logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Retro radio w Capri

Retro radio w Capri

Witam serdecznie,

mam pewien problem z doborem radia do mojego Forda Capri. Szukałem czegoś stylowego ale zarazem funkcjonalnego ale nic ciekawego poniżej 6.000 pln nie znalazłem ( radio stylizowane na stare ale naszpikowane elektroniką po brzegi).

Widziałem kiedyś bodaj w Automaniaku w jakimś oldsmobilu radio na panelu (panel jak wyglądał jak stare radio) pod którym było cd i reszta radiowego osprzętu.

Czy ktoś moze wie gdzie mozna kupić coś takiego ew. u kogo można coś takiego skonstruować na zamówienie ?

Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

davecooper / 2007-08-23 21:04:41 /


Chodzi o jedynke , dwójke czy trójke bo produkowali od 68 do 86 roku i troche sie przez te 18 lat zmieniało w technice.

Ogólnie polecam na deske jakieś stare klimatyczne radio z allegro lub naszych ogłoszeń (czasem sie trafiają), jeśli nie musi byc koniecznie CD to mp3 player + transmiter lub adapter na kasecie daje rade ;-) i to co chcesz gra w normalnym radiu z fabrycznych głośników.

Jeśli koniecznie musi być jakieś super radio to zamontować je w niewidocznym miejscu (np. w schowku) i jest ok :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-23 21:12:40 /


http://www.capri.pl/forum/90380

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-23 21:12:54 /


mam stare radia czy wziasc na gryzliny?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-23 21:28:52 /


proponuje zrobic tak jak radzi mike :) radio z epoki na widoku a osobno podlaczony ipod i problmem z bani...stare radyjko z epoki mam jedno w zapasie wiec jak cos to zapraszam na gg...

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-24 08:11:07 /


Nowy Becker Mexico 7948 kosztuje mniej niż 6 tysi i wygląda dobrze.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-24 21:12:05 /


tylko 5801zł, kupujcie :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-25 12:39:18 /


No miało być ciekawe i poniżej 6 tysięcy... ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-25 14:03:59 /


Chodzi o Forda Capri MK I z '71 roku. Co do tych wszystkich pomysłów z iPodami itp to średnio mi sie to podoba, wolałbym jakieś radio z CD i byłoby ok. Mexico fajne i funkcjonalne ale moznaby kupić za nie drugie capri ;) Reasumując szukam czegoś w stylu Mexico tylko tańsze, cholera nie stać mnie na nie poprostu. Wspominałem ze w Automaniaku było coś takiego i właśnie czegoś takiego szukam, nowoczesne radio w stylu retro...

davecooper / 2007-08-26 15:09:37 /


Właśnie, ja mam też pytanie w temacie tych przekaźników.. Nie jestem zbytnim zwolennikiem mp3-ek ale mam np. przenośny Mini Disc i gdybym zdecydował się na zamontowanie zwykłego radia (w miejscu oryginalnego radia) to jak starować MD? Nie mógłbym go schować w schowku, no bo jak wybierać utwory itd. ? Czy ten przekaźnik o którym mówicie ma jakąś funkcje sterowania urządzeniem, które jest do niego podłączone?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-26 17:26:55 /


O ile wiem to transmiter wyposażony jest we wszystkie funkcje sterowania.

Tutaj link do strony z allegro z takimi urządzeniami, niektóre wyposażone sa również w pilota remote control

http://www.allegro.pl/search.php?string=transmiter

davecooper / 2007-08-26 21:45:32 /


dzięki Dave. Wcześniej już czytałem te opisy ale nie dowierzam temu, co piszą. Dlaczego? Jeśli chodzi o odtwarzacze mp3 to zgodzę się, że mogą być odtwarzane przy pomocy tego czegoś ale nie wydaje mi się, żeby tak to działało np. z MD albo z Discmanem. Dlaczego? Bo nic nie da, że podłączymy Discmana przez kabel Jack. Nie da się go przez ten kabel uruchomić. To samo tyczy się MD. Więc pominięto w instrukcjach, że trzeba jeszcze w Discmanie wcisnąć "play".
Pytając miałem bardziej nadzieję, że ktoś kto to ma powie czy i jak to działa. Ale nie w odniesieniu do mp3.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-27 00:06:13 /


W mp3 też chyba trzeba wcisnąc play (przynajmniej u mnie) - nie wiem czy przez Jack da sie sterowac utworami - no jesli tak to ekstra ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-27 00:17:22 /


Nie sądzę by można było sterować urządzenia podpięte przez kabel słuchawkowy :( To sterowani odnosi się do kontroli odtwarzania utworów z kart pamięci podpinanych przez USB lub gniazdo czytnika. Tak jest zresztą w moim.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-27 09:06:26 /


da siesterować przez kabel ale wątpię żeby jakiekolwiek radio samochodowe mogło to zrobić bo tak było tylko w zestawach słuchawki-discman i słuchawki-mp3 oczywiście obie części z kompletu tej samej firmy. niema tu unifikacji więc jest to raczej nierealne...

