo robione tylko w browarze w Braniewie. I z tego co wiem nie należy on do jakiejś wielkiej korporacji bo na wszystkich jego butelkach jak wół jest napisane ze są z browaru w braniewie a nie wyprodukowane przez np. Żywiec bądz Kampanie Piwowarską....

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 19:27:08 /


Hehe z tego co ja kojarze ATOM to browar Jabłonowo ogólnie dobrych piw nie robi:D Chyba jedno jakieś piwo piłem co dobre było i bardzo się zdziwiłem ze z Jabłonowa było:D Ale to tylko jedno z tego browaru:D Tzn. każdy ma inne gusta i to co mi może niesmakować innemu może smakować więc prosze się nie urażać tą opinią:D:D:D Nazwy niestety nie pamiętam:/

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 19:30:10 /


Ja zawsze mam swoj browar na zlotach , tym razem 1.5 skrzynki na SO

a co do Kampani Piwowarskich , to Perła nie musiała sie ratowac zadnymi !!

ale ostatnio cos sie popsuło :/ albo mi zmienił sie smak

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 22:12:32 /


Wojdat...Perelke wchlonal jakis inny browar ;(

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 22:23:23 /


No a ja popieram Hrabiego... browar Witnica Black Boss - może być nawet cała skrzynka;) Na pewno z Hrabią ją osuszymy;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 22:25:11 /


Boss teraz wychodzi w litrowych plastikowych butelkach wiec i pewnie jego smak sie zmienil.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 22:36:02 /


im więcej bossa tym lepiej!! jednye piwo które moze dorównać ( na emigracji w pl) guinnessowi ;)

michalch83 / 2007-05-31 22:39:36 /


michalch - spróbuj jeszcze Żywca Portera - też jest dobry, ale nie tak dobry jak Black Boss.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-01 00:17:50 /


Pitbul kto wciagnał Perle ????
pierwsze slysze !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-01 01:17:00 /


A kiedy nie ma gryźlin w końcu?

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-01 07:14:50 /


Wroniasty - Strzelec Porter jest lepszy od Żywca Portera ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-01 15:02:03 /


Portery to wogole dobre pifka;]

Porter Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-01 16:29:25 /


W P-niu w delikatesach Alma w Starym Browarze są na wyprzedaży Oboloje po 2 zł. Wziąłem dużo, ale jeszcze są. Polecam!!

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-02 12:39:57 /


Aldaron, moze ja jestem po słusznej ilości piwa, ale kiedy Ty pisałeś posta to musiałeś być nawalony jak zwrotniczy w pkp. WSTYD. Pouczasz ludzi i robisz takie błędy. A co do piwa, piłem wczoraj owe piwo "Batory" i powiem że jest smaczne i ma faktycznie w sobie jakąś nutę niewielkiego browaru.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-03 05:31:44 /


Panowie a może własny wyrób, zestawy można kupić a na zlocie lub spotkaniu raczyć się złotym trunkiem :)))))

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-03 08:50:05 /


Aldaron , jak napisałeś, wiesz COŚ, teoria działania grup producenckich nieźle opisana, ale merytorycznie to jeszcze się musisz douczyć. Napisanie że produktem uprzywilejowanym jest Tyskie Gronie było całkowitą dyskredytacją twojej wypowiedzi. Niestety właśnie Tyskie Gronie jest tym wielkoprzemysłowym "moczem wielbąda chorego na nerki" którym Kompania Piwowarska zalewa rynek. A tym uprzywilejowanym produktem jest Tyskie Książęce. Podobnie rzecz się ma z wielkopolską, gdzie Lech Pils jest produktem lokalnym, Lech Premium - jak wyżej o Tyskim Gronie. A wymieniony przez ciebie browar Leżajsk jest częścią Grupy Żywiec będącej własnością Heinekena. I leje się w nim wszystko co popadnie: warkę, tatrę, żywca, heinekena.
Ale do rzeczy, nie kłotnie w tym wątku chodzi, a o piwo.
Bądź zatem Aldaron łaskaw napisać czym możesz nas uraczyć, z czym będziesz na Gryźlinach.
A jeżeli nie masz nic do zaoferowania w temacie, to zamilknij w tym wątku raz na zawsze.
Ja zamówienia przesyłam mailem, do tych którzy już napisali co mogą przyweźć.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-03 11:53:49 /


A jeszcze mam pytanie do Wielkopolan. Chodzi o browar w Grodzisku Wielkopolskim. Kiedyś było piwo Grodziskie, piwo górnej fermentacji, z drożdżowym osadem na dnie. Czy koś wie, zna?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-03 12:01:56 /


granadziarz_3M nigdy nie twierdziłem że Browar Leżajsk nie należy do żadnej grupy producenckiej, twierdziłem tylko że piwo "Leżajsk" jest jedną z tych uprzywilejowanych marek które są flagowym produktem danego browaru i nie są lane nigdzie indziej.
Co do Tyskiego Książęcego to wytłumacz mi dlaczego niedawno wiozłem puszkę pod to piwo do browaru w poznaniu ? Nie wiem, może ktoś sobie chciał ściankę działową w biurze wykonać z takiej puszki i potrzebował do tego kilka tys sztuk. A może zasada działania grup producenckich jest taka że gdy w danym browarze na drugim końcu polski wychodzi produkt o parametrach niemal identycznych jak dany, jakiś tam, lany lokalnie a należący do danej grupy, a na który jest zapotrzebowanie, to się go leje pod tą marką w celu np. obcięcia kosztów dystrybucji.
Prawda jest taka że tylko śmierć i podatki są pewne na tym świecie. Reszta to mistyfikacja :)
Co do Gryźlin to niczego nie obiecuję bo nie wiem co gdzie i kiedy mi wypadnie. Taki jest niestety urok życia kierowcy. Miałem być w Bieszczadach i nie jestem I zdaje się nie będę.
Ale gdyby się tak złożyło że bym się pojawił, to postaram się uraczyć kolegę węgierskim produktem o nazwie "Borsodi Sor"
Bardzo dobre. Przynajmniej mi smakuje :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-03 13:24:32 /


Jesli pojadę na Gryźliny tzn. jesli w końcu będa a nie tak jak co roku, że ich nie ma to przywioze skrzynke czerwonych, złotych i zdaje się czarnych smoków z browaru Fortuna.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-03 13:34:43 /


czy jesteś pewny aldaron że to było książęce a nie właśnie gronie? bo to gronie jest robione w Poznaniu, a książęcego nie dostaniesz nigdzie poza rejonem Tychów...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-03 13:47:20 /


Obawiam się że to było jednak Książęce bo to były złote puszki.
Teraz dokumentu przewozowego jako dowodu już Ci nie przedstawię, ale jak mi się jeszcze coś takiego trafi to nie omieszkam zrobić fotografii, przynajmniej telefonem.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-03 15:17:07 /


browar Witnica ma kilka fajnych trunków, i na dodatek tanie!! 1,94zł za flaszkę, po schłodzeniu, silny smak, dobra goryczka, zawartość promili słuszna :-P

Kiedyś na biwak Noteckie zabraliśmy, w tych pękatych buteleczkach, rewelacyjne piwo!!! Hrabia, jak masz jakiś sklep gdzie to sprzedają to daj namiar.

A fortuna, ale czarna,!! palce lizać.!!

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-06 20:10:40 /


Noteckie Jasne można kupić w Poznaniu pod nazwą "Kolejorz" oraz jako piwo "Proletaryat" w knajpie o tej samej nazwie. Tylko, że Noteckie lepsze jest ciemne :)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-06 20:34:29 /


kurna panowie, wy nie fantazjujcie tylko piszcie kto co przywiezie na zlot!!!!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-07 17:17:05 /


Granadziarz: Piwo Grodziskie jest u mnie w domu legendarne z uwagi na opowieści mojego ojca o nim i jak to się mocno pieniło. Niestety nigdy jeszcze nie spotkałem go w sklepie, także myśle, iż jest to już produkt-wspomnienie minionej epoki...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-09 02:36:16 /


Musze sprostowac W.Czc. Hrabiego, bo farfale wciska ;)
"Kolejorz" to szczyny produkowane dla nawiedzonych fanow Lecha, pasteryzowane i niedobre a do tego drozsze.
"Noteckie" nie jest pasteryzowane i jest bardzo dobre.
Proletaryat = Noteckie.

