logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » szwedzki patent

szwedzki patent

Kupilem niedawno volvo s40 i ma taki patent rodem ze szwecji. Mianowicie po przekreceniu kluczyka zapalaja sie swiatla mijania i nijak nie mozna ich wylaczyc. Rozebralem obudowe stacyjki i szukam wiec kabla sterujacego tym ustrojstwem. Mam. Wypinam. Nie dzialaja. Zostaly tylko postojowki. Przekrecam wlacznik i nic. Wpinam z powrotem kabel i dalej tylko postoje. Czy ktos mial kiedys do czynienia z takim patentem lub wie cos na ten temat. Jak zwykle przepraszam za "nie forda" ale tak poprostu nie stac mnie na uzytkowanie fordow i trzymac tez nie mam gdzie. Choc to bez watpienia najladniejsze auta. Pozdrawiam serdecznie.

GRYZOŃ / 2007-07-08 10:06:26 /


to nie patet to standard !!!
a za s40 spokojnie mozesz kupic forda i nie tlumaczyc sie brakiem kasy

a tu :" http://www.volvoklub.pl/ " są znawcy Twoich problemow

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-08 10:40:31 /


hehe to mu Wojdat powiedziales :D

proponuje zamknac watek ;)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-08 11:08:26 /


No i co mam powiedziec? Ze nowe fordy sa do dupy? Ze starym kunklem nie moge jezdzic bo auto sluzy mi do pracy? Nie pytam was ludzie co mam zrobic ze swoim zyciem i czym podcierac sobie dupsko. Zapytalem grzecznie,wiec jesli ktokolwiek ma jakis pomysl to prosze o odpowiedz.Po prostu myslalem,ze jako milosnicy(zaznaczam,ze nie trzeba miec starego forda zeby byc w tym klubie i nazywac sie MILOSNIKIEM) motoryzacji mozemy sobie pomagac nawzajem. A co do oplacalnosci kupna starego forda jako codzienny srodek transportu nie bede sie wypowiadal bo kazdy wie jak to wyglada. Pozdrawiam serdecznie.

GRYZOŃ / 2007-07-08 17:39:41 /


A ja gwarantuję Ci, że za te S40 dałoby się kupić auto do jazdy na codzień/do pracy i starego Forda...

Zresztą nie widzę nic zdrożnego w jeżdżeniu Granadą na codzień - wystarczy odrobina dobrych chęci i nieco samozaparcia - a tego dla miłośników starych Fordów nie brakuje, więc jeśli twierdzisz, że jesteś miłośnikiem starych Fordów, a brakuje Ci odrobiny dobrych chęci i samozaparcia - to coś chyba jest nie tak...

Dodam tylko, że nie widzę nic zdrożnego w zakładaniu tematów o innych autach/markach pod warunkiem, że wnoszą coś one dla Fordziarzy, bo niezależnie od marki/modelu wspólne są pewne problemy prawne itp itd, ale ten temat na tym forum nie ma racji bytu i tyle tego, więc nie dziw się, że Wojdat odsyła Cię pod link, gdzie ktoś na pewno chętnie Ci podpowie co i jak.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-08 17:51:05 /


Zgadzam się z przedmówcą, mam jednak małe zapytanie: w czym przeszkadza Ci działanie "szwedzkiego patentu"? Rozumiem, że radia da się słuchac bez załączonych świateł?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-08 17:52:53 /


W związku z niebywałą zbieżnością, moja wypowiedź odnosi sie do postu Gryzonia

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-08 17:55:05 /


Ja niestety nie moge pomóc w sprawie świateł - ale komentujący na nie - kliknijcie w profil Gryzonia i zobaczcie od kiedy towarzyszy nam na forum... chociaz tyle.

