logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Co dalej po piaskowaniu?

Co dalej po piaskowaniu?

Czym pokrywaliście gołą blache od razu po piaskowaniu i ile warstw np. podkładu położyc i co dalej gdy mam doczynienia ze spalonym wcześniej np. nadkolem wewn. i przegrzaną ale nie powyginaną blachą. Żeby korozja nie odzywała się po jakims czasie ?!

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-12 21:25:38 /


najlepszy patent to oddac auto do ocynkowania zanurzeniowego
i rdza nie da rady ale dopiero po spawanniu budy przed malowaniem

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-12 23:24:53 /


Ale capri bedzie miało piaskowany tylko przód do szyby bo tylko dotąd jest zniszczone od ognia a najwięcej strona kierowcy i sądzę że nie ma sensu rozbierać całego auta. Chodzi mi głównie o zabezpieczenie na tyle dobre by blacha troche przegrzana nie rdzewiała.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-13 10:29:03 /


Jest taki środek jak Washprimer firmy Sikkens. Jest dość drogi bo chyba ok 70 za litr kosztuje ale maluje się cienką warstewkę i on reaguje z blachą tworząc jakiś tam związek na wierzchu któy nie pozwala rdzewieć. Polecali to nawet w Automobiliście. Potem możesz jakiś bardzo dobry podkład wrzuciś Spies&Heckera, Hamerite'a czy Sikkensa czy innej na prawdę dobrej firmy i powinno być git.
Zawsze po wypiaskowaniu możesz pomalować blachę Fosolem i dokładnie potem ją zmyć, pozbędziesz się wszelkiego rodzaju tlenków z powierzchni.
Jak dobrze przygotujesz podłoże to nie powinienneś mieć problemów na jakieś następne,... 30 lat :)hehhehehehh

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-13 19:07:34 /


Ma ktoś może jakieś aktualne ceny washprimera sikkensa? bo we wszystkich sklepach łącznie z przedstawiceilstwem na mój region krzyczą nie 70 tylko prawie 200 zl/l. Spies&Hecker także robi washprimery i są one nieco tańsze.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-13 19:49:12 /


Washprimer Sikkensa moze i jest drogi, ale jak kupis 1/2 litra, dostaniesz do tego i 1/2 litra hardeneru, wiec wychodzi 1 litr... A tego do polowy samochodu starczy...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 07:13:34 /


Co to jest tak naprawde "washprimer" - pokład, czy farba na rzdze? Ja musze po piaskowaniu pokryć cały przód podłużnice, nadkola wewn.(błotniki zdjęte),przód. Washprimer najpierw a potem dopiero podkład ???

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 09:30:01 /


A hardener co to?

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 09:31:26 /


Washprimer to farba reaktywna (do gruntowania) a hardener to nic innego jak utwardzacz.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 10:02:25 /


O.K al w takim razie po co jeszcze podkład na farbe gruntującą?! I ile warstw najlepiej położyć żeby rdza nie miała szans?

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 13:12:57 /


Washprimer jest tylko podklad antykorozyjny. Na niego trzeba polozyc zwykly podklad (calkiem niezly jest 2 - komponentowy podklad firmy Red Line, kosztujacy u nas okolo 40Lt/litr). W tedy szpachel, jeszce podklad i lakier....

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 13:48:29 /


PILNE !!!! Otóż Washprimer bardzo trudno zdobyć z tego co sie pytałem w ok. 3 mieszalniach. Ale w 2-óch z nich powiedzieli że równie dobry i tańszy jest : HAFTGRUND !!! Co wy na to ?

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-24 23:16:50 /


tez mam problemy z blacha przeszlo rok temu pzreprowadzilem maly remont ale juz w niektorych miejscach zaczela wylazic ruda .Tak wiec radzicie zeby zostala sama buda ,wypisakowac,postpawac ,poszpachlowac,ocynkowac,pomalowac tak ? moze wiecie aktualne ceny

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-17 15:11:20 /


Ej a czy przypadkiem szpachli nie daje się dopiero na samochód po farbie gruntującej i po podkładzie?
W Automobiliście nawet pisali, że szpachli nie wolno kłaść bezpośrednio na blachę.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-17 18:34:49 /


to zalezy kto z jakiej szkoly ...:))...jedni mowia tak inni inaczej....ja robilem szpachle na bache i dopiero podklad....oczywiscie blacha sucha odtluszczona i gdzie trzebabylo kortanin lub cos podobnego..pozdro...:))