A "ciemne" Noteckie (jak i Fortuna) nie jest "ciemne" naprawde, tylko przez karmel - co kto lubi.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-12 11:18:00 /


Ponawiam temat, ze względu na SO. Proszę przywozic ze soba regionalizmy w celu dokonania wymiany. Mile widziane piwa niepasteryzowane z małych lokalnych browarków. Jeżeli Białystok dopisze to proszę o Magnata :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-20 22:57:31 /


Pilsa przywieziem. Nic ponad to:/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-21 09:59:45 /


eeee Pilsa to ja teraz mam w monopolowym pod domem puszka, butelka ;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-21 15:25:41 /


daj mi namiary na tego monopola bo nigdzie w gdańsku nie widziałem... :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-21 15:59:46 /


A Magnata jeszcze robią? Już chyba tylko Żubr :( im został.... kiedyś był jeszcze smaczny lekki "Classic"...

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-21 16:11:06 /


Jak znajde chwilke pochodze po sklepach i popatrze jak asortyment wygląda :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-21 16:17:52 /


kaśka Market ul. Piastowska skrzyżowanie z Chłopską;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-21 17:05:28 /


http://browar-czarnkow.pl/browar/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=63&PHPSESSID=550701a3be003f46725a1f17646b91e1

http://www.browary-regionalne.pl/index.php?page=stowarzyszone

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-11 17:04:05 /


http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1341&TabOrgID=1524&LangId=0&AnnouncementId=6631&ModulePositionId=1838

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-11 17:18:31 /


Co do piwa ciemnego z Czarnkowa - ma się dobrze - dziś sie nim sponiewierałem.
Co do Browaru Witnica - zdaje się, że w tej chwili produkuje jakiś szajs w palstiku na potrzeby Tesko/Stonki/Ryszarda Lidla :/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-15 00:43:04 /


perła jest dobra:):)) z Lubelszczyzny:)

BenioTL Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-15 13:34:32 /


U mnie w praktycznie każdym sklepie dostaniesz Perłe :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-15 14:06:04 /


Ostatnio kupiłem Perełkę w karfurze we Wrocku :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-15 14:35:51 /


A za to u mnie Browar Amber wypuścił porter. Nazywa się Grand Imperial Porter. Nie jest obrzydliwie słodki jak większosć polskich porterów. Jest wspaniałym gorzkim czarnym piwem. Niestety nie na imprezy. 8% alkoholu zwala z nóg...
polecam: http://www.browar-amber.pl/main.html

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-15 14:46:12 /


Piłem ostatnio :D
Faktycznie zwala z nóg.
Ale z tego co pamiętam nie było jakoś przesadnie słodkie, na pewno nie aż tak jak nieszczęsne "Palone" z Okocimia.
Tyle że nieekonomiczne to piwo. Za tą cene można mieć dwa normalne piwa.
A z wypicia dwóch piw o ile więcej przyjemności niż z wypicia jednego :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-15 18:49:37 /


Coś mi się na oczy żuciło.
Dopiero teraz doczytałem że napisałeś "nie jest tak obrzydliwie słodkie" :)))

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-15 18:52:04 /


Amber to jest specjalista od zwalania z nóg..
Dawno nie miałem takiego kaca jak po ichnich trzech [sic!] Kożlakach...

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-15 22:24:29 /


Ostatnio na rynku nowego miasta w wawie był festiwal kaszubski, nie omieszkałem zakupić po 2 butelczyny: żywego, koźlaka i złotych lwów... całość w ekologicznej lnianej torebeczce z przegródkami :) dawno się tak nie ucieszyłem! pychota

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-15 23:13:44 /


amber nie powiem dobre piwko:):)) miałem okacje pić nie dawno w gdańsku:)

BenioTL Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-17 14:51:00 /


Żywe, Koźlak i Złote Lwy można od jakichś 2 miesięcy zanabyć w hipermarku o nazwie na "L" niedaleko mnie.
Żywe całkiem, całkiem. Piłem sobie na ognichu i na SpringOpen2008 i dyńka rano nie bolała :) Pozostałe dwa raczej nijakie w smaku jak dla mnie.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-17 15:33:01 /


Złote Lwy są co najmniej średnie, Gdańskie które było wcześniej było 100 razy lepsze.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-17 15:45:54 /


lecha pilsa ostatnio odkryłem na Żabiance w sklepie jaś na gospody a i przy okazji dowiedziałem się że browarem Fortuna też handlują tyle że ostatnio im zbrakło.

dawi_d / 2009-03-19 08:19:10 /


Lech Pils i jest do dostania u mnie w mieścinie:) tak samo jak i piwa nie pasteryzowane np. Zywe, Lubuskie, Koźlak itd. :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-19 08:34:27 /


w Tesco w Gdyni przy obwodnicy, jest sklep z piwami regionalnymi. Mają OGROMNY wybór :) z nie pasteryzowanych to "Świeże" jest chyba najlepsze. Pilsa też mają :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-19 09:26:00 /


świeże to chyba Browar Ciechanów. Jeżeli mają tam więcej z Ciechanowa to musze wpaść.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-19 11:26:21 /


Przy okazji jak będe to zapytam :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-19 11:33:22 /


Jeśli uda nam się dojechać na zlot (czytaj -> jeśli się remont samochodu zakończy sukcesem) wezmę grudziądzkiego Rotmistrza :)

nonka24 /Irek / 2009-03-19 11:47:23 /


od jakiegoś czasu jestem wielkim fanem ciechana miodowego, polecił mi go znajomy z monopolowego... w Wawie można dostac w Ursusie (3zł butla) i w sklepach ze zdrową żywnością (6zł butla :/ )

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-19 11:51:40 /


Ciechan miodowy jest miodzio;] Fajnego mają Krzepiaka z Ciechanowa-napój słodowy bezalkoholowy. Jest taka buda jedna na Broniewskiego-koło bazarku takiego... Piw regionalnych mają bardzo dużo-za każdym razem kupuje tam po 5-6 piw różnych. Z Ciechanowa mają wszystkie-Miodowe, Krzepiaka, Wyborne, Przeniczne, Stouta,Portera i naprawde od cholery innych "rzadko spotykanych" piw;] Jest jeszcze jeden sklep- na Koszykowej 53 w Warszawie... tylko ze tam jakoś tak drogo jest;]

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-19 12:52:30 /


Gumbas napisz dokładnie gdzie ten sklepik na broniewskiego, przy którym bazarku, przeca tam przejeżdżam codziennie....

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-19 13:01:29 /


W trójmieście polecam delikatesy "Piotr i Paweł" mają spory wybór wynalazków ostatnio notorycznię piję ciemne z browaru Czarnków;) Dobre i w butelkach "granatach" więc i nostalgia jest bo z takimi butelkami rozpoczynałem przygodze z nałogiem;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-19 13:04:11 /


Granadziarz jak chcesz to Ciechabowskie piwo załatwic to niet problem :P Specjałem tam jest "perła" chyba i na pewno "Ciechan" :)

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-19 14:23:57 /


Gumbas - dawaj koordynaty, ważna sprawa... już mi się łapy trzesą... broniewskiego... nie po drodze, ale czego się nie robi dla nałogów

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-19 14:37:12 /


Rózne Ciechany można dostać w nocnym przy puławskiej w Warszawie kolo stacji Statoil na mokotowie :) zaraz obok dolnej. czesto z kumplem testujemy :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-19 14:38:14 /


Hehe jakie zainteresowanie;] Sklepi mały ale naprawde polecam;] jest dokłądnie na ulicy Rudnickiego za mega samem na broniewskiego jak się skreci z Broniewskiego w Rudnickiego to za mega samem jest taka budka z zielonymi markizami chyba;] jest tam tez skub butelek i metali kolorowych;] czyli ciekawa klientela czasami przebywa-ale oni kupują tylko MOCNE z browaru Jabłonowo-kto pił to wie co to ;/ Babka i facet którzy sprzedają ogólnie wiedza co nieco o piwie wiec jak czegoś nie ma to mozna się pytac czy bedzie itp;] Hehe miłych zakupów;]
Jeżeli ktoś lubi miodowe piwa to polecam Miodowe z browaru Krajan z kujawsko-pomorskiego-ale narazie widziałem je tylko w sklepie na Koszykowej. A i nie polecam piwa Miodowego Mocnego z brawaru Jabłonowo-bo się można pożygać, a po co to komu;] Jakby ktoś chciał pogadać o piwach to walcie smiało;] Jakoś z bratem (on się bardzo zna na napojach chmielowych;]) pomożemy;]

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-19 15:40:13 /


Dzięki Gumbas! Ilez to wiedzy człowiek może zdobyć dzięki Forum! :) Pozdrawiam

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-20 09:04:21 /


Hehe prosze bardzo;] Ja tam zreszta jak się uda to dzisiaj podskocze;] a jak nie to jutro;]

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-20 11:45:12 /


zawsze mozna zrobić spota pod budką z piwem

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-20 13:51:03 /


Gumbas to jak tak daleko do siebie mamy, to może się jakoś ustawimy pod tą budką? ;-)

radzieckii / 2009-03-20 21:15:01 /


choć nie jestem detektywem, zawsze znajde budke z piwem ;)

Mysza liil (EM) / 2009-03-20 21:53:33 /


Radzieckii teraz nie da rady bo mi się troche sytuacja w rodzinie pokomplikowała... ehh szkoda gadac. ogólnie przez tydzien bede out. ale potem czemu nie...

