logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Niewypowiedziane OC PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niewypowiedziane OC PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam,
Dałem ciała i nie wypowiedziałem OC, dzisiaj właśnie mi się kończy. Jest niedziela i nie odbiera agent, agencja zamknięta. Czy mogę nadać dziś poleconym wypowiedzenie i data nadania będzie obowiązująca??? Od jutra mam OC innej firmy. Dodam, że poprzednie OC było wykupione przez poprzedniego właściciela i przepisane na mnie.
POMOCY!
HELP!
HILFE!

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 11:51:10 /


jeśli masz nr faksu, to napisz pismo wypowiadające i spróbuj na poczcie całodobowej na rynku przesłać pismo faksem.... może dojdzie, natomiast nie wiem czy nie powinno wypowiedzieć się umowy na 7 dni przed końcem. Inna sprawa, że jak jutro pójdziesz wypowiedzieć, to na 90% nie powinni robić problemów z 1 dniowym spóźnieniem, pokaż im też w razie czego nową polisę

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 12:11:55 /


Trzeba zgłosić 7 dni wcześniej..
Ale jest jeszcze jedno triko. Idz do agenta u którego zawierałeś nową polisę i spróbuj sie dogadać. Agenci najczęściej wysyłają powiadomienie do starego ubezpieczyciela o zmianie na innego i wypowiedzeniu umowy. I niech ten agent weźmie sprawe na siebie, że wypowiedzenie było napisane we właściwym terminie ale sie mu zawieruszyło i nie dosłał czy coś w tym stylu. Oczywiście bez "smarowanie" to nie ruszy ;) Ale ja tak właśnie kombinowałem po kupnie kapcia i sie udało.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 12:28:44 /


Jakie 7 dni ???? Przestańcie szerzyć defetyzm :)
W ustawie jest napisane, że umowę należy wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem. Niestety Młody powinieneś wypowiedzieć najpóźniej wczoraj, a nie dzisiaj :( Może uda Ci się dogadać z brokerem, żeby jakieś zgłoszenie z datą wcześniejszą załatwić. Jak nie to chyba po ptokach (jak rzekł pilot opylający las)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 12:48:07 /


Nalezy wypowiedzieć w ciągu 30 dni. Nie zaden miesiąc, nie ma na to aż 31 dni, niekoniecznie 7 dni. Chyba jasne?

Mysza liil (EM) / 2007-09-23 12:55:52 /


Ja słyszałem u wielu ubezpieczycieli, że najpóźniej DZIEŃ przed końcem polisy... A jeśli chodzi o dni robocze, to chyba powinien być to piątek, bo np. PZU w soboty nie urzęduje ://

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-23 13:24:48 /


No tak Milo, ja nie dopisalem, ze chodzilo mi o polise poprzedniego wlasciciela i sytuacje po zakupie auta. Taka polisa jest ważna przez 30 dni i w tym czasie trzeba zrobić aneks i przedłużyć ją na siebie wyrównując składkę, lub wypowiedzieć, bo przedłuży się sama. Jesli nie jest wypowiedziana, a masz OC w innej firmie, to niestety trzeba będzie zapłacić za pierwszą polisę do końca jej trwania. Jesli zostało miesiąc, to nie problem. Jesli się przedłużyła i został rok, to już jest problem.
Warto rozważyc sprzedaż auta komuś z rodziny i wypowiedzieć obydwie umowy...

Mysza liil (EM) / 2007-09-23 13:53:37 /


Na razie wysłałem faksem wypowiedzenie i dodatkowo wysłałem poleconym oryginał. Zobaczę, co się będzie działo :(.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 15:04:44 /


Kiedy kupiłeś samochód?

mtango / 2007-09-23 15:07:52 /


kupiłem pod koniec lipca

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 15:15:32 /


Na razie - to będą kłopoty tylko

mtango / 2007-09-23 15:18:27 /


Dobra, wszystko już wiem chyba. Jutro spróbuję podziałać i napiszę co i jak, dla następnego głąba co się tak wpieprzy :/

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-23 15:53:38 /


Decyduje data stępla pocztowego kolego:)
Musui byc wypowiedziana najpóxniej na dzień przed - wiem to od Kejpiego, który prowadzi agencję ubezpieczeniową.
Niedawno miałem taka akcję.
Pozdrawiam
Palio

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-23 19:26:43 /


Mogę potwierdzić.
Właśnie na stronie jednego z banków przy opcji kupna OC zauważyłem informację:

UWAGA!!! W przypadku zakupu ubezpieczenia OC pamiętaj o konieczności wypowiedzenia pisemnie dotychczasowej polisy najpóźniej jeden dzień przed zakończeniem okresu ubezpieczenia.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-23 23:19:05 /


Co najlepsze, OC kupowane w necie w jednym m banków, dziala od dnia następnego, wiec tez trzeba uważać.