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-27 16:18:13 /


Tak, tylko zauważ że w urządzeniach o których piszesz te słuchawki ze sterownikiem na kablu nie są podłączane do tego przykładowego discmana samym małym jackiem, tylko są tam dodatkowe złączki. Transmiter jest łączony z zewnętrznym odtwarzaczem kabelkiem "mały jack - mały jack", więc nie widzę tu możliwości sterowania.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-27 20:38:12 /


No nie wiem czy sterowanie urządzeniem poprzez transiter nie jest mozliwe, kolega ma coś takigo, w prawdzie to nie jest typowy transmiter ale podpina sie to do odtwarzacza mp4 i mozna bezprzewodowo sterować urządzeniem (stop, play, rewers, forward, pause) zapytam jakiej to firmy i gdzie to kupił i napisze.

davecooper / 2007-08-28 13:39:37 /


A więc kolega zakupił to urządzenie na http://fondo.pl. Znalazłem tylko to
http://fondo.pl/produkt.php?idg=36&id=504 to jest pilot do iPoda tylko przewodowy ale urządzenie kolegi jest bezprzewodowe, pewnie gdzieśw necie mozna dostać bezprzewodowy. Trzebaby poszperać ale jezeli ktoś jest zainteresowany to niech poszpera sam. Sory za dublowanie postów.

davecooper / 2007-08-31 09:39:45 /


iPod to też pieprzona mp3-ka :(( Pytałem (mailem) kilku gości z allegro ale nie ma szans sterować czymś innym jak mp3 albo pendrive (czyli też mp3) :((

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-31 16:00:57 /


ale macie problem....

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-31 19:17:29 /


Chyba nie do końca zrozumiałem co masz na myśli i szerze mówiąc dalej nie łape. Czym ty wogóle chcesz sterować ? Mp3 przez radio samochodowe?

davecooper / 2007-09-01 11:21:10 /


Capri MK III ma przy tylnej półce fabryczne miejsce na drugą parę głośników, ale czy znacie jakiś model radia z lat '80 z czterokanałowym wzmacniaczem?

Sergio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-09 23:45:59 /


Sergio - w Audi 80GTE bj.1976 miałem 25 lat temu także 2 głośniki z przodu i 2 z tyłu, chociaż seryjny Pioneer był dwukanałowy, ale miał dodatkowy FADER wielkości pudełka zapałek z pojedynczym okrągłym pokrętłem 'front-rear', zainstalowany w centralnej konsoli poniżej radia i zestawu budzików [ciśnienie oleju, amperomierz i zegarek]. Cztery przewody z fadera szły do radia [L+, L-] i [R+, R-] w postaci dwóch wtyczek głośnikowych DIN, a do czterech gniazd głośnikowych DIN w faderze wpinało się odpowiednie głośniki.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-10 01:17:05 /


Hmm, w Capri pod zegarami tez mam jakiś odłączony potencjometr i myślałem że on jest od sterowania balansem prawy-lewy. Muszę to obadać, bo cos kojarzę, że ma za dużo złączy jak na balans, może to jest właśnie zewnętrzny fader.
Krk - dzięki za podpowiedź.

Sergio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-10 16:11:04 /


ten potencjimetr pod zegarami to ja mam wlasnie do regulacji glosnosci przod tyl a do prawo lewo to jak galke od glosnosci pociagne do siebie i przekrece odpowiednio w prawo i lewo :) za to mam inny problem bo stare radio jest za slabe i przy troszke glosniejszym sluchaniu muzyki trzeszcza a glosniki ma nowe:)

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-10 22:46:01 /


jedno lamerskie pytanie
Który bolec wtyczki DIN głośnikowej jest PLUSEM ?

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-02-18 22:56:21 /


Okrągły - sygnał
Płaski - masa
Tak przynajmniej było w starych Unitrach itd.

Filet Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-02-18 23:30:07 /


Czy ktos sie orientuje co to za narosl i jakie funkcje moze miec funkcje? Czy istnieje jakas szansa, ze moze byc to wejscie liniowe?
pzdr

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 14:05:33 /


dokładnie tak:
http://www.capri.pl/forum/4565#14971

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 14:26:31 /