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-22 18:19:31 /


z Ciechanowa to ja najbardziej lubię Ciechany ale te zwykłe o smaku piwa, ale należy poruszyć jeszcze temat nie za bardzo odległego od Ciechanowa browaru w Sierpcu... Kasztelan :) niepasteryzowany jesn moim zdaniem lepszy od Ciechana. Jednak dostać go poza najbliższą okolicą ciężko.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-25 17:46:18 /


Mi w Lublinie nadzwyczaj Perła smakowała. Ta z warszawskiego kerfura już nie ma tego smaku...

radzieckii / 2009-03-25 20:26:09 /


W P-niu jest knajpa z sierpcowym Kasztelanem z beki. Ogólnie po 2-3 takich głowa pęka na drugi dzień :/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-25 22:22:49 /


Kasztelan dooobry. Może lepiej, że nie pojadę na YTP, bo by mi głowa pękła ;-)

radzieckii / 2009-03-26 19:25:11 /


Witam serdecznie,

Jestem tutaj gościem. Poczytałem sobie ten temat i doszedłem do wniosku, że napiszę swój post na tym forum, żeby przybliżyć wam co nieco informacji na temat piwa w Polsce. Może się komuś te informacje przydadzą jak będzie kupował piwo na zlot lub do powszedniego spożycia.

Jak kogoś nie interesuje ten długi wywód to niech go sobie odpuści i nie czyta. Zresztą i dla czytających napiszę, że nie wyczerpuje on do końca tematu.

A więc tak

1) Jeżeli chodzi o piwo w Polsce to nasz rynek jest jednorodny. Dominuje na nim tylko jeden styl piwa – lager (czyt. piwo jasne dolnej fermentacji). Polskie piwa charakteryzuje duża zawartość alkoholu (5-7%). Nie jesteśmy więc konsumentami klasycznych piw (określanych w Polsce jako lekkie), których zawartość alkoholu waha się w granicach 2,5-4,5 %.

Rynek polski zdominowany jest aktualnie przez czterech producentów:

Grupa Żywiec - należąca do koncernu Heineken, producent marek: Żywiec, Heineken, Kaper, Specjal, Leżajsk, Freeq, Królewskie, Kujawiak, Warka, Tatra

Kompania Piwowarska - należąca do koncernu SABMiller, producent marek: Lech, Tyskie, Dębowe Mocne, Pilsner Urquell, Wojak, Żubr

Carlsberg Polska - należący do koncernu Carlsberg, producent marek: Carlsberg, Bosman, Harnaś, Kasztelan, Karmi, Okocim, Piast

Royal Unibrew Polska - należący do koncernu Royal Unibrew, producent marek: Faxe, Brok, Łomża, Strzelec, Rybnicki

Te cztery firmy mają ok. 90 % udziałów w polskim rynku piwa. Z nich największa jest Kompania Piwowarska, która kontroluje ok. 40 % rynku.

Poza nimi jest jeszcze kilku mniejszych graczy: Perła Browary Lubelskie (marki: Lubelskie, Perła, Goolman) i Van Pur (marki: Karpackie, Śląskie). Perła „rządzi” na Lubelszczyźnie. Van Pur w dyskontach i sklepach spożywczych. Za nimi drepczą: Browar Namysłów (marki: Zamkowe, Plum Beer, a także produkcja na zlecenie Jako Sp. z o.o.), Browar Głubczyce (marki: BraX, Karlik, Hammer, a także produkcja na zlecenie dyskontów i supermarketów), Browar Połczyn -Zdrój (marki: Brewer, Starovar, Połczyn), Browar Jabłonowo (podwarszawski browar znany z produkcji ekstra mocnych piw w butelkach PET) i Browar Amber (browar wybitnie regionalny, starający się o wybrednego klienta, który swoje marki dystrybuuje na cała Polskę).

Najwięksi polscy producenci za bardzo nie starają się w robieniu ciekawych piw (choć trzeba tutaj zwrócić uwagę, że są wyjątki). Nastawieni są bardziej na ilość wyprodukowanego piwa niż na jego walory smakowe. Produkcja została tam całkowicie zmechanizowana. Jakościowo produkowane przez nich piwo jest dobre i spełnia wszystkie standardy jeżeli chodzi o produkt spożywczy. Nie ma już jednak w sobie „duszy piwa”. Najwięksi polscy producenci stosują metodę produkcji określaną jako High Gravity Brewing (HGB). Pozwala ona na uzyskiwanie różnych ekstraktowo piw z jednego poprzez rozcieńczanie koncentratu piwnego (czyli np. z jednej uwarzonej warki powstają jednocześnie w jednym browarze piwa: Tyskie, Żubr i Mocne Dębowe). Dodatkowo dla obniżenia kosztów produkcji używa się tam bardzo często dodatków niesłodowych (czyli np.: cukru, ryżu, niesłodowanego jęczmienia) i zamiast chmielu tylko ekstraktu z niego. Skraca się też czas produkcji do 2-3 tygodni i sztucznie nagazowuje piwo dwutlenkiem węgla.

Nie powiem jednak, że wszystko co tzw. „koncernowe” jest złe. Również ci najwięksi starają się czasami zrobić coś ciekawego co odbiega od reguł. I tak np.:
Carlsberg Polska produkuje niepasteryzowane piwo Kasztelan (od kwietnia do października), Grupa Żywiec ma w swoim portfolio marki Brackie i Żywiec Porter, które warzone są tradycyjnie i fermentują w otwartych kadziach.
Wiele marek piw tzw. „koncernowych” nie występuje w całej Polsce i ma dystrybucje wyłącznie lokalną (np. wyżej wspomniane Brackie, Specjal, Leżajsk, Podkarpackie).

2) Co do browarów regionalnych. Jak na kraj tak duży jak Polska jest ich stosunkowo mało. Niektórzy producenci są wyjątkowi, niektórzy mniej. Niektórych można spotkać w supermarketach innych prawie wcale nie widać na rynku.

Pokrótce przedstawię polskie przemysłowe browary regionalne:
Browar Amber – średniej wielkości browar spod Gdańska. Piwa tego producenta ogólnie dostępne w większych miastach Polski. Warte spróbowania piwa są: Żywe Niefiltrowane (niestety dystrybucja ograniczona do kilku knajp w 3city), Żywe (piwo typu lager, niepasteryzowane), Koźlak (piwo typu bock), Grand Imperial Porter (piwo typu porter bałtycki)

Browar Bartek – malutki browar rzemieślniczy z Wielkopolski, z okolic Pleszewa. Wyspecjalizował się tylko w beczkowym piwie typu pils marki Bartek. Wyrób trudny do dostania. Był kiedyś w kilku lokalach we Wrocławiu i Poznaniu.
UWAGA! Piwo beczkowe Bartek nie ma nic wspólnego z serialowym piwem w puszce o nazwie Bartek

Browar Boss - browar spod Gorzowa Wielkopolskiego. Coraz częściej jego wyroby pojawiają się w sklepach. Warte zwrócenia uwagi są piwa: Lubuskie (piwo typu lager, niepasteryzowane), Koźlak Eksportowy (piwo typu bock), Boss Porter (piwo typu porter bałtycki)

Browar Bracki – browar z Cieszyna należący do Grupy Żywiec. Mimo że to browar koncernu piwowarskiego należy zwrócić na niego uwagę. Wyróżnia się. To prawdziwy skansen piwowarstwa, z urządzeniami pamiętającymi XIX wiek Tutaj wszystko jest produkowane po staremu zgodnie ze sztuką. Marki z tego browaru to: Brackie i Żywiec Porter.

Browar Ciechan – browar z Ciechanowa. Widzę że dobrze znany na tym forum. Ostatnio producent bardzo ekspansywny, który zakupił browar w Lwówku Śląskim.

Browar Cornelius – browar z Piotrkowa Trybunalskiego znany też jako Kiper. Ogólnie produkuje piwa typu lager na zlecenie innych firm. Ostatnio jednak pokusił się o całą serię piw różnych stylów piwnych. Z nich dystrybuuje tylko Corneliusa Weizen Bier (piwo typu pszeniczne). Pozostałych Corneliusów trzeba niestety szukać w lokalach i restauracjach Piotrkowa Trybunalskiego (zwłaszcza w jednej restauracji przy rynku)

Browar Czarnków – ostatni państwowy browar w Polsce. Rozlewa swoje piwa do charakterystycznych butelek tzw. bączków. Marki z Czarnkowa to: Eire Noteckie (dark lager), Noteckie (lager), Proletaryat (lager i dark lager), Izerskie (lager), Walońskie (dark lager). Warte spróbowania są zwłaszcza piwa czarnkowskie w wersji niepasteryzowanej.