Mysza liil (EM) / 2007-09-24 07:50:50 /


No i po sprawie. Szczera rozmowa to podstawa, bez korzyści majątkowych i kombinacji :). W TU też pracują ludzie ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 10:03:31 /


No i git :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 10:07:28 /


Głupi mają szczęście podobno ;). A jeszcze dzisiaj wyłgałem się od mandatu za parkowanie (wysłałem Baśka na pertraktacje :D).

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 10:29:11 /


No ja nie mogę!! A Ty się śmiejesz, że ja piszę pisma do Ministerstwa Transportu!
Powinieneś w nagrodę kupić Baśkowi jakiegoś Forda :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-24 10:57:11 /


Palio - niekoniecznie.
Decyduje ZAWIADOMIENIE ubezpieczyciela. A to że część firm przyjmuje datę stempla pocztowego wcale nie znaczy, że tak MUSI być.
W odniesieniu do ubezpieczeń nie działa KPA -Kodeks Postępowania Administracyjnego - ma to swoje dobre i złe strony.
Więc jeżeli chcesz polegać na stemplu - upewnij się czy ta konkretna firma tak działa.

mtango / 2007-09-24 13:43:43 /


hej witajcie tak sobie czytam i widze ze sobie nie radzicie wiec wam pomoge w mysl ustawy ubezpieczony po przejeciu ubezpieczenia od poprzedniego wlasciciela pojzdu gdy konczy sie ubezpieczenie nie ma obowiazku wypowiadania tego ubezpieczenia ono poprostu wygasa natomiast jesli nie bylo przejete trzeba wypowiedziec najpozniej dzien przed koncem ubezpieczenia i nie liczy sie data wyslania a data kiedy pismo dojdzie do firmy ewentualnie mozna wyslac meilem ale i tak potrzebny jest oryginal pisma oczywiscie trzeba to wyslac listem poleconym a jesli chodzi o te 30 dni to kupujacy pojazd musi sie okreslic czy chce to kontynuowac czy zostac w tej firmie i to wszystko na ten temat wiemcos o ty bo pracuje w ubezpieczeniach pozdrawiam

zibibag / 2007-09-24 14:01:30 /


A nieprawda.
Można nie przejąć ubezpieczenia, wtedy mamy 30 dni oc i koniec.
Jak przejmiemy, to wypowiedzieć można najpóźniej 1 dzień przed końcem okresu ubezpieczenia.
Ty chyba napisałeś na odwrót, ale do końca nie wiem, jakby wstawić choć jeden przecinek znaczenie byłoby inne...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 14:16:55 /


znaczy jezeli kupilem auto w maju i w zadnej ubezpieczalni z tym faktem sie nie pochwaliłem to od czerwca jeździlem juz bez oc ?

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-24 14:19:28 /


Nie. To znaczy jeśli ścigną poprzedniego właściciela o zapłatę składki (2 raty, czy na następny rok), a on pokaże umowę, to trafią do ciebie po kasę. Oczywiście po rekalkulacji składki.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 14:25:19 /


To ja chętnie się dowiem jak wygląda polecony mail.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 14:25:46 /


priorytet ustawiasz HIGH :D później dam ci numer konta na które kase przelejesz zeby szybciej było hehe

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-24 14:45:35 /


młody - mówiłem że zależy z kim będziesz rozmawiał. są jeszcze osoby w tym popierniczonym kraju, które chcą pomóc.
moja żona też pracuje w TU i powiedziała że jak ktoś przyjdzie spóźniony jeden lub dwa dni z wypowiedzeniem ale ma już wykupione nowe OC w innej firmie to stara się pomóc, choć oficjalnie i zgodnie z ustawą powinna wypisać polisę i skasować za następny rok.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 20:13:43 /