Można sprzedać Volvo i mieć starego Forda , można tak schodzić aż do malucha na codzień, ale to chyba nie na tym polega. A z takim problemem może się spotkać i ktoś z nas sprowadzając auto ze Skandynawii np. ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-08 18:16:06 /


W gwoli jasnosci. Mam volvo, ktore codzien bedzie wozilo tony gratow na budowe,siedzenia sa zarzygane kurzem,poobijany z karzdej strony. Nie jesten milosnikiem capri w czarnym macie pod ktorym jest tona szpachli,a ten ktory sobie wymarzylem (i bede go mial) nie jest narazie w zasiegu moich mozliwosci,poza tym nie moglbym z czystym sumieniem wpakowac w bagaznik 4 workow z klejem do plytek.Co do klub volvo za zapisanie sa jakies drakonskie oplaty i nie maja forum(naprawde szukalem).Sprawa swiatel wyglada tak:nawet bym chcial wrocic do stanu wyjsciowego ale teraz juz poprostu nie dzialaja+jednoczesnie padl nadmuch,wiec chodzi raczej o ratunek a nie dobre rady.dzieki za wszystkie glosy!!!powodzenia

GRYZOŃ / 2007-07-08 19:01:18 /


A swiatla zapalaly sie w momecie przekrecenia stacyjki na zaplon,wiec przy zaplonie pracowal pod duzym obciazeniem.Dla dobra sprawy jestem w stanie zaprojektowac takie urzadzenie ktore zapali swiatla po odpaleniu co moze sie przydac w polsce(mi sie nie przyda)wiec jakis wkald w sprawy klubowe moge miec ;)

GRYZOŃ / 2007-07-08 19:06:31 /


Uważaj z tymi gratami, bo ja widziałem 850GLT w którym puscily tylne podluznice jak przewiozlo kilkanascie opakowań płytek ceramicznych...

PS. Pod czarny mat się nie szpachluje.

Mysza liil (EM) / 2007-07-08 19:07:54 /


Mam V40 z Holandii,ma tą samą przypadłość:)
W momencie przekręcenia kluczyka już zapalają się światła nawet gdy włącznik jest w pozycji 0.
Jedyna rada-przy zapalaniu przełączyć na 1-wtedy palą się tylko postojówki.
Pozdo

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-08 19:12:13 /


Gryzon przyjedz jutro do mnie cos poradzimy lub ugadam Cie z pewnym kolesiem co powinien to szybko rozkminic. Swoja droga to tylko wozek do pracy wiec szkoda nerwow by w nim zbyt mocno zaglebiac. Znajac zycie za kilka mc wyskoczysz z S80 i swiatelka juz nie beda cie draznic:) Pozdrowionka dla Aski i do zobaczyska na urodzinkach u Coronera.

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-08 22:18:16 /


Gryzon cos na to poradzimy jak sie nie uspokoi u ciebie a Wroniasty a ty kurde wiesz jak sie po londynie jezdzi autem ktorego pewien nie jestes ????? kurde jezdziles tu ?????
Wiesz jakie koszty sa jak ci cos malego padnie i zawaliz jakas droge ??? zastanow sie nad tym. i moze najpier zapytaj sie gdzie on jexdzi tym !!!!!!

A jesli masz klasyka to musisz go takze czesciej serwisowac,jestem ciekaw jak sobie tu z tym poradzic i co dzien miec auto do jazdy ?????? czlowieku u siebie masz miejsce i czas a tu nie masz tego i nie mozesz sobie pozwolic na klasyka na poczatku.A wiec zastanow sie , ahaa i gadacie ze za volvo S40 to kupi fajnego starego forda??
Tak to spoko kup za takie pieniadze tu dobra Granade???? Ale co z tego jak i tak ten samochod idzie do pracy i to nie lekkiej .To taki ford tu tylko jako drugie auto a nie do pracy, bo po co niszczyc cos co sie mocno podoba a niestety przy ciezkiej pracy jak nie masz vana to musisz mykac swoim samochodem a wiec jak i ja tak i gryzon wole kupic cos zastepczego czego me nie szkoda i tym latac na co dzien.