Browar Edi – malutki browar rzemieślniczy spod Wschowy. Rekordzista polski jeżeli chodzi o różnorodność. W ofercie ma piwa smakowe (Imbirowe, Czekoladowe, Migdałowe, Anyżowe, Miętowe, Miodowe), a także ciekawe piwa ciemne (Ciemne, Palone) i ewenement - piwa musujące (w szampańskich butelkach). Wyroby Ediego wszystkie są niepasteryzowane i trudno je dostać poza okolicami Wschowy. Najlepiej na zakupy odbyć wycieczkę do browaru.

Browar Fortuna – browar z wielkopolskiego Miłosławia pod Poznaniem. Fortuna Czarne (ciemne piwo aromatyzowane) to sztandarowy wyrób tego zakładu, który zwykle przypada do gustu kobietom, rzadziej mężczyznom. Warte jednak to piwo spróbowania przez obie płcie. Poza tym ostatnimi czasy Browar Fortuna produkuje serię Piw klasztornych dla benedyktynów tynieckich. Piwa te są jednak stosunkowo drogie.

Browar Gab – browar spod Częstochowy. Specjalność to ciemne piwa górnej fermentacji: Stout (piwo typu stout) i Kama Sutra (piwo typu ale). Widywane od czasu do czasu w supermarketach większych sieci.

Browar Głubczyce – browar robiący piwa dla dyskontów i supermarketów. Jedyny ciekawy wyrób to piwo smakowe Core Beer z dodatkiem pestek dyni.

Browar Gościszewo – browar spod Malborka. Oferuje marki: Rycerz (lager), Naturalne (lager, piwo niepasteryzowane). Najciekawsze jest piwo Naturalne Niefiltrowane (w butelce z metką). Szkopuł z piwami z Gościszewa polega na tym, że nie można ich dostać prawie nigdzie poza hurtownią przy browarze i raptem kilkoma sklepami w całej Polsce. Poza tym z warkami piwa z tego browaru jest jak z loterią. Albo są bardzo dobre, albo skwaśniałe.

Browar Grybów - browar spod Grybowa w Małopolsce. Mało znany w Polsce. Produkuje kilka różnych ekstarktowo piw pod markami Pilsweiser oraz Lach. Najciekawsze ich wyroby to Pilsweiser 10% (lager) i Pilsweiser 12% (lager)

Browar Imielin – browar z Górnego Śląska. Prawie niezauważalny i dostępny tylko w kilku sklepach na Śląsku. Produkują wyłącznie piwa puszkowe typu lager. Marki to: Szpunt, Knap

Browar Jabłonowo – podwarszawski browar robiący piwo w plastikowych butelkach PET. Dominują w jego ofercie ekstra mocne piwa typu lager robione dla niezbyt wybrednego i niezasobnego w gotówkę klienta, któremu zależy żeby go piwo poniewierało. Jabłonowo ma jednak w swojej ofercie także rodzynki, którymi są piwa: Belfast i Jabłonowo Zielone.

Browar Jagiełło – browar spod Chełma. Słynie w Polsce z piwa ekologicznego Origo oraz piwa ciemnego Magnus. Poza tym ma w swojej ofercie marki: Gulden, Nałęczowskie

Browar Janów Lubelski – browar z Lubelszczyzny. Przez wiele lat specjalizował się tylko w niepasteryzowanym piwie beczkowym typu pils o nazwie Janów. Obecnie produkuje też piwa butelkowane marek Janów i Bieszczadzkie. Trudno je jednak poza Lubelszczyzną dostać.

Browar Konstancin – mały podwarszawski browar, który ostatnio ambitnie mierzy i robi kilka marek piw niepasteryzowanych typu lager. Piwa z tego browaru dostępne są głównie w Warszawie i jej okolicach. Marki tego producenta to: Mazowieckie, Dawne, Zdrojowe, Warszawiak

Browar Koreb – browar rzemieślniczy z Łasku. Często jego wyroby są widywane podczas festynów i targów z tradycyjną żywnością. Marki tego producenta to: Miodowe (piwo z dodatkiem miodu), Herbowe (piwo ciemne aromatyzowane), Łaskie (lager), Koreb Żywe (lager, piwo niepasteryzowane, sprzedawane w charakterystycznych gąsiorkach 2l i 5l )

Browar Kormoran – browar z Olsztyna i zarazem ostatni browar regionalny na Warmii. Jego marki to: Świeże (lager, piwo niepasteryzowane), Warmiak (dark lager, piwo niepasteryzowane), Irish Beer (dark lager), Masuren Dunkel (dark lager), BK (lager)

Browar Krajan – browar średniej wielkości z województwa kujawsko-pomorskiego. Jedyny zresztą w tym województwie. Marki piwa z tego browaru to: Irlandzkie Mocne (dark lager), Nakel (lager, piwo niepasteryzowane), Irlandzkie Zielone (lager barwiony na zielono), Irlandzkie Czerwone (lager barwiony na czerwono), Porter (porter bałtycki), Ciemne (dark lager), Nakielskie (lager)

Browar Na Jurze – mały browar z Zawiercia. W ofercie ma piwa typu lager i typu ale. Marki tego producenta to: Boner, Tager, Tiger, Smocza Jama. Piwa z tego browaru są do nabycia w kilku sklepach w Zagłębiu Dąbrowskim, w restauracji przy browarze oraz w kilku lokalach w Krakowie (piwa typu ale).

Browar Namysłów – browar, który produkuje takie marki jak: Zamkowe (lager), Kozackie (lager), Złoty Denar (lager), Plum Beer (piwo o smaku śliwkowym). Poza tym jest producentem piwa typu lager dla zewnętrznych zleceniodawców np. hurtowni Jako (marki: Luzak, Hop's)

Browar Perła – browar z Lublina, który jest „prawie jak koncern”. Produkcja w tym browarze wynosi około 1 mln hektolitrów rocznie. Od kilku lat stosowana jest w nim wyłącznie technologia HGB. Ostatnio Perła idzie na ilość a nie na oryginalność. Marki tego producenta to: Perła, Goolman, Lubelskie.

Browary Łódzkie – browar z Łodzi produkujący swoje piwa głównie dla dyskontów i supermarketów. Najciekawszym piwem w jego ofercie jest Łódzki Porter (porter bałtycki)

Browar Połczyn-Zdrój – browar z Pomorza Zachodniego. Ostatnio bardzo szybko rozwijający się. Producent marek piw: Brewer (lager), Starovar (lager), Połczyn (lager), Abbe (piwo pszeniczne)

Browar Racibórz – mały browar, niestety chylący się ku upadkowi. Jeżeli nie znajdzie szybko rynków zbytu umrze w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Producent marek piw typu lager: Racibor, Hajduk, Champion, Bercik

Browar Staropolski – browar ze Zduńskiej Woli. Producent marek piw typu lager sprzedawanych pod marka Staropolskie. Godne uwagi z tego browaru jest piwo niepasteryzowane Acan i porter bałtycki Staropolskie Ciemne Mocne.

Browar Tarczyn – mały browar, który jest „satelitą” Browaru Jabłonowo. Własnych marek piwa nie ma. Wszystko co wyprodukuje jest sprzedawane pod nazwą Jabłonowo.

Browar Zodiak – mały browar pod Kłodawą. Producent marek piwa typu lager: Lew, Zodiak. Piwa tego browaru do dostania są właściwie tylko w kilku sklepach w Polsce oraz przede wszystkim w piekarni w Bierzwiennej Długiej Kolonii (przy której znajduje się ów zakład piwowarski).

3) Co do browarów restauracyjnych. To novum w Polsce, ale się upowszechnia. Aktualnie (tj. w marcu 2009 roku) jest ich szesnaście. Na pewno warto się wybrać do jednego z nich i skosztować piwa. Wszystkie one oferują kilka stylów piwa (zarówno piwa dolnej jak i górnej fermentacji). Każde z piw z minibrowaru jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Czasami można w takim miejscu zobaczyć piwowara zajętego pracą przy kadziach (zacieranie, warzenie) lub przez szybę popatrzyć na tanki, w których fermentuje i leżakuje piwo.
Jeżeli nie mamy ochoty pić piwa w browarze zawsze możemy wziąć je sobie na wynos. Albo w firmowej butelce, albo w przyniesionych z domu pojemniku np. plastikowym kanisterku (ta druga opcja wychodzi znacznie taniej, gdyż możemy zapłacić za butelkę firmową znacznie więcej niż za samo piwo).