Dziękuję wąskiemu i mtango za telefoniczne konsultacje :) i wszystkim, którzy udzielali dobrych rad na stronie oczywiście też.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 20:25:15 /


jak ojciec wróci do domu to z nim pogadam on ma ubezpieczalnie chyba 13 towarzyswt ma wiec cos się dowiem

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 20:43:58 /


"hej witajcie tak sobie czytam i widze ze sobie nie radzicie wiec wam pomoge w mysl ustawy ubezpieczony po przejeciu ubezpieczenia od poprzedniego wlasciciela pojzdu gdy konczy sie ubezpieczenie nie ma obowiazku wypowiadania tego ubezpieczenia ono poprostu wygasa"

no a właśnie, że tak nie jest .... jeśli przejęcie rozumiemy jako przepisanie i rekalkulację to ono nie wygasa.... mało tego teraz wewnątrz PZU mam tak, że chcą odemnie ściągnąć należność za umowe poprzedniego właściciel - której rzekomo nie wypowiedziałem - była to umowa z innego miasta a po rekalkulacji zawarłem w tejże samej firmie PZU tylko w moim mieście ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-24 23:25:59 /


Mam propozycję dla niektórych kolegów - jeżeli czegoś nie wiedzą, niechaj nie przekazują tego jako prawdy objawionej - tylko co najwyżej zadadzą pytanie.
Bo czasem ja ma się takich pomocników, to nie trzeba już wrogów.

mtango / 2007-09-25 22:21:33 /


Odświeżam kotleta ;)

16.12.2010 zakupiłem pojazd FORD ;) z polisą w BRE ubezpieczenia, opłaconą w całości, ważną do 31.12.2010. Nie wypowiedziałem polisy, bo sprawdziłem że oferta BRE będzie dla mnie do przyjęcia i zostawiłem temat na ten rok. Zadzwoniłem, wszystko OK, zbywca poinformował BRE, mają moje dane, i polisa się przedłużyła gdyż jak wspomniałem nie była wypowiedziana. Przesłałem mailem odpowiednie dokumenty (w tym zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia w PZU gdzie dają mi 60% zniżki). BRE maja mi wystawić świstek który sobie opłacę, oczywiście juz na mnie, polisa od poczatku roku. Ale gdy w rozmowie podjąłem temat mojej zniżki, zeby zostalo naliczone 60%, pan sie rozjuszyl i zaczal gadac, ze teraz juz nie moge zrezygnowac z tej polisy. Poczulem sie tak, jakby chcial mnie oszukac w stylu "mamy dla pana tylko 30% i co nam pan teraz zrobi" No to powiedzialem, ze wypowiem, bo mam 30 dni okresu ochronnego. Na to pan wzburzony stwierdzil, ze mam miec swiadomosc, ze teraz juz nie moge wypowiedziec, bo mialem na to czas do konca waznosci polisy, czyli do 31.12.2010. To jak to jest w końcu? Jest 30 dni ochrony, czy nie jest? Bo moim zdaniem jest, ale bym prosił o fachowe wypowiedzi, najlepiej poparte ustawą o ubezpieczeniach, a nie farmazony w stylu "jak to mały Jasio sobie wyobrażał"

Mysza liil (EM) / 2011-01-05 10:16:09 /


wiesz kogo powinieneś się poradzić :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 10:41:25 /


Wrzucę wyjaśnienie, jakie dostałem kiedyś od PZU w analogicznej sytuacji.



Rozwiązałem sprawę w ten sposób, że sprzedałem auto (i odkupiłem po niedługim czasie), aby móc wypowiedzieć umowę, tzn. nowy właściciel mógł ją wypowiedzieć, ale niestety musiałem dopłacić za okres, kiedy auto było moje +30 dni dla nowego właściciela.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 10:53:21 /


Zaraz zaraz....

art 812 par 4 k.c. mówiący, że w przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia na okres dłuższy niż sześć miesięcy (obowiązkowe OC komunikacyjne zawierana jest co do zasady na okres 12 miesięcy) ubezpieczający ma prawo odstąpić od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od jej zawarcia.

KODEKS CYWILNY PANIE!

