logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » CIEKAWA SPRAWA.... OD GRUDNIA KEINE GRANZEN!

CIEKAWA SPRAWA.... OD GRUDNIA KEINE GRANZEN!

Witam
Dzisiaj w tv podano info że za 6 tyg zostają zniesione granice na zachód!
Także teraz będzie można wwieźć oraz wywieźć samochody bez kontroli. To świetna wiadomość dla nas wszystkich.

Robert66 / 2007-11-08 23:08:36 /


kontrole i tak będą tylko rzadziej...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-08 23:15:24 /


Też mi kontrole, jak ze skunem targaliśmy dzioba z Francji to na granicy polsko-niemieckiej trza było pokazać tylko umowę bez wnikania w żadne inne szczegóły...

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-08 23:53:09 /


no ale strefa schangen to świetna sprawa. Nie tylko tiry nie muszą czekać na odprawy (lepiej dla gospodarki) ale też przekraczanie granicy będzie odbywać się na zasadzie tabliczki (POLSKA - np. NIEMCY)

Robert66 / 2007-11-09 13:46:38 /


a jak z cłem czy akcyzą za sprowadzane towary?
P.S jak z tym dziobem z Francji jest jakaś stronka stworzona?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-09 15:05:30 /


Tiry nie czekają na odprawy tylko na to co osobówki-okazanie dowodu tożsamości.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-09 17:12:48 /


Kontroli nie będzie nie tylko na zachodzie ale i na południu....
Prtzejścia ze Słowacją już pustoszeją!
Tylko wschód qrde nam zawalili!
Tak kijowo wypadło, że nasza wschodnia granica jest granicą Uni!

wslawex / 2007-11-09 17:14:50 /


jak targałem volvo trzy tygodnie temu z holandii to było tylko paszport bite i jechać i nie zawadzać.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-09 19:35:35 /


Heh....nie tak szybko chłopaki:)
W tym samym dniu (25 grudnia) - na podstawie tego samego rozporządzenia...
Do zarejestrowania auta zakupionego poza granicami naszego kraju będzie potrzebny dowód rejestracyjny tego auta!
A jak wiemy - nie wszystkie kraje coś takiego posiadają.
W związku z powyższym...kupując jakiegoś klasyka w DE...módlmy się by miał nowy, niemiecki dowód rejestracyjny (dwuczęściowy) - według rozporządzenia...NIE BĘDZIE MOŻLIWA REJESTRACJA POJAZDU (w polsce) na podstawie dotychczas wymaganych dokumentów (tzn Brief'u i wymeldowania).
Rozporządzenie jest jednym z tych unifikujących przepisy w całej UE - sęk w tym że prócz polski (która zawsze chce być w czołówce) tylko coś ok 7 (nie pamietam dokładnie ile) krajów przyjeło tą rezolucje.
Nie wiem dokładnie jak sprawa wygląda w innych krajach...ale w niemczech przepis ten wszedł w życie w roku 2006 - zatem są jeszcze spore szanse na kupno czegoś starego ..na nowych papierach.

Można powiedzieć - nic prostszego jak tylko poprosić tamtejszy(zagraniczny) wydział komunikacji o wydanie takiego dowodu...jednak ci którzy mieli przyjemność kupowania/ handlowania z obcokrajowcami wiedzą...że dla nich to jest zbyteczne utrudnienie i prędzej sprzedadzą auto swojemu obywatelowi...niż wpierw dadzą się skusić na kilku dniową rezerwacje...a następnie będą biegać po urzędach.
Ot...ja widzę w tym rozporządzeniu same minusy :/

Lajka / 2007-12-06 13:04:57 /