Minibrowary polskie znajdują się w: Gdańsku (1 browar), Warszawie (2 browary), Płocku (2 browary), Katowicach (2 browary), Krakowie (1 browar), Szczyrzycu (1 browar), Poznaniu (1 browar), Kaliszu (1 browar), Radomiu (1 browar), Koszalinie (1 browar), Wrocławiu (1 browar), Zielonej Górze (1 browar) i w Łodzi (1 browar).

Gość / 2009-03-28 15:41:28 /


Gość jest wielki. Już mam pomysł na wakacje :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-28 16:16:58 /


Dziękuje za uznanie. Ale to nic. Są jeszcze więksi znawcy tematu ode mnie. Wystarczy tylko zaglądnąć na fora birofilów by się o tym przekonać. Ja dopiero w zainteresowaniach birofilistycznych raczkuje.

I jeszcze erata do mojego poprzedniego posta. Napisane jest: "Jeżeli chodzi o piwo w Polsce to nasz rynek nie jest jednorodny". Powinno być: "Jeżeli chodzi o piwo w Polsce to nasz rynek jest jednorodny".

Gość / 2009-03-28 16:21:44 /


Granadziarz, masz na myśli wycieczkę po browarach w Polsce? swoją droga było by to ciekawe przeżycie

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-28 16:23:26 /


Nie wycieczkę, a wiele wycieczek, nie jedne wakacje, a wiele kolejnych. Tak po tydzień koło browaru. Widziałeś w jakich rejonach są te browary??? Normalnie bajka. Trzeba korzystać zanim globalizacja je pozabija. Rozejrzyjcie się wokół !!! Mam nadzieję, że na tegoroczne PC przyjedzie więcej rodzajów piwa i nie będę musiał jak w zeszłym roku zabierać do domu świeżutkiego "żywego" bo nie było się z kim wymienić.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-28 16:29:00 /


No wielki szacun za wiedzę i sposób jej przekazania :-)
Brackie faktycznie jest świetne. Choć niektórzy złośliwi w Wiśle mówią, że najpierw się pije Żywiec, a potem robi Brackie. Według mnie zawsze było na odwrót. Ale ostatni raz piłem to piwo 10 lat temu :-(
Co do Grybowa, to słyszałem w zeszłym roku, że upadł. Jeżeli faktycznie jeszcze produkują, to trzeba się wybrać w okolice Nowego Sącza.
Odnośnie Konstancina mam mieszane uczucia po podróbie Królewskiego w postaci Króla w latach 90 i nigdy nie zaryzykowałem więcej ich wyrobów.
Reszta wymienionych tu browarów... Granadziarz jadę z Tobą!

radzieckii / 2009-03-28 19:37:45 /


Tak przy okazji, ksywa "Gość" może się tu niektórym dziwnie kojarzyć ;-)

radzieckii / 2009-03-28 19:40:52 /


Jak byś Radziecki reflektował na brackie to moge na pc dostarczyć:)

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-30 10:57:18 /


bierz ze dwie skrzynki, ja wezmę coś od siebie, np żywe prosto z browaru.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-30 16:01:31 /


Brackie jak najbardziej :-)

radzieckii / 2009-03-30 17:32:29 /


a ja dzięki chłopakom z gorzowa zakochałem sie w Browarze w Witnicy... tak dobrego piwa jeszcze nie pilem:D:D skrzynkami chce:D:D

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-30 22:01:19 /


a które dokładnie bo kilka różnych było..:)

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-30 22:04:23 /


Moje egzemplarze Bossa też wydałem bardziej potrzebującym na YTP :(
Nadrobię w środę ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-30 22:13:35 /


Moje Boss'y jeszcze czekaja na odpowiednia chwile, ale porter z witnicy byl zacny;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-30 22:38:34 /


wszystkie:D:D ja poprosze łaskawe osoby o 2 skrzynki tego trunku:D:D Hrabia moglbys jedną przekazac naprzyklad Tazzowi...:DD tylko zapakuj jakos tak dla niepoznaki w karrton bo wypije mi zanim to wyjedzie z poznania:D

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-31 01:27:36 /


oki doki, napewno jedną krate brackiego na pc zabiore ,jak sie uda to jakieś inne lokalne wytwory również.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-31 09:29:31 /


Miałem się już nie udzielać na tym forum, ale co tam. Postanowiłem jeszcze raz podzielić się z wami wiedzą.

@tazzman
Piwo z Bossa można nie tylko pić. Można się w nim też wykąpać. Witnicki browar oferuje bowiem piwo do mycia i zabiegów kosmetycznych (jako na razie jedyny w Polsce) tzw. piwo kąpielowe (w plastikowych dużych butlach PET)

@nonka24
Rotmistrza nie produkują od 2008 roku. Pozostałych piw Browaru Grudziądz zresztą też.
Grudziądzki zakład piwowarski zawiesił działalność. Jest w likwidacji.

Znaleźć piwo marki Rotmistrz jest obecnie bardzo trudno (ostatnie butelki były w niektórych sklepach jeszcze ze dwa miesiące temu) chyba, że się zrobiło zapasy. Trzeba zauważyć również, że ostatnia wyprodukowana partia piwa z tego browaru miała termin do kwietnia 2009 roku.

@-]Artiro[- aka Flonder
W Warszawie o Ciechany jest bardzo łatwo. Browar ma nawet własną hurtownię w tym mieście (no i siedzibę spółki, która zawiaduje zakładem).

@Gumbas
Ta buda za megasemem jest pod adresem Broniewskiego 65a (dojście od ul. Rudnickiego)

@Ludwik 3M
W Gdańsku dwa najlepsze sklepy z piwem to Anol przy ul. Płockiej 3 i Smak przy ul. Czerwony Dwór 17a

Gość / 2009-04-02 00:12:45 /


Przytargałem kilka buteleczek z Witnicy. Spróbowałem Koźlaka - amberowy smaczniejszy, w witnickim wyczuwa się taki charakterystyczny posmak (cukier!?) dla piw low budget :/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-02 09:11:26 /


Czytam ten wątek i też nie wytrzymałem ...Do Gość-ia i reszty ...

Zanim napiszecie ze jest wielki - polecam np.: http://piweczko.org/pl
oraz
szeroko opisane forum: http://www.browar.biz/forum/
Bo kolega pokopiował Nam dane z w/w stron :)

Co do Browaru z Krakowa - panie Gość informacja dość nie aktualna.
Browar Relakspol zlikwidowany (zrównany z ziemią) jakiś deweloper kupił ziemie ...
a co za tym idzie Browar Stary Kraków - też znikł ... który dzierżawił część linii produkcyjnej Browaru Relakspol. Zakład zlikwidowano, a warzenie marki Smocza Jama zostało przeniesione do Browaru na Jurze w Zawierciu.

A takie mieli rarytasy (aż się łza w oku kręci): hehe
http://www.browarstarykrakow.com/index.php
http://www.relakspol.com.pl/
pozdrawiam
Amator złocistego trunku górnej fermentacji :)



Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-02 11:22:06 /


Biger, zamiast krytykować Gościa, który jest użytkownikiem również tamtych forów (wiem z korespondencji na priv), być może nawet autorem "skopiowanych" wypowiedzi, mogłeś zrobić to samo co on - napisać takiego posta zawierającego tyle informacji. Teraz, kiedy zostało to napisane jesteś mądry. A dlaczego wcześniej siedziałeś jak mysz pod miotłą???
Gość jest wielki choćby z tego powodu, że raczył poświęcić tyle swojego czasu na kopiowanie DLA NAS informacji z tych forów. Jakoś Tobie się nie chciało. Więc doceń to że jemu się chciało. Przecież nie miał żadnego interesu, żeby nam przekazać to wszystko.
Mógł zlać nasz żałosny wątek. Ale jest pasjonatem piwa jak my jesteśmy pasjonatami samochodów. I ponieważ wyczuł bratnie dusze pasjonatów, więc podzielił się swoją wiedzą. Wiedział gdzie szukać i kompendium nam przekazał.
Przepraszam Gościu, malkontenctwo to choroba tego forum. I kąsanie wyciągniętej dłoni też.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-02 14:51:28 /


Dzięki za info Gościu;) do Sklepiku na Czerwonym Dworze mam 100 metrów z domciu;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-02 14:55:12 /


Kohas tez dziekuje :) nareszcie jakiś dobry sklep z piwem :) nie muszę do Gdyni jeździć:D

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-02 15:03:44 /


@Biger
Tylko nie "skopiował".
Z tych wyżej wymienionych stron informacji nie dałoby się w ciągu kilkunastu minut skopiować, gdyż bazy danych są tam przeogromne (na browar.biz od 2001 r., na piweczko.org w formie ogólnodostępnej od 2007 r.). Nie jest też możliwością zrobienie bezmyślnego kopiuj/wklej, gdyż informacje nie znajdują się na tych stronach w jednym miejscu.