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 10:55:05 /


A tak w ogóle to bym napisał reklamację odnośnie naliczania zniżek, bo zawsze mogą zrobić aneks. A skoro udokumentowałeś zniżki to mogą nafiukać.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 10:57:31 /


Ja podobnie jak fusz, jak mi naliczyli granade na tysiaka to sprzedalem i kupilem granade jeszcze raz, juz za 200zł :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 11:00:28 /


OC za 200zł of kors :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 11:00:51 /


Udokumentowalem przebieg ubezpieczenia a nie znizki. A sposob naliczania to juz jest rozny... klasy bonus malus, albo brednie o pelnych latach ubezpieczenia, gdzie wiekszosc aut mialem po 8-10 miesiecy, wiesz jak jest, kazdy dziala na swoja strone. Np. PZU dalo mi 60% znizki bo ryzykowalo utrata klienta. A skoro BRE uwaza, ze juz na sile jestem ich klientem, to moga nie byc laskawi w naliczaniu znizek i roznie interpretowac swoje przepisy wewnetrzne.

Soltys, a po co mieszac w to KC, skoro wszystko chyba reguluje ustawa o UFG

Mysza liil (EM) / 2011-01-05 11:02:11 /


Ja poszedłem kiedys do pzu, dostalem papiero o znizkach i dokladnie takie same znizki dostalem w allianz, wiec nie kumam czemu bre tak kombinuje :/

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 11:08:56 /


Juz nie chodzi o te znizki, bo moze i nalicza tyle co powinni, zobaczymy. Wazniejszy jest dla mnie teraz temat mozliwosci wypowiedzenia wznowionej polisy gdy auto zmienilo wlasciciela w sytuacji gdy stara polisa nie zostawiala 30 dni ochrony bo okres jej zawarcia uplywal wczesniej.

Mysza liil (EM) / 2011-01-05 11:12:19 /


To przeczytaj załączony przeze mnie skan pisma z PZU w tej sprawie, gdzie pan Naczelnik oddziału X powołuje się na ustawę - niestety po konsultacji z innymi siedzącymi w ubezpieczeniach ludkami, przyznali rację temu co załączone.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 11:28:01 /


Ubezpieczenie możesz wypowiedzieć nawet 1 dzień przed jego końcem. A po automatycznym jego przedłużeniu (w zw. z brakiem wypowiedzenia) możesz zrezygnować na podst tego artykułu o którym wspomniałem.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 11:30:53 /


30 dniowy okres ochronny działa na 30dni od zawarcia umowy kupno-sprzedaż nie od zakończenia ważności polisy.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-05 13:36:05 /


"art 812 par 4 k.c. mówiący, że w przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia na okres dłuższy niż sześć miesięcy (obowiązkowe OC komunikacyjne zawierana jest co do zasady na okres 12 miesięcy) ubezpieczający ma prawo odstąpić od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od jej zawarcia. "


a gdzie tu mowa o umowie k-s?

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 14:03:57 /


Żałuję że nie miałem pojęcia o powyższym paragrafie na krótko po zawarciu ostatniej polisy OC, zawartej - jak się okazało, na wybitnie niekorzystnych warunkach.

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-05 14:14:55 /


do Sołtysa - masz rację, ale ...
wypowiadając w taki sposób umowę OC masz dziurę w okresie ubezpieczenia. Dla przykładu: zawarłem umowę 01.12.2010 i wypowiedziałem 30.12.2010. A natępnie zawarłem oczywiście od 31.12.2010 - ale co z okresem między 1 a 30? Otóż informuję chętnych na taki dil, szczególnie łatwy w przypadku zawierania umowy przez internet, że takim postepowaniem zajął się już Fundusz Gwarancyjny. Dane tak postępujących klientów dostarczają ubezpieczalnie, a Fundusz zaczyna kasować po 500 Euro kary.

mtango / 2011-01-08 13:58:52 /


problemu nie ma
zawierasz umowe w ten sam dzien

puzon323 / 2011-01-08 23:50:34 /


Oczywiscie zgodnie z przypuszczeniami zlodzieje naliczyli 904 zł (4 lata bezszkodowej jazdy) składki na podstawie przebiegu ubezpieczenia z PZU ktore tu dawalo mi 60% znizki... Skad ja wiedzialem ze tak bedzie... Banda pedałów. Lecę do HDI po kolejne zaświadczenie.

Aha, oczywiscie powiedzialem zeby rekalkulowali, bo zrezygnuję, na co pani z usmiechem w glosie stwierdzila ze nie moge. Dopiero jak powolalem sie na K.C. i paragraf Soltysa, to rozmowa sie potoczyla w korzystnym dla mnie kierunku...