Dzieki

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-08 22:43:55 /


Skoro tam tak ch...owo w ty, UK, to po co tam wszyscy siedzą? Zeby potem zawalidrogi do Polski ściągać? Moze w metrze światła działają prawidłowo i sie nie psuje? :D

Mysza liil (EM) / 2007-07-08 22:48:59 /


Spoko Coroner - wiesz ja też mam coś zastępczego, zwie się to BMW 320i - bo nie szkoda, tym latać na codzień, mniej pali, RWD, tanie części - ale jak mam problem kompletnie niezwiązany ze starymi Fordami to jednak szukam pomocy na forum BMW, a nie zawalam tutaj serwer jakimiś wypocinami totalnie nie mającymi żadnego związku ze starymi Fordami... i tylko o to mi chodzi.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-08 23:54:00 /


Mysza specjalisto znamy sie troche ale nie kumam twojego zalu do mnie. Chu...owo bo nie ma gdzie zajmowac sie kochanymi klasykami (nie tylko fordami) ,poprostu miejsca nie ma na to jak wiesz jakie sa zasady tu stawiania aut na ulicy???? i to jest bul. Reszta mi pasuje i nie narzekam i jestem zadowolony bo spokojnie sobie na tego klasyka zarobie i moge go w polsce kupic w super stanie(jak sie uda) albo sprowadzic nie zawalacze drog a klasyka ktory mi sie marzy caly czas ,Wroniasty masz racje ale popatrz na to inaczej jak potrzebujesz pomocy to idziesz do znajomych a nie do pierwszego lepszego kolesia ktorego znajdziesz na innym forum. Poprostu chcesz sie czegos dowiedziec od ludzie kturym ufasz a nie od pierwszego lepszego chlopaka z przed kompa ktury szczeze go..no wie.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 00:10:55 /


Przepraszam wsszystkich bardzo za zawracanie glowy,gdybym wiedzial ze wzbudze taka dyskusje to bym sobie darowal.Swoja droga zanim cos skomentujecie sprawdzcie co mozna znalezc w necie na jakis temat.4 godziny spedzilem na szukaniu tych info i nic konkretnego.Myslalem,ze wsrod komentatorow sportowych(bo inaczej niektorych nie mozna tu nazwac)znajda sie ludzie gotowi niesc pomoc i pewnie sie nie zawiode.Dziwia mnie tylko ludzie dla ktorych celem zycia stalo sie odpowiadanie na wszystkie posty jakie znajda bez wzgledu na to czy maja cos do powiedzenia czy nie.pozdrawiam serdecznie.

GRYZOŃ / 2007-07-09 01:22:52 /


http://www.volvoforum.pl/
dość rozbudowane forum, wiec jeśli jeszcze tam nie probowałeś sie zapytać to myślę ze warto. aaa i rejestracja jest darmowa

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 01:42:13 /


znalazlem tam taką instrukcje ale nie koniecznie musi pasowac do twojego auta


a jakby co to pod tym linkiem jest temat który moze cie zainteresowac:
http://www.volvoforum.pl/topics17/s-v70-wlacznik-swiatel-vt1130.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=w%B3%B1cznik&start=0

ale z tego co wyczytałem to chyba średnio wiedzą jak to zrobić i odsyłają do serwisu, ale mozesz próbowac

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 01:54:16 /


Zapalanie się świateł w autach skandynawskich przy przekręceniu zapłonu to standard. Nie da się tego zmienić żadnym oryginalnym przełącznikiem. Widziałem to zarówno w Volvo jak i w Saabach.
Co do samego pytania to rozumiem Cię Gryzoń, bo sam miałem problemy z dupowozem, który kupiłem w NI, ale pomimo, że jestem na tym forum dość dłuuugo - szukałem w innych forach. Aż znalazłem. Właśnie dlatego, żeby nie robić burdelu. Owszem, masz rację, że tu są zrzeszeni miłośnicy autek nawzajem sobie pomagający. Ale równie dobrze, można by tu pytać jak się robi omlet na zimno... bo przecież wszyscy tu jedza, więc poniekąd mają styczność z żarciem.
BTW. masz kilku kolegów, do których możesz uderzyć z problemem zanim w ogóle sięgniesz do netu po rozwiązanie. I część z tych osób.. jest zalogowana właśnie tu :))
Pozdro.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 12:03:55 /


A moze po prostu zrobic osobny dzial forum, na dyskusje miedzy klubowiczami o sprawach innych niz latanie dziur w starych Fordach?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 20:55:05 /


No to zrob swoje forum, najlepiej w PHP (bułahaha) i zaproś gości do wydumek. Tutaj wydaje się to zbędne. Oczywiscie moim zdaniem.