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-17 18:43:17 /


Zakrzak! kiedy widziałeś ostatni raz w hanlu kortanin i gdzie?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-17 18:45:42 /


jest normalnie dostepny w sklepach chemicznych i czasem na cpn'ach.....ale jak u ciebie nie ma to moge ci kupic i wyslac...:))cena ok 5-7 zl za butelke...pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-17 18:49:14 /


Najlepiej nie kłaść szpachli na gołą blache bo utwardzacz dodany do szpachli powoduje rdzewienie. Cynkuje się gołą blache bez żadnej szpachli, całe nadwozie idzie do wanny.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-17 19:00:41 /


A tak apropos to co to jest "kortanin"?

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-17 20:07:55 /


a jaką dużą wanne trzeba mieć :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-17 20:12:22 /


Pracuje kilka lat na cynkowni ogniowej i muszę stwierdzić ze pomysł z cynkowaniem jest moze dobry ale nie wykonalny, dlaczego - gdyz blacha tej grubosci ulegnie pofalowaniu a całe nadwozie skręceniu ( wypaczeniu) gdyż temperatura cynkowania wynosi 450st. pozatym materiał który ma kilanaście lat jest znacznie odwęglony, nie wspominając o wżerach jakie posiada i poprostu ulegnie zniszczeniu.
kolejna sprawa to piaskowanie, otwory technologiczne - nie doa się wypiaskować materiału tak aby był idealnie czysty - miejsca niedopiaskowane wychodzą dopiero w kwasie jako pola nie dotrawionw - a co za tym idzie nie ocynkowane. druga sprawa - otwory technologiczne - któe=re mają umożliwić swobodny przepływ cynku- polecam szystkim oddać auto na cynkownie gdzie dobry slusarz za pomocą palnika "odpowietrzy" konstrukcję
Info dla wszystkich - blachy głęboko tłocznej nie da się cynkować, min grubość materiału to 4 mm a mimo to i tak uwidacznia się anizotropia ( kierunek walcowania)
co można to galwanizować - powłoka gr 10 Mi co daje zabezpieczenie na 2 lata

Zbig73 / 2004-02-17 21:35:01 /


a ja troszke odgrzeje temat co po piaskowaniu tzn . chodzi mi o to czy np juz po wypiaskowaniu autka moge go np polozyc na dachu(w celu malowania spodu) i go nie uszkodze (geometria itp) widzialem jak kolesie cos takiego robili w warsztacie ale to na nowych autkach
prosze o rade

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-17 20:17:10 /


a później na wgnieciony dach dali 20 kg szpachli ?

chyba tam była taka kołyska która umożliwia obracanie auta na bok/dach itd....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-17 21:04:19 /


wiem o jaka kolyske ci chodzi taka do obracania autka montowana do podwozia ale tu nie bylo nic autko lezalo ramie z kolami co by mozna bylo przesuwac z miejca na miejsce znalazlem tez w sumie taka fotke taunusa

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-17 23:31:16 /


a nie starczy Ci przewrócić auto na bok ??? dostęp będzie lepszy a i warunki do czyszczenia też bo co odczyścisz to bedzie spadało na ziemie a nie chowało się w zakamarkach...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-18 00:41:29 /


kołyska niekoniecznie musi być mocowana do zawieszenia kół i służyć to obrócenia auta w bok - ale wyobraź sobie taki duży rożen :-)) do obracania autem - mocowana do nadwozia z przodu i tyłu (najczesciej do podłużnic)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-18 00:43:58 /


cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-18 01:31:46 /


ooo wlasnie mi chodzilo o taka kolyske jak cOke zamiescil fotki
a jeszcze jedno wiem jak samochod przewrocic na bok jak ma kola ale jak bede robil autko to zawoze sama gołą bude do piaskownia bez zawieszen to jak mam podstawic samochod na boku zeby go nie uszkodzic

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-18 08:16:53 /


No ale chyba do takiego obracania to przynajmniej podłużnice i progi powinny być zrobione bo przecież karoseria sie połamie???

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-18 22:53:30 /