Mysza liil (EM) / 2011-01-10 11:33:59 /


Aha, co do paragrafu 4 art 812, to brzmi on:
§ 4. Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż sześć miesięcy ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia, w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający jest przedsiębiorcą w terminie 7 dni, od dnia zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej.


I teraz jak to jest? Przeciez sie okaze, ze mogą tak interpretowac, ze okres ochrony to czas na jaki ubezpieczenie zostalo zawarte...

Mysza liil (EM) / 2011-01-10 14:06:54 /


Ochrona ubezpieczeniowa kończy się z chwilą wygaśniecią umowy raczej bez wątpliwości.

Pytanie czy przypadkiem nie będą chcieli do tej wyliczonej sumy doliczyć jakichś bzdur żeby wyszło jak najwięcej zamiast ustalić proporcjonalnie do liczby dni objecia ochroną.

Konar / 2011-01-10 14:10:59 /


Poki co dostarczylem BRE złodziejom KOLEJNY dokument potwierdzajacy 60% znizki.

Mysza liil (EM) / 2011-01-10 14:51:47 /


ponieważ masz prawo zerwac umowę w terminie do 30 dni okres za jaki naliczą ci obowiązywanie ochrony nie może byc dłuższy niż miesiąc. czyli do zapłaty powinno byc 1/12 składki plus ewentualne opłaty manipulacyjne ( ale to zależy od taryfy konkretnego ubezpieczyciela )
tak samo jest w przypadku zwrotu składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia -nie ma zwrotu za każdy rozpoczęty miesiąc ( chocby to był 1 dzień )

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-10 16:59:04 /


no i niecch tylko nalicza bez znizki to wypowiadam, bo sie chamstwo panoszy

Mysza liil (EM) / 2011-01-10 17:47:06 /


Naliczyli ze znizka. Z 904 zł zrobilo sie 517. A wg kalkulatora wychodzi 414. I złodziejska firma BRE Ubezpieczenia mowi w oczy, ze jak bym wypowiedzial to bym mial za 414, a ze nie wypowiedzialem to jest 517. I wlasnie 103 zł roznicy bierze się z tego ze nie bylo wypowiedziane, a wogole to maja wyjebane i sie ciesza ze mnie zlapali na polise, wykrecili na stowe, i z premedytacja twierdza, ze art 812 KC par 4 nie ma tutaj zastosowania.

Mysza liil (EM) / 2011-01-13 14:58:03 /


na tych ch...w działa tylko hasło adwokat/prawnik!

Medy / 2011-01-13 17:07:16 /


i paragraf...

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-13 17:13:01 /


Moim zdaniem powinieneś napisać do kogoś "wyżej" specjalne pismo. Ale kulturalnie, grzecznie, że jesteś, jako klient, niezadowolony z zaistniałej sytuacji. Ja mam w BRE ubezpieczoną Sierrkę i też kiedyś polecieli w kulki bo chciałem rozbić całą kwotę na raty a powiedziano mi, że po upływie jakiegoś czasu, który podany był do mojej wiadomości w jakimś tam mailu to już dupa. Napisałem chyba ze 3 maile i 2 razy rozmawiałem (sami oddzwaniali) z dwoma różnymi osobami, z których żadna nie wiedziała o co kaman i po chyba 10 dniach takich ping-pongów okazało się jednak że można wyjść klientowi z pomocną ręką i pomimo, że się nie da, to się da. Przysłali odpowiednie wnioski i jest spokój. Nic Cię to Mysza nie kosztuje a może się okazać, że natrafisz na kogoś w porządku.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 15:25:59 /


Ale tam tylko dwoch frajerow odbiera, jeden jest nie kumaty a drugi wkurwiajacy.

Mysza liil (EM) / 2011-01-15 16:45:09 /


"Odbiera" telefon czy pocztę elektroniczną? Ja Ci radzę NAPISAĆ PISMO/MAIL. Firmy mają najczęściej ludzi lub specjalne komórki które zajmują się wyłącznie skargami albo jakimiś niuansami jeśli chodzi o niezgodności przepisów z czymś tam. Przerabiałem kilka akcji z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi. Nie zawsze udawało mi się rozwiązać sprawę w placówce (nawet głównej), ale pismem zawsze. Raz miałem nawet przypadek, że pismo doręczyłem osobiście do kierowniczki PZU we Wrocku a babka kazała mi usiąść w gabinecie, przy mnie przeczytała pismo, porozmawialiśmy o problemie i po 15min. wyszedłem z odpowiednimi pieczątkami, przeprosinami i nowym OC wypisanym przez jednego z agentów. PISZ, nie dzwoń. I żal się, że wcześniej byłeś zadowolony a teraz nie będziesz. Zawsze JAKO KLIENT. U mnie to zawsze działało. Oni w wielu przypadkach zdają sobie sprawę, że na dłuższą metę nie będzie im się Cię naciąć na 100pln bo za rok odejdziesz do innej firmy i stracą klienta.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 18:15:58 /