Pisząc w tym temacie swój długaśny post opierałem się przede wszystkim na swojej własnej wiedzy zdobytej i zdobywanej cały czas z różnych źródeł (gazet, czasopism, rozmów z ludźmi, internetu).

Słusznie że zauważyłeś te strony i trzeba dać to jako radę. Jeżeli ktoś poszukuje czegokolwiek na temat piwa to powinien w pierwszej kolejności zajrzeć na te strony. Zwłaszcza na browar.biz, który jest obecnie najlepszym w Polsce źródłem informacji o wszystkim co z piwem związane.

Co do Relakspola. Ja o Relakspolu nic nie napisałem w swoim poście, gdyż ten browar już nie istnieje. O Starym Krakowie też nic nie pisałem, gdyż też już nie istnieje (a właściwie zawiesił działalność do odwołania). Poza tym Stary Kraków nigdy nie był de facto samodzielnym browarem. Była to firma pewnego Pana z Krakowa (pasjonata piwa), który zlecał Relakspolowi produkcję w czasie gdy Relakspol, akurat nie warzył swoich marek piw.

Gość / 2009-04-02 17:11:48 /


@Biger
Co do marki Smocza Jama.
Chyba pobieżnie czytałeś mój post bo ja o marce Smocza Jama właśnie wspomniałem przy omawianiu Browaru Na Jurze.

Gość / 2009-04-02 17:15:44 /


Nie maiłem ochoty rozpętywać żadnej burzy - podałem linki - które sa ogólno dostępne ...
amator piwa je zna - jak ja :) Ty też ... albo powinien znać!

Przeczytaj uważnie co napisalem o Browarze w Krakowie - zanim bedziesz poprawiał.
(Ja to zrozumialem w kontekście - jak wymieniłeś minibrowary - 1 Kraków)

A z reszta:
Jesteś Gość przez duże GOŚĆ i kropka ... dziekuję (-my) za cenne uwagi ...

Ważne:
Nie mam ochoty - wchodzic w żadne dywagacje i kłótnie ... zwracam honor!

Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-02 19:51:45 /


Ach o punkt 3 chodzi. Teraz już wiem skąd ten Relakspol.
Widać źle mnie zrozumiałeś. Ja miałem na myśli CK Browar.

W takim razie muszę wyjaśnić. W punkcie 3 pisałem tylko o tzw. browarach restauracyjnych zwanych minibrowarami. Nie wymieniałem ich z nazwy tylko ogólnie podałem w jakich miejscowościach się znajdują.

Nie chce mi się robić wywodu na ich temat podam więc tylko jak się nazywają i gdzie się znajdują.

Bierhalle - są w Polsce trzy browary: Katowice (Silesia City Center), Łódź (Manufaktura), Warszawa (Arkadia). Poza tym piwa Bierhalle można napić się w paru knajpkach należących do sieci o tej samej nazwie (Warszawa, Wrocław)

Brovaria - w Poznaniu, w dwóch kamienicach przy Rynku, nad browarem znajduje się hotel o tej samej nazwie

BrowArmia - w Warszawie, na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Królewskiej

Brovarnia - w Gdańsku, przy ul. Szafarnia w Hotelu Gdańsk

CK Browar - w Krakowie, w piwnicach secesyjnej kamienicy przy ul. Podwale

Haust - w Zielonej Górze, przy Placu Pocztowym

Krakowski - w Płocku, przy ul. Jachowicza w Hotelu Płock (wejście do browaru jest z drugiej strony hotelu przez drzwi w "szklanej ścianie")

Kowal - w Koszalinie, przy ul. Grunwaldzkiej (w dawnej dyskotece Milton)

Pivovaria - w Radomiu, przy ul. Moniuszki w piwnicy secesyjnej kamienicy

Spiż - są w Polsce dwa browary: Wrocław (Nowy Ratusz), Katowice (ul. Opolska) Poza tym piwa Spiż można napić się w Legnicy (w dyskotece Spiż), Miłkowie (w pałacu), w Tychach (był kiedyś punkt z piwem przy pałacu obok Browarów Tyskich)

Szczyrzyc - w Szczyrzycu, w restauracji Marysia (piwo będzie w sprzedaży od kwietnia 2009 roku)

Tumski - w Płocku, na Starym Rynku

Złoty Róg - w Kaliszu, przy al. Wolności

Gość / 2009-04-02 23:34:37 /


w tym CK Browar w Kraku to sie tak spiłem na zeszłych wakacjach... dobry jest nawet... tylko (pewnie przez browar) w tej knajpie specyficznie jebie i to nie piwem... Idzie się przyzwyczaić aczkolwiek dla wchodzącej osoby to takim zdechłym kotem podjeżdża.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-03 09:30:29 /


No niestety produkcja piwa do specjalnie wonnych nie należy.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-03 09:33:34 /


Tazzman, mam dal Cię kilka butelczyn z Witnicy. Kiedy Tazz je odbierze? Im później, tym mniej wywiezie...

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-07 17:14:32 /


no to teraz uwaga 3M
Sklep "U Anola" Ujeścisko, Płocka 3
W sklepie jest 200 marek piwa. Jest również piwo firmowe "Anol" :-)
Przyznaję że jest to sklep mojego kolegi z Samochodówki. Piwo towarzyszyło nam od pierwszej klasy technikum... Nie zmienia to faktu, że sklep powala ofertą. Niektóre piwa nie są tanie, bo ściągane są pocztą kurierską, ponieważ producenci nie dystrybuują go w naszym rejonie lub w ogóle nie prowadzą dystrybucji. Ale biorąc pod uwagę że w knajpach każe się nam zapłacić za Tyskie Gronie w plastikowym kubku 9 zł, to nie będzie problemem zapłacić 7 zł za butelkę prawdziwego piwa a nie "moczu wielbłąda chorego na nerki".
W imieniu Anola zapraszam!
I małe kuku. Sklep czynny jest 365 dni w roku i baaardo długo :-)
Mam nadzieję, że nie będzie już problemu, gdzie po piwo w Gdańsku.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-11 12:20:32 /


Bardzo zacna informacja :) Na pewno nie omieszkam zajrzeć do tegoż sklepu :)

Może moje zboczenie piwne zostanie w końcu porządnie zaspokojone bo piw z polskiej "wielkiej" trójcy to pić nie mogę coś mi notorycznie szkodzą.

Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, piwo hare....

slon666 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-11 14:41:57 /


Odkryje przed wami rąbek tajemnicy.
Piwo Anol to tak naprawdę piwo niepasteryzowane z Browaru Konstancin, opatrzone etykietką firmową sklepu w którym jest sprzedawane.
Podobne piwo z Browaru Konstancin można nabyć w Warszawie w sklepie Jola przy ul. Koszykowej 53. Sprzedawane jest ono tam pod nazwą Szef Joli Poleca.

http://www.wineofdreams.pl/

Jedynym sklepem w Polsce gdzie mają naprawdę własne firmowe piwo jest sklep Dionizos w Radomiu. Współwłaściciel tego miejsca ma na zapleczu niewielką amatorską instalację browarniczą. Jako piwowar domowy nie może sprzedawać swojego piwa jednak od czasu do czasu częstuje swoich klientów uwarzonym samodzielnie piwem. Trzeba się tylko o nie w czasie robienia zakupów zapytać.

http://www.dionizos.radom.pl/?go=kraina_piwa
http://www.browar.radom.pl/

Gość / 2009-04-15 23:07:35 /


Wiedziałem o tym , ale chciałem zachować to jako tajemnicę. Teraz jest to tajemnica poliszynela :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-16 11:01:35 /


Informacja dla tych wszystkich, którzy majówkę spędzają w okolicach Mszany Dolnej, Limanowej lub Dobczyc.

Z kilkutygodniowym poślizgiem rusza w Polsce sprzedaż w kolejnym polskim browarze restauracyjnym - minibrowarze w Szczyrzycu. Pierwszego piwa (typu pilzneńskiego) będzie się w nim można napić 1 maja.

Poza tym w maju planowane jest otwarcie browaru restauracyjnego w Lublinie przy ul. Grodzkiej (Stare Miasto), a 20 czerwca oficjalne otwarcie reaktywowanego po 2 letniej przerwie browaru w Lwówku Śląskim.

Gość / 2009-04-29 19:17:55 /


Browar Czarnków - ZŁE WIEŚCI

http://www.wykop.pl/ramka/267623/uratujmy-browar-czarnkow

http://i169.photobucket.com/albums/u231/jerzoi69/notec.jpg

lakukaracza Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-03 00:16:15 /


Hmm czemu mnie to nie dziwi.

