logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » jak pomalować CHROMY NA CZARNO "na chwilę" ?

jak pomalować CHROMY NA CZARNO "na chwilę" ?

Zastanawiam się jak pomalować elementy chromowane na czarno, a jednocześnie ich nie zniszczyć, tzn, żeby to była przeróbka którą da się bez większych problemów odwrócić.
Chodzi mi o pomalowanie na czarno zderzaków lusterek listew itp. jak w np. granadzie injection,
a żeby po pewnym czasie można było ten czarny kolor bez problemowo zdjąć.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-13 23:32:56 /


Oklej specjalną folią :-) Ostatnio sie zastanawiałem czy takiej chromowanej nie przykleić , ale hmmmm ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-13 23:39:20 /


lusterka, klamki... jak to będzie wyglądać ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-13 23:42:25 /


Rozjechany, a nie wolałbyś się w photoshop'ie pobawić? Bo z malowaniem i potem pozbywaniem się tego lakieru będziesz miał więcej zabawy i co gorsze - możesz coś spieprzyć :/

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-14 00:00:14 /


dlatego właśnie pytam co zrobić żeby nie spieprzyć ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 00:02:09 /


pomaluj farbą która będzie schodzic po potraktowaniu jej nitro ... ... rozpuszczalnik raczej chromu nie zniszczy -- raczej napewno a użyj takiej farby żeby łatwo się poddawała właśnie nitro (zapytaj w sklepie z lakierami/farbami) :)

Mirek K. / 2007-07-14 15:52:27 /


a farby akwarelowe lub plakatowe, takie jak dzieci na plastyce malują... ;))

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-14 16:01:55 /


Niewielkie elementy można malować zwykłym lakierem. A jak się znudzi to scansolem go. Scansol chromu nie ruszył. Przynajmniej u mnie :P

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-14 18:26:51 /


też jestem za farbkami akwarelkami, hihihi;) Podczas rejestracji Sama zmuszony byłem zamalowac pomarańczową lampkę na przednim błotniku i zrobiłem to zwykłym, najtańszym matem w sprayu, zeszło to pod działaniem benzyny ekstrakcyjnej i polimetakrylanu (plexi) nie uszkodziło.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 19:16:47 /


a tak farbo to malowania twarzy, jakies takie gumopodobne

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-14 19:42:39 /


Mac13k malował chromy czarnym sprejem. Pomalowane ładnie, a jak chcesz wrócić do chromów, to patyczek po lodach bambino do ręki i skrobiesz. Ładnie schodzi.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 23:22:40 /


Tylko nie należy matowić papierem ściernym...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 23:22:59 /


no ok, jasne że nie matowić, a zderzaki, lusterka, klamki, zamki... :/

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 23:27:05 /


Właśnie zderzaki malował. Z doświadczenia własnego wiem, że z klamkami podobnie. Czyi lusterka też...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 23:43:34 /


Tak jak Marcin pisze, pomalowalem zderzaki czarnym matem w sprayu, co prawda bez zalozenia zeby kiedys wrocic do chromu ale:

jako ze pomalowalem tylko raz i tak na szybko, po jakims pol roku gdzieniegdzie pod wplywem kamykow itd. zaczal ten spray schodzic (plamki mniej niz 1cm^2) odslaniajac chrom raczej w stanie nienaruszonym, wiec jest szansa ze tego typu akcje nie niszcza tego co pod spodem. ale jak juz zdjac dokladnie ten spray to sie nie zastanawialem :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-16 06:56:13 /


Spokojnie możesz pomalować zwykłym sprayem, rozumiem że czarny mat :). Jeżeli nie masz wżerków, to zejdzie przy pomocy rozpucha. Testowałem już kiedyś taki myk i bez większych problemów, tylko w zakamarkach trzeba skrobnąć później czymś drewnianym. Staraj się też kupić jakiś tandetny i nie twardy lakier.

walent Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-02 20:15:59 /


a ja powiem za mikem b4. Folia samochodowa tzw. wylewana. Sa matowe i blyszczace w kolorach teczy. Nawet brokatowa widzialem :D

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-04 17:18:05 /