Ale oni nie odpowiadają na maile. Z tego co się zorientowałem to dzialają w taki sposob, ze kto chce to wysyla maile, i sobie tam leżą. A potem dzwonisz, mowisz ze wyslales, to pytają z jakiego adresu i o ktorej godzinie, i przekierowują dalej... Maja jedna placowke, w Wawie, tam mi sie nie chce jechac bo strace wiecej niz stowę.

Mysza liil (EM) / 2011-01-15 18:26:07 /


Mysza, no to oficjalne pismo. Z nagłówkiem, z całym poważaniem itd. Wysyłasz poleconym i mają OBOWIĄZEK odpowiedzieć. Mają co prawda 2 tyg. ale odpowiedzieć muszą. Jak nie to idziesz do BOK (Biuro Ochrony Konsumenta) i robisz dym. Minus jest taki, że musisz na poczcie swoje odstać.
Może nie dla stówy ale ja bym powalczył dla zasady. Żeby się sk...synom odechciało ludzi w wafla robić. Tak czy siak ja bym im nie odpuścił.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 18:37:01 /


Polecony mogę wysłać, na poczcie nie stoję na szczęście bo nie mam tu kolejek. Plus życia na wiosce :D

Mysza liil (EM) / 2011-01-15 18:44:36 /


No to walcz Mysza :) Jak chcesz to Ci mogę pomóc takie pismo wysmarować :) Ja już chyba wszędzie pisałem - włącznie z ministrem komunikacji i kurią biskupią :) I zawsze dostawałem odpowiedź :)

P.S. Odnośnie poczty to we Wrocku to dramat i w każdej placówce spędza się z godzinę czasu, dlatego napisałem że to minus.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 19:31:00 /


Milo, dzieki za pomoc ;) Uwierz, ze jak sie postaram, to potrafie uzyc ojczystego jezyka zgodnie z przeznaczeniem :) Jutro coś sklecę.

Mysza liil (EM) / 2011-01-15 22:25:45 /


Przecież nie sugerowałem, że nie umiesz :) Chciałem pomóc, podpowiedzieć.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 22:45:34 /


Nie no, spoko. Jak najbardziej doceniam, ale jestem taki ze dla wiekszej satysfakcji napisze sam.

Mysza liil (EM) / 2011-01-15 23:00:15 /


Ja swojego czasu dużo korespondowałem z PZU i w końcu jakąś kasę dostałem. Wydaje mi się, że często grają po prostu na zniechęcenie i upierdliwością da się coś ugrać. Kwestia motywacji :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-16 17:49:18 /


Nie, kwestia upierdliwości :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-16 19:48:37 /


Też miałem bardzo niemiły kontakt z BRE Ubezpieczenia. Jak dotychczas najgorsza firma z jaką się spotkałem - przebiła nawet niekompetencje agentów PZU. Taktyka firmy:
- Nie wysyłają informacji o zbliżaniu się końca terminu ubezpieczenia. Liczą że ubezpieczający nie zauważy. Ja przegapiłem termin i nie wypowiedziałem umowy, później naliczyli mi umowę bez żadnych zniżek bez pytania czy posiadam jakieś zniżki. Gdybym wiedział że można ją wypowiedzieć jeszcze 30 dni po zawarciu... :(
- Mają bardzo niekorzystny sposób naliczania zniżek - nie pamiętam ale bodaj pierwsze trzy lata to 10%, później każde udokumentowane 2 lata bezszkodowej jazdy kolejne 10% (tak mi tłumaczyli, nie wiem czy to zgodne z prawem bo inne ubezpieczalnie korzystniej naliczają zniżki).
- Jedna rozmowa telefoniczna nic nie daje, trzeba się nastawić na kilkukrotne powtarzanie. W międzyczasie może klient się zniechęci i przestanie walczyć o swoje.
- Udają że potrafią liczyć ale trzeba ich sprawdzać i cierpliwie udowadniać np że okres od kwietnia 2007 do czerwca 2009 to więcej niż dwa lata a nie jak twierdzili niecałe dwa lata.