Moze dlatego ze troche juz widzialem w tej p...nej republice buraczano-ziemniaczanej.

Ja ostatnio popijam "Capstrzyk Poznański" oraz Lubuskie.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-03 10:15:17 /


My GOP-owcy popijamy piwo o nazwie "K.. ale dobre" wyprodukowane przez browar ABO :)
Browar produkuje jakieś 80 sztuk rocznie ale dla nas smakoszy ...sami sie domyślacie ;)
Ja sam też lubie maleńki browar Grybów. :)
pozdrawiam.

cortinas !G.O.P! / 2009-12-03 15:29:53 /


Grybowa podobno też już nie ma, ale było rewelacyjne...

radzieckii / 2009-12-05 00:09:18 /


Grybów i piwo grybowskie tak prędko nie znikną :)

cortinas !G.O.P! / 2009-12-05 21:08:03 /


Szkoda kolego ze mieszkamy tak daleko od siebie bo uraczyl bym Cie mnostwem dobrego piwa poniewaz handluje piwami z calej polski czech slowacji belgi ogolnie full serwis.Zapraszam do Zgierza pod Lodzia.SZACUN

mixer Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-05 23:11:17 /


Z rób jakiegoś spota połączonego z degustacją. Przyjedziemy na pewno ;-)

radzieckii / 2009-12-06 00:24:38 /


Mixer jak bede przejezdzac obok to sie do ciebie odezwe ;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-07 13:22:41 /


czy zacną tradycję będzie ktoś kontynuował na tegorocznym PCcie? Do bagażnika zabieram zestaw wulkanizatora w postaci kratki tyskiego książęcego. Chętnie sam napiłbym się ciechana wybornego. Jakby ktoś był w stanie gdzieś dostać i miałby ochotę na wymianę to ja poproszę :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 10:22:17 /


jak pisałem kolega ma 200 marek piwa w sklepie. Zamieść fotkę tego co chcesz, będzie łatwiej szukać. Ciechana ma od groma.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 11:13:59 /


Jak kolega od piwa ma piwo zillertal takie jak na foto, to bardzo pragne kilku butelek chociaz. Zrewanzuje sie w dolarach, badz zamiennikach.

Classmobile / 2010-07-28 11:24:06 /


chodzi mi o ten model

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 11:27:00 /


Ciechana Wybornego będę miał kilka sztuk, wszystkiego nie oddam :), ale mogę się zgodzić na jakąś lekką wymianę degustacyjną. Tylko trzeba by się zawczasu spotkać, zanim sam wyżłopię :)
Może jeszcze wezmę trochę Noteckiego w małych "granatach"

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-28 13:18:20 /


U mnie jest taki ciechan w sklepie w okolicy jak jeszcze nie wykupili wszystkiego ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-28 13:28:06 /


Class, sprawdzę,
Szymal, ile skrzynek?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 14:03:27 /


Class, dostałem SMSa, że zirentalla nie ma, ale za to jest Grybów, tak opłakiwany przez Radzieckiego.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 14:47:53 /


ja tez tym handluje w ofercie mam ok 200 roznosci z Polski Czech
Niemiec Belgii ale tego niemam o co pytasz classmobil

mixer Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 20:33:11 /


Siema siema!

Przypomniał mi się ten wątek, założony przez Granadziarza, który swego czasu miał naprawdę świetny pomysł na "wymianę piwną".

Jeśli ktoś byłby chętny na wymianę i byłby zainteresowany tym, co ja mogę przywiźć na najbliższy Puchar, to chętnie się dogadam. Ze swojej strony deklaruję, że na wymianę mogę przywieźć:
- Perłę chmielową (bo exporta nie polecam)
- warszawskie Królewskie
- Łomżę, ale to nie ta sama Łomża, co przed kilku laty.

Chętnie wymienił bym się na Noteckie, Tyskie Książęce, coś z Browaru Czarnków lub jakieś inne lokalne piwa, najchętniej niepasteryzowane.

Proszę się dopisywać, co kto może przywieźć.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-28 21:54:12 /


Nikt tego piwa nie ma, a ono byc moze nieslusznie, bo mialem 1 butelke i bylem juz naspawany troche jawi mi sie niczem ambrozja.

Classmobile / 2010-07-28 22:18:13 /


jutro sprawdzę u mnie w sklepie bo oni tam maja dziwne wynalazki

rybaak Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 22:23:05 /


Granadziarz, będę miał 1 skrzynkę książęcego. jeśli ci odpowiada oddam Ci ją za skrzynkę ciechana :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-28 23:08:46 /


Krótko. Wypiję wszystko, co mi przywieziecie :)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-28 23:41:38 /


szymal. Mogę sobie kupić u niego, więc ewentualnie za bilety NBP. Przywiozę z paragonem. Pasuje?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-29 08:28:17 /


szczerze to nie wiem czy ciechan trochę nie zszedł z jakości (tak jakoś mi się ostatnio wydaje kiedy jest szerzej rozprowadzony), za to kolega z góry proponuje perłę chmielową z browarów Lubelskich, ja również wam polecam, jest na prawdę bardzo smaczna:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-29 09:18:26 /


wolałbym jednak wymiankę w duchu tego tematu. Dzięki za zainteresowanie, może ktoś inny będzie miał na wydanie za książęce. Gryziu, nie przepiłbyś sobie ciechana książęcym? bo ja chętnie tyle że książęce ciechanem :) co na to nato?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-29 09:48:34 /


No tak, jak wyżej napisałem, na kilka się mogę wymienić. Niech już będzie moja krzywda :)
Biorę 10 Ciechanów i 6 małych Noteckich z Czarnkowa :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-29 10:12:11 /


no to machniom, planowo powinienem być w piątek tak około 21 w miedzianej więc nie spożyj wszystkiego :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-29 10:17:57 /


Też będę miał kilka ciechamów i może jakieś noteckie małe i/lub kozel ciemny i/lub skalaka ale jasnego.

Będzie miał ktoś lodówkę? :D

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-29 12:11:28 /


odświeżę trochę watek- pytanie do znawców-
jakie dobre piwo można kupić w ogólnie dostępnych sieciach handlowych?
Mam dość żywca, tyskiego, ostatnio kupuję "noteckie", i czasami "żywe", ale na tym moja inwencja się kończy. Nie znam dobrego sklepu z piwami w okolicach Katowic/Bielska, a jak stoję w Auchan czy Tesco w dziale napoje i widzę albo piwo przemysłowe, albo jakieś marki których nie znam, to się denerwuję i wychodzę z Lechem...
Pozdarwiam

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-04 18:58:09 /


Lech Pils (złota etykieta)



Fortuna Czarne Miodowe

Mysza liil (EM) / 2011-12-04 19:02:51 /


O! Czarne miodowe własnie drugie pije. Dobre jakieś. Ale potem zwyłke piwo jest takie, jakieś takie... cierpkie....

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-04 19:32:43 /


Od pewnego czasu w ogóle nie piję piwa typu żywiec, tyskie, warka...
Sprawdź w Piotrze i Pawle. Mają bardzo duży wybór piwa, przynajmniej u mnie, a do tego prawie zawsze trafiam na ciepłe bagietki czosnkowe ;]
Co konkretnie?
Smoki- wszystkie kolory: złoty, czarny, czerwony, niebieski. Rewelki nie robi, cena jest ok i smak też.
Lubelskie- też jest kilka odmian, polecam każdą, świetne wrażenie robi zielone ;P
Fortuna- niektóre mi smakują, niektóre nie, ale warto spróbować.
Ciechany- pszeniczne to moje ulubione, wszystkie są bardzo dobre, ale cena koło 5zł.
Kormoran- mocno chmielone, ale nie wali wódą, syte w smaku.
Krzepkie- troszkę mocniejsze, ale nie też nie jest chrzczone wódą. Dobre mocne piwo.
Koźlak- ciemne, dobre, drogie ;)
Staroprameny- około 4zł, dobre, po prostu, ale bez rewelki, wolę lubuskie, albo żywe.
Grolsch- syty w smaku, ale nie takie mocne jak krzepkie czy kormoran. Czuć chmiel amerykański (taka odmiana, nie, że z ameryki)

Z takich normalnych to jeszcze Łomża podchodzi, Perła Export, Kasztelan (troche wali taniością ale fajnie się go pije w plenerze), Lech Pils jest świetny latem, można pić butelka za butelką.