Mysza liil (EM) / 2007-07-09 21:40:04 /


Dziekuje za pomoc wszystkim.Zainteresowani wiedza o kogo chodzi ;).Przepraszam za nieporzadek,nie to mialem za cel mojego pytania.I zycze bezstresowej i bezusterkowej jazdy.

GRYZOŃ / 2007-07-09 22:09:57 /


Temat nie na miejscu, ale wyglada na to, ze kolega GRYZON stwierdzil, ze jest tu na tyle fachowo, ze zasiegnie informacji ( z troche odwrotnym skutkiem :).
Nie bronie, ale skoro padlo haslo, ze za volova s40 mozna kupic klasyka itp. to nie moge sie bardziej nie zgodzic. Takiego szweda w przyzwoitym stanie mozna w UK kupic juz za 700 funta, kiedy to capri w stanie w miare jezdzacym kosztuje powyzej 1000!!!! Ale forum to FORDA i powinno to byc przynajmniej w off-topicu.

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 22:24:20 /


Właśnie Milo w volvach sposób działania świateł zmieniało się poprzez wymianę fabrycznego przełącznika na inny przeznaczony do aut wysyłanych na eksport.
Inny numer części mały przełączniki na Szwecję, Niemcy, Kanadę czy USA

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-10 00:02:44 /


Wlasnie skonczylem nierowna walke ze swiatlami. MS jeszcze raz dzieki za schematy. Wszystko dziala. Nie bylo pradu w skrzynce bezpiecznikow na pinach z oswietleniem.

GRYZOŃ / 2007-07-10 00:24:03 /


i po co ja to czytam-stracilem 34s zycia jeszcze moze tojota mazda lancija merasie tez maja wady a ja nie spie tylko czytam.a w moim ........(wszyscy wiedza o co chodzi)moze zrobic dzial MOTO-LECZ NIE FORD,sprawa prosta dla strony udzielajacej i szukajacej pomocy.podobnie z ogloszeniami,FORD-goscinnie,reszta swiata,czasami nieruchomosci i zabawki.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-10 00:43:34 /


GRYZON ja zloswliwie tego nie powiedziałem ale jak sam widzisz niewielu ze szpecow siedziacych tutaj czai samochod ktorego stałes sie posiadaczem , ale niewazne ,
a na samym poczatku napisałem ze to standard w takich autach

a co do kupowania takiego auta z prawa kiera za 700Ł to nie ma co sie dziwic ze sie jezdzi z dusza na ramieniu i koszty moga byc spore za postój , ale zawsze ,mozna zostawic i szybko go zabiorą :)

lecz ja kupowałem naprawde tanie auta w londku i jezdziłem
najtanszy to Uno za 50Ł (miał MOT) i Bobik moze potwierdzic ze 100MPH gonił ma M1 :)
Transita kupiłem za 200Ł i jezdze nim do dnia dzisiejszego , i jeszcze nigdy mnie nie zawiodł , nie stanął a zycia lekkiego u mnie nie ma

a co do wypowiedzi Myszy to sie dopisze :) choc sam byłem i jeszcze bede ale ...... nie za dlugo :)

wlasnie taka jest roznica , ze u nas kupisz Forda za srednie pieniadze i postawisz go gdzie chcesz , bedzie czekac na swoja kolej do remontu lub .... kto wie na co ..
a w Londku trzeba miec miejsce , wiec nie jeden woli sie pozbyc i sprzedac za mała kase i miec problem z glowy .

Ja uwazam ze posiadanie Klasyka w Londynie kojarzy sie z posiadaniem , albo inaczej zarabianiem duzych pieniedzy , by go po pierwsze miec gdzie postawic a nastepnie miec na czesci, naprawy... , by sobie w weekend pojezdzic

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-10 09:38:07 /