Podsumowując: jeśli ktoś kupuje samochód z polisą BRE Ubezpieczenia to najlepiej od razu, nawet na kilka miesięcy przed terminem wypowiedzieć umowę żeby później się nie ścierać z złodziejami i głupkami.

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-27 15:24:57 /


Jesli chodzi o BRE ubezpieczenia to AMEN! Banda złodziei i tyle.

Mysza liil (EM) / 2011-01-27 17:24:20 /


A ja mam pytanie do szanownego grona ;) Przeczytałem na pewnym forum w necie (nie pamiętam jakim musiał bym poszukać), że jeżeli nie płaci się przez kolejny rok po wygaśnięciu ubezpieczenia (cały okres min 12 mc) a firma ubezpieczeniowa się nie upomina żadnym pismem ani niczym to podobno można uznać ten rok za nieważny ubezpieczalnia dała dupy przeoczyła) i nie trzeba płacić? Czy jest taki paragraf regulujący takowe zdarzenie?

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-19 14:41:40 /


było tez tak ze jak się opłaciło pierwsza rate a drugiej nie to przysyłali ponaglenie o zapłacenie drugiej raty.. drugie półrocze oc przeleciało.. i dopiero 2 miesiące po całym rocznym okresie ubezpieczeniowym zapłaciłem ta druga rate nowe ubezpieczenie nie przyszło wcale, czyli jak się nie opłaciło drugiej raty a okres ubezpieczenie upłynął polisy nie przedłuzali automatycznie, miałem tez tak z innym autem które kupiłem i było nie opłacone, inna sprawa oczywiście jezeli ma się to auto na siebie czy jak się wykupi gdzie indziej po jakiejs tam przerwie to czy tego nie wyłapie fundusz..

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-19 15:43:00 /


Półrocze???
Ja musiałem zapłacić za 2 lata,dobrze że kary mi nie dowalili:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-19 16:39:44 /


ja pisze jak ja miałem.. ale wiadomo ze co miasto i ubezpieczalnia to inaczej

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-19 19:27:41 /


Jak kończy ci sie polisa "opłacana" nastepna polisa bedzie przedłużona automatycznie .Jeśli tej polisy wogóle nie opłacisz wówczas wygasa automatycznie.Jeśli ubezpieczysz samochód w innej firmie niż ta w której miałeś ubezpiecznie jest szansa że Ci nic nie przyślą, ale gwarancji Ci nie dam.Ja tak miałem jeden samochód ktory juz 3 lata temu poszedł na żyletki i jak gadałem z agentem ubezpieczeniowym tak mnie właśnie poinformował.POZDRAWIAM

JARY / 2011-02-21 11:25:35 /


JARY ale zaległość za jedną polise jest do uregulowania. Kończy się polisa, automatycznie przedłuża sie na kolejny rok, jak nie opłacisz tej automatycznie przedłuzonej przez cały rok, to wtedy na kolejny rok juz się nie odnawia. Ale niestety zaległość zostaje, a jak sięupominają to koszta mogą tylko wzrastać (komornik itp).

tofik_wFe / 2011-02-21 14:47:34 /


No właśnie u mnie mija w lipcu rok za który jeszcze nie płaciłem i ciekaw jestem jak to dalej zrobić ;) Jutro spotykam się z gościem u którego ubezpieczam swoje auta (taki jakby znajomy) więc go jeszcze podpytam. Miałem tego nie robić ale chcę wyjechać na drogi wcześniej np. kwiecień lub maj i chciałem ubezpieczyć u kogoś innego ale chyba będzie lepiej się upewnić co by nie płacić dwa razy, może uświadomi mnie jak to u nich jest (firma uniqa). Jak się czegoś dowiem to napiszę...

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-24 19:17:59 /


Jak tam Mysza, zdziałaleś coś? Mam teraz identyczną sytuację :) Samochód kupiony, OC "wygasa" 4 dni po zakupie (minęło), na świstku polisy napisane że 30 dni jest na wypowiedzenie a ja nie chce tej polisy.
Nie wiem na co się szykować i jakie narzędzie wziąć na rozmowę z ubezpieczalnią....

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-04 23:13:42 /