Generalnie na zimę to polecam ciemniejsze, ciemne, i pszeniczne. Generalnie w Piotrze i Pawle masz spory wybór, ja napisałem tylko te, które piłem więcej niż raz. Eksperymentowałem też z eksportowymi dostępnymi w tym sklepie, ale cześć jest po prostu za droga, albo smakuje podobnie do naszych, albo jest po prostu droga i słaba w smaku.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-04 23:30:58 /


Ale i tak najlepiej to mi smakuje piwo mojego własnego wyrobu ;P Wychodzi po 2zł za butelkę, a smakuję jak piwo z górnej półki.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-04 23:35:29 /


W marketach sieci Piotr i Paweł są zajebiste bronki. Mają jakieś ciechany, gniewosze, noteckie, łomże etc. Generalnie musiz poszukać sklepu z browarami, bo większość sieci handlowych w sprzedaje to, czym łatwo obróci.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-05 08:05:45 /


A ja to w ogóle przestałem pić piwo odkąd musze po każdym trzymając się za dupę lecieć do kibla. Nie wiem co oni za gnojówę teraz leją. Normalnie zgroza.
No chyba że trafię Guinness Draught no to zawsze z największą przyjemnością :) Generalne nie cierpię piany na piwie... ale ta z Guinnessa... :D
Tyle że drogie jak cholera :(
A tak na "co dzień" ostatnio to... wilno malinowe własnej roboty :)
Dobre wyszło, nieźle kopie :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-05 11:20:47 /


Odkąd znam ten wątek, nie piję Tyskiego itp :)

W sklepach sieci Planeta (o ile to sieć ogólnopolska?) jest coś takiego jak "półka konesera". W zależności od sklepu mają różne gatunki, ale prawie zawsze można trafić na coś ciekawego.

Osobiście poleciłbym Zawiercie Czekoladowe, zwłaszcza tym którzy tak jak ja nie piją słodkiego (!) piwa. No bo jak to, czekoladowe ;D???

No i Złote Lwy, do dostania choćby w Realu i Almie (tam dużo więcej).

PZDR

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-05 12:59:25 /


Jedno z najfajniejszych piw jakie ostatnio próbowałem, to Orkiszowe browaru Kormoran.
Po prostu genialne, można pic na dwa sposoby (z drożdżami lub bez) w każdym smakuje wybornie:)

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-05 17:30:55 /


Lech... pffff....

Browar w poznaniu (powinien się raczej nazywać rafinerią) destyluje sobie wodę z kranu po czym dodaje skladniki mineralne w określonych proporcjach. Tak powstaje poznańska woda mineralna ;)

Ciekawy jest też patent z bydlęcą żółcią (robi goryczkę, tańsza od ekstraktu chmielowego).

Pils fakt smakuje lepiej ale to i tak tyfus, co łatwo stwierdzić po wypiciu kilku butelek ;)


A tego pewnie jeszcze nie było - polecam "Browar na Jurze" z Zawiercia, piwo Boner w bombkach 0,33.
Jak ktoś jest w okolicy to warto zrobić zapas.
Obok browaru jest też knajpa gdzie można spożywać na miejscu (obok Miga).

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-06 14:16:32 /


A ja proponuję popróbować piwek z browaru Kormoran z Olsztyna

Cichy77 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-07 21:43:00 /


poprobowalem
popieram przedmowce ;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-08 00:48:49 /


Dziękuję wszystkim za porady,jestem po degustacji perły i kilku innych,

Już dawno myślałem o własnej produkcji piwa, i wiem że macie jakieś doświadczenia, czy może cie mi coś doradzić?

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-09 10:00:04 /


Tak. Przy rozlewie do butelek ostrożnie z cukrem (służy do wytworzenia w piwie naturalnego CO2 przez drożdże) i zaopatrzyć się w solidną kapslownicę a najlepiej w butelki, nie pamiętam jak się nazywają, te takie do których jest przyczepiony korek :)
Piwo Golsch jest w takich :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-12-09 10:50:44 /


Krachle.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-12-09 13:33:22 /


Może by tak wątek obudzić?

Jak ktoś lubi przeniczne polecam czym prędzej odwiedzić lidla, aktualnie paulaner po 3.99 i raczej to jednorazowa akcja.sam kupiłem cały karton :)

Pare miesięcy temu pojawił sie u nas Fuhrmann (Połczyn Zdrój) w cenie 1.89zł za standardowe 0.5l , od dawna nie piłem tak dobrego piwa w tak dobrej cenie. cena/jakość 10/10

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-15 21:14:58 /


przeniczne? ;)

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-16 01:09:19 /


ehm,do dupy z tą ortografią :)

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-16 15:51:50 /


A ja sobie siedzę i popijam Tyskie Klasyczne, jak na piwo za 2.50pln to wg. mnie robi robotę :)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-25 23:25:07 /


jak nie lubisz koncernowych siuskow to zacieraj/fermentuj.. :)

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-08 02:02:29 /


Mnie się nigdy nie chce tych naklejek naklejać, więc podpisuję kapsle ;P

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-08 11:53:00 /


Butelki wam nie wybuchają?
Bo mój znajomy zakonnik jak nam ostatnio przywiózł partię to otwieraliśmy je jak szampana :))

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-08 13:33:02 /


albo butelkowal nieodfermentowane albo przesadzil z np miodem do nagazowania..

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-08 14:39:19 /


Kiedy to z szanownym Abo robiliśmy piwo to jakoś butelki nam nie wybuchały :)
Samo robienie piwa to była przyjemność ale płukanie i mycie butelek po poprzednim razie to już masakra.
Teraz zmieniamy profil działalności i będziemy wędzić mensko ;) ( Jak tylko znajdziemy trochę czasu)

cortinas !G.O.P! / 2012-12-08 14:39:39 /


najlepiej połączyc jedno z drugim :) ponizej zeszloroczne pierwsze wedzenie w wlasnej wedzarce :)
Choc teraz troche zimno i do rozgrzewki przydaloby sie cos mocniejszego ale o tym pomysle na wiosnę :)

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-08 15:07:51 /


Oj chłopaki, wędzenie i warzenie to moje marzenia jak na razie, ale póki co Viva la wita z Browaru Pinta i Rowing Jack z Alebrowaru to piwka które są grzechu warte. Albo tych 6 ziko, które trzeba na nie wydać...

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-08 16:30:20 /


pmajes - A dałbyś radę zrobić jakiś taki opis typu DIY plus jakieś rysunki, jak zbudować taką wędzareczkę?

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-08 16:30:57 /


Ja mam w spadku po dziadku, wędzarnie z betonowego kręgu studziennego :)
Spisuje się doskonale już z górą dwadzieścia lat.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-08 16:40:50 /


Wędzić będziemy w szpindzie (szafka ubraniowa dla tych co nie wiedzą ), a z piwem pewnie też jeszcze nie skończyliśmy :).
Ale zdjęcia przeurocze aż mi ślinka poleciała :D

cortinas !G.O.P! / 2012-12-09 13:00:29 /


Bartłomiej - rysunek takiej wędzareczki znajdziesz w necie bez problemu. Najprościej kupić właśnie szafkę na ubrania robocze ( bo długa, cienka i z otworami ) wystarczy tylko odpowiednio długi kanał zrobić i zaogrodzony teren mieć :). No i oczywiście gałązki jałowca, wiśni czy na czym tam chcesz wędzić ;)

cortinas !G.O.P! / 2012-12-09 13:05:23 /


Połączyć jedno z drugim hehe.
Tak się składa, że właśnie leżakuje w mojej piwnicy skrzynka piwa... wędzonkowego ;P
Tak. Za sprawą wędzonego słodu piwo ma charakterystyczny posmak i zapach dymu.
Butelki często wybuchają jak się źle rozmiesza (nierównomiernie) roztwór glukozy piwowarskiej, lub po prostu przedawkuje się ;P Raz mi wyszła taka mordercza partia.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-09 19:46:57 /


Pmajes ...a moze tak na te wigile co toż tylko śledzie są weźmiejsz jedno petko kiełbsaki ;-) w koncu kościół teraz nie zabrania mięska na wigilię.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-10 21:42:49 /


żeby trochę odkurzyć temat...
zaraz zasiadam do kolacji :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-16 22:37:55 /


Gdzieś Ty to znalazł? Awesome!

micu_ GOP / 2013-08-17 09:31:47 /


może sam nawarzył...

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-17 23:35:46 /


import własny :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-18 09:22:30 /


Szymal, jakby CI butelka została to nie wyrzucaj. Chętnie przytulę.
Byłem w tym roku w Łodzi na ich koncercie - co ja japę nadarłem tego wieczoru, to moje!!! :-) Nie przypuszczałem, że dziadki aż tak dobrze będą szarpać druty.
Up the Irons !!!

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-18 21:05:24 /


Nie to żebym spamował alboco, ale zapomniałem Wam w tym wątku się pochwalić Zony i swoim sklepikiem:
https://www.facebook.com/pages/Farma-Chmielu-sklep-piwa-regionalne/271047652981183
Strona firmowa, nie trzeba mieć konta, żeby poczytać.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-23 11:14:29 /