logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » tunel od skrzyni emituje podejrzane ilości ciepła

tunel od skrzyni emituje podejrzane ilości ciepła

mam skrzynię 4kę w granadzie połączoną z 2.0 v6 nie wiem co to za skrzynia jest ale pewnie wy wiecie, strzelać nie chcę. Otóż problem jest następujący:
5cio minutowy rajd po łące połączony z wyrywaniem gleby powoduje nagrzanie się tunelu. Podejrzewam że po 10 minutach możnaby smażyć jajka. Olej był i nie widziałem żadnej plamy, chyba że nawt olej już kradną u nas. Więc... czy ta przypadłość jest normalna? dodam że granada jest maksymalnie odciążona teraz (sama buda, silnik i fotel kierowcy:) może i wcześniej sie tak grzał ale była wykładzina i schowek więc nie odczuwałem...

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-23 20:41:17 /


pamiętaj,że pod spodem idzie jeszcze podwójny wydech.Ja też czuje ciepło po rajdach albo długiej podrózy nawet przez wykładzine

PSIAŁA / 2007-07-23 20:52:12 /


no tak tylko wlasnie o to chodzi ze wlasnie przed chwilą dotknalem skrzyni i to ciepło to raczej od niej ja to chyba jutro na kanał wale

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-23 21:01:31 /


Mi się całkiem nieźle grzeje lewarek zmiany biegów. Chyba czas olej sprawdzić.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-23 21:04:51 /


O! Mi się szczelinami przy mieszku lewarka zmiany biegów sporo ciepła "leci"-to od wydechu, silnika, zagrzanej skrzyni??? Nie pytam, czy to normalne-bo co to jest NORMA w starych fordach... ;) Ale czy są jakieś poważne powody do niepokoju? chodzi o dzioba-nie granadę

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-23 21:31:26 /


ja podobnie żadnej wykładziny nie mam i tunel jest zwykle dość... ciepły tak po całej długości. tak po kilku godzinnej jeździe temperatura jakoś nie wzrasta dużo mocniej.

rybaak Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-23 21:40:04 /


to chyba standardowe zjawisko w RWD, pomijając capri, jeżdżę również dekadę młodszym autem i mimo dużo grubszej wykładziny ciepło jest zauważalne- zwłaszcza w te upalne dni...

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-23 21:57:11 /


no przez wykładzinę i schowek ten środkowy to tego nie czułem więc sie zaniepokoiłem ale skoro wszyscy to mają to albo mamy tu same rzęchy albo jest ok. W sumie to najważniejsze że jedzie do przodu, i jak trzeba to nawet do tyłu:) dzięki za odpowiedzi:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-24 07:22:52 /


Kiedyś w lecie w starych autobusach "ogórkach" kierowcy kładli na ten kanał (no troszkę większy niż w fordach) taki gruby koc, coby się od temperatury odgrodzić.A w zimie-bez koca-piękny air heater był!

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-24 10:54:00 /


Dzieci drogie, skrzynia jest przykrecona do silnika, ktory jest goracy, wiec ona tez sie nagrzewa.
A poza tym macie pod maska wiatrak, ktory gorace powietrze z chlodnicy wdmuchuje miedzy innymi wlasnie w tunel.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-24 12:30:46 /


Heh ja też mam podejrzanie ciepło na tunelu a w deszczowe dni nie ;-) nagrzewanie się silnika to pikuś przy tym co oddaje chłodnica i w mniejszym stopniu wydech ;-) Skrzynia jest gorąca od powietrza ogrzanego przez oddającą ciepło chłodnice. Dodatkowo na podłodze nie ma dywanu tylko gumowa mata wiec jeszcze bardziej czuć to ciepło...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-24 12:51:56 /


u mnie obecnie właśnie nic na podłodze niema to sie dziwiłem co za H** jest z tym:P

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-24 16:46:28 /